MIDDELBURG SCHE iXiufcoubigtttg. 2 Augustus 1831 QUttbe^tcbing. SSlatcretaaL NIEUWSTIJDINGEN. Acbcirlattbcn. DAGORDER VOOR HET LEGER TE VELDE. De COMMISSIE VAN PESTUUR over de Provinciale School tot aankweclcing v»n Heelmeesters en Vroedvrouwen, in de Provincie Zeeland, gevestigd te Mid delburg, brengt bij deze ter kennisse van de belanghebbenden: foor eerst.- dat de zoodanigeu die verlangen als Leerlingen der gemelde School bij den eerstvolgenden Cursus, te worden toegelaten, zich ter inschrijving zullen be- hooren aan te dienen na alvorens te zijn geschikt geoordeeld door de Provinciale Commissie van Onderzoek en Toèvoorzigtwelker Voorzitter, de Heer Med. Doctor 1. R. de Vassij daartoe zal vaceren, ten zijnen Huize, op de Noordzijde van den Dam, dagelijks, uitgenomen des Zondags, van 12 tot 1 uur des middags. Ten tweededal de J.essen voor den eerstvolgenden Cursus eenen aanvang zul len nemen op Maandag den 8 Augustus nadat alvorens op Zaturdag den 6 der- zell'de maandde rangschikking der Leerlingen zal hebben plaats gehadten welken einde ieder hunner bij deze wordt uitgeooodigd zich op laatstgenoemden dag, dés middags ten 1 uur, aan hel lokaal der School te vervoegen. (Zie Lijst der Lessen in ons volgend No.) De AGENT van den Aigemeenen Rijkskassier, te Middelburgberigt bij deze, dat de Bewijzen van Inschrijving in.de Negotiacie, openge steld bij de wet van den 28 Jnnij 1831 Staatsblad no. 90), aan de di. Verse Gemeente-Besturen in het eerste District zijn verzonden tevens de Inschrijvers informerende, dat, naar aanschrijving van Z. Exc. den Minister van Financiende belanghebbenden hunne Fournissementenhet zij geheel of in Termijnen, bij de wet bepaaldmoeten fourneren bij de diverse Ontvangers der Directe Belastingen van hunne Gemeente, voor zoo verre het niet de Hoofdplaats aangaat; welke Ontvangers tot de over neming der Bewijzen gemngtigd zijn. Zullende van den 1 tot den 6 Augustus worden gevaceerd tot afgifte der Bewijzen van Inschrijving ten zijnen Kantore gedaan, en tot ontvangst der termijnen van dien. Middelburg, 1 Augustus 1831. De Agent voornoemd, D. van DEINS E. De CENTRALE DIRECTIE des Eiïands WALCHEREN zal on- der nadere goedkeuring van het Departement van den Waterstaatop Donderdag den 4 Augustus 1831 in tegenwoordigheid van den Hoofd-In. genieur in de Provincie Zeeland aan haar Locaal in de Abdij te Mid delburgdes voormiddags teil 10 uren, iu het openbaar aanbieden te be- steden Het leveren der benoodigde DIJK-MATERIALEN, voor den aan staanden Winter en het dienstjaar 1832, bestaande int Masthoornen, Draghotit, Ijzer, Wormnagels, Hollandsch en Brabandsch Rijs, Gaar den en Stakengrof Stook- en fijn dubbelbands Dekrietharde Zink en Briksteen. Zullende de conditiën, acht dagen te voren, ter lezing liggen ter Grif fie der voornoemde Directieen nadere informatien te bekomen zijn bij den Opper-Commies A. Dingmanste Middelburg. Op Donderdag den 11 Augustus 1831, des voormiddags ten iouren, zal, onder nadere approbatie, door de Dijks-Dir.ectie van den Reigers- bergschen Polderte GOES, in het Logement de Stad Rotterdamwor den aanbesteed Het met Rijzen-Zinkstukken dwars uit den Wal bezetten van den Onderzeescben Oever, en het be'scorcen van denz.elven met Brik- 'ken, op den hoek bewesten het Forth Bath, ter plaatse waarop den 23 December 1828 een Val is ontstaan. Deze Aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod.. De bestekken, op welke de bovengemelde Aanbesteding zal plaatsheb ben, zullen, boven en behalve te Bath, op den Zeedijk bij Griep en te Rilland in de Herberg, ter lezing liggen: te Middelburg, in het Huis van Domburg en het IVijnhuis, bij van Houtente Vüssingen op de Beurs; te Zierikzee, bij van Oppente Goes, in de Oude Zoutkeet en liet Logement de Stad Rotterdam te Tholen jn het Hof van Hofland;, te Bergen-op-Zoomin de drie Trompettersop de Leur, in de Herberg de .Ossenkop; te Breda, in het Koffijhuis bij Hamels; te Steenbergen bij N. van Meel; te Willemsdorp, bij van der Teen; te Klundertin de Stads-Herberg bij Schalekampte Amsterdam, in het Noord-Holland- sche Koffijhuis; te Rotterdam, in den Romein en in het Groot Schippers huis; te Dordrecht, in Bellevuep\té'StóedrechcAmeiden, Giessendam en Papendrechc, in de Rcgthuizen; te Iiardicxveldin de drie Snoeken te Werkendamin 's Lands f.Helvaren te Gorinchem in de Doelenen te Vianenin de Roos. Zullende twee dagen voor de Aanbesteding de noodige aanwijzing in loco jwoj-dep gedaan, en nadere informatien te bekomen zijii bij de Dijks- Plrectie van den Reigersbergschcti Polderte Rilland. *s GRAVENMAGE den 2 9 ju lij. Z. M. de Koning, benevens Z. K. II. de Prins van Oranjezijn gisteren nacht, omstreeks één uren, uit het leger hier terug gekeerd. Sedert de komst van Z. M. zijn er verscheidene couriers aangekomen en kabinetsraden gehouden. De minister van nationale nijverheid enz. de heer Cliffiord, welke zich te Amsterdam bevond, is, naar men ver neemt per expresse ontboden geworden. Heden heeft Z. K. H. de Prins van Oranje weider de zitting van den Raad van State bijgewoond. In het begin der aanstaande week zalnaar men verneemtZ. M. de Koning weder van hier vertrekken ten einde de vestingen Bergen-op. ZoomGrave en Nijmegen te inspecteren. Men verneemt, dat de militie-commissarissen en plaatselijke bestu- ren zijn onderrigtdat, hoezeer de formatie der rustende schutterijen, aden en3denban, geene vertraging behoort te ondergaanen de daarbij nog benoodigde officieren mitsdien ook eerlang aan Z. M. «uilen worden voorgedragen, er evenwel nadere voorschriften te verwachten "zijn omtrent het doen exerceren en wapenen van den gemelden 2den en 3den ban, en dat zoodanige verordeningen insgelijks eerstdaags kunnen worden te ge- moet gezienten aanzien der toezeuding van de in dit jaar ingeschreven manschappen, tot den isten ban behoorende alsmede omtrent de kosten, vallende op de organisatie der schutterijen ten platten lande. Den 22 ju 11 ij en dus weinige dagen voor het vaststellen van de beruchte 18 artikelen, voorkomende onder den naam van' vredes-prelimi- nairen tusschen Holland en Belgje, hebben de Nederiandsche gezanten te Londen aan de leden van de conferentie der mogendheden doen overhandi. gen eene nota, onder anderen inhoudende: „dat zijlieden hetregt vermee- nen te hebben, om te vragen, welke middelen de conferentie heeft be raamd om de tot stand gebragte bepalingen (de vroegere protocollen) in werking te brengen, te meer daar de komst van Belgische gedepu teerden hun een nieuw oponthoud doet vreezen dat Z. M. de Koning, vastelijk hebbende besloten, om niets van zijne, door zijrie toetreding, verkregene regten op te offeren volharde bij het reeds aan de conferen tie bekende voorbehoud om tot de bedoelde middelen te willen medewer ken dat Z. M. heeft toegegevenom, gedurende een korten tijd v att dit voorbehoud geen gebruik te willen maken, edoch alleen in de voor onderstelling, dat de conferentie dezelve middelen terstond zoude hebben te werk gesteld, doch dat zij thans bepaaldelijk zijn gelast', te verkla ren datbijaldien deze vooronderstelling niet mogt worden bewaarheid aan den Koning geen andere weg zoude overblijvendan om gebruik re ma ken van zijne eigene rnagten paai en perk te stellen aan eene toegeef lijkheid welke geenszins bestaanbaar zoude zijn met de buitenlandsche en binnenlandsche zekerheid van den staat, en tnet de zoo zeer in de waagschaal gestelde belangen zijner onderdanen." Z. K. H. Prins Frederik, admiraal en kolonel-generaai van het leger, heeft uitgevaardigd de navolgende Het is voor mij een aangename piigt, op last des Koningsaande troepen van het leger, die Z. M. dezer dagen heeft gezien, hoogstdeszélfs bijzondere tevre denheid te kennen te gevenover hunne goede houding en voorkomen; Groot was het genoegen dat de Koning ondervonden heeft, dnorop onderscheidene en ondubbel zinnige wijzen, de overtuigendste bewijzen te ontvangen, van den uitmuntenden geest die u allen bezielt. De Kuning gevoelde zich gelukkig, bij het zien van die moedige strijders, die reeds bewijzen gaven, hoe zij bloed en leven voor Koning én Vaderland veil hebben; bij het aanschouwen der vrijwilligersdie, in het, ongenblik des gevaars de wapenen aangordden; van die schutterijen, die allen zijne roepstem met geestdrift volgden ja, bij de tegenwoordigheid van u allen, die sedert zoo vele maanden aan de gren zen van oud Nederland staat, en met edele volharding ongemak en opoifering draagt, terwijl gij niets vuriger wenscht, dan, met de wapenen in de hand, den vijand te toohenwelke gevoelens in uwen boezem kloppenwat vertrouwen gij stelt op de Voorzienigheid en in de regtvaardige zaak die u te wapen deed snellen. Daarom is de Koning op het innigste overtuigd, dat, als het lot der wapenen de zaal^van Nederland beslissen moet, gij dan met die edel* geestdrift, dié gjjvan bet eerste ougenblik af, aan den dag legdetmet eenen overwinniz.g-spellenden moéd, met die onwrikbare trouwdie uw eigendom is, den vijand oridér de oogen zult,treilenwaarheen dan ook 'de stem des Konings en het belang des Vaderlands u mogen roepen. De Koning weet het, dat u die dag welkom zoude wezen., waarop het bevel van Voorwaartsdoor uwe gelederen mogt dringen, en gijonder den zegen van dien Goddie Nederland en zijn koninklijk huis zoo dikwijls uit kommervoHen toestand redde, een strijd zoudet voeren, die aan de jaarboeken van Nederlands aloudeuroem nieuwe bladzijden voegen moet. Hoofdkwartier Breda, deu 26 julij i85i. FREDERIK. AMSTERDAM den 29 julij. De prijzen der fondsen wareu heden oyer het'algemeen williger; vooral bleven de Russen en nieuwe 6 pets. ge zocht. Men wilde dat de baron /Vessenberg in den Haag was gearriveerd 0111 de op nieuw aangevangene negociatien te bespoedigen. Volgens parti culiere Engelsche berigcen verwachtte men eeneu gunstigen afloop derzelve, MIDDELBURG den 1 augustus. Men verneemt» dat de rnschrijvinv gen», die, zoo in de gemeenten als bij de agenten vanden-'rijktkassier ifr deze provincie gedaan zijn, tot deelneming inde vrijwillige ieening.'geo pend1 'krachtens de wet van den 28 ju'nij i82ijf$xaa.tiblaj:riió- go). ruit» een mUliocn guldens bedragen.' j I Bij besluie van. Z. M.de dato 18 julij 11. no. 72 is benoemd tot notaris in het arrondissement Goesmet last om te .Goes tetfeHdefén de heer A. Smallegange.' Uit Brussel wordt gemeld, dat het Belgisch ministerie binnen eeni- ge dagen eene verandering stond te ondergaan; de heer de Sauvage zou voor. de binnenlandsche zaken vervangen worden door. den Heer Ch.-de Brouekereen zou weder het gouvernement var; Luik op zich nemen.' De heer Tielewans zou, als gouverneur van Luiknaar Namen verplaatst" wordenter vervanging van den baron de Stassart, die als gevolmagcigd minister naar Weenen zal vertrekken, om den keizer van Oostenrijk de koinsc van prins Leopold tot den troon van Beigie aan te kondigen. De heen de Stassart was tot deze zending benoemd, uit hoofde van vroe gere .betrekkingen tot keizer Fransvan wien hij nog den titel van ka merheer draagt. «y- - A .De. beet en de Merodi'ï'Ch. Rogier ern Bart hitehij' z'óödén löt ministers van |taat. worden benoemd, en de heer Jules van l'raet ,van Brugge schrijver van een geschiedkundig werk, Beigie betreffendeis san het, kabinet de$ konings toegevoegd. De koning der Belgen heeft, bij besluit van den 2<S, de kies-col. legien tegen den 29 augustus aanstaande bijeengeroepen; dé lijsten der- kiezers zuilen tegen den 16 dier maand gereed moeten zijn. De senaat en de kamer der vertegenwoordigers zijn tegen den 8 september te Brus. sel belegd. De Belgische Moniteur zegt dat men met genoejgën verneemt dat verscheidene notable personen des lands voornemens zijn pogingen aante wenden, om, bij de aanstaande verkieziugen zich optie lijst tier candidaten voor den senaat te dben plaatsen. Nog leest men in dat blad: „of er al of niet een traktaat of proto col betrekkelijk de vestingen bestaatdit kan ons Belgen weinig ver schelen de 18 artikelen der vredes-preliminairen maken de grondvest van dén staat uit, met alles wat deszelfs buitenlandsche betrekkingen aangaat, en alle de vroegere of latere protocollen zijn teil onzeu aan zien zonder eenige uitwerking." De koning der Belgen doorreist steeds onderscheidene provinciën den 27 is Z. M. te Antwerpen (volgens de dagbladen) niet veel plegtigheid en vreugde ontvangen, en zou hij den 30 te Leuven aankomen. Er is te Brussel een kabinecs-courier van Londen aangekomen, met dcpeches voor het gouvernementhij heeft dadelijk zijne reis naar

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1