MIDDELBURGSCHE COÜRAN N\ 70. I nieuwstijdingen. 4fv<U! fcvijfc. Zaturdag 11 Junij 1831. "ff"-' ÖcjHU'temcnt wan fïtavrtic. dtycnbatrc £lcvfcoopiug op 'o llijfco ÏOcvocu tc SUiooingen. IScfccnbm.tfchtgct!. ^cbevianben. BEKENDMAKING AAN DE SCHEEPVAART. De Directeur-Generaal voor de Marine brengtten gevolge van de daartoe bekomene bevelen van Z. M. den Koning ter kennisse van de bevelvoerders der uit Russische en Pruissische havens naar dit Rijk bestemde schepen, dat zij verpligt zullen zijn, zich bij de Nederland- sche consuls, of in de havens waar geene consuls resideren, bij den Magistraat, te voorzien van certificaten, waaruit van het al of niet be staan der cholera morbus in die havens of derzelver ommestreken zal moeten blijken zullende bij gebreke van zoodanige certificatennoch de bevelvoerders, noch eenige andere personen van de equipagie aan wal w-orden toegelatennoch ook eenige ontlossing van goederen mogen plaats hebben maar onder strikte quarantaire worden gehoudentot dat het volkomen zal zijn gebleken dat er geene de minste gegronde vrees van overbrenging van besmettelijke ziekte, door de toelating van zoo danige schepen, derzelver equipagien en ladingen, behoeft te blijven be staan. *s Gravenhage den 1 Junij 1831. De Directeur-Generaal voornoemd, C. J. WOLTERBEEK. De VICE-ADMIRAAL Directeur en Kommandant der Marine in het Hoofd-Departement van de Schelde, is voornemens, op Dingsdag den 14 Junij 1831 aanvangende des voormiddags ten 10 uren, op 's Rijks Werven te Vlissingen in het openbaar aan de meestbiedenden te ver- koopen de na te noemen voor's Rijks dienst afgekeurde Goederen, als: Nagenoeg 7000 Nederlandsche Ponden Oud Touwwerk en Flapping, 14 Scheeps Ankers, zoo zware als ligte, te zamen wegende tusschen de 5 en 6000 Nederl. Ponden; eene partij Duigen en Bodemstukken, eenige Presenningen, Oude Vlaggen, Paardenharen Matrassen, Vederen Kussens, Katoenen Dekens, BedlakensKleedingstukken in soortvoorts nog twee Fusten Rum, eenige Vaten Witte en Graauwe Erwten en an dere Goederen. Alles daags vóór en op den Verkoopdag voor de daarbij gading hebbenden, op de gemelde Werventer bezigtiging liggende. Vlissingen den 3 Junij 1831. De Vice-AdmiraalDirecteur en Kommandant voorn., O. W. G O B I U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats der Provincie Zeeland, brengen bij deze ter kennisse van de Ingezetenen, dat, op aanzoek van de Districts-Commissie ter aan moediging en ondersteuning van de Gewapende Dienst in de Nederlan den, op Vrijdag den 17 dezer maand, des namiddags tusschen twee en vijf uren, door Heeren Wijkmeesteren eene algemeene Collecte aan de Huizen zal gedaan worden, ten behoeve van het Fonds tot evengemeld einde, uit krachte van Zr. Ms. besluit van den 9 November 1815 daar- ■gesteld. Burgemeester en Wethouders, ofschoon overtuigd van de milddadig heid van Middelburgs Ingezetenenwillen bij deze dezelve nogtans hebben aangemoedigd om door ruime bijdragente helpen instandhouden een Fonds, hetwelk tot een zoo weldadig oogmerk is daargesteld. En op dat niemand hiervan onkundig zijzal deze worden afgekon digd en aangeplaktmitsgaders in dezer Stads-Cournnt geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 6 Junij 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed, Achtbaren, C A T S Loco-Secretarii. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats der Provincie Zeelandontvangen hebbende eene missive van den Heer Gouverneur van den 8 dezer maand, ten geleide van een Extract uit Zr. Ms. besluit van den 29 Mei jl.No. 72, houdende aan stelling van Mr. Hendrik du Buisson Beciustot Wethouder dezer Stad in plaats van wijlen den Heer L. C. van Sonsbeeck Brengen opgemelde aanstelling ter kennisse der Ingezetenen en op dat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze worden afgekondigd en aan geplakt, mitsgaders in dezer Stads-Conrant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 9 Junij 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren C A T S Loco-Secretarii. De Posten van MEDICINA DOCTOR, HEEL- en VROEDMEES- TER in de Stad Sas-van-GentDictrict HulstProvincie Zeeland, va cerende worden alle de genen welke de vereischten bezitten en be hoorlijke bewijzen kunnen leveren tegen genot van een jaarlijksch Stads- Traktement van Honderd Gulden uitgenoodigd om zich ter vervulling van die (zoo mogelijk) vereenigde Postenmet overlegging van hun Diploma, hetzij in persoon of met gefrankeerde brieven, aan te mel den ter Secretarie der Stad van heden af aan tot den laatsten der maand Junij dezes jaars ingesloten. Sas-van-Gentden 6 Junij 1831. De Burgemeester en Wethouders der Stad Sas-van-Gent W. J. J. van FRANCKENBE11G en PROCHLITZ. Ter ordonnantie van dezelve J. STUBBÉ, Secretaris. Van wege Heeren Commissarissen over den Noord-Straatweg, van de Stad Middelburg naar Serooskerkewordt geadverteerd dat, wegens eene te doenc herstelling aan de zoogenaamde G eer heulde Passage over de zelve met Rijtuigen, gedurende 6 a 7 dagen, in de laatste helft dezer maand niet zal kunnen plaats hebben; zullende de juiste tijd, zoo door dezer Stads Courant, als door het uitzetten van Kaarten op de naastge legene Dorpen, nader worden bekend gemaala. PARljS den 3 junij. De ministeriële bladen Verzekeren, dat AnCOdft geheel door de Oostenrijkers ontruimd is geworden, en wei in de grootst® orde, zonder dat daarbij of dien ten gevolge de minste gisting is ontstaan. Te 1 arasconeene volkrijke fabrijkstad in het departement van d® monden der Rhóne. niet verre van Ntmes, hebben grove ongeregeldheden plaatsgehad, waartoe partijschap aanleiding gegeven heeft, en aan welke het 15de regement infanterie en het öderegemeht jagers te paard deel ge- nomen hebben. Die troepen zijn van daar naar Avignon en Carpentrai verzonden. 's GRAVENHAGE den 6 junij. Naar aanleiding van de geopperde bedenkingenzijn eenige veranderingen gemaakt in de wet op de geopen- de credieten voor de gewone en de buitengewone dienst van 1831, eft wordt in dezelve de benaming van de getrouwe gewesten weggelaten. Den 8 junij. In de vergadering der Tweede Kamer van gistere® is door den griffier het verslag der centrale afdeeling omtrent de credieu wet gelezen de beraadslaging over die wet zal op den 9 plaats hebben. De Eerste Kamer der Staten.Generaal heeft zich heden met het ontwerp van wethoudende veranderingen in het tarief van in-uit- en doorvoer t vereenigd. Z. H. de prins van Saksen-Weimardie eenige dagen in deze reSi- dentie heeft doorgebragtis heden ochtend naar Breda vertrokken, Den 3 dezer is de vergadering der Evangelisch-Luthersche synode alhier gesloten. Ondanks alle pogingen om de doorbraak in den Schelde-dljk te Lillo te herstellen, heeft men daarin tot nog toe geenszins kunnen slagen, zijnde de poldersluis bijkans geheel bezweken zoodat men voor het in- storcen van het geheele muurwerk beducht was, en vreezen moest, dat ook de daar achter liggende dijk zoude doorbreken. Men houdt intusschen niet op om ter voorkoming hiervan de meest gepaste maatregelen in het werk te stellenen er heeft daaromtrent de grootste overeenstemming plaatstusschen onze bevelhebbers en den bur gemeester dijkgraaf en gezworenen van het dijk-collegie aldaar. Hieruit alleen zoude dan reeds genoegzaam blijken met hoe weinig grond de Belgische dagbladen ook deze overstrooining als eene opzettelij ke daad van vijandelijkheid willen doen voorkomen, bijaldien iemand, ter goeder trouw aan zulk eene kwaadaardige en ongerijmde beschuldiging had kunnen geloof slaan. 's HERTOGENBOSCII den 5 junij. Eergisteren namiddag is gedu rende een kortstondig doch hevig onwederde bliksem in den stadhuis toren geslagen. De brand, daardoor ontstaan, is spoedig gebluscht. Slechts weinige maanden geleden is de spits van de groote kerk door het onweder getroffen geworden en afgebrand. - Ofschoon van minder gewigtdan wel in vroegere dagenzijn d® keuzen voor de aftredende leden der Staten van Noord-Braband altijd belangrijkais kenschetsende de denkwijze der meer gegoede klassen. Met genoegen verneemt men derhalve dat ditmaal de voorstanders van eene redelijke vrijheid, gewaarborgd door orde en wet, bijna algemeen de bovenhand hebben behouden. MIDDELBURG den 10 junij. Door Z. M. zijn benoemd: Tot wethouder dezer stad de heer mr. H. du Buisson Beciusin plaatj van wijlen den heer L. C. van Sonsbeeck. (Zie vorenstaande bekendma king van heeren burgemeester en wethouders.) Tot burgemeester der stad Aardenburgde heer F. van der Plassche in plaats van den heer Abm. van den Broeckedie, op deszelfs verzoek, eervol is ontslagen. De Haarlemsche Courant, van den 7 dezer, behelst het volgende artikel Men verneemtdat Z. K. H. de Prins van Oranje zichreeds eeni- gen tijd geledenaan den Koning heeft aangeboden omzoodra het op vechten aan zou komenbij ons leger tegen de Belgen te dienen en om zijn vaderland tegen hunne aanvallen te helpen verdedigen. Wanneer men deze omstandigheid in verband beschouwt met de glo rierijke daden van den held van Quatre-Braszoo kan men met te meer vertrouwen verwachten, dat de tijd veel opheldering zal geven, omtrenc andere gebeurtenissen, en dezelve mogelijk later onder een geheel nieuw oogpunt nog doen voorkomen." Den 3 dezer liep te Londen op de beurs het geruchtdat men een nieuw protocol der conferentie te wachten had waarbij de vijf mo gendheden wederkeerig gemagtigd werden, om elk 30,000 man troepen op de been te brengenten einde de omtrent Belgie gemaakte bepalingen ten uitvoer te leggen. Volgens het dagblad van Plymouth zoude eerlang bij de Britsche marine eene groote promotie plaats hebben. Uit Gent schrijft men Het verhoor van getuigen in de zaak van den kolonel Gfegoire en van zijne mede beschuldigden is geindigd. De president heeft, naden afloop daarvan eenige vragen aan Gregoire gedaan ten aanzien van do reden en bedoeling van zijne onderneming. De beschuldigde heeft met zeer veel fermiteit, en regtstreeks op de onderscheidene vragen die hem gedaan werden geantwoord. Hij zegt alléén het ontwerp gemaakt te hebben voor hetwelk hij in beschuldiging gesteld is. De Prins van Oranje zelf wist niets van den aanslag die moest plaats hebben. Gre goire had hem niet geschrevendan om zich te verzekeren dat er geen tegenstand van de zijde des Prinsen zou plaats hebben zoo hij in Bel gie weder in bewind kwam. Alle de officieren en andere personen, die hij voor zijn ontwerp gebruikt heeft, hebben gehandeld zonder eenige kennis van de zaak waarin zij gebruikt werden noch wisten tot welk doei men hen leidde. De beschuldigde houdt voldat het nimmer in hem is opgekomen eenig geweld te gebruiken, om in zijn oogmerk te slagen. Hij was in het denkbeeld dat ieder in Belgie eenstemmig de te rugkomst van den Prins van Oranje verlangde, hetgeen hem echter na derhand is gebleken 7.00 niet te zijn. Te Doornik zijn een onder-officier en eenige Fransche soldaten aan gekomen om dienst te nemen in het Belgische leger. Men zegt dat zij niet zullen toegelaten worden. Bij" besluit vair den regent is de lieer Tielemansgouverneur van

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1