^eberlanbett. ZEETIJDINGEN. ADVERTENTIEN. De koning is den 21 naar Colmar vertrokken. Z. M^eniet eene volmaakte gezondheid. Te Savigny heeft zich het tooneel van Metz [zie ons No. 75] bij na vernieuwd. De bevelhebber over het bataillon nationale garde van dat kanton voerde den koning deze woorden toe: „Sire! wij hopen dat een koning, die zijnen oorsprong uit de barricades heelt genomen, zich met de inzigten der natie zal vereenigen, öm onze instellingen, die zij nog verlangt, uit te werken en te volmaken. De koning heeft hierop geantwoordMijnheerde beste wijze om onze instellingen te volma kenis dezelve te handhaven, zoo als ik tot heden deed." De ordonnantie, waarbij de gedenkpenning van julij verleend wordt ziet het licht. Meer dan 3800 ingezeten hebben dit eereteeken erlangd. In dezesrad zijn thans buitengewoon veel zieken, die aan eene|soort van griep lijden eene ziekte die meer lastig dan gevaarlijk is en aan de groote verandering en onbestendigheid van het weder toegeschreven wordt. Men berekent, dat niet minder dan 45,000 inwoners van Parijs door die heerschende ziekte aangetast zijn, en daardoor aan de genees- hceren dit jaar een buitengewoon inkomen van 500,000 fïancs en even veel aan de apothekers verzekerd wordt. Volgens den Moniteur heeft liét bestuur besloten, de kolonie Al giers van lieverlede te ontwikkelen. De zekerheid der volkplanters ver- eischt echter tijd en voorzorg. Het aantal kolonisten zal vooreerst be perkt blijven. Op de Parijsche beurs van den 2a dezer was het gerucht in om loop, dat er ernstige onlusten in Lissabon waren uitgebarsten, ten ge volge waarvan dom Miguel genoodzaakt was geworden de vlugt te nemen en dona Maria tot koningin van Portugal was uitgeroepen- Dit gerucht is echter tot heden nog niet bevestigd. De zoon van Louis Buonaparte schrijft in den Tempsdat zijn verblijf te Londen volstrekt geene staatkundige reden heeft dat hij al leen wegens zijne deelneming in den heiligen Italiaanschen opstand naar Engeland is moeten wijken dat zijne moeder zich niet van haren eenig overgebleven zooi) heeft kunnen scheiden. Verder zegt hij grooten lust te hebben gevoeld om zich in de roemvolle rijen der Belgen of die der Polen te scharen indien men zijne belangeloosheid niet verdacht kon hou den. Het Journal des Dibats besluit heden aldus een artikel over de Polen: „Dat de kabinetten in Europa het welbedenken; het oogenblik eener vermogende en beslissende tusschenkomst is daat Men moet, het koste wat het wileene vreesselijke bloedvergieting voorkomen. Polen heeft iets meer dan het vormen van wenschen verdiend 1" Deze taal ver dient opmerking in een blad hetwelk niet vreemd aan den invloed van het ministerie isdat zich door zijne gematigdheid steeds onderscheidten vroeger dikwerf het ongeoorloofde, van zich in den strijd tusschen de llussen en Polen te mengen, betoogd heeft. Bij ordonnantie des konings is een oud soldaatBourniquediebij Jemmappes eene wonde bekwam en thans met zijne zeven zoons eene escouade van de nationale garde te Charmes uitmaaktetot ridder van het legioen van eer benoemd. Te Nimes heeft een volks-oploop plaats gehad, die, zoo als meer geschiedt, het gevolg van een twist onder kinderen was. In verschei dene huizen zijn de vensters ingesmeten. De nationale garde heeft de rust spoedig hersteldwaartoe een geweldig onweder met slagregens gepaard ook niet weinig heeft toegebragt. De Paus heeft bevólen dat zijne liriietroepen bij vrijwillige wer ving tot acht duizend man moeten gebragt worden. Men twijfelt of zoodanige werving wel een genoegzaam aantal reeruten opleveren zal, ®m aan 's Pausen oogmerk te voldoenen zoo dit niet geluktdenkt men, dat de Heilige Vader beproeven zal eenige vreemde eu wel Ier- sche regementen in zijne dienst te nemen. Bij een pauselijk besluit is de regering der vier legatien hernieuwd. De regeringsleden zullen allen leken zijn en een prolegaat tot voorzitter hebben. 's GRAVENHAGE den 27 junij. De Eerste Kamer der Staten-Gene- raal heeft zich heden met het ontwerp van wethoudende eene vrijwil lige en gedwongene geldleening vereenigd. Naar men verneemt zAl er, binnen korteene aanzienlijke militaire promotie plaats hebben. De voordragt daartoe zou reeds aan Z. M. zijn gedaan. Vrijdag heeft Z. K. H. Prins Frederik eene revue gehouden over de troepen in het kamp te Ryen, waarna deze eene zeer fraaije manoeu vre hebben gemaakt. H. K, H. Mevrouw de Prinses woonde deze wa penschouw bij en reed in een open rijtuig langs de gelederen. De-stedelijke regering van Leeuwarden als daartoe behoorlijk ge- mngtigd, heeft eene geldleening van 35»°°° gulden, 4 5 ten honderd, geopend tot vinding der gelden voor de huisgezinnen van uitgetrokkene schutters en vrijwilligers uit die stad. DORDRECHT den 27 junij. Gisteren avond omstreeks 6 en 9 uren zijn hier achtervolgelijk gepasseerd een Fransche kabinets.courier en een Fransche ambassade-secretatisbeide van Parijs komendeen zich naar 's Hage begevende. Zoo als men verneemt, was het bij hun vertrek te Parijsen bij hunne doorreis te Brus,sel en Aucwerpenrustig. MIDDELBURG den 29 junij. Heden middag is Zijne Exc. de luit.- generaal de Koekvergezeld van deszelfs adjudant den heer majoor deStuers naar het vierde en vijfde district dezer provincie vertrokken naar wij vernemen zal aldaar eenigen tijd deszelfs hoofdkwartier gevestigd zijn. Het Brusselsch dagblad Indépendant van den 27 meldt het vol- gende Indien men de loopende geruchtendie van goederhand schijnen te komen, gelooven mag, zullen onze afgevaardigden van Londen, als eenig antwoordhet verzoek medebrengen tot een nieuw uitstel van de zijde van Engeland en Frankrijk, ten einde de begonnen onderhande lingen te voleindigen." Uit Luxemburg schrijft men onder dagteekening van den 22 junij hetgeen volgt: „De verkiezingen in Frankrijk zullen den 5 julij plaats hebben. Men moet voor dien tijd op geene beslissing in de Belgische zaak rekenen. Zoodra die verkiezingen zullen afgeloopen zijn en het Fransche ministerie zich zal verzekerd hebben van de meerderheid der kamer v°or de handhaving van den vrede, zal de conferentie var. Londen de dade lijke ten uitvoer legging van hare besluiten bevelen. Dit zal het laatste bedrijf zijn van het treurspelwelks ontknooping zoo levendig verlangd Den 26 heeft de regent van Belgie eene revue gehouden (zoomen meldt) over 10,000 man troepen. De Belgische miliciens der reserve van 1831 z'jn *ot de active dienst opgeroepen. Ten gevolge van het voortdurende gebrek aan wapenen voor den eersten ban der burgerwacht, heeft de baron (THongvorst zich den 23 naar den minister van oorlog begeven, om geweren tot dat einde te ver- J zoeken. De minister had beloofd 1500 stuks te zullen doen uitleveren. Bij besluit van den regent zijn al de ingenieurs en conducteurs van cto bruggen en wegen tijdelijk ter beschikking van het ministerie van oorlog gesteld voor de militaire geniedienst. Als zoodanig zullen de inspec teur-generaal den rang van divisie-generaal de inspecteur dien van bri gade-generaal de ingenieurs van de eerste en tweede klasse, dien van kolonels en luit.-kolonelsde gewone ingenieurs der eerste en tweedeklas se, dien van majoors en kapiteins hebben terwijl degenen, die mogten verlangen bepaaldelijk bij het korps der genie te worden geplaatstuit- genoodigd worden zulks ter kennisse van den minister van oorlog te brengen. De generaals CoethalsDaineTieken de Terhoven en Malhcrbc welke zich sedert eenige dagen te Brussel bevinden, hebben last gekre. gen om dadelijk te vertrekken en naar hunne posten terug te keeren. De Belgische Courrier zegt, dat er een Poolsch zaakgelastigde te Brussel is aangekomen. Volgens een Brusselsch blad, is de generaal Belliard te Londen aangekomen en zou hij de overbrenger geweest zijn van een bevel der Fransche regering aan vorst Talleyrandom aan de onderhandelingen, het koste wat het wildeeen einde te maken. - Van Gent den 25 meldt men Het hof van assises heeft gisteren na zeven uren beraadslaginguit spraak gedaan in de zaak der plunderingen te Brugge. Een dertigtal be schuldigden zijn veroordeeld geworden tot verscheidene jaren dwang-arbeid en boeten een der hoofdaanleggerszekere Jacobgaren- en lint-koop man te Bruggetot levenslangen dwangarbeid, brandmerk, tentoonstel ling en tot eene boete van 2,300 guldens." De Fransche doctor Foydie zich thans te Warschau bevindt, heeft aan de akademie van wetenschappen te Parijs een verslag wegens de cholera ingezonden, bij welke gelegenheid hij schrijft, dat hij, de besmettelijkheid dezer verschrikkelijke ziekte betwijfelende, den adem van zulke lijders ingeademd, en de uitgebraakte stof derzelve heeft ge proefd; den volgenden dag was hij een weinig ongesteld, doch hij schreef dit niet toe aan zijne proefneming. Eindelijk heeft hij zich met het bloed van een cholera-lijder ingeënt, zonder eenig teeken van besmetting te bespeuren. Beursprijs te Amsterdam, 27 Junij Recepissen van de Geldleening van 1830 73 4 73|Schatkist-bil jetten 8 h 8 8JAnticipatie-biljetten 95J 4 96; Vrijwillige Nego- tiatie 8i§ 4 82J; Renv. van dito 13^ 4 14Jde 2§ pets. Nat. Wer kelijke schuld 37I 4 3821 pet. Amort. Syndic. 615 4 62 Frankr. 3 pc. Inschr. 6oJ4 61 Engel. gec. 82f a 82|; 6 pet. Russ. Inschr. 53! 4 54^; Idem 5 pet. Obl. bij Hope Co. 87^ 4 87$. VLISSINGEN den 28 junij. Eergisteren en heden zijn alhier ter reede gekomen: de Stad Antwerpenkapt D. J. Buising, van Batavia, met koflijnaar Vlissingen Mathildakapt. G. A. Klimp, mede van Batavia met koffij en suiker, op order; le Randinellekapt. D. Maresca van Gallipoly met oliën, naar Rotterdam, en de Victorie, kapt. G. Knper, van Liverpool met klipzout naar Leuven gedestineerd. Sedert den 25 dezer zijn, voor Antwerpen bestemd, op onze reede aangekomen: Niordkapt. J- Jurgensonvan Riga, met lijnzaad en rogge deze moet quarantaine houdenSpeculationkapt. J. Serkvan Bergen 111 Noorwegen, niet haring; Antwerps-Packetkapt. J. H. Ricke, van Liverpoolmet klipzout; Speculation, kapt. C. Anchervan Krage- roe met plankenen Franciscuskapt. J. F. Hempelman van Liver pool :met klipzout. Van Autwerpen zijn de Schelde afgekomen en gisteren van onze reede naar zee gezeild Rachel Mary, kapt. W. Wakeham, naar Guernsey, en the Phanixkapt. J. Picot, naar Jersey, beide met dakpannen. VERKOOPING te ZOUTELANDE op Maandag den Vierden Juljj 1831 des morgens om tien uren, in de Herberg van Jacob ten Huize ten overstaan van den Notaris Abraham van der Swalwevan een HUIS SCHUUR en ERVE staande en gelegen op den Dorpe van Zoutelande voormeld, No. 40, met acht Roeden twee Ellen schotbaar LAND, ge legen in den Kerkenbloknevens den Duine, folio 91; voorts van eene partij te Veldescaande VRUCHTEN, als: 20 Roeden Tarwe, 20 Roe den Erwten, 20 Roeden Paardeboonen 6 Roeden Aardappelen; bene vens 120 Roeden te Velde staand Hooigras verder, des namiddags ora 2 uren, aan het bovengemeld Huis, No. 40 van 2 baatgevende MELK- KOEHEN een VAARS een KWEEKKALF en een MESTPUT wij ders eene partij MEUBILAIRE GOEDEREN als: Stoelen Tafels, een Bruine Kleerkaseen staande Klok, een staande en liggende Vuurplaat, een Spekstander, Koper, Tin, Porselein, Bouw- en Melkers-Gereed schappen en hetgeen meer zal worden geveildbehoorende alle deze goederen'aan den Boedel van de Weduwe K.Megank. Nadere informatien te "bekomen ten Kantore van bovengemelden Notaris en bij Jacob van Bornete Westkappelle. ^lle die eenige vordering hebben ten laste van wijlen den Heer L. P. van OPPEN, in leven Logementhouder alhier, worden uitgenoo- digd daarvan schriftelijke opgave te doen ten Kantore van den Notaris van der Horst Serlé, voorden 15 Julij 1831. J)e ondergeteekende maakt een ieder harer Begunstigers bekenddac de SLEPERIJ van wijlen haren overledenen Man M. de KOSTER door haar zal worden aangehouden. L. HOPPE Wed. M. de KOSTER. Terstond een WINKELHUIS te huur, in den Langendelft; nader adres bij van Benthem. J?ene Gemeubeleerde KAMER, op de Rouaansche Kaai, Lett. G. No. 158, terstond te huur. ][)oor toevaltegen Augustus, als NOODHULP, en met November eene KINDERMEID, met de Wasch kunnende omgaan, benoodigd, bij Mevrouw Callenfelste VLISSINGEN. Terstond eene MEID benoodigd, in de St. PieterstraatF. No. sr. £en BOODSCHAPS-JONGEN benoodigd; adres bij de Uitgevers dezer Courant. TER DRUKKER I) VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 2