N\ 89. MïDDELBUBGSCHE 1| c O B A N T. HDtiiterfttanb. Dingsdag Jj Jiïc0tl»rt«fe uau ccrötcn aanleg te 4$UbbiïIImv0. Publieke 2tanfre$tebiu0. 20 Julij 1031. P. P O u s. M. W. KRIJGER. NIEUWSTIJDINGEN. I&ttdlanb. VEREENIGDE KAMERS. Maandag den 18 Julij 1831. De REGTBANK VAN EERSTEN AANLEG zitting houdende te MiddelburgHoofdplaats der Provincie Zeeland; Gehoord het requisitoir van den Heer Officier bij dezelve Regtbank, betrekkelijk het daarstellen der Kamer, voor dewelke de zaken gedurende de Vakatie, van den negen-en-twintigsten Julij tot en met den dertigsten September aanstaande zullen moeten gebragt worden Gezien de Artikelen 7576 77 en 78 van het Decreet van den 30 Maart 1808, op de Begeerlijke Organisatie; Heeft, na deliberatie, goedgevonden te bepalen Dat de Kamer van Vakatie dit jaar zal zijn zamengesteldvoor de maand Augustus, uit de Heeren Mrs. Jonkheer van Doornwaarnemend Vice-PresidentBerdenis van Ber/ckom en Jonkheer Sehorer Regters en voor de maand Septemberuit de Heeren Mrs. Moenswaarnemend Pre sident LambrechtsenRegteren van Deinsewaarnemend Regter ter Instructie. Dat deze Kamer hare teregtzittingen zal houden tweemaal ter week en wel des Donderdags en des Vrijdagste weten Donderdag den 4, Vrijdag deu'5 Donderdag den 11 Vrijdag den 12 Donderdag den 18, Vrijdag den 19; Donderdag den 25, Vrijdag den 26 Augustus. Voorts op Donderdag den 1 Vrijdag den 2 Donderdag den 8 Vrijdag den 9; Donderdag den 15, Vrijdag den 16 Donderdag den 22, Vrijdag den 23 Donderdag den 29 en Vrijdag den 30 September. En dat de teregtzittingen telkens zullen worden geopend des voormid dags ten tien uren. En zullen afschriften dezes gezonden worden aan den Heer Prokureur. Generaal bij het Hoog-Geregtsliof te 's Gravenhage aan den Heer Offi cier bij deze Regtbanken aan de Heeren Vrederegters in het Ressort derzelve; en voorts daaraan door publicatie en affictie de noodige pu bliciteit worden gegevèri. Aldus gedaan en gearresteerd in de algemeene Vergadering der Regt bank voornoemd, dezen achttienden Julij achttien-honderd een-en-dertig, bij de Heeren Mrs Moens, waarnemend President; Jonkheer van Doorn, waarnemend ViceiPresidèiitLambrechtsen Regter van Deinsewaar nemend Regter tefvInstructie; Berdenis van Btrlckom en Jonkheer Sehorer Regters, ten overstaan van Mr. de IVindSubstitut-Officier. Present de Commis-Griffier Koolhaas. En is deze door den Heer President met den Griffier ondcrteèkdnd. (Geteekend) J. A. Moens. J. A. Koolhaas, Cs.-Griffier. Voor eensluidend afschrift, De Griffier VAN WAESBERGHE APERS. Cllgcmccttc üicbcirlattböclïc ftlaatecïtappij. PUBLIEKE VERPACHTING VAN TIENDEN, gelegen in het Eiland Walcheren, over den Jare en Oogst van 1831. D. van DEINSE, als daartoe gemagtigd, is voornemens om op de ondergemelde dagen en plaatsen publick aan de meestbiedenden te ver pachten de navolgende TIENDE-VRUCHTENover den lare en Oogst 1831als: Te VLISSINGENten overstaan van den Notaris Abm.van der Swalme en getuigen, op Heden den 26 Julij 1831, des morgens ten 10 uren, de Domaniale KOORN- en andere TIENDEN, gelegen onder de Juris dictie der Gemeenten van Koudekerke, Bekerke, Melis- en Mariekerke Westkapelle Zouteiande RitthemOost- en West-Souburg, Bottingen, Hoogelande en een gedeelde van Stad Middelburgs Ambachten. Te VE11E ten overstaan van den Notaris IV. M. Snijder en getui genop Zaturdag den 30 Julij 1831, des morgens ten 10 uren, de Domaniale KOORN- en andere TIENDEN gelegen onder de Jurisdic tie der Gemeenten van Vere, KleverskerkeBrigdamme St. Laurens, GapingeSerooskerkeVrouwen-Polder, Oostkapelle, Grijpskerke, Aagtckerke, Domburg en een gedeelte van Stad Middelburgs Ambachten. De Conditiën en Voorwaarden, op welke deze Verpachtingen zullen plaats hebben, kunnen gelezen worden ten Kantore van de Notarissen te VIissingen en Vere hierboven gemeld. IVordende voorts een ieder gewaarschuwddatbij aldien de tienden van vorige jaren onbetaald mogten zijn verblevenzijlieden niet als Pachters of Borgen zullen worden toegelatenen dat de 10 pCt. onkosten dadelijk bij de Verpachting zullen moeten worden voldaan. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLISSINGEN zul len, op Vrijdag den 5 Augustus 1831, des middags ten twaalf uren precies, op het Raadhuis dier Stad, in het openbaar aanbesteden: Het Opruimen van het Oude Stortebed voor de Spuisluis aan de Roode Brug, binnen deze Stad, het Aanvullen der Gaten met Puin, en het Bekleeden van hetzelve met de voorhanden zijnde Doornik- selie Steen, benevens de Leverantie van de noodige Rijs-Mate- rialen, Perkoenpalen en Puin. Liggende het bestek, waarop de voormelde Aanbesteding zal geschie den ter lezing van een iegelijkter Griffie dezer Stad terwijl alle noodige aanwijzingen en inlichtingen gedaan en gegeven zullen worden door den Stads-Architect aldaar. Vlissingen den 21 Julij 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. J. B E C K E R. Ter ordonnantie van Hun Ed. Aclub De Stads-Secretaris A. van der. SVV ALM E. Op den 10 Augustus 1831 des voormiddags 0111 tien uren zal in de Herberg bewoond door Cijsbregt Adriaanssenste WALZOOR DENin de Gemeente Hontcnissepubliek worden aanbesteed: bet Vernieuwen van eenige RIJSWERKEN aan de Kaai van IValzoordcn cn aan den Mo- len-Polder, Itet Inheijeii vah vier MËERPALENCh de Leverantie vntl Vijftig Lasten BRIK. Het Bestek, waarop deze aanbesteding zal geschieden, legt van ston den aan voor de gegadigden, ter lezing bij den Heer ,7. IV. van der Linde, op het Huis te Zandein Hontenisse voormeld, alsmede bij den Heer A. J.Obrcen, Dijkgraaf van de Watering van Walzoorden te Hulst j zullende de aanwijzing in loco daags vóór de aanbesteding gedaan worden» De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND infor meert de daarbij belanghebbenden, dat van heden af, in Specie, ten zij nen Kantore zullen worden uitbetaald de Intresten der Borgt egt en van 's Rijks comptabele ambtenaren, over het eerste halfjaar 1831. Middelburg, den 26 Juljj 1831. De Administrateur voornoemd De CONTROLEUR tier Plaatselijke Belastingen, over de Gemeente Middelburg, als belast met het toezigt omtrent de inrtlng van het Markt- geldverwittigt den Ingezetenen, dat, gedurende de Kerlhis, de plaats alwaar de Groenten en andere dergelijke Eetwaren, zuilen worden ta koop gesteldzal zijn de Balans. PETÈRSBÜRö den 8 julij. Den 4 dezer is Z. M. de keiier in de. ze hoofdstad aangekomen. Eenige kwalijtgezinden hebben onderhomenden gemeenen man in dctl waan te brengen, als of de policie en de geneesheeren alhier overtollige en lastige maatregelen tegen de cholera had genomen. De min doorzig- tigen sloegen geioof aan deze verdichtselen en begonnen, terwijl zij hun ne bezigheden en arbeid staakten, zleli in troepen op de straten te ver zamelen en zich over de vermeende onderdrukking des volks te onder- houden. In hun onverstand namen zij voor, de zieken, die, naar hun ne meening, gewelddadig in de hospitalen opgesloten werden, loste Ia. ten, braken in twee zoodanige ziekenhuizen in, joegen de Zieken uiteen cn pleegden zulke groote ongeregeldhedendat eenige menschen daarbij 0111 het leven kwamen. De militaire gouverneur-generaal der hoofdstad heeft laten bekend ma ken, dat te Petersburg dezelfde en geene andere maatregelen genomen zijn, als vroeger te Moskou. Niemand wordt met dwang In de zieken huizen gebragt, maar het staat een iegelijk, die de middelen daartoe heeft, vrij, zich in zijn huis te laten genezen. In de ziekenhuizen wor den alleen de zoodauigen opgenomen, die niet in staat zijn, om in hun ne eigene woning de genezing met vrucht te ondernemen, en zonder ge neeskundige hulp en zonder behoorlijk onderhoud het slagtoffer dezer vreessHijk ziekte worden kunnen. Dientengevolge heeft de overheid de ingezetenen der stad uitgenoo- digd, om zich gerust te stellen en hunne gewone bezigheden te her vatten. Desniettemin hebben den 6 dezer eeltige liedengrootendeels uit den geringeren stand, goedgevonden, op straat verscheidene personen, die aan azjjnfleschjes of chloorpoeder roken aan te houden, onder voorwend sel van hen te moeten onderzoeken, en hen zelfs mishandeld, omdat'Zij in de fleschjes en papieren gift zouden hebben. Het dragen van azijn en chloorpoeder en het ruiken aan deze zelfstandigheden is intusschen het eenige middelom zich voor de cholera te bewaren. 7" M» de keizer heeft gisceren onderscheidene wijken der stad bezócht en met genoegen bemerktdat aldaar geene bijeenkomstengelijk op de vorige dagen meer plaats vinden. Intusschen is het ter kennis van den monarch gekomendat vóór de aankomst van 7.. M. nog weder onder scheidene personenonder voorwendsel dat zij verdacht voorkwamen zijn aangehouden, beleedigd en mishandeld. Tevens hebben anderen zich tegen de verordeningen der policie verzet, de geneesheeren nagespoord, dezeiven vervolgd en beschimptonder het nietig voorwendsel, alsof zij de kranken in de ziekenhuizen den dood bereidden. Z. M. de keizer heefc last gegeven, om al zulke ongeregeldheden krachtdadig tegen te gaan, en al degenen, die zich weder vergrijpen mogten, naar de gestrengheid der wet te straffen. BERLIJN den 17 julij. Gisteren deelde onze Staats-Courant een he rige van de Poolsche grenzen mede volgens hetwelk de Russische ar mee reeds den 11 dezer60,000 man sterk bij Plotsk over de Weicli- sel zóu gegaan zijn. Dit berigt is echter gebleken te voorbarig geweest te zijn. Latere berigten, heden ontvangenen waarop meer staat schijnt gemaakt te kunnen wordenmeiden nu dat het korps des generaals Phalen sterk 20,000 man met 84 kanonnen, in den nacht van den 13 op den 14 dezer, in de rigting van Razionzeck, dus nog iager den overcög't over de Weichsel begonnen heeft. Wederstand zonden de Rus sen op dat punt niet ontmoet hebben, en reeds tot Wrozlaweck voort- gerukt zijn. De overtogt der overige Russische troepen-korps zou, daar de brug reeds klaar was, in massa volgen, zoodra zij zich zonden geconcentreerd hebben. De veldmaarschalk Paskewitsch was den 14 bij het punt van overtogt aangekomen om in persoon denzelvcn te bestureii. De berigten uit Warschau, van den 14 dezer, spreken mede van eenen onverwijld op handen zijnden overtogt der Russen beneden Plotsk tegen over Niszavvawaar de overtogt niet scheen te beletten te zijn. Men dachc in Warschau dat de overtogt den 15 zou plaats hebben. De Poolsche korpsen waren aan den regter-oever der Weichsel de Rus sische armee, naar mate die aftrok, gevolgd, cn hadden hier en daar nog al vele achterblijvers gevangen genomen en eenige bagagie buit ge maakt, Het hoofdkwartier der Poolsche armee was steeds te Modlin en de genera!issimus had zulke positien bezet dat hij altoos meester bleef 0111 op beide de oeveis der Weichsel te ageren. In Warschau maakte men zich gereed om des noods een beleg te kunnen verdurenelk bur ger moest er zicb voor 6 weken van levensmiddelen voorzien. De 'ma noeuvre van Paskewitsch schijnt gewaagd zijne communicatie-linie beeft

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1