Jfranftrijfc. iÜicbcvl.lubjCM. AD VERTENTI EN. f STOOMJACHT PrTnsËS MJRIA1SNE, van Middelburg op Rotterdam. ui De STOOMBOOT "1)E SCHELDE van Vlissingen op B res hens de bepaling, dat geene schepen van minder dan 320 of meer dan 600 ton zullen aangenomen wordenheeft tot velerlei gissingen aanleiding gegeven. Sommigen meenen, dat zij tot het transport van troepen en tot eene gemeenschappelijke expeditie met onze te Spithead gereed lig gende oorlogsvloot gebezigd moeten worden. De gevraagde schceps- ruimte schijnt echter te gering voor eene expeditie van groot belang. PARIJS den 24 junij. Men spreekt van gunstige berigten die de re gering zou ontvangen hebben omtrent de onderhandelingen met Rusland, tot bevrediging van Polen. Z. M. de keizer zou zich meer geneigd ge toond hebben tot onderhandelen dan hoogstdezelve tot nu toe had gedaan. Men verhaalt, dat de minister van buitenlandsche zaken een cou- rier uit- 's Hage gekregen heeft met belangrijke depeches. V HERTOGENBOSCH den 26 junij. De batterij veld-artiilerie welke dezer dagen alhier van nieuw materieel is voorzien geworden, is naar de zijde van Sc. Oedenrode vertrokken. Men rekent, dat thans acht batterijen veld-artilleric en 5 batterijen rijdende artillerie bij het le ger zijn verdeeld allen, gelijk bekend is, 111 eenen voortreffelijken toe stand en er wordt nog aanhoudend gearbeid om dit aanzienlijk aantal vutumonden, zoo noodigte vermeerderen. In den avond van deii 19 zijn weder 8 ii 9 gewapende Belgen In het dorp Ilooge-Mierde geweestalwaar zij eenige inwoners, en on der deze de pastoor der gemeente, levensmiddelen hebben afgevorderd. Zoo geicgd wordt bevinden zich in Tongeren nog al veel, doch kwalijk gedisciplineerde Belgische troepen. BREDA-den 28 junij. I1H. KK. HH. de Prins en Prinses Frederik hebben gisteren het kamp bij Reijen weder bezocht en aldaar gedineerd. Ook hebben de troepen voor HH. KK. HH. eenige groote manoeuvres gemaaktwelke allen zeer wel uitgevoerd werden en algemeene tevre denheid verwekten. DORDRECHT den 29 jutiij. Gisteren morgen, ten half 7 uren, is hier gepasseerd Z. Iïxc, de baron Durand de Mareuilbuitengewoon ge zant en gevolmagtigd minister van Frankrijk aan ons hof, uit 's Hage ko mende en zich naar Parijs begevende. Z. Exc. resideerde sedert den 24 januarij II. in 's Hage. MIDDELBURG den 1 ju lij. Te 's Graveuhage is den 28 jupij een kabinetsraad ten hove gehouden, welke vrij lang geduurd heeft. Men wil, dat zulks ten gevolge van een den vorigen dag bij den Engelschen ambassadeur ontvangen courier is geweest. Den 28 junij, des avonds, is II. K. H. mevrouw de Prinses Frederik in goeden welstand uit Breda te 's Hage terug gekomen. Op den 17 junij zijn te Mentz uitgewisseld de akten van be krachtiging van de conventie voor de Rijnvaart, den 31 maart jl. te Mentz, tusschen de onderscheidene oever-staten gesloten, en is tevens .overeenkomstig art. 109 van evengemelde conventie bepaald, dat dezel ve ééne maand 11a de uitwisseling der gemelde akten zal worden inwer king gebragtzullende mitsdien de Rijnvaart op den voet dier conven tie een aanvang némen met den 17 julij eerstkomende. In de zitting van het nationaal congres te Brussel, van den 27 dezer, Is het ontwerp van wet omtrent den eed met 102 tegen 18 stemmen aangenomen. In dezelfde vergadering isop voorstel van den heer van Meenenaan den minister van buitenlandsche zaken om inlichting ge vraagd wegens de ontvangene berigten van het gezantschap te Londen. De heer Leheau heeft geantwoord dat er nog geene officiële berigten ontvangen warendat men nog onderhandeldemaar dat men binnen drie dagen een stellig antwoord verwachten kon; aangedrongen wordende om personeel zijn gevoelen over den waarschijnlijke!! uitslag der onderhande lingen mede te deelenheeft de heer Leheau dit voorzigtig ontweken alleen te kennen gevendedat er meer hoop dan vrees voor eene gun stige uitkomst bestond. Bij eêne der vorige zittingen van het Brusselsche congres, heeft zekere Piqrietgedeputeerde van Mons een voorstel ondersteund, strek kende om een gering regt van uitvoer op de steenkolen af te schaffen ten einde op deze wijze den toestand der kolenmijnen te verbeteren. De jammerlijke toestand der Luiksche kolenmijnen is bekend uit de rede voering van den heer Piquet is gebleken, dat het met die van Hene gouwen niet beter staat. Naar zijne opgave hebben in die oorden 20,000 Beden hun bestaan van de genoemde mijnen mist mendoor de gewel dige afscheuring van Belgie met Holland, eenen uitvoer van niet min der dan 3,500,000 mudden steenkolen; is door den stilstand der Gentsche fabrieken (mede een gevolg der glorierijke omwenteling) het binnenlandsch vertier aanmerkelijk verminderd hebbende eigenaren al wat zij vermogten opgezet, om de werklieden aan den gang te houden maar ontbreken thans de hulpmiddelenen zijn de stapelplaatsen overladen met eenen ontzettenden voorraad die van dag tot dag in waarde vermin dert en waarvoor geen uitweg schijnt gevonden te kunnen worden. In eene andere zitting heeft het congres over de belastingen van het loopende jaar beraadslaagd. De heer Seron heeft in het breede betoogd dat het volk de omwenteling niet had gemaaktom dat deze of gene niet naar genoegen ten hove was behandeld maar 0111 dat de belastingen zonden worden verminderd en derzelver heffing verbeterd dat de belas tingen niet zijn verminderd-, en dat alles waar over men zich te voren heeft beklaagd blijft voortduren dat de belasting op het zout indedaad gelijk staat met die op het gemaal dat de grondlasten te ongelijk en te gering zijnen wat des meer zij. Dit heeft niet belet, dat de wet met eene groote meerderheid is aangenomen. Van de 200 leden zijn 110 tegenwoordig geweest. De gezanten van het congresen de heeren Devaux en Nothomb, commissarissen van het gouvernement te Londen, zijn den 28 ten 4iiren des morgens door Gent naar Brussel gereisd. Men heeft opgemerkt dat de beer Claesvnn Leuven die zich sedert een paar dagen te Gent bevond een zeer lang onderhoud met den heer Nothomb heeft gehad. De heer Casimir I'érier zoon des ministers van Frankrijk, heeft den 2 6 bij den regent het middagmaal gehouden. Over liet doel zijner reis wordt verschillend gesproken; sommigen willen dat hij als gezanr- schaps-secretaris naar Hanover zou bestemd zijn, anderen denken dat hij eene zending bij den Koning van Holland gaat vervullen terwijl van eene andere zijde verzekerd wordt dat zijne overkomst alleen Belgie betreft. Er ziet in Frankrijk eene proclamatie van den voormaligen koning Karei X het licht, of ten minste op zijnen naam uitgegeven en door zijne aanhangers in het departement de Calvados verspreid, welk stuk, aan de Franschen gerigtten doe! heeft om den jongen Bourbon onder den naam van Hendrik F, tot den. troon te verheffen. Het slót dezer proclamatie luidt aldus „De Vendée, waarin reeds door de zorg van getrouwe generaals, 50,000 man georganiseerd zijn, zal weidra den regent ontvangen en'uwe jonge koning zal de hem toebehoorende kroon weldra in zijne nieuwe hoofdstad aanvaarden. Uw dappere Bonrmont zal weldra midden onder u verschijnen en het onbevlekte vaandel weder opsteken. Blijft tot dien tijd toe rustig en organiseert u in stilte. De chefs der korpsen zijn op hun ne plaats gebleven, om de vriendschap des legers te behouden het leger zal voor ons zijn twijfelt er niet aan, zoodra er een wit vaandel in een" hoek van Frankrijk zal wapperen, Leve Hendrik F, uwe koningen de mijne Opmerkelijk is het dat uit Mentz wordt gemeld, dat de hertogin van Berry den 22 dezer, onder den naam van gravin van Saganain die stad was aangekomen en den 24 de reis naar Manheim had voortgezet. Men verwachtte ook aldaar dien zelfden dag de hertogen van Angoulême en van Jllacas. Ook zou, volgens partikuliere brieven, de graaft Bourmont dezer dagen door Nijmegen zijn gereisd, zich, naar men meende, naar Duitschland begevende. Er wordt intusschen niet gemeld wat aanleiding tot de reis van de voormelde vorstelijke personen heeft gegeven, van welker vertrek uit Engeland nog niets is gebleken. Bkursprijs te Amsterdam29 Junij Recepissen van de Geldleemng van 1830 71% a 72J Schatkist-bil jetten 85| 8Anticipatie-biljetten 94^k 95'; Vrijwillige Nego- tiatie 7p| a Bof; Renv. van dito 14J h i5f de 2| pets. Nat. Wer kelijke schuld 36! a 37§ 4§ pet. Amort. Syndic. 59* a 6of Frankr» 3 pc. Inschr. 59* a öofEngel. gec. 8xf a 82f —6 pet. Russ. Inschr. 52^ a 53JIdem 5 pet. Obl. bij Hope Co. 8<5f a 87^. JJeden verloste zeer voorspoedig van eene DOCHTER, Smanna Petronella FitznerHuisvrouw van Middelburg D. J. van der HORST SERLÉ. den 29 Junij 1831. Hec,e" verloste voorspoedig van eene DOCHTER AdrianaElisabeth Goeree geliefde Huisvrouw van Middelburg A. G E L J O N. den 29 Junij 1831. Vrienden en Bekenden gelieven deze voor bijzondere kennisgeving aan te nemen zoo binnen als buiten deze Stad. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE LOTERIJ. Aan bet Kantoor der gekwalificeerde _-Kollecteurs te Middelburg zijn te bekomen IIEELE en GEDEELTEN van LOTEN in de 153ste Loterij, in koop voor alle Klassen, a 69 't Lot, alsmede voor de Tweede Klassewaarvan de trekking begint Maandag den 4 Julij 1831 te weten Heel Lot Half Vijfde Tiende Twintigste In Koop. f ld 00. - 13 00. 5 20. - 2 60. - 1 3°. In Huur. Heel Lot Half Vijfde Tiende Twintigste 8 00. 4 00. 1 60. o 80. 40. Bij dezelven wordt GENERAAL CONTRA-BOEK gehouden. Jfene Gemeubeieerde KAMER, op de Rouaansche Kaai, Lett. G. No. 158, terstond te huur. Jogelegde PALING bij P. L. Oostermetjeraan de Punt. J)oor toeval eene MEID benoodigd, Lett. E. No. 19. J^en JONGEN benoodigd bij den Schrijnwerker Milborn. Regeling der afvaart gedurende de maand Julij 1831. Van MIDDELBURG Van ROTTERDAM Zondag 3 Dingsdag 5, Vrijdag 8 Zondag 10, 's morgens 5 uren. lo Maandag 4's morgens 9 uren. Woensdag 6, 11 - Zaturdag 9, 4 Maandag 11, 5 De Diligence van Zijp naar Zierikzee, vice versa, regelt derzelver afrijden naar de aankomst van het Sloomjagt op eerstgemeldc plaats. NB. De AANWIJZING der dagen en uren van Afvaart voor bovenge meld STOOMJAGT, tot ultimo Augustus aanstaande, is, in klein formaat gedrukt, tien Cents te bekomen in den Boekwinkel van de Gebroeders Abrahams, te Middelburg. vaart gedurende de maand Julij 1831 op de volgende uren: Van VLISSINGEN, Zondag Maandag 4 Dingsdag Woensd. Donderd. Vrijdag Zaturdag 3 vm. 6 en nm. 6 nr. d\ 5, 6 7. 8 9 n 5« 8 9 r> T) 10 1 °2 f 1 Van BRESKENS Zondag 3 vm. 7 en nm. 7 ur. 6 Maandag 4, Dingdag 5 Woensd. 6 Donderd. 7 Vrijdag 8 Zaturdag 9 7a 10 n r> 12 I2a Van VLISSINGEN naar NEUZEN Maandag 4 Julij's morgens 7 uren, terug 's morgens 9 uren. Zondag lo Julij's middags 1 uur, terug 's middags 2 uren. STAAT van MIDDELPRIJZEN der OBJECTEN van MARKT ENZ., te Middelburgden 30 Junij 1831. Tarwe per Ned. Mudde 12 ,35- Rogge8, 00. Gerst 4.» 60. Haver3 20. Boekweit- 8, 00. Witteboonen- o 00. Niet aangevoerd. Groene Erwten - o, 00. Idem. Graauwe Erwten- o, 00. Idem. Aardappelen- o, 00. Idem. Brood. larwePcr Ned' Pond in- 2°r Volgens Pas. Rogge 15a j Vleesch. Rundper Ned. Pond 50 T Kalfs- ,65 V Met Belasting. Schapen 45 J TER DRUKKERIJ VAN DE GERROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 2