MIDDE.LBÜHGSCHE COUR A N T. N\ 7 2. 1 Donderdag tg 10 Janij 1831. 3Scfecnbm.tfetW0en. NIEUWSTIJDINGEN. CSsro0f-Dnritt.tMje. JVfltïïsrijfc. iücbjcrlrtiiben. Burgemeester en wethouders"der stad middelburg, Hoofdplaats der Provincie Zeeland brengen bij deze ter kennisse van de Ingezetenen, dat, op aanzoek van de Districts commissie ter aan moediging en ondersteuning van de Gewapende Dienst in de Nederlan den, op Vrijdag den 17 dezer maand, des namiddags tnsschen twee en vijfnren, door Heeren Wijkrrtéesteren ecne algemeene Collecte aan de Huizen zal gedaan worden, ten behoeve van het Fonds tot evengcmcld einde, uit krachte van Zr. Ms. besluit van den 9 November 1815 daar- gesteld. Burgemeester en Wethouders, ofschoon overtuigd van de milddadig heid van Middelburgs Ingezetenenwillen bij deze dezelve nogtans hebben aangemoedigd om, door ruime bijdragente helpen instandhouden een Fonds, hetwelk tot een zoo weldadig oogmerk Is danrgesteld. En op dat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden afgekon digd en aangeplaktmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den <5 Junij 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSIIEER, L. P. Ter ordonnantie van Ilun Ed. Achtbaren, C A T S Loco-Secretarii. SCHUTTER IJ. LOTING VAN DEN JARE I83I. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats van de Provincie Zeeland Gelet op Art. li van Zr. Ms. besluit van den 21 Maart 1828; Brengen bij deze ter kennisse van alle de genen welke daarbij belang hebben lö. Dat de Alphabetische Naamlijst van alle de Personen, die aan de Loting van dit jaar voor de Schutterij dezer Gemeente moeten deelnemen, ter inzage van een iegelijk zal liggen op het Raadhuis dezer Stad, van heden tot Zaturdag den 25 dezer, des voormiddags van 9 tot 12 uren, ten einde ieder instaat zoude zijn om, ingeval hem om die lijst eenige Personen of omstandigheden mogten voorkomen, die op dezelve nog zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan moeten worden weggelaten zulks ter kennis te brengen van de Commissie welke bij de Loting tegenwoordig zal zijn. 2°. Dat de tijd, waarop voorschreven Loting zal plaats hebben, is be paald op Woensdag den 29 dezer, des morgens ten 10 uren. 30. Dat de Loting zal plaats hebben op de Boven-Voorzaal van het Stadhuis. 4°. Dat almede bij de Loting zullen moeten tegenwoordig zijn, ten einde tot eene naloting te worden toegelaten alle Personen vallende in de jaren der. Schutterij, welke uit andere Gemeencen sedert de laat ste inschrijvingin deze Gemeente zijn komen inwonen, en buiten de ter men van dienstpligtigheid zijn gebleven en 5°. Dat niemand tot de Loting zal worden toegelaten dan de ingeschre venen zelve, of derzei ver gevolmagtigden ten welken einde zij, zoo wel als derzelver gemagtigdenvoorzien zullen moeten zijn van het op- roepings-biljethetwelk ieder hunner van wege het Stedelijk Bestuur 2al worden te huis bezorgd En ten einde een iegelijk hiervan kennis drage, zal deze worden gedrukt afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 13 Junij 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd LAN T S II E E R, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren C A T SLoco-Secretarii. Het PLAATSELIJK BESTUUR van SCHOONDIJKE brengt bij deze eer kennis der belanghebbenden, dat de gewone KERMIS aldaar dit jaar niet zal gehouden worden. Schoondijke, den 14 Junij 1831. Het Plaatselijk Bestuur voornoemd HENDRIK van CRUININGEN Vt. Ter ordonnantie, De Secretaris A. de SMIDT. BURGEMEESTER en ASSESSOREN van de Gemeente BIERVLIET, 4de District der Provincie Zeelandbrengen ter kennis, dat dit jaar alhier de gewone KERMIS niet zal worden gehouden. Burgemeester en Assessoren voornoemd D. B A E II T. Ter ordonnantie van denzeiven J. de BATS. LONDEN den 10 junij. De Belgische deputatie beeft heden eene audiëntie bij prins Leopold gehad, en daarna een bezoek bij graaf Grey den eersten minister, op het bureau der thesaurie afgelegd. De alhier ontvangene berigten uit Brazilië zijn hoogst gewigtig. Er is aldaar eene revolutie uitgebroken die den afstand des keizers van de kroon heeft ten gevolge gehad. Reeds voor lang hadden zich daar te lande sporen van eenen omwentelingsgeest vertoond. Den 5 april is het te Rio-Janeiro tot eene uitbarsting gekomen. De keizer een niet volks gezind ministerie benoemd hebbendebrak er een oproer uitwaarbij bet volk het keizerlijk paleis aantastte. De tot bescherming geroepen militaire magt voegde zich aan de zijde van het volk. De keizer, al- Bus verlaten, week met de keizerin en een klein gevolg naar twee in de haven liggende Engeische en Fransche fregatten. Den 7 april vaar digde hij eene proclamatie uit, waarbij hij vrijwillig afstand van den troon deed, ten behoeve van zijnen zoon, naauwelijks vijfjaren oud, dien hij aan de natie toevertrouwt, en die den naam van dom Pedro II ZOU voeren. De te Rio verecnigde afgevaardigden hebben daarop wh regentschap van drie leden uit huu midden benoemdte weten F. da Lima, Carcavctas en Vcrgueinonis mede een ander ministerie. ItCU zcrlijke familie, behalve de jonge prins, is naar Europa gezeild. In Bahia waar zoowel de civiele als militaire gouverneur PorttlgeZétl en zeer gehaat waren, is de omwenteling in den nacht van den 5 april Uitgebarsten en zijn daarbij een aantal Portugezen vermoord geworden. LONDEN den 12 junij. De gewezen keizer van Brazilië is donder, dag met de keizerin en dotia Mariade koningin van Portugalte Fn!» mouth aangekomen aan boord van de korvet Volage. Na de brieven voot dit land afgegeven en provisie ingenomen te hebben, is de korvet nnaf Cherburg gezeild waar II. M. aan wal zullen stappen, met oogmerk om zich naar Parijs cri van daar naar Munchen te begeven. - Volgens berigten van Lissabon bleef de Fransche vloot op de hoog» te van die stad liggen en had zij de haven in staat van blokkade ver» kmard met betrekking tot alle Portugesche schepen Engclsche en sndö. re schepen werden vrij in- en uitgelaten. liet ministerieel avondblad prijst nogmaals de innige verstandhouding» die uisschen de kabinetten van Parijs en van Londen bestaat ten aanzien der Belgische zaken, en verzekert dat, wat ook de uitslag der onder handelingen tnsschen het congres van Belgie en prins Leopold moge zijn» Frankrijk nooit zal bewilligen in ecne vereeniging met België, en dat, zoo het noodig mogt geoordeeld worden, dat Belgie voor eene wijl tijds door vreemde troepen bezet wierddat niet door Fransche geschieden zal. Te Portsmouth heeft den 7 dezer de admiraal sir R. Codringtott zijne vlag gcheschen aan boord van de Caledonia van 120 Stukken. "liet eskaderthans te Spithead onder bevel van gezegden admiraal zeilreö liggende, bestaat uit de Caledonia en de Prins Regentieder van i2q stukken de Azia van 80 de Donegal van 78 de Revenger van 76 dö IFellesley van 74 de Alfred van 50 de Briton van 46de Pearl van 20 en de Brisk van 10 stukken. De bestemming of zèiltijd van dit geducht eskader is nog niet bekend. Te Merthyrin Wallis, beeft dezer dagen een schrikkelijk oproef plaats gehad onder het werkvolk waarbij bet tot dadelijkheden tnsschen de oproerigen en het krijgsvolk is gekomenten gevolge Van welke der- tien oproerlingen gedood zijn. De berigten uit de westelijke districten van Ierland Zijn steed» hoogst bedroevend. PARIJS den 8 junij. De koning is heden naar de oostelijke departe menten op reis gegaan. Bij Menux is.een der rijtuigen van het gevolg, waarin zich de secretaris van den. ooriogs-ministerden maarschalk Soult bevondomgeslagenen is die secretaris vrij ernstig aan zijn hoofd ge kwetst geraakt, zoo dat hij te Meaux heeft moeten blijven. De heer le HonBelgisch ambassadeur in Frankrijk, die bij cfe laatste werkzaamheden van het congres, betrekkelijk de keuze van prins Leopold, was tegenwoordig geweestheeft, te Parijs teruggekomen, verscheidene conferentien met den heer Sehastiani gehad. Te Straatsburg hebben eenige moedwilligen de glazen bij den gedepu- teerde Human met steenen ingeworpen. De rust is spoedig door de mi litairen en nationale garde hersteld. Doch te Nancy en Metz hebben vrij beduidende ongeregeldheden plaats gehad. Er hadden zich volkshoopenuit het laagste gemeen bestaande, gevormd, welke niet dan door de tusschenkomst der militaire magt eil de nationale garde zijn uiteen gedreven. Te Metz zijn de bewegingen inzonderheid hevig geweesteenige belhamels uit den oproerigen hoop hebben de driekleurige vlag voor het hotel van den maire afgerukt, en zijn daarmede in triomf, onder het aanheffen van oproerige en allerlei uiteenloopende kreten, als: leve Napoleon, leve de republiek! de straten doorgetrokken. Met isna vier dagen onrust en bewegingder overheid gelukt de orde te herstellen vier-en-twintig der oproerigen zijn gevat. Te Ticamp moeten mede op den heiligen sacraments-dagof liever bij gelegenheid van de processie van den heiligen sacraments-dag, op zondag 11. onlusten hebben plaats gehad. Dezer dagen is eene kolonie landbouwers met vrouwen en kinde ren door Montpeüier gekomen, zich naar Algiers begevende. Het Pruissisch gouvernement heeft een maatregel genomen, naar welke ieder Fransch reizigers van een paspoortdoor den ambassadeur van Pruissen geteekendzal moeten voorzien zijn, voor hij in de Pruis- sische staten zal worden toegelaten. Twee der hoofden van den laatsten opstand in Modena, de koop man Ciro Menotti en de advokaat Boretli, zijn den 26 aldaar opgehangen. Verscheidene andere personen zijn tot dwang-arbeid verwezen. 's GRAVENIIAGE den 13 junij. De Tweede Kamer der Staten- Generaal heeft zaturdag eene vergadering met gesloten deuren gehouden, en ook de Eerste Kamer is dien dag vergaderd geweest. De minister van btiitenlandsche zaken was in die vergadering tegenwoordig cn heeft aan beide de Kamers eene ïnededeeling gedaan. ROITERDAM den 13 junijMen wil hier weten, dat de houding van lord Ponsonby niet volkomen de goedkeuring der conferentie van Lon den heeft verworven, en dat van vvege die conferentie aan onze regering zeer gunstige verzekeringen zijn gedaan. Ook verzekert men, dat, zoo men onverhoopt tot de wapenen toevlugt zou moeten nemen, van onzen kant dit alleen geschieden zou tot handhaving van het traktaat van scheiding en geenszins met eenig doel van verovering of uitbreiding van grondgebied. 's HERTOGÈNBOSCH den 13 junij. Een gedeelte der bezetting de zer vesting heeft zaturdag order bekomen 0111 zich marschvaardig te hou den, en is sedert tot een dadelijk vercrek gereed. Te Grave en Nijmegen is een dergelijke last ontvangen. De zware batterij veld-artilleriewelke eenen geruimen tijd alhier geweest is, heeft gisteren morgen deze stad verlaten, ten einde boven Tilburg kantonnementen te betrekken. VLISSINGEN den 14 junij. Het reserve-bataillon der 17de afdceiing infanterie is, 11a alhier twee jaar en half garnizoen te hebben gehouden, op gisteren naar Neuzen ingescheept, ten einde de verschillende positie» in het 5de district dezer provincie te versterken. Dit korps, gekom- mnndeerd door den majoor Lcgler en meest uit jonge soldaten van de laatste ligting bestaande, heeft zich, gedurende het verblijf alhier, de hoogachting van ieder Vlis.singsch inwoner verworven j de doelSMtigett

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1