N\ 69. MIDDELBURG SCIIE COURAN T* BS Bi Donderdag 9 Junij 1031. QUnïïC0kbut0. NJEÜW8TJJI)TnGEN." ZEETIJDINGEN. ADVERTENTIEN. 'J5 Op den 15 Junij 1831 zalbij het Departement van Marineonder na dere goedkeuring van tien heer Directeur-Generaal aan de minstaan- nemenden worden aanbesteed: de leverantie der navolgende, ten dienste van 's Rijks Zeemagt, benoodigde KLEEDINGSTUKKENte weten: 1000 stuks Blaauwc Lakenscbe Montering-Baarjes. loco wijde lange Broeken. 1000 Baatjes. 1000 wijde lange Broeken. De voorwaarden dezer aanf>Wit?ding kunnen ook ter Griffie van bet Gouvernement van Zeeland gelezen worden. LONDEN den 5 junij. Met-eene stoomboot te Plymouth aangeko men heeft men berigten van Lissabon van den 26 mei, welke van het uiterste belang zijn, dewijl daaruit blijkt, dat het Fransche eskader, het welk op de hoogte van Lissabon ligt, daden van represaille tegen dom Miguel begonnen en verscheidene Portugesche kustvaarders genomen heeft. Hieruit maakt men op, dat dom Miguel niet goedgevonden heeft aan frankrijk de gevorderde genoegdoening te geven. 'sGRAVENHAGE den 5"junij. De generaal de Steurs door den Koning benoemd om het leger in Oost-Indie te gaan kommanderen, heeft dezer dagen zijne afscheids-audientle bij Z. M. bekomen en vertrekt eerst daags naar zijne bestemming met het fregatschip Ncêrlauds Koning. De generaal-majoor de Goedekè is, bij het vertrek van den hertog van Saksen-fFeimarbelast met het waarnemen der belangen van Z. M. den Koning der Nederlanden in het groot-hertogdom Luxemburg, Den 31 mei is te Gent de nationale klub weder vergaderd geweest, en wel onder voorzitting van den advokaat de Souter, die het protest van het Besturend comité tegen den brief van lord Ponsonby heeft voorgele zen waarop van alle kanten geschreeuwd isdat men den oorlog moest beginnen. Voorts is er een adres aan het congres geteekend tegen het verkiezen van prins Leopold tot koning, en heeft zekere Dubosch de ver gadering vergast op een vertoog, waarin hij de regten der Belgen op Staats-Vlaanderen en den linker-oever der Schelde wilde aantoonen. De bijeenkomst was zeer talrijk, en ter voorkoming van wanorde was er eene sterke militaire mngt onder de wapenen gebragt. - Den 2 dezer is eene boot, die naar de citadel moest, digt langs de kaai te Antwerpen voorbij gevaren, en daarop is door een schildwacht geschoten. Een officier der burgerwacht heeft dien schildwacht willen ontwapenen doch is door het volk naar het stadhuis gebragt en moet onderweg een sabelhouw gekregen hebben. Het volk is vervolgens naar gijn huis geloopen en heeft zijne meubelen ten venster uitgeworpen, waarop het garnizoen op de been gekomen is en de rust hersteld heeft. Volgens een dagblad van Antwerpen was dezer dagen onder de beurs aldaar eene groote hoeveelheid kruid gevonden, zeer stijf in eenen zak gepakt, waaraan zich eene half verbrande lont bevond. Men twijfelde geenszins, of dit stond in verbond met een of ander mis dadig oogmerk, waaromtrent men echter nog geenerlei verdere inlichtin gen verkregen had. BREDA den 6 junij. Volgens bijzondere berigten uit Antwerpen, Zouden de Belgen aldaar nog steeds voortgaan met het maken hunner werken van aanval tegen de citadel ja zelfs zouden zij hunne loop graven reeds tot zeer nabij die sterkte hebben voltooid. Nadere tijdingen van de citadel bevestigen bovenstaand berigten ver- zekeren dat de generaal Chassé eenen krachtigen brief aan de heeren Belliard e n IVhitete Brussel, heeft gezonden, hierop neerkomende, datindien de regent niet onmiddelijk zijn gezag in Antwerpen kon doen gelden en de Belgen hunne loopgraven bleven voortzetten de ge neraal Chassé Antwerpen en de ommestreken in eenen puinhoop zou doen verkeeren. Men verzekertdat in dezen briefover het ge heel, een toon heerscht, blijken dragende, dat de langmoedigheid van den generaal Chassé haar hoogste punt bereikt heef:en men ieder oógenblik de geduchtsté uitbarsting verwachten kan. Gisteren zondag avond en ook heden maandag voormiddagzijn er geene nadere tijdin gen ingekomen hetwelk doet vermoeden dat de Belgen wedervoor eenige oogenblikkenden arbeid aan hunne werken gestaakt hebben. Van de Schelde wordt, onder dagteekening van den 3 en 4 dezer, 'in denzelfden zin geschreven eirwder anderen gemeld: De Belgen zijn weder druk bezig, om overal, waar slechts de min ste plaatselijke geschiktheid is zware batterijen op te werpen tot zelfs digt onder onze schepen; eene groote menigte rijdende artillerie moet in Antwerpen geltomen zijn in de stad heerscht eene vreesselijke woeling en verwarring. Het doorbreken van den Schelde-dijkbij Lillo, wordt den Hollanders te laste gelegd men gaat verschrikkelijk daarover aan en beschouwt dit als eene gegronde reden om oogeublikkelijk de vijan delijkheden te kunnen beginnen. Onze vloot op de rivier is hooger op gezeildde groote schepen zijn door de stoombooten, van beneden Neuzen en Bathzoo digt mo gelijk onder Antwerpen gesleept; alles wat maar eenig zeil voerde is derwaarts; onze schepen moeten order hebben Antwerpen zoo veel mogelijk in te sluiten en hebben reeds eene formidable positie aangenomen. „De zware korvet Medusa heeft te Vlissingen haar klein geschut voor zware bomketels verwisseld, eh zal zich bij de vloot op de Schelde voegen." MIDDELBURG den 8 junij. Zoo als wij reeds in een vorig no. meld den, is de prins van Sahsen-Coburgin de zitting van het Belgisch con gres van den 4 junij, tot koning van Belgie gekozen; 196 leden waren in de vergadering tegenwoordig; 152 stemden voor den prins; 14 voor den heer Sur/et de Chokier19 hebben niet gestemd; 10 hebben tegen de verkiezing gestemd, en ééne stem is als niet geldig verklaard. Zoodra de stemmen waren opgenomen, en de uitslag was bekend gemaakt, heeft de president, met verhef van stem, het volgende aan de vergadering be kend gemaakt: lu naam van het Belgische volk, besluit het congres: Art. 1Leopold Frcdcrik George Christiaanprins van Saksen Ci burg, wordt tot koning der Belgen geproclameerd, op voorwaarde valt de constitutie aan te nemen zoo als die is gedecreteerd. „Art. 2. Ilij zal geen bezit van den troon nemen, dan 11a alvorens plegtiglijk, in den schoot van het congres, den navolgenden eed te heb ben afgelegd Ik zwere de constitutie en wetten van het Belgische volk te zul len naarkomende nationale onafhankelijkheid en de onschendbaarheid van het grondgebied te zullen handhaven." V Hierop werden van de publieke tribunes eenige weinige, toejuichingen gehoord op de verhevene tribunes bleef het stileen dof bravokwant van de tribune der dagbladschrijvers; twee of drie bravo\s van de afge zonderde tribunes-; uit het midden der vergadering werden armen ten he mel gereikt en teekens van goedkeuring gegeveneen der leden trok zijn zakdoek uit en zwaaide dien ragt geschreeuw.- Dé heer Lebeau stak zij ne handen onder de zitbank en schudde het hoofd. Na eenig tijdverloop las de president het volgende voorstel De. ondergeteekenden stellen voordat het congres negen van des- zelfs leden benoeme die, met den president, aan den prins het besluit van dezen dag zullen gaan bekend maken en hem de kroon aanbieden. (geteekend) Baron O s en F. Meed s." Tot de benoeming dier commissie overgegaan zijnde, blijkt uit de stemming dat daartoe zijn verkozen, behalve de president, de heer de Gerlachede heeren F. de Mérodevan de LFeijer, de abt de Foere PA er schot11. Filain XIIIIOsyDestouvellesDuval de Beaulieu en Thortt. Dadelijk na de verkiezing is de heer JVhritesecretaris van lord Pon' sonby in een rijtuig met vier paarden, en door twee couriers Vooruit gegaan afgereisdom deze tijding naar Londen over: te brengen. Men zegt dat er reeds te Ostende eene stoomboot gereed lag. Maandag den 6 zal in de sectien het ontwerp van wet 'Op dé burgerwachten worden behandeld, en dingsdag zal er weder publieke zitting zijn. - Bij besluit van den regent Van den 4 junijop rapport van den mi nister van buitenlandsche Zaken en op berigt van den raad zijn de heeren Devauxvan de PFeijer de graaf d'' A er schot en Nofhotnb benoemd tot commissarissen bij de conferentie te Londen, om de onderhandelin gen te volgen die bij het besluit van het congres van den a jtlnij zijil vastgesteld. De generaal Duvivtcr is voorloopig tot minister van financien be noemd in plaats van den heer de Brouckere. Het besturend comité der Belgische vereeniging of kliibte Brus sel heeft een protest tegen het 23ste en 24 protocol uitgevaardigd. Van Gent den 6 wordt gemeld: Een memorandum, van 29 mei II.is door de conferentie te Londen aan lord Ponsonby gezonden en eergisteren» bij hem ontvangenbevattende negen artikelswaarvan de voornaamste bepalingen zijn „i°. De conferentie verklaart, door de protocollen alle vergunningen; te hebben uitgeput, van hetgeen zij aan Belgie kan en wil toestaan: er blijft dus voor dat land niets over dan zich daaraan te onderwerpen. 20. Noch prins Leopold, noch een ander vorstzal de kroon van Belgie aanvaardenzoo Belgie niet dadelijk de protocollen aanneemt en ten uitvoer brengt. 30. Zoo de protocollen niet worden aangenomen zullen de mogend^ heden de maatregelen nemen die hunne verpligtingen hunne waardig heid en de veiligheid der aangrenzende staten vorderen, Het is zeker, dat de Koning van Holland weigert om over Luxem burg in schikking te komen, hetwelk7 door hem aan den Engelschen am bassadeur is verklaard, en sir Bagott heeft erkenddat deze Weigering'' gegrond was. Van eene andere zijde wordt verzekerd dat lord Ponsonby ett-de generaal Belliarduit hoofde van de verkiezing van prins Leopold,' nog tot den 10 dezer te Brussel zullen blijven om nadere bevelen van hun ne hoven af te wachtenofschoon hun vertrek bij de protocollen no. 32 en no. 24 vroeger was bepaald." De huisvrouw van Jacobus de Rijcke, wonende in de seislaagte alhier is op gisteren voorspoedig bevallen van drie welgeschapen zonen, die zich, benevens de moeder, vrij welvarend bevinden. De man is tuinier van beroep, bevindt zich in geene ruime omstandigheden, en verdient, naar wij vernemende ondersteuning zijner meergegoedde medeburgers. Beurspri.is te Amsterdam, 6 Junij Récepissen van de Geldleening van 1830 77JÜ 784' Schatkist-biljet ten 894 k 90 Anticipatie-biljetten 95^ 964 5 de pets. Nat, Werkelijk^ schuld 39§ k 40 4J pet. Amörc. Sytidfc. 64^* 65JFrankr. 3 pc. Inschr. 661*67-, Engel. gec. 84 k 84! 6 pet. Russ. Inschr. 564 k 57We"1 5 pet. Obl. bij Hope Co. 88| k 90. VLISSINGEN den 7 junij. Den 5 dezer is alhier gearriveerd FAetif kapt. L. Nosten, van Duinkerke, mee ballast. Voorts zijn, sedert den 5 dezer, op onze reede aangekomen: Ilenriette kapt. F. Beniestvan Liverpool naar Antwerpen gedestineerdmet klip zout Cornelia Hendrika kapt. A. Seeuwen van Duinkerke en de Fnend schap kapt. F. Plok, van Londen, beide naar Rotterdam, met stukgoe deren; de Belg, kapt. D. de Boer, van Batavia, met koffij en suiker, laacstgcmelde op order. Getrouwd Vlissingen, den 4 Junij 1831. Q. B. P. MIRANI PAGANIvan Naarden A. HECTOR, Wed. A. WILLEMS, van Vlissingen Dienende deze zoo voor algemeeiie als bijzondere kennisgeving.

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1