N". 83. MIDDELBUIIGSCHE COÜ Em N T. irB' Dingsda 12 Julij 1831, NIEUWSTIJDINGEN. SEhiitdrftlanb,. ©iroot-ïmttattjje. JVrtufcvijft. jfbrbctrlAttben. VADERLANDERS! iC#| aas*». j fdK rv. -. BERT.IJN den 3 julij. De "geruchten wegens het overtrekken van de We'ickélbeneden Warschau door de Russische troepen ,zijn in gee- „en deele bevestigd. Den 24 bevond het hoofdkwartier van den generaal foll zich in Pulcusk cii sedert is, volgens Poolsche berigtende maar schalk Paskevitz in hetzelve aangekomen. Naar luid van Pruissische berigten, van de grenzen van Litthauen van 28 junij is het zeker, dat de Poolsche generaals Gielgud en Chlapqwski beiden zijn geslagenen ten gevolge daarvan den 24 en 2$ deNiemen, te Kowno en in de nabij heid0 dier plaatsweder zijn overgetrokkenmet oogmerkom zich naar Marinmnol te beseven. Algemeen werd verzekerddat de Poten zeCr veei nebben verloren en volgens bet blad van Koningsbergen, zouden de overblijfselen van de divisie Gielgud, sterk 1800 man, te Georgenburg zijn aangekomen. In Warschau is den 29 eene zamenzwering ten behoeve vah de Russen ontdekthetgeen ten gevolge heeft gehad dat een groot aantal personen, onder welke ook de generaals Hartig, SalackiJankowitz en Bukowskials deelhebbers aan dezelve in verzekerde bewaring zijn geno men. LONDEN den 6 julij. Bij het huis der gemeenten duren de debatten over de tweede voorlezing der hervormings.bill nog voort. Men spreekt thans veel over de reis van de hertogin van Berry en door een aantal lieden wordt het voor zeer waarschijnlijk gehouden, dat zij een of ander politiek plan in den zin heeft. Men verzekertdat hier te lande nieuwe Fransche muntspecie, stukken van vijf francs, ge slagen is, met de beeldtenis van den hertog van Bordeaux, onder den titel van Hendrik H. Dit geld zou naar het zuiden van Frankrijk be stemd zijn, waar men vermoedt, dat eene sterke partij voorde regten ,van dien jongen vorst bestaat. Men zegt, dat dagelijks 20,000 dier geldstukken geslagen worden, en dat het geheele beloop dezer specie om trent een en een half millioen francs bedragen zal. Men maakt vele gissin gen omtrent de bronnen waaruit deze som geput wordt, en ofschoon men hier weinig denkbeeld heeft, dat eene onderneming der hertogin slagen kan zoo vreest men echter, dat daardoor in den staat van beroering, waarin Frankrijk tegenwoordig nog verkeert, eene reactie ten voordeele van het republikeinsche stelsel zou kunnen geboren worden. PARIJS den 3 julij. De koning is naar Melun op reis gegaan met de koningin en de prinsen en de prinsessen zijne kinderen. De ministers SebastianiSoult en d'Argouten de maarschalk Gerard, behooren tot het gevolg van Z. M. Het gerucht van eene verandering in het ministerie schijnt zich niet te bevestigen. Een der liberale bladen wil geen gewigt gehecht hebben aan de reis van de hertogin van Berryen meent uit de omstandigheid, dat zij door den hertog de Blacas ve rgezeld wordt, te mogen opmaken, dat zij voornemens is zich naar Napels bij hare familie te begeven. 'sC.RAVENIIAGE den 7 julij. Bij besluit van Z. M. van den 6 de zer zijntot wering van de in vreemde landen heerschende cholera mor. bus vastgesteld de navolgende bepalingen Art. 1. De gouverneurs van alle de aan zee gelegene provinciën worden gelastom onverwijld alle zoodanige maatregelen te beramen te nemen ol voor te dragen als nader zullen kunnen strekken om voor al ook door het krachtdadig toezigt over de stranden, voor te komen, dat iemand, daartoe onbevoegd zijnde, zich in aanraking stelle met ge strande goederenpersonen of lijken. „2. Gedurende den tijd dat de maatregelen van quarantaine in dezee havens van den staat moeten worden in acht genomen zal een iegelijk die daartoe onbevoegd zijndegestrande goederen personen of lijken zal hebben aangeraakt, dadelijk in quarantaine worden gesteld, en, 11a daar uit te zijn ontslagengestraft worden volgens het bepaalde bij art. 1 der wet van den 6 maart 1818 (Staatsblad no. 12). „S. Het departement van binnenlandsche zaken zal de gouverneursin de provinciën aanschrijven, om bijzonder zorg te dragen, dat de boven gemelde bepalingen op de meest gepaste wijzedoor de gemeente-be sturen ter kennis van alle hunne ingezetenen worden gebragt." BREDA den 7 julij. Gisteren in den namiddag hebben de gekampeer de troepen, waarbij het korps jagers van van Dam en twee batterijen veldartillerie gevoegd waren eenige groote manoeuvres voor Z. K. H. Prins Frederik uitgevoerd. De aldaar vereenigde troepen werden door Z. Exc. den luit.-generaal baron van Geen gekommandeerd. De infanterie en artillerie van losse patronen voorzien zijnde, werd er bij elke grbotc beweging gevuurd. Dit militaire schouwspel, waarbij zich een aanzien lijk aantal vreemdelingen en stadgenooten bevondenis door het fraaiste weder begunstigd geworden. MIDDELBURG den n junij. De jongste berigten uit Belgie behel zen het volgende In de zitting van het nationaal congres te Brussel, van den 6 julij, vervolgde de heer Gendebien zijne in de vorige zitting gestaakte rede voering en sprak tegen de aanneming der 18 artikelen. Hierop lieten Zich de heeren Secus (de vader) en Barthélemy voor dezelve hooren waarna de vergadering werd opgeheven. ln de zitting van den 7 hebben de heeren de Theuxde MculenacreOsy en F. Meeus voor, en de heeren dlElhougne en de Neef tegen de aanneming gesproken; de lijst der sprekers was afgeloopen, maar er waren nog onderscheidene leden voor eene tweede spreekbeurt ingeschreven. Een legioen der burger wacht doet gewoonlijk de dienst aan het paleis der natie; bij de laatste zitting werd dit legioen voor het eerst door een detachement jagers van Chasteler ondersteund. In de zitting van den 8 hebben de heeren van Snick, F. de Merode de FocreForgeur en Jacobs voor de aanneming van gemelde artikelen, en de heeren 11. en Ch. de BrouckereDestriveaux en Destouville tegen dezelve Jiet woord gevoerd. Er is des av.onds van dien dag nog eene zitting gehouden, waarin de zaak der verkiezing van den minister de Sau- vage, tot lid des congres, van wege Luik, Is behandeld. Het schijnt dat de onderhandelingen bij vele leden van het con gres meerder licht hebben verspreid wegens de hulpmiddelen die de t8 artikelen aanbieden men gelooft dat er eene sterke meerderheid voor de aanneming zijn zal, en dat verscheidene gedeputeerden, die zich eerst voor de verwerping hadden uitgelaten zelfs eenige die daariegeu een protest hadden geteekendvan hunne gevoelens terugkomen. De regterlijke overheid heeft den generaal Lehardy de Beaulien zijnde officier bij de marine en een Franschraau die zich marquis d'Ar magnac noèmtdoen arresteren dewijl zij op vrijdag den 1 julij te Grommont aangekomen zijndede burgerwacht tegen Brussel wilden doen optrekken. De officieren, die deze order mistrouwden, zonden eene deputatie naar Brussel, om zich van de waarheid dezer vordering té overtuigen. Intusschcn trokken des zaturdags omtrent 200 burgers uit maar ontmoetten onderweg de terugkomende officieren, welke hen te kennen gaven dat er geene wettrge orders tot het uitrukken gegeven waren het gelukte hen de burgers naar de stad te doen terugkeeren en alzoo het strafschuldig ontwerp te verijdelen van de genen welke een gedeelte der burgerwacht hadden weten te misleiden. Adoiphe Rousseldistricts-commissaris van Leuven, is, bij besluit van den regent van den 7 julij, van zijne fuctien ontzet. Ook liepen er geruchten van het gevangennemen van Ad. Bar/hels enden advokaat de Souter te Gent. De generaal Chasteler, de kolonels Gbistelles, Brixhe, Rodenbach en andere officierenhebben hunne demissie ingezonden als leden van de nationale vereeniging. Den 6 is te Boom een opper-officier, belast toet het bevel over de vrijwilligers aldaar, gearresteerd en des nachts te Antwerpen binnen- gebragt. Hij wordt beschuldigd van te hebben deel genomen aan eene zamenspanning welke de omverwerping van het gouvernement ten doel had. Hierop zijn nog verscheidene arrestatien gevolgd. Den 6 julij, des avondsten 9 uren, hebben te Luiktalrijkevolks- oploopen plaats gehad men hief de kreten aan van weg met de ministers weg met de protocollener werd eene protestatie opgemaaktgelezen en geteekend door de genen welke zich door de verwarde menigte een weg konden banendit duurde voort tot 2 uren in den morgen. De heeren Defaux en Ubartleden der regering, werden met die protestatie naar Brussel afgezonden. De regent heeft hen geantwoord, dat de beslissing van het lot van Belgie aan het congres was toevertrouwd, dat de ver schillende gevoelens aldaar vertegenwoordigd werdenen dat hij perso neel niets doen kou. Men verneemt, dat de werklieden van drie koolmijnen, In de nabij heid van Luikzich aan verregaande wanorde hebben overgegeven. Zij willen de machines vernietigen, die zij als oorzaak van hunnen ellendi- geh toestand beschouwen de rust was echter weder hersteld. Men leest in het Journal de Fervicrs Mar ie Barbe Brasseur te Müngombouxgemeente Stembertoud 48 jarenvan een waterachtig en 1 zenuwachtig gestel, klaagde sedert den herfst van het vorige jaar over maagpijnen, vergezeld van misselijkheid, afgematte ledematen cn hoofdpijnen; zij werd den 4 dezer maand, omstreeks 10 uren des mor gens door brakingen overvallen. Op het gevoel dat er een vreemd ligchnam in de keel kwamwas deze vrouw verbaasd eene levende slang van ongeveer ij voet te grijpen. Dit dier was door melkspijs in zijne schuilplaats gestoord ook veroorzaakte hetzelve moeijelijkheid In de bo venbuik-streek en geweldige pijnen. Deze vrouw werd als aan maag kramp lijdende behandelden was gedurende een jaar kwijnende. Dé personen die de slang willen zienkunnen zich bij den ondergeteekeu- den vervoegen. A L e x. Lamarche, med. doctd' De Gentsche dagbladen heden ontvangen melden stellig het gevan gennemen van den advokaat de Souter; men heeft bij hem een huis-on- derzoek gedaan en belangrijke papieren gevonden en verzegeld; terwijl in de estaminet van de llhetorica meer dan zestig seissen, naar de Pool sche wijze gemaakt, gevonden zijn. De arrestatie van den adjudant-ma joor der burgerwacht Ansens, welke te Lokeren heeft plaats gehad, schijnt tot dit onderzoek aanleiding te hebben gegeven. Uit Parijs wordt gemelddat bij de verkiezing voor de kamer van afgevaardigden de constitutionele koningsgezinden bijna overal de meerderheid hebben bekomen. Méden is hier het berigt ingekomen, dat de 18 artikelen door het Bel gisch congres zijn aangenomen, met eene meerderheid van 126 tegen 70 stemmen. Op heden zal een Bijvoegsel op deze Courant gratis worden uitgege ven houdende eene Publicatie van Heeren Burgemeester en Wethouders, aangaande de Frijwilligc Leeumg. Op den 28 junij heeft de Koning, met overleg uwer vertegenwoordigerseene vrij willige geldlccning van 20 tot 38 ïnilliocncn geopend. Voor eene inschrijving van yjo krijgt gij een aandeel van 1000. Voor a a a a 475 a a a a a a 600. Voor n a a a 190 a 0 a a a 200. Voor a a b»95bbd a aa 100. De rente is pet. in 't jaar. De fournisseinenten zijn van 10 pet. voor of op den 3i julij i83i. van 20 a a a a i5 september i85t, van 20 a aa a i5 oclober i83i. van 20 a a a a l5 november i85i. van 25 a aa a 3t december j 83». Gij hebt veel gedaan om dit Vaderland waardig te zijn. Gij hebt slechts weinig te doen om uw Vaderland te vestigen. Eertijds gaaft gij honderdc ini'iiioenen ter uwer ejgen kasLijding; thans vraagt men slechts veertig inillioenen voor uw behoud. liet is geene leening die gerigt is aan de winzucht. liet is eene leening die gevraagd wordt aan hendie het wel mecnen met bet Va derland. Daarvan moet niematul zich willen afzonderen daaraan moet ieder willen deel nemen. Ieder moet er zijne eer in stellen, dat hij hel aandeel toonen kan, waarvoor hij i hij het Vaderland belang heelt. Uf zou ou» verec'nigd Koningrijk geen menschen genoeg bevatten ora tweemaal-hou-

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1