N°. 65. MIDDELBURG SCIIE COURANT. Dingsda 31 Mei 1Ö3I. v 3Scfectibmaïiiw0. NIEUWSTIJDINGEN. ÏDuitscïtlrtub. JVattfcrtjfc. I ikbcd.itibctu 'K.W Burgemeester en wethouders van de stad oostburg, 4deDistrict der Provincie Zeeland, brengen bij deze ter kennis van bet Algemeen dat dit jaar te dezer Stede de gewone KERMIS niet zal gehouden worden. Burgemeester en Wethouders voorn. H. A. CALLENFELS. Ter ordonnantie van dezelven M. THERI. BURGEMEESTER en ASSESSOREN der Gemeente SINT-LAU- RENS C. a. maken door deze bekend, dat op Zaterdag den 4 J unij aanstaande, bij gelegenheid van de KERMIS, in die Gemeente naar den Ring zal gereden worden. St. Laurensc. a.den 30 Mei 1831. Burgemeester en Assessoren der Gemeente voornoemd HUBEIITUS REKKER. Ter ordonnantie van dezelve, P. van de GRAFTSecretaris. BERLIJN den 21 meiMen meent te mogen gelooven, dat de Pool- sche generaal Chrzanowskyna de vesting Zamosc genaderd te zijn, bij oud Zamosc eene nederlaag geleden heeftwaarbij de Fransche generaal Romarino een arm zou verloren hebben, Een zekere Lodewijk Steektdie 111 het district van Wlodzimierz in Volhynie, aan het hoofd van den opstand stond is door den Russischen generaal Dawidof in een gevecht gevangen genomen en een half uur daar na doodgeschoten. Naar een berigt uit Koningsbergen, van den 17 dezer, waren de Lithau- sche oproerlingen deerlijk door de Russische troepen in het naauw gebragt, en schenen zij voornemens te zijn de Pruissische grenzen te overschrijden. LONDEN den 24 mei. The Courtier maakt in eene tweede uitgave dén navolgenden brief "bekendwelke een gedeelte uitmaakt der correspon dentie tusschen de heeren Belliard en IVhiteen den generaal Chassé. (Deze brief is door de Belgische dagbladen niet medegedeeld) Brussel den 19 mei te middernacht. Mijn heer de generaalGisteren morgen vernomen hebbende dat de Belgen, met verkrachting van het regt der volken en tegen alle krijgs kundige regelen, tegen de citadel, waarover gij het bevel voert, wer ken hebben begonnen aan te leggenhebben wij ons dadelijk naar den regent begevenom hem te verzoeken order te geven om die werken te doen staken. Deze orders zijn dadelijk gegeven, maar de vertraging in de uitvoering heeft alles in de waagschaal gesteld. Wij bewonderen-uwe voorzigtigheid en wij zullen het edele gedrag door u in die moeijelijke omstandigheden gehouden bekend maken. Wij weten dat de orders van den regent heden morgen bij den generaal de Failly ontvangen zijn, en dat hij dadelijk maatregelen tot derzelver uitvoering genomen heeft. Wij bopen dat demededeelingendie met u geopend zijn, de strenge maatre gelen zullen hebben teruggehouden, waartoe anderzins uw pligt u mis schien zoude gedwongen hebben toevlugt te nemen. De tijdingen, welke wij heden van Londen hebben ontvangen, zijn gunstig, en alles doet gelooven dat wij het tijdstip naderen waarop wij, door de zorg der verbondene mogendheden, de verschillen tusschen Hol land en Belgie zullen zien ten einde gebragt. Gij gevoelt, mijn heer de generaalhoezeer het van belang is om tot dat oogenblik den vrede in beide landen te bewaren. Wij zijn overtuigd, dat gij van uwe zijde alles zult in het werk stellen om daaraan te voldoen. De regent zendt de stel ligste orders om alle werken van belegering te doen ophoudenen dat men zich voortaan van eenigen vijandelijken aanval zal te onthouden heb ben tegen den bril van St. Laurentwelke door de kapitulatie van Ant werpen aan de citadel behoorten een gedeelte van deszelfs verdedi- gings-werken uitmaakt. Indien het mogt gebeuren, mijnheer de generaal dat de orders niet zoo spoedig als zulks te wenschen is werden uitge voerd, vertrouwen wij dat gij die vertraging geenszins als eene voortdu ring van aanval en bedreiging zult aanmerken, en dat de voorzigtigheid, die uw karakter eigen is, zoowel als de vaderlandsliefde die u bezielt, u zullen overhalen 0111 de uitvoering van die middelen van verdediging iu't te stellen, waartoe gij anders gedwongen zoudt zijn over te gaan. Het is aan uwe voorzigtigheid dat wij het te danken hebben dat de vre de niet is gestoord. Wij hebben de eer, mijn heer de generaal 1 om uwe Exc. te verzoe ken de verzekering onzer hoogachting aan te nemen. (geteekend) Auguste Belliard, lu it.-generaal graaf en pair van Frankrijk. Charles White. PARIJS den 21 meiMen verzekertdat de ordonnantie tot ontbin ding van de kamer der afgevaardigden gereed is, doch dat dezelve niet dan bij de terugkomst van den koning kan geteekend noch uitgevaardigd worden. Z. M. wordt tegen den 24 terug verwachtzoo dat men de uitgifte van de bedoelde ordonnantie den 25 te gemoet ziet. De nieu we kamer zalin dat geval, met bet begin van julij kunnen bijeenkomen. Onze dagbladenalsmede de Engelsche, deelen een staatsstuk der Polen mede, door hunnen minister van buitenlandsche zaken aan de Pool- sche gemagtigden bij de vreemde hoven gezonden. Daarin worden deze gemagtigden aangespoord, om bij de respective hoven aan te dringen, «lat dezelve Polen niet aan zijn lot overlaten, maar zich hetzelve, even als Belgie, aantrekken. PARIJS den 23 mei. Eergisteren avond is alhier een Oostenrijksche courier aangekomen, welke zeer gewigtige depeches schijnt te hebben medegebragt. Nadat een kabinets-raad gehouden wasis een courier naar Z. M. den koning afgezonden. Naar men verzekertzoude bet ontvan- gene berigt in verband staan met het bezetten van het Novaresche, in Pieinontdoor de Oostenrijkers. 's GRAVENIIAGE den 26 mei. Gisteren is door Z. ExtJ. déri thinj.te ter van staat, belast met het departement voor de zaken der Ilervoniidö kerk, enz., vergezeld door den heer secretaris en adviseur, de dertiendé synodale vergadering der Evangelisch-Luchersche kerk in het koningrijk der Nederlanden in deze residentie geopend. Men verneemt, dat, na kennis te hebben genomen Van de antWoor- dendie van regeringswege gegeven Zy'11 op de gemaakte bedenkingen betreffende de begrootingswettennog verscheidene leden der Tweede Kamer hunne meening hebben te kennen gegeven dat men dadelijk den grond had behooren te leggen tot de invoering der gevorderde bezuini gingen en de hervorming van den staat; dat men nimmer wachtgelden aait Belgische ambtenaren behoorde toe te staanom dat dezelve niet konden verwachten immer weder geplaatst te worden dat men aan de zoodani- gen :huiTnervan welker trouw gebleken was, alleen eene toelaag konde verstrekkenen dat het ongeraden Wasde buitenlandsche belangen van den staat op den duur aan vreemden toe te vertrouwen. Sommige ledeit zijn van oordeel dat het weliigt beter ware, in stede van een bepaald budjet tot stand te brengen het bestuur een crediet te openen voor het* geen nog over 1831 mogt gevorderd worden, ten einde het geheel na- der te verrekenen. Dezer dagen zijn verscheidene couriers, zoo uit Londen, als van de Engelsche commissarissen uit Brussel, aangekomen. Van regeringswege is een courier met depeches naar den hertog van Saksen-IVeimar gezonden. Volgens berigt van den generaal Chassé van den 24 mei was op het kasteel van Antwerpen alles zeer rustig. Uit eene briefwisseling tus schen den kapitein van den Belgischen staf te Antwerpen en de militaire bevelhebbers op de citadelblijktdat de eerstgenoemde zich den 23 beklaagd heeft, dat de Nederlandsche schildwachten de Belgische troepen uitjouwden, doch dat daarop van den kant der citadel geantwoord is dat het bij een naauwkeurig onderzoek gebleken isdat eene dergelijks beleedlging of uittarting niet heeft plaats gehad, doch dat de Belgen zich niet alleen niet ontzien hebben de Nederlandsche krijgslieden beleedigin- gen toe te voegen maar in den nacht van 22 op 23 mei zelf een dertig tal geweerschoten op hen hebben gelost, ROTTERDAM den 27 mei. Gisteren zijn wederom van hier naar da Dordsche Kil vier gaffelkanonneerbooten vertrokken, geheel uitgerust eil voor cfe active dienst gereed. GORINCHEM den 26 mei. Wij vernemen dat zich op de Schelde en wel bepaaldelijk voor het fort Lillo, bij de aldaar gestationeerde oorlog schepen, eene flotille van meer dan 20 kanonneerbooten zal voegen, dis alsdan eene nadere bestemming zullen ontvangen. Heden heeft het overige gedeelte van het alhier geplaatste reserve- park bevel ontvangen om morgen naar het leger vervoerd te wordenetl naar tien verneemt zal er na deze week, provisioneel, geen verlof meer bij het mobiele leger gegeven worden, hetwelk zich overigens nog ge heel in denzeifden toestand bevindt. MIDDELBURG den 30 mei. Van Brussel wordt gemeld, dat lord Ponsonby eerst den 26 aldaar is aangekomen en dienzelfden avond zich lang bij den heer Lebeau heeft opgehouden. Wat hij mede heeft gebragc was nog niet bekend, Het voorstel van den heer Pirson in de vergadering van het Bel gische congres van den den 24 gedaanwaarvan wij met een woord in ons vorig No. melding maaktenstrekte tot het benoemen eener commis- van negen leden uit het congres, en daaraan op te dragen om binnen den kortst mogelijken tijd de middelen aan te wijzen0111 de Hollandsche troepen het Belgisch grondgebiedde linker-oever van de Schelde daar onder begrepen, te doen verlaten, hetzij door den invloed der conferen tie te Londenhetzij door den oorlog tegen Holland, dieniet langer dan 25 dagen moest verschoven worden. Tevens zou het congres moeten verklaren, dat, zoodra de gevraagde ontruiming door be middeling der mogendheden was geschied, het zich tot de mogendhe den zou wenden, om een koning van Belgie te kiezen, die door de Bel gen goed ontvangen zou wordenmits hij de constitutie aannam en be zwoer en niet tot het geslacht der Nassau"s behoorde. Na de ontrui ming zouden Belgische en Hollandsche commissarissen te Aken bijeenkomen, om te beslissen, hoeveel elk der beide natiën in de nlgemeene schuld zou dragen, daartoe tot grondslag aannemende de bevolking in 1830 ofden om. slag der directe belastingen van dat jaar, waarbij de domein-goederen die wederzijds verkocht zijn, in aanmerking zouden kotnen, en de domein bezittingen van prins Fredérik in Luxemburg ten laste van Belgie zouden overgaan. Voorts zouden de gevolmagtigden der groote mogendheden nitgenoodigd worden om te beslissen over de vrije vaart op de Schelde en Rhijn. Eindelijk, zoo men tot den oorlog toevlugt moest nemen, zouden alle de verschillen omtrent het grondgebied of de verdeeling der schuld van de kansen des oorlogs afhangen, en zou men zich in dat ge val niet verbonden rekenen aan het hierboven voorgestelde. Ia, de ontwikkeling van het door gemelden Pirson gedane voorstel, komt onder anderen deze uitdukking voor: Indien wij verpligt zijn eene partij te kiezen, hebben wij niet eene halve bevolking zonder werk en weldra zonder middelen van bestaan,.die zich met geestdrift in een land zoude werpen waar hetzelve schadeloosstelling zoude vin- den." Men ziet hier uit dat deze Pirson gaarne zoude zien dat zijne waardige landgenooten ingeval van eenen oorlog tegen ons Vaderland, hetzelve als roovers zouden overrompelen, om zich voor de toekomsc rijk te stelen. Gedurende de redevoering van dezen dolzinnigen werd hij verschei dene malen tot de orde geroepenen ontstond er herhaalde keeren zulk een geweld in de vergadering, dat niemand den ander verstaan kon. De minister Lebeau ging zoo verre van te zeggen Mijne heeren J De woorden van den heer Pirson zijn ongetwijfeld het gevolg der uitspatting van eenen kwalijk begrepen ijver. De wijze op welke zij worden aan gehoordbewijzen mij, dat zij geene echo in de vergadering gevonden hebben. Als afgevaardigde, als minister, protesteer ik luide tegen der gelijke woorden." Toen de heer Pirson geëindigd had, vorderden eenige leden, dat het voorstel en de ontwikkeling der motieven er van gedrukt en naar de af deel ingen zouden worden verzonden. De heer Duval de Beaulieu wilde daarentegen dat men tot de orde van den dag zon overgaan, „Drukken

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1