N\ 85. MIDDELMJItGSClIE COU v JVattfcrijfc. Zaturdajr £ekctibmaktn0. -Hf: tictning. NIEUWSTIJDINGEN. Snilscltlrtitb. 16 Julij 1831. zijne ffiedepügtigen genoemd heeft. Ondertusschen weet men hieromtrent Hebeirlanbeu. -l^URGEMEESTËR en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, in J3 Zeelandbrengen bij deze ter kennisse der In- en Opgezetenen dezer Gemeente, dat, volgens bij Hun Ed. Achtb. ontvangene kennisgeving van den Heer Gouverneur dezer Provincie, behalve de praktische Artil lerie oefeningen vermeld bij derzelver Bekendmaking van den 37 der vo rige maand, ook nog, en wel aanstonds, zoodra de toestel daartoe in gereedheid zal zijn gebragtProefworpen met groote Mortieren zullen worden gedaanaan het Strand van de Vijgeter tot tegen Zoutelande welke iedere maal zullen worden aangekondigd door twee losse schoten te doen met een Kanongeplaatst op het Duin aan het Gehucht Dis hoe cken het waaijen van eene Vlag gedurende de oefeningen, van den Seinpaal aldaar. En opdat niemand hiervan onkundig zijzal zulks worden in dezer Stads-Courant geplaatst. Middelburg den 15 Julij 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, C A T S Loco-Secretarii. ADMINISTRATIE DER DOMEINEN7WEGEN, VAARTEN enz. PROVINCIE ZEELAND. AGENTSCHAP MIDDELBURG. AANBESTEDING. Op Maandag den vijf-en.twintigsten Julij 1831, des morgens ten tien ttren, zal, al of niet onder voorzitting van den Inspecteur der Domei- Ben in Zeeland, door den Agent van het Domein, District Middelburg in een der lokalen van het Gemeentehuis te COLIJNSPLAATten over- jtaan van den Notaris Lambertus van der Moerworden overgegaan tot de openbare Aanbesteding der te doene noodzakelijke Reparatien en Werk zaamheden aan de HAVENte Colijnsplaat voornoemdmet het onder hond derzelve gedurende den tijd van één jaar. De Bestekken zullen ter lezing liggen op de plaatsen bij de Aanplak- kings-Biljetten omschreven, en zullende de aanwijzing der Werken op den dag der Aanbesteding worden gedaan. De Agent van het Domein District Middelburg, ad interim, G. J. BE C KERS. v* 1 fp^'J Volgens de iVet van 38 Junij «831. Het Kantoor van VAN DER LEIJÉ VAN DER MEER VAN BEESTte Middelburgals daartoe door eenige Ingezetenen in staat ge steld, zal aan zoodanige bewoners der Provincie Zeeland, die zouden mogen verlangen in de bovengemelde leening deel te nemen, zoo veel mogelijk ondersteuning verschaffen op zoodanigen voet als breederzal zijn omschreven bij een gedrukt Plan van hetwelk ten gemelden Kantore inzage kan worden bekomen dagelijks, te beginnen met Maandag den 18 dezer; zullende zich de bemoeijingen van het Kantoor niet verder kun nen uitstrekken dan tot personen die ten minste voor f 95 eventueel in de Gedwongene Leening zouden moeten worden aangeslagen, en die of ten Platten Lande hunne vaste woonplaats hebben, of in Steden van meer dkn 5000 zielen bevolking wonende niet in een der vijf hoogste klas sen zijn gerangschiktterwijl dezelve bemoeijingen zich in allen gevalle znllen behooren te bepalen tot eene evenredige verhouding met de som- ttenwelke ter beschikking van het Kantoor zijn gesteld. Middelburg, den 15 Julij 1831. HAMBURG dén 8 julij. Met de stoomboot Nicolaas heeft men op den 6 te Lubek de treurige tijding ontvangen, dat ook te Petersburg en te Kronstadt de cholera is uitgebroken. De ziekte had zich den 36 ju nij voor het eerst aldaar geopenbaard. Van dien dag tot den 1 julij wa ren 36 personen daardoor aangetast; de ziekte was evenwel niet van eenen kwaadaardigen Sard. Deze omstandigheid had te Petersburg eene groote verslagenheid verwekt. Terstond waren de meest gepaste maatregelen genomen, om de verdere verspreiding te stuiten. Dezelfde stoomboot heeft het berigt mèdegebragt, dat men den 37 junij te Petersburg de voor bet keizerlijke geslacht treffende tijding bekomen haddat de grootvorst Koitstantijn te Witepsk overleden was. Het hof had Petersburg verla ten en had zich naar het naburige lustslot Peterhof begeven. De gemeen schap met de stoomboot was te Lu beek terstond verboden, en ter ver- hmtlering van dezelve, was een gewapend vaartuig in hare nabijheid ge legd. Aan boord waren al de passagiers, onder welke zich de buiten gewone Fransche gezant, de hertog van Mortemartbevindt, zeerwel- varende. BERLIJN den 9 julij. In een berigt van de Poolsche grenzen wordt verzekerd, dat de Poolsche troepen, onder bevel van den generalissimus Skrzyneckiwederom aanvallenderwijze beginnen te handelen en tegen de Russische armee oprukken. Generaal Sierawski zou het bevel voeren over de reserve hl Praga, alwaar uit Zamosc zwaar geschut ontvangen was tot verdediging dier positie. Aan generaal Chlapowski was het opper bevel in Litthatlen opgedragen. De Poolsche opperbevelhebber heeft aan de nationale regering berigt gegeven van het mislukken van den aanslag, door generaal Gielgud tegen Wilna ondernomen, dien hij slechts voor eene sterke recognoscering wil <k>eh doorgaan. Den 25 junij is de veldmaarschalk Paskewitsch bij het Russisch leger aangekomen. Omtrent de ware toedragt der zaken met betrekking tot het complot, dat in Warschau ontdekt zou zijn, heeft men geene duidelijke berigten. De gevangen personen waren den 30 junijdes ochtendsnaar het ko ninklijk slot vervoerd en dadelijk verhoord. Men verhaalt, dat al spoe dig gebleken is, dat sommige der gearresteerden onschuldig zijn; doch daarentegen zegt mendat de generaal Jankowski zijne schuld bekend en niets met eenige zekerheid. Dc beschuldigden staan te regt voor eene buitengewone militaire regt» bank waarvan de generaal Vcngicrski tot voorzitter is benoemd, PARIJS den 11 julij. Alles is alhier rustig, en men begint zich ver zekert te houdendat de beruchte dagen van julij zonder stoornis zul. len voorbijgaan. De Tribune heeft een schandelijk en lasterlijk artikel tegen den maarschalk Soult en den heer Casimir Perier geplaatsten vraagt of het ministerie daarop zal antwoorden. Het ministerie (zegt de Messager des Chambresj zal aan de Tribune niet antwoorden het is voor de regtbail. ken dat het antwoord zal plaats hebben. Men zegt, dat deze vervol, gingen tot ontdekkingen zullen leiden van gewigtige zaken. Tijdingen uit Lissabon, van den 17, melden, dat de FransChe vloot voor den Taag is aangekomen. De hertog de la Foes was tot gou verneur van Oporto en de hertog de Cadaval toe opperbevelhebber van het leger benoemd. Er heerschte te Lissabon eene groote onrust. 'sGRAVENIIAGE den 13 julij. H. K. H. Prinses F/ederik is heden ochtend van hier naar Breda vertrokken. De marquis de Trasegniesvoormalig lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, welke zich sedert een paar dagen in deze residentie be. vindt, heeft gisteren een bezoek bij Zijne F.xc, den minister van buiten- landsche zaken afgelegd. De tijding van het overlijden van Z. K. H. den grootvorst Constan* tijnis maandag ochtend hier aangebragt door een buitengewoon cou rier, die zich naar het badhuis te Scheveningen, alwaar thans H. K, H« de Prinses van Oranje logeert, heeft begeven. Bij koninklijk besluit van den 9 dezer worden de regterlljke auto. riteiten aangewezenwelkein zaken de Rijnvaart betreffenderegt zullen spreken. Bij besluit van den 5 is de heer ff. Dibbetz door Z. M. benoemd tot inspecteur voor de Rijnvaart op Nederlandsch grondgebied, op den voet van art. 101 en 102 van de overeenkomst en het reglement be. trekkelijk de Rijnvaart, den 30 maart j). te Maintz gesloten. Op voordragt van de commissie, benoemd bij koninklijk besluit van 5 april jl.en ten einde gevolg te geven aan het vastgestelde hg art. 14 van het koninlijk besluit van 26 october 1836, wegens het toe. kennen van een onderscheidings-teeken aan alle militairen der toen ge. formeerde en voor de dienst op het eiland Java besterode expeditionairs afdeeling, en de overige krijgslieden in Indie, die aan de thans gelukkig ten einde gebragte oorlogs-gebeurtenissen aldaar hebben deel genomen# heeft Z. M. bij besluit van 27 junij jl. vastgesteld dat het bedoelde onder, scheidings-steeken voor allen, zonderonderscheid van rang, zal bestaar» in eene bronzen achtkantige medaille, waarop aan de voorzijde zal gesteld worden 's Konings borstbeeld, met het omschrift IVillem I Koning der Nederlandenen aan de keerzijde, in eenen krans van eikenloof en palm# de woorden Oorlog op Java 1825 1830" zullen worden gegraveerd. Die medaille zal gedragen worden aan een oranjelint, ter breedte van drie nederlandsche duimenhetwelk als eereteeken nooit zonder de medaille zal mogen worden gedragen. Geene andere inlanders van Java zuilen met deze medaille begiftigd worden, dan de zoodanigen, die den rang van officier bekleeden. Het eereteeken zal aan ieder der belanghebbenden worden uitgereikt met een getuigschrift, inhoudende verklaring, dat hij tot het dragen daarvan geregtigd is, met vermelding van het korps, waar. bij hij gestaan en van den rang, in welken hij gediend heefc, geduren. de den bewusten oorlog op Java. 's HERTOGENBOSCH den 10 julij. Wijlen de vicaris-generaal van Alphenheefc nog bij zijn leven den heer de Vijs, deken te Boxtel» onder nadere goedkeuring, als zijnen opvolger benoemd. Naar men ver neemt, is deze beschikking te Rome niet gehomologeerd, maar is, in stede van denzelvende heer den Dubbelden deken te Gemertals ad ministrator apostolicustot kerkvoogd van het bisdom verheven. De laatstgenoemde prelaat is een bejaard man die in der tijd het teekenen en indienen van de beruchte petitien in zijne gemeente eer heeft trach ten te verhinderen dan te bevorderen. MIDDELBURG den 15 julij. Het Brusselscbe congres heeft den 10 julij, wegéns het gering aantal opgekomene leden, geene zitting kunnen houden.Hierop is de vergadering op den 11 bepaald; doch daar alstoen het zelfde geval plaats hadis de dag der bijeenkomst op den 18 vastgesteld. Het Brusselscbe blad le Beige komt er, na de aanneming der »3 artikelen, vooruit, dat prins Leopold onder rampzalige voorteekenen over Belgie zal komen regeren. Had die vorstzegt dit bladde grond- wet gaaf aangenomen had hij de hatelijke protocollen met afschuw ver worpen en ware aldus in ons midden verschenen, dan zoude zijne ver heffing op den troon geenen tegenstand ontmoeten hij dien met schier algemeene goedkeuring beklommen hebben. Maar zoo hij nu slechts met de protocollen komt, hoe veel hinderpalen zal hij dan niet moeten over winnen eer hij de algemeene denkwijze te zijnen voordeele gestemd t en den smartelijken indruk in het gemoed van een goed aantal zuivere vaderlanders uitgewischc heefc? De aanneming der 18 artikelen wij zeggen het met die overtuiging, die steeds onze pen bestuurd heeft -— jaagt ons schrik aan. Het verlaten van Venlo is eene daad van verraad en lafhartigheid, die de geschiedenis ons nimmer zal vergeven; het ge mis van den linker oever der Schelde levert onzen koophandel aan de genade van Holland over. De afstand van Maastricht berooft ons van de middelen ter verdediging tegen eenen inval. De afkeer van de voor slagen van het Heilig Verbond en de vrees voor derzelver aanneming heeft reeds bedenkelijke onlusten bewerkt, die door nog bedenkelijker onlusten gevolgd kunnen worden. Eene magcige tegenpartij heeft da wilsbepaling van het Heilig Verbond verworpen en zal waarschijnlijk den gang van het bestuur belemmeren, dat zich ingevolge die wilsbepaling vestigen zalWij erkennen dat wij voor zulke vermoedelijke ge volgen terugdeinzen." Hetzelfde blad beweert, dat de minister van Oorlog aan alle officieren bevel heefc gegevenom als leden der klubs af te treden en dat ver scheidene hunner ann die aanmaning gehoor hebben gegeven. Te Gent werdenden lonogaltijd strenge maatregelen tot handhaving

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1