N\ 84. MIDDELBURG SCIIE COÜSAN TV Donderdag CUgcmccttc ©cbcirïattböclïc iWarttedïajjjrij. !3Uu0^tsï«Tttiï-£tmb™a«'*t. •■asa: 14 Julij 1031. NIEUWSTIJDINGEN. iDuitecïUaub. ©rocft-ÏH-ittawjc. ^frankrijk. 4ft£bcrlAttb£tt. PUBLIEKE VERPACHTING VAN TIENDEN, gelegen in het Ei/and Walcheren, over den Jare en Oogst van 1831. Dvan DEINSE als daartoe gemagtigdis voornemens om op de otidergemelde dagen en plaatsen publiek aan de meestbiedenden te verpachten de navolgende TIENDE-VRUCHTENover den Jare en Oogst 1831, als; Te VL1SSINGEN ten overstaan van den Notaris yIbm.van der Swalme en getuigen, op Dingsdag den 26 Julij 1831 des morgens ten 10 uren, de Doinaniale KOÓRN- en andere TIENDEN, gelegen onder de Juris dictie der Gemeenten van Koudekerke, Bekerke, Melis- en Mariekerke Westkapelle Zoutelande Ritthem Oost. en West-Souburg, Bottingen, Hoogelande en een gedeelde van Stad Middelburgs Ambachten, Te VERE ten overstaan van den Notaris IV. JU. Snijder en getui gen, op Zaturdng den 30 Julij 1831, des morgens ten 10 uren, de Domaniale KOORN- en andere TIENDEN gelegen onder de Jurisdic. tie der Gemeenten van Vere, KleverskerkeBrigdamme St. Laurens, GapingeSerooskerkeVrouwen-PolderOostkapelle, Grijpskerke, Aagtekerke, Domburg en een gedeelte van Stad Middelburgs Ambachten. ï.De Conditiën en Voorwaarden, op welke deze Verpachtingen zullen plaats hebben, kunnen gelezen 'worden ten Kantore van de Notarissen te Vlisstngcn en Vere hierboven gemeld. IVordcnde voorts een ieder gewaarschuwddatbij aldien de tienden van vorige jaren onbetaald mogten zijn verblevenzijlieden niet als Pachters of Borgen zullen worden toegelatenen dat de 10 pCt. onkosten dadelijk bij de Verpachting zullen moeten worden voldaan. ADMINISTRATIE DER DOMEINENWEGEN, VAARTEN enz. PROVINCIE ZEELAND. - AGENTSCHAP MIDDELBURG. AANBESTEDING. Op Maandag den vijf-en.twintigsten J-ulij 1831, des morgens ten tien uren, zal, al of niet onder voorzitting van den Inspecteur der Domei nen in Zeeland, door den Agent van het Domein, District Middelburg in een der lokalen van het Gemeentehuis te COLIJNSPLAATten over staan van den Notaris Lambertus van der Moer, worden overgegaan tot de openbare Aanbesteding der te doene noodzakelijke Reparatien en Werk zaamheden aan de IIAVEN, te Colijnsplaat voornoemd, met het onder houd derzelve gedurende den tijd van één jaar. De Bestekken zullen ter lezing liggen op de plaatsen bij de Aanplak- kings-Biljetten omschreven, en zullende de aanwijzing der Werken op den dag der Aanbesteding worden gedaan. De Agent van het Domein District Middelburg, ad interim, G. J. BE C KERS. PUBLIEKE VERKOOPING van VAARTUIGEN. Op Woensdag den 20 Julij 1831, des morgens ten 11 uren, zal de provisionele Ontvanger der In- en Uitgaande Regtente BATHals daartoe geautoriseerd, aan de Haven aldaar, en ten overstaan van den lieer Controleur der Belastingen, In- en Uitgaande Regten en Accijnsen te Kruiningenpubliek en aan de meestbiedendenom gereed Geld, pre senteren te verkoopenTWEEbij vonnis van de Correctionele Regt- bank te Goesin dato 21 Maart 1831 geconfiskeerd verklaarde V1S- SCHERS-KNOTSEN, liggende in de Haven van Bath. FRANKFORT den 7 julij. Bijzondere brieven uit Weenen houden in, dat de komst van een adjudant des graven Sebastianials courier uit Parijs bij de Franschc ambassade, aldaar een groot opzien gebaard had. Men maakte allerlei gissingen omtrent de reden zijner zending algemeen hield men het er intusschen voordat dezelve betrekking had tot de Icaliaansche aangelegenheden en de ontwapening. Men verzekerde, dat er eene voortdurende goede verstandhouding tusschen Oostenrijk en Frank rijk heerschte. 1De grootvorst Konstantijndie bij het begin van den tegenwoor- cfigenveidtogt het bevel voerde over de reserve van het leger van graaf Diebitschis, volgens berigten uit Petersbtirg van den 25 junij den 15 dier maand te Witepsk aangekomen. Het bcrigt voegt er bijdat de grootvorst is gaan reizen. In den Zwabischen Mercttritts wordt gemeld, dat een ambtenaar van hoogen rang, zich onverwachts uit Weenen heeft verwijderd en papieren van het hoogste gewigt, betrekking hebbende op de revolutie van julij, mét zich heeft genomen. Er is eene groote som op het aaufiouden van dien persoon gesteld. LONDEN den 8 julij. De hervormings-bill is in de zitting van het huis der gemeenten van woensdag den 6 dezer voor de tweede maal ge lezen; het' huis heeft daartoe met 367 tegen 232 en dus met eene meer derheid van 135 stemmen, besloten. Nu de bill met eene zoo aanzienlij ke meerderheid is doorgegaangelooven vele lieden dat zij ook in het huis dér lords aangenomen zal worden, hoezeer het zeker is, dat zij daar met een hevigen tegenstand te kampen zal hebben. Gisteren is het eskader onder bevel van admiraal sir Edwatd Co- drington gezeild. Men wil opgemerkt Hebben, dat de gezant der Nederlanden en zij ne echtgenoot niet zijn genoodigd op eene soirée bij prins Leopotd terwijl genoegzaam alle de leden van het korps diplomatieke, en zelfs een onder-secretaris van de'Belgische ambassade, daar zijn verschenen. De bevolking der Vcreenigde Staten beloopt, naar de volkstelling van verleden jaar, 13 miliioenderhalve 3 millioen meer dan in 1820. PARIJS den 6 julij. De koning is van zijn laatste uitstapje terug ge komen. Gisteren heeft Z. M. den raad der ministers te Parijs voorgeze ten en de ambassadeurs en vreemde gezanten ontvangen. Daarna zijn HH. MM. naar St. Clond vertrokken. Ten einde te voorkomen, dat de Parijzenanrs den 14 julij als vef. jaardag van het innemen der Bastille Zouden vieren bij welke gelegen heid men van het planten van vrijheidsbooinen gesproken had, heeft da regering doen bekend maken, dat zij voornemens was dit feest gelijktij dig te doen vieren met de verjaardagen der omwenteling, den 272 8 en 29 julij. Het eerste dier feesten zal een rouwfeest zijn, ter eere Van de Franschen, die voor de vrijheid gesneuveld zijn, en moet in de kerk van Madelaine gevierd worden welk gebouw door Napoleon tot een tem pel van den roem bestemd wasonder het vorig koninklijk bewind weder eene kerk moest worden en nu ceu tempel der vrijheid worden Zal. Ojj de twee andere dagen zullen revuen wedloopen, illuminatien en allerlei openbare vermakelijkheden plaats hebben. liï den vorigen nacht waren weder zeer vele oproerige geschriften aan geplakt, moetende'vooral dienen om het werkvolk dar voorstad St. Antenne tot ongeregeldheden aatl te zetten. Des ochtends heeft een officier van politie die plakkaten afgescheurd en is daarin door het werkvolk gehol- pen. Men zegt, dat de Oostenrijksche ambassadeur, graaf d'/lppony, cetia zeer belangrijke depêche van Weenen ontvangen heeft, 's GRAVENHAGE den 10 julij. Men verneemt, dat de Comtttissia van geneeskundige professorenaan welke het onderzoek nopens de ge nomen of nog noodzakelijke middelen tot afwering Van de cholera was opgedragen, hare werkzaamheden heeft volbragt, en de uitkomst daar van in een schriftelijk verslag aan den heer staatsraad, ad interim belast met het departement van binnenlandsche zaken, heeft medegedeeld. De inhoud van dat rapport is allezins geschikt, om de meesté geruststelling in te boezemen omtrent de zorgvuldige voorziening'der regering; be vattende hetzelve overigens eenige aanwijzingen en voorstellen, strek, kende, om aan sommige bestaande maatregelen nog meerder uitbreiding en kracht te geven. De regering heeft goedgekeurd het ter lands-druk» kerij drukken en uitgeven, tot een zeer iagen prijs, van twee door ge melde commissie bij haar verslag gevoegde opstellen, houdende eene op gave der meestgeschikte voorbehoedmiddelen en eene aanwijzing voor ge neeskundigen tot de kennis en ineestdoelmatige behandeling der cholera. Dezelve zullen eerstdaags het licht zien. Er hebben voortdurend drukke conferentien van onze regering mee Z. Exc. den baron van IVessenbergOostenrijksch gezant, plaats, wel- ke soms zeer langdurig zijn, en óf ten hove, óf op het ministerie van buitenlandsche zaken worden gehouden. De staatsraad, administrateur der directe belastingen, In. en uit gaande regten en accijnsen, heeft ter kennisse van de belanghebbenden gebragt een besluit van Z. M.den 7 dezer, onder no. 16, naar aanlei ding van de art. 42 en 51 der overeenkomst en bet regieraènt betrekke lijk de vaart op cfcn Rijn, genomen. Bij hetzelve wordt bepaald, dne „alle Nederlanders, die, na de op den 17dezer vastgestelde invoering vart gedacht reglement, verlangen mogten tor uitoefening der Rijnvaart toege laten te worden, zich, eer bekoming van eene akte van aanstelling tentschriftelijk moeten wenden tot de administratie der directe belas tingen, in- en uitgaande regten.en accijnsen." Bij een deswege door Z. M. genomen besluit is bepaald, dat d« premien der zich voorden tijd van vijfjaren in 's Rijks zeedienst ver bindende schepelingen, zullen worden vermeerderd en gebragt Voor de dek- en onder-officieren van de iste klasse, mits niet tot hét vaste korps dek- en onder-o.fficieren behoorende, van ƒ50] Idem van de 2de klasse- 4S 3de 40\°Pf6°' matrozen iste klasse 40^ 99 n ®de 3° Op 50. j, 99 3de -10 op - 25. mitsgaders dat aan zoodanige schepelingendie slechts voor den tijd vatt een jaar dienst nemenzal worden toegekend de helft van de voren- sraande premien, en alzoo aan alle dek-en onder-officieren en matrozen van dé iste klassef 30,00. 2de - 25 00. 99 3de 99 -12, 50» en daarenboven voor allen, zoo wel die voor vijf jaren als die voor een jaar dienst nemende thans betaald wordende aanbreng-gelden van de dek- en onder-officieren en matrozen der iste klasse, ad zes gulden en voor de matrozen der 2de en 3de klassead drie gulden. De heer Ilenri de Mêrodede oudste dezer familie heeft aan Z, M. den Koning een verzoekschrift durven indienen, ten einde uitstel te be komen voor Je voldoening van het regt van successie, verschuldig we gens de goederen van wijlen zijnen broeder, welke ip de Noordelijke provinciën gelegen zijn. Extract uit een brief van Dnntzig, gedateerd 1 julij «831: Dat de cholera bij ons niet.besmettelijk is, en slechts, gelijk bij koorts ziekten het geval is, die personen aantast, welke daarvoor vatbaar zijn en geene zorgvuldige levenswijze in acht nemen daarvan is men genoeg zaam overtuigd. Niettegenstaande dit worden alle maatregelen gebezigd als of er eene werkelijke besmetting bestond. De vervoerder 21'eken naar een op het eiland Holra gelegen hospitaal is hen niet voordeelig geweest; men is daarom bezig in de stad zelve lokalen ter verzorging der zieken in te rigten en het verschijnen van den Rtissischen arts, dien de keizer naar Warschau zond, alwaar hij niet aangenomen werd, koude eene her vorming in de behandeling der zieken ten gevolge hebben." SLUIS den 11 julij. Heden circa vier uren zagen wij een onweder opkomen uit het zuid-westen hetwelk in allen deele nadrukkelijk scheen te zullen wezenen inderdaad toen de donderslagen al korter en korter na het licht gehoord werden, volgde er een 'slag onmiddellijk op den bliksem die eene volkomene overeenkomst met een kanonschot had. Bij denzelvcn is het vuur gevallen op de regt-op staande roede van onzen moteriheeft die roede gekloofd en zijnen weg vervolgd langs den bui. tenkant des nuuirs is, tusschen de deur van den omgang en den tnunr, wederom naar binnen gegaan, heeft eenig houtwerk verbrijzeld, en is verdwenen zonder verder spoor 11a te laten. De molen was intusschen vervuld met 'rooksteengruis en ecu'geweldigen stank; brand is er nogtan» niet geweest.

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1