MIDDELBURG SCHE C O U m£- N T. N°. 80. Bcftenbm&fcttig. JVaakvijfc. Dingsdag 5 Julij 1831. iHiniölcvuc wat* ben SOaktrstarttNationale 4Jijncvhcib en ïvolonien. NIEUWSTIJDINGEN. ©rooUBrittaMje- £XcbeirUnbett, 1 r -• cPMl O,--#';* -i-éaSi-'' Burgemeester en wethouders der stad middelburg, >n Zeeland, brengen bij deze ter kennis van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan dat, ter voldoening aan Art. 36 der Wet voor den Ophef van liet Regt van Patent, op den 1 Julij aanstaandeen volgende dagen aan de Huizen dèr Ingezetenen eene omschrijving zal worden gedaan, tot zekerheid, dat alle Patentpligtige Personen van het vereischte Patent zijn voorzien. Wordende mitsdien een iegelijk aangemaand, om ten dezen opzigte de noodige opgaven te doen aan de Beambtenwelke van wege de Ad ministratie der Lands Directe en Plaatselijke Belastingen, tot deze om schrijving zijn gekwalificeerd. Gedaan ten Ilaadhuize der Stad Middelburg, den 27 Junij 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEE R, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, C A T S Loco-Secretarii. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks-Schatkist in ZEELAND, infor meert de houders der door hem afgegevene Renversalenvoor de ter conversie overgebragte Rccepissen der 5 pCts. Oorlogslasten van 1830, dat, tegen overgifte der Duplicaat-Lijsten en Duplicaat-Verzamelstaten gequoteerd van No. 1 h 5de daarvoor af te gevene Obligdtien met Coupons ten zijnen Kantore kunnen worden bekomen. De Administrateur voorn. P. P O U S. Op Vrijdag den 8 Julij 1831 des voormiddags om elf uren, in het Logement dc Prins van Oranje, te GOES zullen de Dijks-directien van den Zuid-Kraaijert-Polder en van de Wateringe van Borsselen ten over staan van den Ingenieur van den Waterstaat in het Eiland Zuid-Beveland op nieuw trachten aan te besteden het Arbeidsloon tot Femicuwing en Reparatiegedurende den jare 1831 van cent'ge gedeelten der Rijsber men aan de bovengemelde Polders, De bestekken zullen ter lezing leggen voorden Znid-Kraaijert-Polder in het Veerhuis op de Kaai aldaar en voor de Wateringe van Borsselen, In het Gemeentehuis te Borsselen, en voor beide in het Bureau van den Ingenieur van den Waterstaat te Coes, Zullende twee dagen voor de besteding de noodige aanwijzing in loco kunnen verkregen worden en nadere informatie te bekomen zijn bij den Ingenieur en Dijks-directien voornoemd. Zegt het voort. De CONTROLEUR der PLAATSELIJKE BELASTINGEN, te Middelburg in Zeeland, belast met het toezigt over de inning van het Marktgeld aldaar, berigt bij deze, dat de KERMIS of JAARMARKT zal aanvangen op den 22 Julij aanstaande en eindigen den 5 Augustus daaraanvolgendeen dat de aanvragen tot het bekomen van plaatsen voor Tenten of Kramen, met opgave der grootte (uitgedrukt in Nederlandsche maat) bij gefrankeerde Brieven aan hem Controleur moeteu worden inge zonden zullende de inzending dier aanvragen vóór den 15 Julij aan staande moeten plaats hebben na welk tijdstip niemand zal kunnen aan- spraak maken op de plaats welke hem ten vorigen jare was toegewezen Middelburg, den 27 Junij 1831. De Controleur voornoemd, M. W. KRIJGER. LONDEN den 29 junij, Sir James Grahameerste lord van de ad miraliteit, heeft eergisteren in het huis der gemeenten verklaard, dat de groote vlootthans te Spithead verzameld aldaar vereenigd was niet met eenig vijandelijk oogmerk maaralleen om gedurende dezen zomer, evo- lutien te maken. Ook heeft hij verzekerd dat de gevraagde transport schepen alleen voor de quafantein-dienst bestemd waren. Dc aanneming van de kroon van Belgie door prins Leopold, heeft aan de beurs weinig invloed gehad dewijl men er van gevoelen is, dat de Belgische verschillen nog ver zijn van geëindigd, en dat er steeds veel gevaar bestaat, dat alle schikkingen, tot heden daaromtrent ge maakt, door eene verandering van zaken in Frankrijk omvergeworpen kunnen worpen. PARIJS den 27 junij. Onder de menigvuldige gissingen waartoe liet vervroegen van de opening der wetgevende vergadering aanleiding heeft gegeven, heeft de meening, dat het bestuur welligt gewigtige gebeurte nissen gedurende de verjaardagen van de laatste omwenteling (27, 28 en 29 julij) te gemoet zag, en het van belang rekende, dat alsdan de beide kamers in Parijs vereenigd waren vrij algemeen ingang gevonden. De Maniteur tracht deze meening te weerleggen door te verzekeren, dat het bestuur geenszins onrustige bewegingen gedurende de genoemde dagen te gemoet ziet, noch vreest, en dat de bedoelde vervroeging al leen moet worden toegeschreven aan de zorg voor de openbare dienst welke vordert, dat de belastingwetten tijdig haar beslag krijgen. De president van den raad en minister van binnenlandsche zaken heeft aan de prefecten eenen rondgaanden brief gezonden waarin hij hen bij'gelegenheid van de aanstaande verkiezingen, vermaant, om op hunne hoede te wezen tegen de onrustbarende geruchten, waarmede de woel zieke partijen het vertrouwen der welgezinden op het bestuur aan't wan kelen zouden willen brengen. Hij verklaart hundat zij veilig op de stelligste wijze dat alles kun nen tegenspreken wat strekken konde om eenen twijfel te doen ontstaan omtrent het vaste voornemen der regering, 0111 aan het charter al die ontwikkeling te geven welke hetzelve belooftom eenen voor Frankrijk eervollen en voor dc volken nuttigen vrede in stand te houden om dien vrede aan niets anders op te offeren dan aan de belangen of de waardig heid des lands, indien zulks daartoe vereischt wordtom orde en wette doen eerbiedigen door alle partijzuchtwelke kleur dezelve ook moge aannemen; eindelijk, om te voldoen aan de verwachting en de hoop van die groote meerderheid des volks, welke van het gouvernement opregt- heid, eer en bescherming verlangt, en welke men getrouwelijk vertegen woordigd zal vinden in de aanstaande kamer der gedeputeerden, die ge roepen is om het lot des lands te bepalendoor de staatkundige magt te vestigen op de ware grondslagen der omwenteling van julij en van het charter van augustus. PARIJS den 29 junij. De heer Casimir Perier, zoon van den presi dent van den raad, is heden als conrier uit Londen alhier aangekomen, de tijding medebrengende welke eene aanstaande beslissing der Belgische zaken doet voorzien. Men leest in den Messager„Alles kondigt aan, dat de betrek kingen van goede vriendschap met de vreemde mogendheden geene ver andering heeft ondergaan, en dat de president van den raad zijne demis sie zou nemen is evenmin waar als de voorgewende oneenigheid die tus- schen eenige leden van het ministerie zou zijn ontstaan." Men verzekert dat een courier, uit Petersburgaangekomen het ant woord heeft medegebragtop de voorslagen van het Fransche gouverne ment, ten einde het bloedvergieten in Polen te doen ophouden. Alles doet gelooven dat eene zoo belangrijke onderhandeling uitkomsten zal ten gevolge hebben, die zoowel door de staatkunde als door de mensche- lijkheid zullen worden toegejuicht. 'sGRAVENHAGE den 1 julij. Eergisteren is de baron van IVes- senberg, gezant van Oostenrijk en lid der Londensche conferentie hiér aangekomen, en gisteren avond Z. Exc.de baron van Zuylen van Nyevelt, buitengewoon gezant van Z. M. den Koning bij de Londensche conferentie. Ingevolge berigt van Z. Exc. den minister van financiën, onder dagteekening van den 1 julij uitgegeven, is de inschrijving in de laatste lijk bij de wetgeving doorgegane vrijwillige negotiatie opengesteld, -te beginnen met 11 julij aanstaandeen zullen die inschrijvingen kunnen geschieden, behalve bij de plaatselijke besturen, ook bij de Nederland sche bank, en bij de agenten van den rijkskassier, in de steden en plaat sen waar die gevestigd zijn. VLAARDINGEN den 29 junij. Heden namiddag ten 5 uren is alhier aangekomen de eerste jager (den 25 uit de vloot te huis gezeild) met lój ton haring, waarvan dadelijk de gewone geschenken per expressen zijn afgezonden aan Z. M. den Koning, den Prins van Oranje en Prins Frederik der Nederlanden. Dit jaar bestaat de haringvloot, in de provincie Holland uitgerust, uit 132 schepen, als: van Vlaardingen 82, Maassluis 19, Delfshaven 2 Zwartewaal 3Amsterdam 16, Enkhuizen 5 en de Rijp 5. MIDDELBURG den 4 junij. Zie hier de loopende geruchten we gens hetgeen in het geheim comité van het Belgische congres op den 30 junij, is voorgevallen: De heer Nothomb heeft gezegddat bij de aankomst der commisarissen van het Belgische gouvernement, te Londen, Frankrijk en Pruissen onder den invloed waren van een voorstel, door koning Willem gedaantot ver deeling van Belgie ten voordeele van die twee mogendhedendat de af gezanten hebben moeten beginnen met dit ontwerp te bestrijdenals onü bestaanbaar met den wcnsch en het belang van het Belgische volk. ir Dit heeft, vervolgde de heer Nothomb hoe langer hoe meer de ge voelens van prins Leopold gevestigd op de mogelijkheidom eenmaal inet Holland in onderhandeling te komenten einde die voordeelen te erlan gen welke ons tot heden door de akten der conferentie zijn geweigerd. De heer van dc IVeijer heeft vervolgens het woord bekomen, en ge zegd dat hij niet zon spreken ais van zaken die hem bekend warende prins, eenmaal in Belgie zijnde, zou tot voornamen grond van staatkunde aannemen om zich te ontslaan van den invloed der conferentie van Lon den en in alles de belangen van Belgie te volgen en had vooral ge toond voornemens te zijn om sterk op Luxemburg aan te houden. Hierop gaf de spreker te kennen, dat hij iets te zeggen had hetwelk vooraf diende geheim te blijven maar daar er eene menigte leden ver klaarden dat zij geene geheimen wilden eerbiedigenging hij voort zonder dat men raden kon of hij iets van hetgeen hij zeggen wilde terug hield. Het overige van hetgeen hij zeide betrof de geneigdheid van den prins 0111 aan zijne staatkunde eene strekking te geven die wel verre van niet Franschgezind te zijn zich met de welbegrepene belangen van België ten aanzien van Frankrijk zou vereenigen. Na dat er vervolgens eenige weinig belangrijke woordenwisseling, tus- 'schen de heeren Fallon en Lebeauover het geschil van het regt van België op Maastricht en Bergen-op-Zoomhad plaats gehad, heeft de heer Beyts-het woord bekomen, en betoogd, dat de heer Nothomb bij de con ferentie te Londen genoegzaam geen partij had getrokken van de traktaten yau 1795 en vervolgens,om het regt op Zeeuwsch-Vlaaiuteren te bewijzen. De lieer Nothomb weder het woord hebbende om op eenige redene ringen van den hper Beyts te antwoorden sprak van de minderheid die bij van de tribune te bestrijden had. Op dit woord- minderheid ontston den er eeti aantal aanmerkingen. Men vroeg den. spreker wat hem nu reeds regt gaf 0111 van de meerderheid en minderheid te gewagen voor dat men wezenlijk de belangrijke punten behandelde, welke uit de voor stellen der conferentie voortvloeiden. De heer Nothomb stapte over deze verhindering heen. Het overige van deze geheime zitting leverde weinig belangrijks op alleen merkte de heer de Gerlache aan datwat hem betrof, hij in de onderhavige zaak geen gewigt gezien had tot het houden van een ge- heim comité. Na afloop van het comité is er eene openbare zitting ge houden, waarin een besluit is aangenomenverbiedende de bijeenkomsten der provinciale staten voor de zitting van 1831. Het lid van het congres Robualx heeft in de dagbladen met zijne onderteekening een zeer scherp artikel doen plaatsen, dat hij eene op roeping aan de openbare meening noemt, en waarin hij de aan het congres voorgestelde 18 artikelen als onaannemelijk en ais eene nieuwe list der diplomatie voorstelt. Dit stuk eindigt aldus: „De magt is aan de Bel- gen van alle klassen, burgers en soldaten, overgelaten, 0111 den gor- dinanschen knoop door te hakken het is tot hunne wapens dat zy toe-

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1