N\ Bi. V MIDDELBUItGSCHE H COURANT. Donderdag NIEUWSTIJDINGEN. «3uii@rfvla»b. (ÖtfooUJjrittatije. ïïcbcvl.mben. 7 Julij 1831. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND ad verteert aan de daarbij belanghebbenden, dat, van heden af, ten zijnen Kantorezullen worden uitbetaald de Traktementen over het Tweede Kwartaal 1831, aan de Ambtenaren bij het Gouvernement van Zeeland, Districts-Cominissarissen Waterstaat, Posterijen, Predikanten en Roomsch-Katholijke Geestelijkheid en zulks voor de grootste helfr in Specie en het resterende in Schatkistbiljetten. Zullende de Kwitantien voor die Amptenarenwelke buiten dit Eiland woonachtig zijn, hun door middel der Ontvangers op hunne Standplaat sen worden toegezonden en het hun vrijstaan om langs denzelfdcn weg hunne Adsignatien en Schatkistbiljetten kosteloos te bekomen. Middelburg, 5 Julij 1831. De Administrateur van 'sRijks Schatkist in Zeeland, P. P O U S. De Provinciale COMMISSIE van ONDERWIJS in ZEELAND zal hare gewone Zomer-Vergadering houden binnen Middelburgin de Abdij op Woensdag den 27 Julij 1831, des voormiddags te half-elf uren; zullende op Donderdag, den 28 dier maand, des morgens te tien uren worden overgegaan tot het examineren der Adspiranten naar eenigen Rang als Onderwijzer, welke, boven hunne getuigschriften van goed gedrag, afgegeven bij den Burgemeester hunner woonplaats, respectivelijkelk een authentiek attest van hunnen geboortedag zullen moeten overleggen, en zich, ten minste acht dagen te voren, bij den Schooi-Opziener van hun District zullen hebben aangemeld. Middelburg, den 6 Julij 1831. De Secretaris der Provinciale Commissie van Onderwijs voornoemd ADR. P. van DEINSE. BERLIJN den 30 junij. Men heeft hier geene nadere berigtcn uit Polen. Alleen wordt uit Lyckop de Poolsche grenzen, geschreven, dat het korps van den generaal Gielgud geheel ingesloten was en de Russen voornemens waren om het naar Pruissen te drijvenzoo dat men binnen Ifort in die streken belangrijke gebeurtenissen te gemoec zag. s-r Het geldsgebrek neemt in Warschau meer en meer toe. Ten einde in de dringende behoeften der schatkist te voorzienheeft men reeds van tijd tot tijd verschillende maatregelen genomen, zoo als van leenin gen enz.welke evenwel meestal ongelukkig zijn uitgevallen. Daar de nood thans dagelijks toeneemt, heeft men beslaten, de gouden en zil veren kerksieraden tegen verbandbrieven op te eischenen dezelve te versmelten. Dit besluit heeft in den rijksdag veel tegenstand gevonden doch is eindelijk met eene kleine meerderheid doorgegaan. LONDEN den 1 julij. Gisteren avond heeft de heer FFood in het huis der geipeenten eene motie gedaan strekkende om alle de salarissen en traktementen van publieke ambtenaren te verminderenen terug te brengen op den voet van voor 1797. Dit voorstel werd door den kan selier van den exchequer bestreden, op grond, dat de ministers bezig waren niet het invoeren van alle mogelijke bezuinigingenen hierin ten volle het vertrouwen van het parlement verdienden. Na eenige debat ten is de motie met 216 tegen 13 stemmen verworpen. 1 Woensdag heeft de koning een bezoek van dom Pedroden gewezen keizer van Brazilië, ontvangen, welke, dn statie in Zr. Ms. kabinet bin nengeleid zijnde, aldaar een half uur lang met den koning, in tegen woordigheid van den hertog van Sussex en prins Leopoldgesproken heeft. Men wil, dat dom Pedro hier .e lande gekomen is alleen als hertog van Braganza, en niet de minste aanspraak voor zijnen persoon op den troon van Portugal maaktdoch voornemens is de regten van zijne dflghier dpqa Maria op die kroon te doen gelden waartoe hij bereid zijn zou des noods, zijn geheel partikulier vermogen op te offeren. Volgens bijzondere berigten van Lissabonstaat de handel er geheel Stil, zjjp de gevangenissen allen vol en ziet men overal blijken van wan trouwen. Hoezeer de troepen van dom Miguel door de geestelijkheid overvloedig van al het noodige voorzien zijn, gelooft men, dat zijne regering feu einde loopt, en slechts eene geringe magt nopdig zijn zal om hem van den troon te jagen. De Courier verzekert, dat voor het vertrek der Belgische depu tatie tusschen haar en het Engelsch gouvernement en prins Leopold eene Zoo goede verstandhouding bestond, dat men niet twijfelen kan of de Zaken zullen op eene voldoende wijze geschikt wordenbijaldien de republikeinsche of oorlogzuchte partij in het nationaal concres de. over hand niet heeft over de vrienden van orde en constitutionele monarchie. Dit blad meent, dat de weinige zwarigheden, die zich nog opdoen, ge- ipafykelük uit den weg geruimd zullen worden. 's GRAVENHAGE den 3 julij. Z. Exc. de baron van PFessenberg buitengewoon gezant van Oostenrijk en afgevaardigde van de conferentie te Londen heeft vrijdag namiddag een gehoor bij Z. M. gehad. Het ver blijf van Z. Exc. in deze residentie schijnt van geen langen duur te zul len zijn althans men verzekertdat hij morgen of overmorgen de te rugreis naar Londen zal aannemen. Gisteren voormiddag is er een raad van ministers ten hove gehouden 4ie van des morgens 10 tot des namiddags ten a uren geduurd heeft. t- Zr. Ms. gezant bij het hof van Beijeren de heer Mollerusis in deze residentie aangekomen. Vrijdag is wederom van hier een aantal van 130 jagers, onder het geleide van twee officieren naar het leger vertrokken. Sedert de laatst gedane bekendmaking, is geligt het navolgend oc trooi Een octrooi, in dato 14 mei 1831 door Z. M. voor den tijd van vijf jaren verleend aan dén heer JF. A. van der Files, te Valkenburg, CP de uitvinding van bet branden van kalk uit oesterschelpen. DORDRECHT den 4 julij. Gisteren zijn hierdes morgens omstreeks half 7, uren de luitenant-kolonel IVuldkirch adjudant van Z. K. II. Prins Frederik vergezeld van den generaal-majoor Tripen tegen don middag een Fransch cotirier gepasseerd. De beide eerstgenoemde heeren kwamen uit het leger, en de courier regtstreeks van Parijs; allen gingen naar 's Gravenhage. MIDDELBURG den 6 julij. Omtrent de zitting van het nationaal congres te Brusselvan den 2 dezer maandwordt gemeld dat de om streken van het paleis nog sterker dan den vorigen dag bezet waren de posten waren overal verdubbeld. De tribunes waren vol. Het is in deze zitting nog onstuimiger toegegaan dan in de vorige, zonder dat men tot eenig besluit is gekomen. Op de tribunes is het geroep van toejuiching, al keuring en fluiten tot zulk eene buitensporigheid geklommen, dat de president meermalen bedreigde dezelve door de gewapende magt te doen ontruimen. De heeren Lecocq Delwarde en Zoude ondersteunden het voorstel door den heer van Snick in de vorige vergadering, tot het aannemen der 18 artikelen, gedaan. Toen de heer Delwarde ophield met sprekenwerd eronder fluitenstampen en geschreeuw van de tribunes geroepen weg met den redenaar! aan de galg De president liet den kommandauc der burgerwacht roepen 0111 de beraadslagingen te doen eerbiedigen en bedreigde bij herhaling de tribunes te zullen doen ontruimen. Eindelijk werd door den heer van de PFeijer het volgende voorstel gedaan i°. Dat de inschietingen van land (enclaves) bij art. 3 der voorstellen van de conferentie erkend als aan Belgie te behoorenzullen aangeno men worden als gelijke waarde voorVenloo, van de geregtelijke eischen van Holland op Maastricht en andere enclaves van Limburg, en dat, ge durende de schikkingen hieromtrent daar te stellen, geen dezer Belgische enclaves zullen worden ontruimd. 2°. Dat het statu quo in Luxemburg zal behouden blijven onder waarborg der mogendheden, tot aan het sluiten der onderhandelingen over de schadeloosstelling. Volgens het dagblad le Lijnx heeft de vergadering besloten, dat dit voorstel naar de sectien zal verzonden worden, en dat het rapport daar over den volgenden dag zou plaats hebbenterwijl het Journal des Flan* dres meldtdat het congres besloten heeft hetzelve niet naar de sectien te verzenden maar inct het hoofdpunt te gelijk te behandelen. De minister Lebeauwelke in deze zitting onderscheidene hevige aan vallen heeft moeten doorstaanheeft noodig geacht de volgende verkla- ring te doen Om allen twijfel weg te nemendie omtrent mijne geloofsbelijdenis als minister is opgekomen, verklaar ik luide, dat ik voor de preliminairen- zal stemmen en dat ik mijne staatkundige gesteldheid, mijn ministerieel bestaan, mijnen naam en mijne eer verbonden reken aan de uitkomst der vereenigde pogingdie den prins van Saksen-Coburg in ons midden kan brengen. Ik wensch dat deze verklaring geene onzekerheid meer in de gemoederen zal doen overblijven." Den 3 zou er weder openbare zitting gehouden worden. Er liep te Brussel een gerucht, dat genoegzaam bewijst hoeveel belang het gouvernement er in stelt, dat de aan het congres voorgeleg de artikelen worden aangenomen, en hoezeer men zich van de hoofdei» der associatie, die zulks zoeken tegen te werken wilde ontslaan. Men zegt dat, in twee verschillende raadsvergaderingen van ministers, eeni gen hunner zonden voorgesteld hebben om tot een buitenge wonen maat regel over te gaan eti 18 personen willekeurig te arresteren; onder de ze worden genoemd de heeren A. Gcndcbienvan Meenen le Hardi de BeatilieuBarthelsA. en F. BajetLevae, enz. Bij de jongste discussie over dit ontwerp zou men het hebben opgegeven op de aanmer king van den heer Lebeau dat de heeren Gendehien en van Meenen>11 hunne hoedanigheid als afgevaardigden onschendbaar waren. De Brusselsche Courtier verklaartsedert het bekend worden van de- laatste voorslagen der mogendheden op nieuw den oorlog. Volgens hem verschillen deze voorslagen weinig of niet van de vroegere protocollen; terwijl Belgie volstrekt niet kan treden in de bepalingen bij die proto collen gemaakt. De Belgische Moniteur doet zijn best om de oorlogzuchtigen tot beda ren te brengen. De Courrier de la Meuse (de tolk der voornaamste gees telijke partij) bestrijdt hen ingelijks en is van oordeel, dat de voorslagen der mogendheden over hetalgemeen niet onaannemelijk zijn. In het jongste budget van het ministerie van binnenlandsche zaken, wordt gevonden een scaat van de schaden in Belgie, geleden ten gevol ge van volks-oploopen en plunderingen. Oost-Vlaanderen is op deze staat gebragt slecht voor eene som van 2,300 gulden, terwijl Zuid- Braband daarentegen op dezelve voorkomt voor eene som van 1,219,390 gulden Henegouwen voor 193,481 Luik voor 128,568 West-Vlaan- dcren voor 125,201 Antwerpen voor 69,110, en Namen voor 4,275 gulden. De zaak der Brusselsche plunderingen is bij besluit van het hof van cassatie naar het hof van assises te Antwerpen verwezen geworden. Die Zaak, waarin 12 beschuldigden en eene menigte getuigen voorko men zal bij de aanstaande zittingen der assises worden behandeld en wel verscheidene dagen duren. Uit Gent schrijft men dat bij gebrek aan geweren voor de bur gerwacht welke het gouvernement deze niet wil of kan uitreiken, de associatie, naar de Poolsche manier, zeissen heeft doen vervaardigen om ter gelegener tijd daarvan gebruik te maken. De gouverneur van Oost-Vlaanderen heeft het noodig geoordeeld, de stedelijke en gemeentebesturen te gelasten, zoo veel mogelijk te wa ken tegen het opzetten van persen, balansen en andere werktuigenten einde het maken van valsche munthetwelk met eene ongeloofelijke snel heid in Belgie toeneemt, te beletten. Uit Antwerpen wordt gemeld dat de positie van het Ilollandsch eskader voor de stad en benedenwaarts de rivierop den 2 dezervol strekt dezelfde was als voor drie weken, behalve dac de kanonneerboo- ten nu en dan eenige manoeuvres verrigtendoch altoos in hunne standplaatsen terug komen. Men verneemt, dat de kamerdienaar van onzen Koning, Alphonse Bonnier, wiens arrestatie men uit Antwerpen dezer dagen gemeld heeft, en die aldaar beschuldigd wordt van de ingezetenen te hebben aangezet ten vo.otjdeele van het door de Belgen verstootte stamhuis met verlof, naar Brussel was vertrokken, 0111 zijne zieke vrouw en zijne kindeien,

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1