MIDDELBURGSCHE COURANT. N°. 60. Donderdag 19 Mei 1831. De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND in ervaring ge komen zijnde, dat vele Ingezetenen niet genoegzaam bekend zijn met de waarde der bewijzen van gedane betalingen in de Rijks Geldlee- ning van 1830, en in bet bij de wet van den 2 April 1831 Staatsblad tio, 8), uitgeschreven Voorschot, gelijk medé van de Schatkist-Biljetten daaromtrent worden misleid, en dezelve tegen te geringe waarden over doen Brengt bij deze ter kennis van de Ingezetenen der Provincie Zeeland: 1°. Dat de Recepissen der Rijks Geldleening van 1830, volgens de laatste van Gouvernements wege uitgegevene Prijs-Couranteene waarde hebben van 75! pCt. van de betaalde sommen. 20. Dat de bewijzen van betaling in het Voorschot, bekend onderden naam van Anticipatie-Biljettenvolgens gemelde Prijs-Courant waard zijn 95 pCt.behalve de daarop sedert 1 April of 1 Mei verschenen interes sen k 5 pCt. 'smaands, zoo dat daarop slechts vier h vijf ten Honderd verloren wordt. 3°. Dat de Schatkist-Biljettenvolgens dezelfde Prijs-Courant, waard zijn: die van ƒ1000 en 500, 90J pet., en die van f 100, 93 pCt., waarbij mede moeten gevoegd worden de sedert 1 October op dezelve verschenen Interessen, a pCt. 'smaands, tot óp den dag van den Verkoop, zoodanig, dat een Schatkist-Bitjet van loo volgens den bovenstaanden cours van 93 pCt.op den 15 dezer waardig wasƒ96,75. Wordende de Ingezetenen onder mededeeling der bovenstaande infor- matien gewaarschuwdom bij het te gelde maken van voorschreven RecepissenBewijzen van Betaling en Schatkist-Biljetten, de in de meeste Nieuwspapieren voorkomende Prijs-Couranten te raadplegen, en toe te zien dat zij ten dezen niet worden misleiden alzoo de uit de buitenwone tijds-omstandigheden voor dezelve voortvloeijende lasten niet door het bedrog van lieden, welke van hunne onkunde trachten misbruik té makenworden verzwaard. Middelburg, den iö Mei 1831. De Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH. CUnbcötcbimjciu Van wege het Departement van Marine zal op den 24 Mei 1831, 'bhder nadere goedkeuring, aan den minstaanbiedendebij inschrijving, worden aanbesteed de leveringen van OLIËN aan de respective Maritime Departementen te AmsterdamRotterdam en Vlissingenvoor Zijner Ma- jesteits dienst benoodigd volgens de voorwaarden die onder anderen oök tér. Griffie van het Gouvernement van Zeeland te lezen zijn. Bij het Departement van Marine zal, onder nadere goedkeuring, op den 27 Mei 1831 aan de minstaannemenden worden aanbesteed de levering van de navolgende, ten dienste van 's Rijks Zeemagt, benoo- digde Victualie, te weten 1,500 Ned. Mudden GORT. 30,000 Ponden Stolksche KAAS 63,000 Kannen JENEVER. Het bestek en voorwaarden déZéf aanbesteding is ter lezing voor de gegadigden ook ter Griffie van het Gouvernement yan Zeeland gedeponeerd. De PRESIDÈNT der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middel burg daartoe door de Nederlandsche Handel-Maatschappij uitgenoodigd roept bij deze op die Stemgeregtigde Deelhebbers in genoemde Maatschap pijwelke zich onder het Kies-Kollegie van Middelburg zullen hebben ge rangschikt, om te compareren op Donderdag den 19 Mei aanstaande, des middags ten twaalf uren, in een der Vertrekken van het Raadhuis dézer Stadten einde alsdan over te gaan tot de benoeming van eenen Commissaris mitsgaders van eenen Plaatsvervanger. Middelburg, den 9 Mei 1831, De President voornoemd J. SPRENGER. De ONTVANGER der Centrale Directie des Eilands WALCHEREN, verwittigt de daarbij belanghebbenden, dat bij hem ontvangen zijnde de, door den lieer Gouverneur dezer Provincie executoir verklaardeRol van het Geschot, over 1831, de daaruit getrokkene Aanslag-Biljetten Zijn rondgebragt, en maant de Belastingschuldigen ten ernstigste aan, zich naar de daarbij bepaalde termijnen te gedragenvermits de dienst van het Eiland eene naauwkeurige invordering noodzakelijk maakt. Middelburg, den 5 Mei 1831. De Adsistent ontvanger voornoemd, ISAAC LUTEIJN. BURGEMEESTER en ASSESSOREN van de Gemeente BRESKENS brengen bij deze ter kennis, dat de gewone JAARMARKT, invallende den 6 Junij aanstaande niet zal worden gehouden. Burgemeester en Assessoren voornoemd A. DIRKS, Vt. Ter ordonnantie van dezelven De Secretaris, J. G. MEIJER. De COMMISSIE van SPIJSUITDEELING aan Minvermogenden op Vrijdag den 13 dezer, volgens gewoonte Rekening en verantwoor ding gedaan hebbende harer administratie over het afgeloopen Winter- saizoenacht zich verpligt, na den afloop harer werkzaamheden, de Begunstigers dezer inrigting haren welmeenenden dank te betuigen voor het vertrouwen, hetwelk dezelve bij vernieuwing in haar gesteld heb ben en voor de ruime bijdragen, welke men zoo edelmoedig aan haar heeft verstrekt, waardoor zij in staat is geweest om, gedurende 16 achter eenvolgende weken, aan hare behoeftige Stadgenooten 52,500 Porden gezond en verwarmend Voedsel te verschaffen. Dé Commissie betuigt ook te gelijk hare erkentelijkheid aan de Heeren Commissarissen: P. van GalenH. LramerG. NeelevaartJ. U. HacklyA. BleesB. AckermanH. C. Zinn en A. van der IVaaijen Pieterzen welke nevens haar zoo veel hebben toegebragt, om de Spijs, uitdeeling met orde en Overeenkomstig de oogmerken der edele Gevers te doen afloopen. Daar de Commissie vertrouwt, dat deze Uitdeeling, vooral in den afgeloopen Winter, van een bijzonder nut is geweest, en zich overtuigd houdtdat ook deze Spijs doof hare arme Stadgenooten met een dank baar gevoel is genoten, beveelt zij deze inrigting, ten nutte van Be- hoeftigen daargesteldaan de verdere welwillendheid van hare meerver mogende Stadgenooten. Namens de Commissie, H. dü BUISSON BECIUSSecretaris. NIEUWSTIJDINGEN. Tlcï)cti«itibcn. GRAVENHAGE den 12 mei. Bij een besluit van Z. IVLvan den tt dezer, worden eenige nadere bepalingen gemaakt omtrent de keurteekenén der gouden en zilveren werken. De stempelvoorstellende de kleine let ter V is ingetrokken en zal vervangen worden d-or eenen stempelvoor stellende den k op van een wild zwijn welke stempel van tweederlei («Af. delmatige en klcinerej grootte zijn zal. Met den groot en stempel, voor stellende de gekroonde V, en met de middelmatige en kleine stempels, zoo even genoemd, zullen, naar soort en omvang der stukken, gemerkt worden alle ingevoerd wordende gouden en zilveren werkenof die ver der gelijke stempeling vereischen. Het collegie Zeemanshoopte Amsterdam heeft een verslag bekend gemaakt wegens de bij hetzelve onvangen gelden en het beheer derzeive, tot het uitreiken van een verhoogd handgeld aan matrozen voor 's Rijks zeedienst. Hieruit blijkt, dat bij hetzelve ontvangen is de aanzienlijke Som van ƒ12,381,17^ en dat daarvoor 380378 matrozen, die zichthaus in 's Rijks dienst bevindenhandgelden zijn uitgereikt. De luit. generaal Chassé heeft, ten gevolge van de jongste schen dingen van den wapenstilstand, last gegeven, om alle Belgische schepen aan te houdenen des noodsop dezelve te vuren. Deze maatregel heeft reeds voorloopig eene gewenschte uitwerking gedaan en heeft de Belgische opperhoofden, uit vreeze voor strengere maatregelen tot meer. dere behoedzaamheid gebragt. Het aankondigen van dien maatregel heeft onder de bewoners van Antwerpen, die voor ergere gevolgen duchtten, zoodanig eene schrik veroorzaakt, dat velen oogenblikkelijk de stad heb ben verlaten. Het vroeger gemelde schieten door de.Belgen, had tot eene ernstige correspondentie tusschen de militaire autoriteiten der citadel en die te Antwerpen aanleiding gegeven, waaruit blijkt, dat de maatregelen van represaillewelke de luit.-generaal baron Chassé verpligt is geworden te némen, aan het oogmerk hebben beantwoord, en dat alles tot de vorige orde van zaken is teruggekeerdzijnde bereids donderdag middag twee vaartuigen de Hollandsche vlag voerende, van de citadel, het Noorder fort langs, de Schelde' afgezakt. THOLEN den 16 mei. Heden mogten wij de eer genieten, dat Z. K. H, Prins Frederik der Nederlanden, bij.gelegenheid dat hoogstdezelve zich uit de provincie Noordbraband op het koninklijke stoomjagt, alhier ge. iéed liggende, zoude inschepen, onze stad met zijne tegenwoordigheid vereerde, Z. K. H,na vooraf eene gewapende pink bezocht te heb ben en van daar wederom na den Noordbrabandschen oever te zijn we dergekeerd, liet zich, op dringend aanzoek van eenigen onzer schippers lieden, door dezelve met de pont over de rivier zetten; aan het veer, alwaar de stedelijke schutterij in gelederen geschaard stond, werd Z. K. H. door heeren burgemeester en wethouders met den stads-secretaris opge wacht, onder wier geleide het Z. K. H. behaagde eene wandeling door de stad en over de wallen te doen, zijnde Z. K. H, na een kort verblijf aan het huis van den burgemeester, aan boord van opgemeld stoomjagt gegaan. De algemeene geestdrift waarmede Z. K, H. ontvangen is, heeft ondubbelzinnige blijken gegeven van de gehechtheid ook van de ingeze»- tenen dezer stad aan het Koninklijk geslacht. Hoezeer men slechts wei nige uren voor de komst van Z. K. H. daarvan de zekerheid bekwam,- had men zich die oogenblikken ten nutte gemaakt om eene eereboog op te rigtendes avonds werden er op den wal, in het gezicht van het jagt vreugdevuren aangestokenen aan den oever der rivier door het korps muzijkanten de volksliederen uitgevoerd in één. woord alles toonde dat Tholens ingezetenen zich gelukkig gevoelden door een lid van het Ko ninklijk geslacht in hunne nabijheid te bezitten. Terwijl de minzaam heid die door den geliefden Prins werd aan den dag gelegd aller harten heeft ingenomen, en onuitwisbare indrukken bij ons heeft achtergelaten. MIDDELBURG den 18 mei. Burgemeester en wethouders dezer stad hebben, bij bekendmaking van 16 mei 11.een ieder die zulks mogt aan gaan verwittigd, dat er op den 26 mei aanstaande en volgende dagen, door wijkmeesters van stads-ambachten zal worden omgegaan tot het we ren van ekster-, kraaijen, Vlaamsche gaaijen-, kaauwen- of woudduiven nesten, Wordende de ingezetenen aangemaand om de nesten van die vo- gelen, op hunne gronden, hetzij in eigendom of in huur, uit te roeijen eu te storenop poene bij de bestaande reglementen vastgesteld. Gisteren en heden liepen alhier geruebteh Wegens ecu uitval welke uit de citadel van Antwerpen op een der forten zon gedaan zijn, en waarbij een hevig gevecht zou hebben plaats gehad. Alles schijnt hier op neder te konvendat de generaal Chassé daartoe door uittar ting der Belgen genoodzaakt, eên lunet (voorwerk), St. Laurent ge naamd, zuidwaards van de citadel gelegen, heeft doen bezetten; dat hierop de Belgen deze bezetting hebben teruggedreven maar weder op hunne beurt daar uit. geslagen zijn, en de Hollandersin het bezit derzelve gebleven zijn. Wegens de op den 11 dezer plaats gehad hebbende schermutseling in de nabijheid van Hulst, waarvan wij in ons No. 58 melding maakten, behelst thans de Staats-Courant het volgende uit een berigt van den ko lonel Boellaard van Tuylbevelhebber der troepen in het 5de district dezer provincie „Gisteren avond (den n) omstreeks zes uren-zijn ongeveer %6o wel gewapende Belgen op het onverwachtst, tot nabij de coupure no. 1 op den weg naar St. Jansteen omstreeks tien minuten van de vesting Hulst genaderden hebben dadelijk den aanval begonnen. Deze post is op het eerste alarm met één officier, zes-en.dertig schutters en een stuk geschut versterkt. Een tweede detachement, onder bevel van den tweeden lui tenant Lurascovan het 2de bataillon Overijsselsche schutterij, is tot het verdrijven van den vijand aangerukt, eu heeft denzelven over de grenzeir r ••■Oi li ii tv

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1