N\ 77. MIDDË^iS «iTRGSCHE COÜRAN VK JVanfcrijfc. Dingsdag 23 Junij 1831. 23cfecnbm«tki«0. NIEUWSTIJDINGEN. SOuitedvlflub. ^cbeiiaubett. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, iti Zeelandbrengen bij deze ter kennisse van een iegelijk dien Wtlks zonde mogen aangaan, dat de KERMIS of JAARMARKT dezer Stad zal aanvangen op den 22 J11 lij aanstaande, des middags ten 12 uren, als wanneer dezelve door het spelen der Klokken zal worden aangekon digd en dat dezelve zal duren tot middernacht wan den 5 Augustus daaraanvolgende.. Dat geenc Bedelaars, Dobbelspelers, Horoscooptrekkers, Loterijspe lers, Kwakzalvers of Draaiborden zullen worden toegelaten. Dat de Kooplieden of Vertooners van openbare Vermakelijkheden hunne Kramen en Tenten niet anders vermogen op te slaan dan op zoodanige «i* danrtoe, op hun verzoek, zullen worden aangewezen door den Controleur der Plaatselijke Belastingenals gekwalificeerd tot het toezigc over de invordering van het Marktgelddoor welken deswegens de noodige advertentien zullen worden gedaan. En eindelijk, dat de zoodanigendie begeeren Publieke Vertooningen te doen, of Bals en Vauxhalls te geven, hiertoe van Burgemeester en Wethouders permissie zullen moeten verzoekenna alvorens ten Kantore van den Heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier, gevestigd in de lange Noordstraat, Lett. C. No. 29, te hebben voldaan aan de verplig- tingenwelke bij de bestaande verordeningen op het regt van Patent ten hunnen opzigte zijn voorgeschreven. En zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, en wijders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 27 Junij 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSIIEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, C A T S Loco-Secretarii. Bij vonnis der Regtbank van eersten aanleg zitting houdende te Mid delburg, van den 15 Junij 1831, is een regterlijk onderzoek bevolen, ten éïnde te bewijzen de afwezigheid van MATTHEUS ISAAC REITZ, Zoon van wijlen FREDERIK TIIEODORUS REITZ en ELISABETH m CRANE. BERLIJN den 20 junij. Volgens berigten van de Poolsche grenzen den 18 junij, had men uit eene goede bron uit Warschau vernomen dat de Poolsche hoofd-armee zich naar den kant van Ntir en van de rivier de Liwiec gewend had. Voorts wordt in de genoemde berigten gemelddat de tijding van het overlijden van den maarschalk Diebitsch ook op de Polen eenen diepen in druk gemaakt heeft. Hij was bij de beschaafde standen, en inzonderheid bij het leger zeer geachten had door zijne gematigdheid en menschelijk- heid veler toegenegenheid gewonnen. Omtrent de cholera wordt gemeld, dat de geneeswijze van zeke ren Leo (de toediening van den bismuthj in Polen allerheilzaamst is be vonden. Een der Poolsche ministers, dezer dagen aan de kwaal bezwe ken, heeft, zoo men zegt, te lang gewacht met het inroepen van ge neeskundige hulp. HAMBURG den 21 junij. Omtrent de oorzaken van den dood van den maarschalk Diebitsch zijn verschillende geruchten in omloop, nopens welker minderen of meerderen grond weinig kan worden gezegd. Som migen willendat hij kort voor zijn overlijden een onaangenaam mond gesprek heeft gehad met den generaal Orlowdie even te voren als cou rier uit Petersburg was aangekomen. Alhier wordt verzekerd, dat een deel van de magt van den Poolschen generaal Gielgud op Libau aantrekt, en zich van een transport haver, hetwelk voor de Russen bestemd was, en van Koningsbergen kwam, heeft meester gemaakt. LONDEN den 22 junij. Gisteren heeft Z. M. de koning de zittin gen van het nieuwe parlement, met de gebruikelijke plegtighedengeo pend. In de aanspraak, welke Z. M. bij die gelegenheid gehouden heeft komen de volgende zinsneden voor: Na de ontbinding van het vorige parlemeht heb ik de eerste gele genheid te baat genomen, om mij te wenden tot uwen raad en bijstand. „Tot dien maatregel overgegaan zijnde, ten einde de gevoelens van mijn volk nopens de nuttigheid van eene hervorming in de volksverte genwoordiging te leeren kennen, zoo beveel ik thans dat belangrijke vraagstuk aan uwe onverwijlde en alleraandachtigste. overweging aan, vertrouwende, dat gij in eiken maatregel, welken gij zult voortdragen tot deszelfs beslissing, zorgvnldiglijk u zult houden aan de erkende be ginselen der constitutie, door welke de voorregten der kroon, het gezag der beide huizen van het parlement, en de regten en vrijheden des volks gelijkelijk beschermd worden. De verzekeringen van vriendschappelijke gezindheidwelke ik bij voortduring van al de vreemde mogendheden ontvang, verlevendigen de hoop, dat, niettegenstaande de burgerlijke bewegingen, welke sommige deelen van Europa beroerd hebben, en den strijd, die thans in Polen gevoerd wordt, de algemeene vrede zal bewaard blijven. De meest mogelijke zorg zal onafgebroken door mij worden aange wendom dien zegen te behouden. De beraadslagingenwelke over de zaken van Belgie hebben plaats gehad zijn nog niet ten einde gebragtmaar de nieest volkomene over eenstemming blijft bestaan tusschen de mogendheden, wier gevohnagtig- den deel aan de conferentien van Londen h.bben genomen. Het begin sel waarop die conferentien zijn gehouden, is geweest dat van niet tusschen beide te komen in de regten van het Belgische volkom zijne aan gelegenheden te regelen en zijn gouvernement te vestigen overeenkomstig zijne eigene inzigten omtrent hetgeen voor zijne toekomstige welvaart en onafhankelijkheid het dienstigste kan wezen, onder de eenige voorwaarde, die door de gebruiken der natiën geheiligd en gegrond is op de beginse len van het staatsregt, datbij uitoefening vau dat onfeilbare regtde veiligheid van naburige staten niet in gevaar gebragt worde. Eene reeks van beleedigingen voor weike nicttegenstaande.herhaalde vertoogen, alle voldoening was terug gehouden, heeft mij ten laatste genoopt, om aan een gedeelte mijner vloot last te geven, om voor Lis. sabon te verschijnen en up een stellige en afdoende wijze voldoening te vorderen. Eene onverwijlde onderwerping aan dien eisch heeft de noodzakelijkheidom tot verdere maatregelen over te gaanvoorgeko men, doch ik ben nog niet in staat gesteld geworden, om mijne staat kundige betrekkingen met het Porcugesche gouvernement te herstellen." Ten aanzien der binnenlandsche aangelegenheden des Rijks verklaart Z. M.dat de aanzienlijke vermindering van belastingen, welke in het tegenwoordige en in het jongst verloopcne jaar heeft plaats gehadten einde de lasten der arbeidende klassen te verlichten nog geene evenre dige vermindering van inkomsten heeft ten gevolge gehad dat de be vordering der nijverheid en bronnen van bestaan, en de handhaving van het openbaar crediet op gezonde beginselen, steeds het voorwerp van Zr. Ms. zorg zal wezenen dat hoogtdezelve ten dien aanzien met ver trouwen op de ijverige medewerking der vergadering rekent; dat last is gegeven tot al de maatregelen welke de ondervinding heeft doen kennen als het beste geschikt, om te waken tegen de overbrenging van de cholera naar deze landen. Na aangemerkt te hebben, dat in sommige streken des rijks, en meer bijzonder in een gedeelte van de westelijke graafschappen van Ierland, ongelukkiglijk zich eene groote verarming heeft doen gevoelen en dat zoowel het parlement als Z. M. ernstig bedacht behoort te zijn op het nemen van maatregelen waardoor dergelijke rampen in 't vervolg zou den kunnen worden voorgekomen, verklaart Z. M. ten slotte, dat plaat selijke onlustenwelke echter niet met staatkundige oorzaken in ver band stonden, zijn voorgevallen, zoo wel in Engeland en Schotland, als in Ierland dat vooral in het graafschap Clare en in de omliggende streken de geweldenarijen een zeer bedenkelijk aanzien hebben gehad dat de bestaande wetten op dat stuk met de meeste gestrengheid zijn ten uitvoer gebragten dat Z. M. vertrouwtdat hierdoor de noodza kelijkheid, om scherpere wetten in te voeren, zal zijn voorgekomen, doch tevens geenszins twijfelc, of de vergadering zoude bereid zijn, om tot handhaving van vrede en orde de meest krachtdadige maatregelen te helpen nemen bij aldien daartoe de noodzakelijkheid mogt ontstaan. In de beide huizen van het parlement zijn adressen van antwoord op 's konings aanspraak voorgesteld, welke, als naar gewoonte, een weer klank van dezelve waren. Die adressen hebben aanleiding gegeven tot zeer langdurige en hevige beraadslagingen waarvan de voorgenomene par lementaire hervorming, de ontbinding van het vorige parlement, en de onderscheidene daarmede in verband staande aangelegenheden, de hoofd onderwerpen uitmaakten, doch dezelve zijn, niettegenstaande de hevige uitvallen der oppositie, volgens gebruik, naar de comissien van onder zoek verzonden, zonder dat eenig amendement op dezelve is voor gesteld. Z. M. de koning is op zijnen togt naar de vergaderzaal door de zeer talrijke menigte, welke op zijnen weg verzameld was, met veel geest drift begroet. De hervormings-bill zal den 24 worden ingediend. - De Belgische deputatie, belast met het aanbieden van de kroon aan prins Leopoldheeft eergisteren met Z. K. H. eene conferentie gehad. Dienzelfden dag is de burggraaf Palmerston met gemelden prins eenen geruimen tijd in gesprek geweest, en heeft tevens de eerstgenoemde aan het bureau van buitenlandsche zaken met den prins Tal/eyrandden Fran- schen ambassadeur aan ons hof, een zeer lang mondgesprek gehouden. Ter gelegenheid van den verjaardag van den slag bij Waterloo, is op den avond van den 18 dezer, door den hertog van Wellington aan Z. M. benevens aan de voornaamste Britsche officieren welke bij dien slag zijn tegenwoordig geweest, een groot en luisterrijk diner gegeven. Inden morgen van dienzelfden dag, heeft Z. M. door den graaf Munster aan voornoemden hertogeenen zeer fraaijen degenwelke met onderschei dene zinspelenden namen en figuren prijkt, ten geschenk dóe» aanbieden. Prins Bodewijk Napoleon Buonapartetweede zoon van Lodewijk Buonaparte, is dezer dagen in Londen aangekomen vergezeld van zijne moeder' Hortensia, de hertogin van St. Leu weleer koningin van Hol land en van Achilles Muratzoon van Murat en laatstleden vrijdag hebben zij, zoo men verneemt, een bezoek bij den graaf Greyonzen eersten ministerafgelegd. PARIJS den 20 junij. Wij meenen meer en meer als zeker te mogen stellen, dat het gouvernement eindelijk zou besloten hebben om, ten aan zien van Polen, in overeenkomst met Engeland te handelen; maar wij kunnen niet ontveinzen dat het oogmerk van deze ttisschenkomst, wel ke groote zwarigheden zou ontmoet, hebbenzelfs wanneer dit alleen hcc klein koningrijk Polen betrof, thans nog moeijelijker te bereiken zijn zou, daar men zich niet meer met het hertogdom Warschau alleen, inaar met alle de in opstand zijnde provinciën zou moeten inlaten; want het is niet te verwachten, dat de Polen, ondanks het voorbeeld dat hen in het wes ten gegeven is, zullen toestemmen ora debèvolkingen te verlaten die voor hen zijn opgestaan en hebben moeten onderdoen. In weerwil van het ontkennen door den Moniteur schijnt het zeker, dat er een kamp hij Rijssel zal worden opgerigt, waarvan het opperbe vel aan den generaal Belliard zal worden opgedragen, 's GRAVENHAGE den 24 junij. H. K. H. Mevrouw de Prinses Mariannegemalinne van Prins Albert van Pruissen, is dèn 20 dezer te Berlijn van eene Prinses bevallen. Deze heugelijke tijding is heden morgen door het lossen van het geschut aan de ingezetenen der residen tie aangekondigd die steeds in al, wat de geliefde Dochter van hunnen Koning betreft, het levendigste belang stellen en onder welke dus ook die berigt groote vreugde heeft verwekt. De Tweede Kamer der Staten-Generaal heeft hare openbare be raadslagingen over het ontwerp van wet betrekkelijk eene vrijwillige en verp/igte geldiecninggisteren avond voortgezet en ten einde gebragt. Bij hoofdelijke stemming is het ontwerp met 28 tegen 20 stemmen aangenomen. Naar men verneemt, heeft de Eerste Kamer der Staten-Generaal in

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1