N\ 87. HIDDELBI7R6SCHE COÜ1AN Donderdag- 21 Julij 1331. B<cKcnbm«i&in0» £?»0cmcc«c UcbcvUiubösJtc fHaafdcfcauim, NIEUWSTIJDINGEN. (Bv00t"^vittnnjc. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, in Zeeland, gezien het besluit van den Heer Gouverneur dezer Pro vincie, van den 16 dezer maand (Provinciaal Blad no. 72), houdende Wededeeling van Zr. Ms. besluit van den 6 te voren, no. 69, bevatten de verordeningen tot wering van de Cholera Morbusmitsgaders maatre gelen tot wering van besmetting bij het stranden van Schepen, Goederen, Manschappen of Lijken Gelet op Artikel 1 van het Besluit van den Heer Gouverneur zoo even genoemd Brengen bij deze ter kennisse van een iegelijkdatvolgens het twee de Artikel van bovengemeld Koninklijk besluit, is bepaald het navolgende Gedurende den tijd dat de maatregelen van quarantaine in de Zeeha- veris van den Staat moeten worden in acht genomen, zal een iegelijk die, daartoe onbevoegd zijnde, gestrande Goederen, Personen of Lij- ken zal hebben aangeraakt dadelijk in quarantaine worden gesteld en na daarvan te zijn ontslagen, gestraft worden, volgens hetbepaal- de bij Artikel 1 der Wet van den <5 Maart 1818, (Staatsblad no. 12)." En waarschuwen diensvolgens een ieder om zich zorgvuldig te ont hemden van, daartoe geene bevoegdheid hebbendein ecnige aanraking te komen met gestrande GoederenPersonen en Lijkenen alzoo voor te komen dat de bovengemelde bepaling en bepaalde straffen op hen worden toegepast. En opdnc niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze wor den afgekondigd gedrukt, aangeplakt en in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan te Middelburg, den 18 Julij 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, C A T S Loco-Secretarii. PUBLIEKE VERPACHTING VAN TIENDEN, gelegen in bet Eiland Walcheren, over den Jare en Oogst van 1831. D. van DEINSE als daartoe gemagtigdis voornemens om op de ondergemelde dagen en plaatsen .publiek aan de meestbiedenden te ver pachten de navolgende TIENDE-VRUCHTENover den Jare en Oogst 1831 als: Te VLISSINGEN ten overstaan van den Notaris Abm.van der Swalme en getuigen, op Dingsdag den 26 Julij 1831, des morgens ten 10 uren, de Domaniale KOORN- en andere TIENDEN, gelegen onder de Juris dictie der Gemeenten van Koudekerke, Bekerke, Melis- en Mariekerke Westkapelle Zoutelande Ritthem Oost- en West-Souburg, Bottingen, Haogelande en een gedeelde van Stad Middelburgs Ambachten. Te VERE ten overstaan van den Notaris ff. M. Snijder en getui genop Zaturdag den 30 Julij 1831, des morgens ten 10 uren, de Domaniale KOORN- en andere TIENDEN gelegen onder de Jurisdic tie der Gemeenten van Vere, KleverskerkeBrigdamme St. Laurens GapingeSerooskerkeVrouwen-Polder, Oostkapelle, Grijpskerke, Aageekerke, Domburg en een gedeelte van Stad Middelburgs Ambachten. De Conditiën en Voorwaarden, op weike deze Verpachtingen zullen plaats hebben, kunnen gelezen worden ten Kantore van de Notarissen te flissingen en fcre hierboven gemeld. Wordende voorts een ieder gewaarschuwddatbij aldien de tienden van vorige jaren onbetaald mogten zijn verblevenzijlieden ni<u als Pachters of Borgen zullen worden toegelatenen dat de I o pCt. onkosten dadelijk bij de Verpachting zullen moeten worden voldaan. De CENTRALE DIRECTIE desEilands WALCHEREN zal, onder nadere goedkeuring van het Departement van den Waterstaat op Don derdag den 4 Augustus 1831, in tegenwoordigheid van den Hoofd-Tn- genieur in de Provincie Zeeland aan haar Locaal in de Abdij te Mid delburg des voormiddags ten 10 uren, in het openbaar aanbieden te be steden Het leveren der benoodigde DIJK-MATERIALEN, voor den aan staanden Winter en het dienstjaar 1832, bestaande in: Masthoornen Draghout, Ijzer, Wormnagels, ITolIandsch en Brabandsch Rijs, Gaar den en Stakengrof Stook- en lijn dubbelbands Dekriet harde Zink en Briksteen, Zullende de conditiën, acht dagen te voren, ter lezing liggen ter Grif fie der voornoemde Directie, en nadere infornlatien te bekomen zijn bij den Opper-Commies A. Dingmanste Middelburg. Aan het Kantoor van VAN DER LEIJÉVAN DER MEER en VAN BEEST, zal, tot en met den 23 Julij 1831, gelegenheid gegeven worden zoowel tot het bekomen van ondersteuning voor de Vrijwillige Leening, als tot uitbreiding van het fonds, hetwelk tot het verstrekken van die ondersteuning aanvankelijk is te zaamgebragtliggende de Lijst van Inschrijving, tot bijdrage voor dat fonds, alsnog dagelijks gereed ten behoeve van alle Ingezetenen van Zeeland, welke genegen zijn om, door bet ter leen verstrekken van Comptanten of van Recepissen uit de'Vrij willige Leening van 13 April 1831, mede te werken toe het doel waar toe het gemelde fonds is bestemd. Middelburg, 20 Julij 1831. VRIJWILLIGE of VERPLIGTE GELDLEENING, Volgens de Wet van 28 Jan ij 1831. Het Kantoor van ABm. SIMON HENDRIX, te Middelburgzich willende belasten om de Ingezetenen dezer Provincie, welke dit mogten verlangen, vrij te waren voor de bezwaren, welke voor hen uit de toe passing van het tweede gedeelte der Wet van den 28 Jnnij 1831, om trent de Verpligte Leening indien die in werking mogt komen zouden kunnen voorcvloeijen berigtdat bij hetzelve, van heden tot en met Vrijdag den 22 Julij aanstaande, van des morgens ten negen uren tot des namiddags ten drie uren ten voorschreven einde zal worden gevaceerd voor een ieder, onverschillig in welke klasse hij gerangschikt moge zijn; en zijn van heden at de noodige inlichtingen deswegens, benevens inzage van liet daartoe betrekkelijke Plan aldaar te bekomen. Middelburg, den 18 Julij 1831. BËRLIJN deti 12 julij. In een der Warschausche bladen leest nieti dd volgende bijzonderheden nopens de twee afdeelingen Litthatische opstan delingen, welke door den graaf en de gravin Plater aangevoerd worden, en waarvan reeds meermalen gewag gemaakt is. De gravin Plater is omstreeks 20 jaren ondhare gelaatstrekken dragen den .stempel eener diepe zwaarmoedigheid en in hare geheeie houding is iets geheimzin nigs en ontzagwekkends gelegen. Hare kamenier die de dienst vatl ad judant bij haar verrigtschijnt nog jonger te zijn dezelve is hoofd van den staf en teveiis intendant-generaal der afdeeling, en wordt door da krijgslieden, die van haar hunne bevelen levensmiddelen en krijgsbehoef ten halen mijnheer Konstantijn genoemd. Van al de Litthatische regemeil- ten is er geen waar de dienst nanuwkenriger en geregelder bezorgd wordt dan dat van de gravin Plater. Beide deze vrouwen zijn het voorwerp vart eene bijna godsdienstige vereering der krijgslieden zij zijn in mansgewaad gekleeden bevinden zich altijd zelfs in de uren van rust', te midden van hare soldaten hare slaapstede wordt als eene gewijde plaats beschouwd en in derzelver omtrek wordt alles, wat stoornis zoude kunnen verwek ken, zorgvuldig vermeden. „De andere afdeeling, die door den graaf* Caesar Plater aangevoerd wordtlevert een niet minder merkwaardig tafereel op. Deze jongeling omtrent 21 jarenoud, is te Warschau, alwaar hij Vroeger geleefd heeft zeer bekend bijzonder ook door zijnen godsdienstigen kin. Ai de tijd» waarin niets anders gedaan moet worden wordt door hem en zijne krijgs lieden aan het gebed toegewijd. In het veld of in een boscll wordt een altaar opgerigtde kapellaan leest eene mis, en de soldaten luisteren met de grootste aandacht toe. De graaf is ongemeen rijken offert zijn ge heeie vermogen aan het vaderland op. Beide de afdeelingen uit ruiterij en voetvolk bestaande herinneren door hare kleeding en uitrusting, aan vroegere eeuwen. Sommige def manschappen dragen meer dan 12 pistolen, een geweer over den rug» 'eenen grooten sabel op de zijde en bovendien nog eene lange spies. In het begin van den opstand waren zij ruim 70 man sterk; doch door ge brek aan levensmiddelen en krijgsbehoeften zijn velen genoodzaakt ge worden om naar hunne woonsteden terug te keeren. Thans vermeerdert wederom hun aantal." De Warschausche courant zegtdat de Belgische regering bet voornemen heefteenen gezant naar Polen af te vaardigen. Dezelfde courant verhaaltdat de generaal Dwernicki schriftelijk aan den keizer van Oostenrijk verzocht heeftzich naar Weenen te mogen begevenen ten gehoor bij hoogstdenzelven te worden toegelaten. Op dit schrijven was evenwel door hem nog geen antwoord ontvangen. De cholera is uit Galicie in Hongarye door eenige vlotten met zout overgebragt. Zulks heeft in dat landen ook te Weenen, uithoof, de van cie veelvuldige gemeenschap met Hongarye, eene groote versla genheid veroorzaakt. Terstond zijn gestrenge maatregelen tegen de ver dere verspreiding genomen. Volgens officiële opgaven zijn sedert de cholera in Galicie is uitge broken ongeveer 37000 personen door die ziekte aldaar aangetast, vatt welke ruim 13000 zijn gestorven en 19655 genezen zijn. Bij het be gin dezer maand lagen nog omtrent 4000 menschen in Galicie aan da cholera. LONDEN den 17 julij. Prins Leopold is gisteren ochtend naar Bel- gie afgereisd. Z. H. zou te Douvres aan boord gaan van de paketboot <Je Salamander en den nacht te Caiais doorbrengen. Van daar zou hij met kleine dagreizen naar Brussel gaan en in verschillende steden van Vlaan deren zijn nachtverblijf houden. De prins reist zonder eenige staatsie. Eenige zijner paarden en rijtuigen zijn gisteren hier ingescheept. Eergisteren heeft de marquis van Londonderryin het huis der lords, aan den; minister graaf Crey gevraagd, of de onderhandelingen, ten ge volge van welke prins Leopold de kroon van Belgie ging aanvaarden, af- geloopen waren en ter kennis van het parlement zouden gebragt worden oi de koning van Holland zijne toestemming gegeven had aan de schik kingen der vijf mogendheden en eindelijk, of het gouvernement willens was den prins zijne jaarwedde van 50,000 p. st. te laten behouden Hjj meende, dat die lieden, die den prins bewaard hadden voor de schipbreuk van Griekenland, hem nu in eene veel stormachtiger en gevaarlijker zee hadden gebragt, en vooral geloofde hij, dat het ongepast was om hem, na het aannemen der kroon van Belgie, zijn jaargeld te laten, dat na tuurlijk hem in de oogen van het naijverige Frankrijk te naauw aan En geland verbinden zou. Nog was hij van gevoelen, dac de vredelievende betrekkingen tusschen Frankrijk en Engeland niet lang konden durenen eenmaal afgebroken zijnde, de rust van Europa, ja van de geheeie we reld in gevaar zon zijn. Graaf Crey heeft geantwoord, dat het thans geen geschikt oogenblik was om die vragen te beantwoordenen dat ter gelegener tijd de onderhandelingen, welke plaats hebben gehad, ter ta fel van het parlement zouden gebragt worden. Wat de jaarwedde van prins Leopold aanging, heeft hij verklaard, dat hem die bij acte van het parlement was toegelegd, en het gouvernement geen regt had daarover t'c beschikken. Een der ministeriele bladen verzekert van goedcrhnnd te weten, dat de Fransche regering onderhandelingen met het Engelsche kabinet heeft aan geknoopt, ten einde gezamenlijk te arbeiden aan een plan, om het bloed vergieten in Polen te doen ophouden. Eindelijk is de oorlog tusschen de Engelschen en den koning der Ashantijnen opgehouden. Den 27 april is de vrede gesloten, en daarin zijn de Hollanders en Denen ook begrepen. PARIJS den 15 julij. De dag van den 14 julij was door de onrust stokers bestemd tot het planten van een of meer vrijheids-bootnen men had dingsdag te vorenin eene oproerige bijeenkomst in de vauxhall een programma tot dat voornemen ontworpen. Op den 14, des morgens ten ij urenvertoonden zich dan ook omtrent 150 jongelieden, mee driekleurige cocardes op den hoed en een rooden angelier in het knoops gat op de Pont-au-Change rdwaar door de stedelijke wichten, welke heil waren te gemoet gegaan eenigen werden aangehoudende werklieden

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1