MIDDELBURGSCHE c O U ït A N T. N\ 71. Dingsdag Öcpartcmcnt tratt 4W.tri«c. Do Directeur-Generaal voor de Marine brengt, ten gevolge van de daartoe bekomene bevelen van Z. M. den Koning, ter kennissevan de bevelvoerders der uit Russische en Pruissische havens naar dit Rijk bestemde schepen dat zij verpligt zullen zijnzich bij de Nederland- sche consulsof in de havens waar geene consuls resideren bij den Magistraatte voorzien van certificaten waaruit van het al of niet be- Staan der cholera morbus in die havens of derzeléer oinmestreken zal moeten blijken; zullende bij gebreke van zoodanige certificaten, noch: de bevelvoerders, noch eenige andere personen van de equipagie aan wal worden toegelaten, noch ook eenige ontlossing van goederen mogen plaats hebben, maar onder strikte quarantaine worden gehouden tot dat het volkomen zal zijn gebleken, dat er geene de minste gegronde vrees van overbrenging van besmettelijke ziekte, door de toelating van zoo danige schepen derzelver equipagien en ladingen, behoeft te blijven be staan. 'sGravenhage den 1 Junij 1831. De Directeur-Generaal voornoemd, C. J. WOLTERBEEK. IXcbcrlaubedtc ^anbcUItlaatsdtappij. De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar zullen worden geveild: Te ROTTERDAMop JVoensdag den 22 Junij 1831 13,018 Balen Java en ]K0Fpjr 4,3! 3 SuMATRAJ J Te AMSTERDAMop Vrijdag den 24 Junij 1831 *9,455 Balen Java KOFFIJ. De Maatschappij geeftbij deze aankondigingde verzekering dat zij, vóór hare gewone Najaars-Veilinggeene andere Koffij dan de bo vengemelde partijen aan de markt zal brengen. De Monsters zullen op den 2 Junij 1831en de Notitien van Veiling bij tijds worden uitgegeven. 's Gravenhage, den 19 Mei 1831. G. SCHIMMELPENNINCKPresident. DE CLERCQ Directeur fung. Secretaris. Alhier zal de JAARMARKT als naar gewoonte invallen. Den J24 de. zer zal het schieten naar den Vogel (met den kogel) plaats hebben terwijl op den 25 (te Paard) naar den Ring zal worden gereden. DOMBURG, den 13 Junij 1831. De Burgemeester, A. v. d. M E L E. NIEUWSTIJDINGEN. Puitschl.iub. BERLIJN den 6 junij. De Petersb.urgs.che..couranten behelzen een rapport van den kommandant der i'ste armee, dén veldmaarschalkSacken omtrent zijne verrigtingen tegen de opstandelingen iti Volhynie en Podo- lie, waaruit blijkt, dat die oproerigen overal door zijne troepen gesla gen zijn geworden. Nog vindt men in die bladen een verslag over den opstand in Litthauendie daarin met de donkerste kleuren wordt afge. schilderd. De oproerigen in die provincie ontzien geene middelfen van geweld om hunnen aanhang te vermeerderenen brengen onmedoogend de ambtenaren ter dood, welke weigeren hun ten dienst te staan, zoo dat overal galgen hunne vrijheidsboomen zijn geworden. Zelfs noemt men eene vrouw, de gravin Ronnickerdie haren vrijheidsijver zoo ver drijft, dat zij onder hare oogen galgen heeft doen oprigten en zelve bij het op hangen voorzit. Slechts eene buitengewone ontwikkeling van krachten zal in staat zijn een einde aan dien opstand-te maken. Ten gevolge van een twist ttisschen den generalissimus der Polen en den gouverneur-generaal van Warschau, den generaal Krukowiezki, ont staan, heeft deze'laatste zijn ontslag bekomen en zijnen post provisio neel aan den vice-gouyêrneurden overste Kaminskiovergegeven. De cholera morbus spreidt zich meer en meer uit. In Riga zijn 336 jnenschen door die ziekte aangetast, waarvan er 26 hersteld en 189 ge storven waren. Te Dantzig zijn van den 28 mei tot den 1 junij 13 lieden aan de cho lera overleden. JVatiktrijk. PARIJS den 6 junij. De nationale garde van Parijs is thans bijna ge heel georganiseerd overeenkomstig de nieuwe wet. Men verzekert dat het te Tarascon nadat het garnizoen die stad verlaten had, op nieuw tusschen de partij der Carlisten en die der repu blikeinen tot dadelijkheden is gekomen. Te Grenoble hebben ongeregeldheden plaats gehad bij eene proces sie die de geestelijkheid der hoofdkerk aldaarter gelegenheid van de eerste communie van eenige honderd kinderenscheen te willen houden. jflcbeclatibett, *s GRAVENHAGE den 9 junij. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Genernal is de crediet-wet, na dat eenige leden voor en tegen dezelve het woord hadden gevoerd, met 31 tegen 16 stemmen aangeno men, Z. Exc. de minister van financien heeft bij de verdediging van het ontwerp hoofdzakelijk gezegd dat de tegenwoordige wet slechts was een transitoire maatregelvoor de zes nog overige maanden dezes jaars dat deze maatregel noodzakelijk waswilde men onze tegenwoordige houding blijven voeren, die ons tot handhaving van de eer, de onafhankelijkheid en de waardigheid van het vaderland werd gebodendat in het volgend jaar vele bezuinigingen en vereenvoudigingen konden plaats grijpen die ordelijk en doelmatig, niet met overijling en ongêpasten ijver, zouden worden daargesteld dat de aanneming der tegenwoordige wet wenschelijk was, om buitenlands een blijk te geven van die eenstemmigheid, en van dat vertrouwen hetwelk in Nederland heerscht, en dat voorzeker de beste vruchten zou dragen; en dat, naar zich alles liet vermoeden, in het Qogenblik dat Z. Exc. sprak de zaken van Nederland, niet wat des- zelfs aanwezen betrof (daarvoor bleven zin, kiacht en geestdrift der na- 14 Junij 1831. tie borg)maar deszolfs betrekkingen en toestand een' beslissenden keer zouden nemen. 'i De gouverneur-gencraal van Nederlnndsch-Indle, de heer J. van den Bosch, heeft bij publicatie van 7 december 11. aangekondigd, dat: „In aanmerking nemende, dat door het zoo gelukkig eindigen van den oorlog op Javade regering in staat is gesteldom reeds aanvankelijk aan haren wensch te voldoen om de lasten der ingezetenen zoo veel mogelijk te verligteu, en dat het in de eerste plaats als bijzonder belangrijk moet worden geacht, om, in betrekking tot den toestand van 's lands fi. nancien, zoodanige belastingen te verminderen of af te schaffen, als wel ke in een onmiddelijk verband staan met den landbouw en den handel, en gevolgelijk met de beide hoofdbronnen van welvaart van Nederlandsch- lndié" te rekenen van primo januarij 1831, de bestaande belasting op het middel der verponding, gelijk ook-die óp paarden en rijtuigenover geheel Java en Madura, met 25 ten honderd is verminderd, en hét patent- regt van alle neringdoende Europeanen en daarmede gelijk staande per sonen, is afgeschaft. p De generaal de Stuersbenoemd tot kommandant van het leger int Oost-Indie, hetwelk thans uit 8 bataillons en een algemeen depot be staat, heeft bij Z. M. eene afscheids-audientie gehad. Die generaal zal spoedig, met het schip Neerlands Koning, behoorende aan den heer Hoboken van Rotterdam, vertrekken; het indische leger zal met genoe gen een bevelhebber terugzien, die gedurende een verblijf van twaalf jaren zich in alle de waardigheden, welke hfibekleede, heeft onderschei den, zoowel als in de zendingen die aan zijne talenten en moed waren coebetrouvvden hemde éereteekenenmet welke Z. M. zijne verdien sten" erkende, ten volle hebben waardig gemaakt. Wij mogen hopen dat de generaal de Stuersbij zijne aankomst, de Indien in vtede zal aan treffen en zonder twijfel zal hij den gouverneur-generaal van den Bosch in het behoud derzelve ondersteunenmaar zoo immer de moed onzer dapperen op nieuw wordt op de proef gesteld, hebben wij de zeker heid:, dat de van Geens en de Kocks op eene waardige wijze zullen wor den vervangen. BREDA den 10 junij. Heden morgen vroeg is hier doorgemarcheerd het bataillon Haagsche schutterij, van Prinsenhage komende, en eenige uren later, van de Leur, het bataillon Noord-Hollandsche schutterijhei de zich naar het kamp begevende. De bataillons Rotterdamsche schutterij zijn uit Ginneken direct derwaarts gegaan. Behalve deze bataillons be trekken heden nog twee bataillons Geldersche schutterij het kamp, zoo dat nu bijtia al de voor hetzelve bestemde troepen daar vereenigd zullen zijn. Ter vervanging der troependie naar het kamp zijn gegaan zijn he den onderscheidene afdeelingen van de Zuid-Hollandsche en Geldersche schutterijen, en van de ade afdeelinghier in garnizoen, naar Ettepa Prinsenhage en Rjjsbergen, om daar te. kan tonneren, uitgetrokken. ,De Groninger studenten welke in den otiden Bosch zijn gekant'ónnoorJ 30- wgest, begeven zich naar het dorp Ginnekénen het bataillon Gelder sche schutterijonlangs naar Terheyden getrokken, komt weder 'binnen onze vesting, óm er garnizoen te houden. Inden dijk voor Lillo is eene tweede opening gemaakt, met het doelom den aandrang van het waterdat te sterk op den steenen beer werkte en deszelfs hevigste werkingskracht op één pnnt rigte, eene af leiding te geven. De doelmatigste middelen worden bij voortduring in het werk gesteld, om de ongelukkige gevolgen, welke deze doorbraak bij verderen voortgangzou kunnen veroorzaken voor te komen. In den loop der maand mei jl. hebben meer dan 5000 der notabel- ste ingezetenen van Brussel, een reqnest aan de conferentie ingediend, daarbij verzoekende, den Prins van Oranje tot vorst te mogen hebben. Van dit request zijn afschriften naar alle hoven van Europa gezonden. Van hetzelve is ook een afschrift in deze stad aanwezendhetwelk onder scheidene geloofwaardige lieden onder de oógen gehad hebben. GORINCHEM den 11 jun(j. Volgens ontyangene berigten uit Nij megen is men bezig op de heide in de rigting van Groesbeek en Malde een tweede kamp af te teekenen, en zou hetzelve voor 14900 man be stemd zijn. Hier is heden een partikulier berigt ontvangen, dat op liet kasteel van Antwerpen met de Hollandsche vlag, die der vijf mogendheden wapperde, welk berigt echter nadere bevestiging noodig heeft. MIDDELBURG den 13 junij. Heeren burgemeester en wethouders hebben op heden ter kennis van de belanghebbenden gebragtdat de al- phabetische naamlijst van al de personenwelke dit jaar aan de loting van de schutterij dezer gemeente moeten deelnemenvan heden tot den ,25 dezervan 9 tot 12 uren des voormiddags, op het raadhuis ter in zage ligt, en dat de loting is bepaald op woensdag den 29des mor gens ten 10 uren. (Deze bekendmaking zal in haar geheel in ons vol gend No. voorkomen). —r Heden is door den heer H. du Buisson Beciusbij koninklijk be-. sluit Van dén 29 mei Jl. benoemd tof wethouder dezer stad in "de vergadering van den raad den eed als zoodanig afgelegd en zijn ed. in zijne betrekking geïnstalleerd. - - - Eergisteren op den middag is alhier, met de stoomboot de Zeeuw, aangekomen en kort daarna weder vertrokken een adjudant van Z.K. H. Prins Frederik der Nederlanden; naar men verneemt was hij brenger van depeches voor hunne excell. den luit.-generaal de Koek en den vice-admiraal Gobius. Sommige dagbladen hebben dezer dagen -melding gemaakt van het gevangen nemen van een' Belgisch hoofd-officier op de grenzen dezer provincie wij zijn van goederhand onderrigc dat dit niet heeft plaats gehadmaar verward wordt inet het overloopen van een Belgisch on der-officier die dezer dagen alhier is opgebragt, en kort daarop door nog eenige deserteurs is gevolgd geworden. V Wij vernemen, dat eene den 10des avonds door den majoor kommanderende de troepen te Aardenburg, naar den Doppersdijk uitge zondene patrouille, door eene troep boeren, waarbij zich eenige mili tairen bevonden, ten getale van veertig man, allen gewapend, is ont moet gewordendie eerst in het koren op ons grondgebied zich verbor gen hadden, en bij het terug trekken der patrouille op de onzen heb ben geschoten en hun nog eenige passen op ons grondgebied hebben BEKENDMAKING AAN DE SCHEEPVAART. j., j ^0%.

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1