MIDDELBURGSCHE O O U R A N N\ 62. Dingsdag BckcttbtriAkiug. Burgemeester en wethouders der Stad middelburg, Hoofdplaats van de Provincie Zeeland, verwittigen een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan dat er op den 26 Mei aanstaande en volgen, de dagendoor Wijkmeesteren van Stads-Ambachtzal worden omge gaan tot het weren van Ekster-Kraaijen-Vlaamsche Gaaijen-KaaU- wen- of Woudduiven-nesten. En worden mitsdien alle Ingezetenen, zoo Eigenaars als Pachters of Baanders van eenlge LandenBoomgaardenHoven of Plantagien ernstiglijk aangemaand om de nesten van het voorzegde schadelijk Ge vogelte die op of boven den grond welken zij in eigendom of in nnur bezitten, gemaakt worden, uit te roeijen en te storen; op poene dat diegenenin welker gehuurde of eigene PlantagienBoomgaarden Hoven of ander Geboomte op of na den Vijf-en-twintigsten Mei zoo danige nesten gevonden worden, zullen vervallen-in de straffen bij de deswegens vestannde Reglementen vastgesteld. Gedaan te Middelburg, ten Stadliuize den 16 Mei 1831 Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, C A T S Loco-Secretarii. ijcfccubm.ifciutj. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats der Provincie Zeeland brengen hiermede ter kennisse van de In- en Opgezetenen dezer Gemeente, dat, in de volgende week, een aanvang zal worden gemaaktdoor den Heer Luitenant-Kolonelkom- manderende de Afdeeling Zeeuwsche mobiele Schutterijmet het oefe nen van de Schutterijalhier in garnizoen, in het schieten naar den Schijf, op het Terrein het zoogenaamde Galgeveldnabij het Nieuw/anden hetwelk tot nader order zal plaats hebben, des MaandagsfVoensdags en Vrijdags van elke Week; wordende een ieder aangemaand om, gedu rende dien tijd met alle omzigtigheiddes noodigde omstreken van gemeld Terrein te bezoeken ten einde alle ongelukken voor te komen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 19 Mei 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren C A T SLoco-Secretarii. 2Hebc«rlAttbj0ckc 4|AtibcI~itlAAt0c(tAppij. De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar zullen worden geveild: Te ROTTERDAM, op IVoensdag den 22 Junij 1831 13.018 Balen Java en 4.3'3 Sumatra)KOFF1J> en Te AMSTERDAMop Vrijdag den 24 Junij 1831 >9.455 Balen Java KOFFIJ. De Maatschappij geeft, bij deze aankondiging, de verzekering, dat zij, vóór hare gewone Najaars-Veilinggeene andere Koffij dan de bo vengemelde partijen aan de markt zal brengen. De Monsters zullen op den 2 Junij 1831en de Notitien van Veiling bjj tijds worden uitgegeven. 's Gravenhage, den 19 Mei 1831. G. SCHIMMELPENNINCK, President. DE CLERCQ Directeur fungSecretaris De AGENT van KAZERNERING de Gelden voor Huisvesting en Voeding der bij de Burgerij dezer Stad geïnkwartierd geweest zijnde Mi litairensedert den 4 tot en met den 8 Februarij 1831 op den 20 Mei daaraanvolgende ontvangen hebbende, berigt bij deze aan de belangheb benden, dat hij, ter betaling van voornoemde Huisvesting en Voeding, (op teruggave der biljetten) ten zijnen Kantore zal vaceren Op Donderdag den nfi^Mèi;' des morgens van 9 tot 1 uur, en 's namiddags van 3 tot 6 uurvoor de Wijken A. B. C. D. E. F. G. en H. Op Vrijdag den 27 Mei, tijd als voren, voor de Wijken I. K. L. M. en N.en Op Zaturdag den 28 Mei, des morgens van 9 tot 1 uur, voor de Wijken O. P. en Q.zullende na dien tijd geene betaling meer geschie den. Het STEDELIJK BESTUUR van AARDENBURG maakt bij deze bekend, dat de gewone JAARMARKT en KERMIS, invallende acht dagen na het Pinksterfeestdit jaar geen plaats zal hebben. NIEUWSTIJDINGEN. <6r00i~15vittA«jc. LONDEN den 18 wei. Gisteren verspreidde zich onverwacht ter beurze het geruchtdat prins Leopolddie te voren voorwaardelijk de kroon van Belgie aanvaard had eensklaps terug getreden was. Lord Ponsonhy, die hier zondag van Brussel was aangekomen werd vooron dersteld Z. K. H. tot die weigering bewogen te hebben door zijn be rigt omtrent den staat der partijen in Belgie en de-waarschijnlijke voor- uitzigten des lands. De voorwaarden, onder welke de prins bewilligd had in de hem door de Belgische afgevaardigden gedane voorslagenwor den gezegd geweest te zijn: i°. dat zijne verkiezing de toestemming van de gezamenlijke vijf mogendheden moest hebben, en 20. dat het Belgi sche congres alle de protocollen der Londensche conferentie moest be krachtigen. Omtrent de juiste punten waarop de weigering van de kroon zou gegrond zijngaf het gerucht geen uitleg. He betianbett. 's GRAVENHAGE den 20 mei. Bij de sectien zijn véle bedenkingen gerezen tegen het ontwerp op de gedwongene geldleening welke, na dat de vrijwillige tot het bedrag van 21 milioenen is geklommen, door som migen als niet volstrekt noodzakelijk wordt geacht. Deze oordeelen dat men eerst nog de proef zoude kunnen nemen van eene tweede vrij willige geldleeningen eerst nog de begrootingswetten onderzoeken en P, TA 21 Mei 1031. tot stand brengen, ten ëindeop genoëgZiime grondens de Wezenlijke behoeften te leeren kennen en daarnaar de gevorderde som te bepalen. Bij besluit van gisteren heeft Z. M. den heer ftir. E. E. J. van den Gheyn uit zijnen post Van regter ter instructie bij de regtbank van eersten aanleg, te Nymegenontslagen, eri denzelven voorts in zijns fitnetien van regter in die regtbank voorloopig geschorsten Zulks 0111 dat dezelve zijn gezag verre is te buiten gegaan bij gelegenheid van een aangevangen doch nog niet afgeloopen regterlijk onderzoek in zake van wederspannigheid aan de wettelijke oproeping van den eersten hart der schutterijen, in een gedeelte der provincie Gelderland hebbende gemelde regter eene onvoegzame bekendmaking uitgevaardigd Waarbij hij eene premie van ƒ1000 had uitgeloofd aan dengenen, die overtuigend zoude bewijzen, dat er in de daad eene algeraeene Zfimenspanning of zoogenaamd komplot zoude hebben bestaan om zich gewapenderhand tegen de wet te verzetten. - Blijkens een rapport van den luitenant-generaal Chassi, Van den 17 meizijn op dien dag de Fransche luitenant-generaal Belliard en de heef Charles JVhitewelke laatste tot het gezantschap van lord Ponsonhy te Brussel behoort, te Antwerpen aangekomen, en hebben zij dadelijk een* brief aan den bevelhebber van het kasteel afgezondengedagteekend Ant werpen den 16, en waarin zij den generaal Chassi Uitnoodigen om, uit liefde tot den vrede, voor het oogenblik zijne krijgsbenden uit de sterk te St. Laurent terug te trekken. Wij weten (schrijven zij ten slotte) dat men op het punt is, om te Londen de zaken van Holland en Belgie te schikken; wij hebben de volle overtuiging, dat voor het uiteinde de zer maand alles zal ten einde geloopen zijn; en hoezeer moeten wij al- len dan niet wenschen, dat de vrede tot dat tijdstip toe bewaard blijve. Wij zijn overtuigd, mijnheer de generaal, dat niemand meer dan gij het belang daarvan gevoelt, en dat gij van uwe zijde alle noödige bevelen geven zult, opdat die zoo onschatbare vrede niet verstoord worde." De generaal Chassi heeft hierop den t7 geantwoord, ert de stelligste verzekering gegevendat gemelde sterkte door hem met geen ander óóg merk is bezet geworden, dan om zich tegen eenen aanval te kunnen ver dedigen, en zonder eenige vijandige bêdoeling. Hij belooft dat, zoodra de Belgische krijgsoverheden het voortdurend aanleggen van werken sta kende middelen van aanval, die reeds voor het fort St. Laurent ge plaatst zijn, wegruimen, en hunne troepen en posten tot de, bij art. a der gezegde overeenkomst bepaalde, lijn van_afscheiding terugtrekken; hij van zijnen kant insgelijks alle werken tot herstel of meerdere bevestiging der sterkte St. Laurent zal staken, en alles in den vorigen toestand laten met achterlating alleen van eene politie-wacht in gezegde sterkte, ten einde te voorkomen dat het graauw aldaar geene schade aanrigte, gelijk zulks in den afgeloopen winter dikwerf gebeurd is, als wanneer hg zich daarover beklaagd en voldoening heeft erlangd. Na zijnen wensch te kennen gegeven te hebben, dat de kommanderen- de generaal te Antwerpen zich met hem wilde verstaan om eenige offi cieren te benoemenwelke belast zouden worden om de lijn van af scheiding buiten de stad vast te stellen en door palen aan te wijzen, verklaart zelfs de generaal Chassi, in het slot van zijnen brief onverwijld de werkzaamheden van zijnen kant, aan meergemelde sterkte te doen schorsen, tot hij de uitwerking zal bespeuren van de welwillende zorg die gemelde heeren Belliard en White wel willen besteden, ten einde da' wapenstilstand en de overeenkomsten bij voortduring worden gehandhaafde Niettegenstaande dus de luit.-generaal Chassi op nieuw de duidelijkste blijken van zijne gezindheid heeft gegeven, om de rampen des oorlogs niet noodeloos te vermeerderenblijkt echter uit een nader berigt van dien generaal van den 18 dat de Belgische gezagvoerders te Antwerpen ook toen nog voortdurend, doch zoo veel mogelijk op eene bedekte wij ze aan werken in den omtrek van het kasteel lieten arbeiden. De ge neraal heeft zich dus genoodzaakt gezien over dit nieuwe blijk van vij andelijke bedoelingen met genoemde gezagvoerders, alsmede met de hee ren Belliard en Whitedie incusschen naar Brussel waren teruggekeerd in briefwisseling te treden. MIDDELBURG den 23 mei. Den 18 mei is het congres te Brussel geopend de heer de Gerlache is weder tot voorzitter benoemd de lieer Lebeau heeft eenige opening wegens het verrigte van zijn ministerie ge geven en de minister van oorlog d'Hane heeft zijne demissie ingezon den. In de zitting van den 20 heeft de heer d'Osy inlichting gevraagd wegens het voorgevallene te Antwerpenwaarop is geantwoord dat er bevelen tot het staken der gemaakte werken gezonden waren. De generaal de Failly zal den heer d'Hane als minister van oorlog ver vangen den 20 is het congres in geheim comité vergaderd geweest. Lord Ponsonby was den 20 te Brussel teruggekomen. Volgens een brief uit Bergen-op-Zoom van den 20, (geplaatst in bet Journal de la Haye van heden) waren aldaar verscheidene schuiten aangekomen, met de vrouwen, kinderen en zieken, welke de generaal Chassi uit de citadel van Antwerpen had weggezonden. Die generaal ge zien hebbende dat de Belgen hunne werken van aanval met den groot sten spoed bleven voortzettenwas tot het besluit gekomen hunnen ge zagvoerder te Antwerpen, de Failly, te verwittigen, dat, indien hij de ze openbare schending van den wapenstilstand niet staakte, het kanon der citadel binnen zes uren al de begonnen werken zoude vernielen. Ilec antwoord op dit ultimatum van den generaal Chassi was nog niet be kend. Een andere brief van een officier uit de citadel zelve behelst deze woorden: Binnen een uur eindigt het door den generaal Chassi gegeven uitstel. Binnen een uur zullen of de werken der Belgen zijn gestuit, of de algemeene vijandelijkheden beginnen." Er ziet thans een 22ste protocol der Londensche conferentie het licht, waarvan de inhoud hoofdzakelijk hierop neder komt, dat de ver bonden mogendheden, zich beroepende op de vroegere protocollen, en niets dan het behoud van den vrede wenschende, ook van het Belgische gouvernement de toetreding tot die protocollen eischen, en dien ten ge volge de onmiddelijke ontruiming van Luxemburg door alle de Belgische troepenhet ophouden van elke bemoeijing des Belgischen gouverne- ments met de inwendige aangelegenheden van het groot-hertogdom; het dadelijk bijeenkomen te Maastricht van commissarissen voor de demarca tie en te 's Ilage voor de likwidntie. Voorts verklaren de mogendheden dat, ingeval van weigering van het Belgische gouvernement, elke be trekking tusschen de vijf mogendheden en de Belgische autoriteiten zal

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1