ZEETIJDINGEN. ADVERTENTIEN. STOOMJAGT PRINSES MJIIIANNE van Middelburg op Rotterdam. De STOOMBOOT DE SCHELDE van VUssingen op Breshens vaart gedurende de maand Mei 1831 op de volgende uren» Van VLISSINGEN,* Van BRESKENS 7 7 n 6Ï n schrde, daaraan toegebragt, eene som van 450,000 gulden,; terwijl de j schade in het entrepót wordt geschat op 1,868,200 gulden. Van Gent den 9 wordt gemeld: „De heer Voortman lijdt steeds nóg zeer aan de gevolgen der wondenwelke hij bekomen heeftzelfs de wondheelers vreezen, dat hij ten'gevolge van den banjonet-steek dien hij ontvangen heefteene operatie zal moeten ondergaan. Men houdt zich tegenwoordig bezig met de taxatie der schade, welke gezegde heer aan zijne fabriek en aan zijn huis geleden heeftdezelve wordt op 300,000 gulden begroot." De heer van der Lindentot het gouvernement der provincie Oost- Vlaanderen benoemdis te Brusselals gouverneur in partibus terug ge komen. De regent van Belgie heeft bij een besluit van den 11 onder scheidene promotien bij het leger gedaan. Uit dit besluit schijnt te blij ken dat er twaalf regenïênten infanterie en tien regemeuten jagers te voet in Belgische dienst zijn. Van kavallerie wordt in dat besluit in het geheel niet gewaagd. Bij die gelegenheid is aan al de divisie-gencraals gezonden geworden de navolgende dag-ordf.r aan het leger. Van de eene zijde door de Duitsche bondsvergadering, van de andere door de Hollandsche troepen bedreigd, die van ons grondgebied nog ve le punten bezet houden, waarvan de wapenstilstand alleen 11 belet heeft hen te verjagen-heeft het Belgisch gouvernement zich ten oorlog moe ten toerustenhet heeft zich moeten bezig houden met eene regelmatiger organisatie aan alle korpsen van het leger te geven, en bij dezelve eene krijgstucht te vestigen evenarende den moed, waarvan zij de schitterend ste bewijzen gegeven hebben. De door deze organisatie noodzakelijk geworden veranderingen hebben niet kunnen geschieden, zonder wrijving van eenig bijzonder belang, zonder eenige personele gevoeligheid te kwetsende agenten der verval len verklaarde dynastie, behendig elke gelegenheid 0111 tweedragt tusschen ons te zaaijen, aangrijpende, hebben de kiagten vergiftigd, de gemoe deren verbitterdde gezindheid van het gouvernement belasterd tot zoo Verre van ir als Orangisten af te schilderen, mannen, die de verbanning der Nas'sau's bezworen hebben en hunnen eed getrouw zullen blijven. Al deze zaden van onrust en tweedragt kunnen niet zonder de krijgs tucht te schaden bestaan, en deze is niet verkrijgbaar dan door het ver trouwen van den soldaat op zijne bevelhebbers endoor het gehooizamen aan hunne bevelen. Ziedaar de eerste onzer pligten beschouwt hen als uwe vijanden, al wie pogen zou u dezelve te doen vergeten. De minister van oorlog 'Get.Const. d'Hanë. Uit Brussel óen 12 mei wordt gemeld: Heden is bij lord Ponsonby een courier uit Londen aangekomen, waarop hij dadelijk alles tot zijn vertrek heeft in gereedheid doen brengen en voornemens was Brussel nog dien dag, of den volgenden, te verlaten; men wil dat hij is terug geroepen0111 aan de conferentie te Londen de laatste inlichtingen we gens den inwendigen toestand van Belgie mede te deelen. Deze in den eersten opslag toevallige omstandigheid zegt het dagblad VEmancipation kon wel eens meer dan eene verwachting teleurstellen. Het hoog-militair geregtshof gaat nog steeds voort met het onderzoek in de zaken van de gevangen genomene officieren men denkt dat die van Grégoire het eerst zal voorkomen. De ex-kolonel Borremans heeft aan den regent een brief gezonden waarin hij tegen het arrest van zijne veroordeeling en dat van de ontzet ting van zijnen'rang protesteert; hij eindigt met het verzoek, dat de regent dat stuk beware ten einde hij hetzelve later zou kunnen inroepen. Het schijnt zeker te zijn, zegt dé Courrierdat het gouvernement aan het Hollandsch bestuur een ultimatum heeft gezondenmet het voor stel tot de benoeming van commissarissenvóór den tijd der opening van het congres. Men wildat dit stuk zal worden publiek gemaakt. De Hollandsche dagbladen begeeren met alle kracht eene schikkingdie de Koning van Holland van de hand wijst en altijd van de hand wijzen zal. Desniettegenstaande was het goed den Koning van Holland in staat van verwijl (in mora) te stellen en acte te nemen van zijne domme hoof digheid, ten aanzien der Hollandsche natie en de verbondene mogendhe den, die zouden kunnen denken dat hij opiegt en zonder achterhou dendheid toestemt in de scheiding van Belgie met Holland. Hierop laat het dagblad V Independant volgen: De mededeelingen, welke wij van onze zijde hebben bekomen, stellen ons in staat deze tijding te bevestigen. De wijzewaarop de Hollandsche dagbladen en de sectien >Van de Staten-Gencraal zich over den oorlog uitlaten, en eene schik king verlangen tusschen de Belgische provinciën en Holland, doen ons de beste verwachtingen Van deze maatregelen hopen. Dezelve kan, 111 alle geval, niet dan voordeelig voor ons zijn; want, zoo iVtllem dezelve afslaat, zal dit niet anders uitwerken dan Holland meer en meer te verwij deren vafi eenen vorst, die slechts voor zijne eigene belangen en gezag werkten geenszins voor een volk dat ongelukkig genoeg is van door hdm geregeerd en in gevaar gesteld te worden. Tot een tegenhanger van deze lastertaallaten wij hier volgen een brief van den heer van Dam van Isseltaan den redacteur van het Jour nal 4e la Haye In de kantonnementen van het Gmnckenbij tirccla den 10 mei 1831. „Mijn Heer! „Het is slechts sedert gisteren, dat ik vernomen heb welke goede ge dachten onze Belgische broeders omtrent eenige mijner collega's en mij hebben opgevat. „Ik heb gezien dat zij onze constitutionele oppositie wel weten te. „Het zou mij hoogstaangenaam zijn, indien ik hen door uw dagblad kon doen weten, hoezeer ik verlang 0111, aan het hoofd van mijne brave jagers, een blijk te geven van de gehechtheid aan hunne heilige zaak, en van den haat tegen mijnen Koning. „Neem de verzekering aan, mijn heer! van mijne hoogachting. „E. W; van Dam van Isselt, lid der Siaten-Generaal en kommandant van een korps vrijwillige jagers." Wij hebben (zegt""de redacteur van het J. d. I. Htot deze vrije en edele taal niets bij te voegen. Dat de plannen van vereemging dat de Belgische proclamatie komen, Europa zal eindelijk Holland leeren kennen en vernemendatondanks de mengeling van verschillende ge voelens, er op onzen vaderlandschen grond, in den dag der glorie en van het gevaar, slechts één hart en één arm kunnen gevonden worden. Onder 13 mei wordt uit Brussel gemeld, dat de heer de Brouekere uit Londhn aldaar is aangekomen. Prins Lcopold heeft nog steeds de bes te gezindheid, de groote struikelblok is nu niet meer Luxemburg maar Limburg. Beursprtjs te Amsterdam, 14 Mei. Recepissen van de Geldleemng van 1830 75^ k 75! Schntkjst-biijét- ten 89! i9oJ Anticipatie-biljetten 94! k 95de s>\ pets. Nat. Werkelijke schuld 38 k 382 4J pet. Amort. Syndic. 63! k 63!; Frankr. 3 pc. Inschr» 6a|k 6afEngel. gec. a 6 pet. Russ. Inschr. 55! 1156; Idem 5 pet. Obl. bij Hope Co. 8~| i 88|. Ten behoeve van de Weduwen en Weezen der verongelukte Zeelieden in den Brielzijn ontvangen, door den Predikant Snouck llurgronj'eden 20 April, 5 den 25 April, f 13 en door den Predikant van Deinset den 23 Maart 2 50. Met hartelijke dankzegging voor bovengemelde gif ten, bevelen de Predikanten der Nederduitsche Hervormde Gemeente al hier deze ongelukkigen verder der milddadigheid hunner stadgenooten aan. VLISSINGEN den 14 mei. Eergisteren is uit 's Rijks dok gehaald Zr. Ms. korvet Proserpine, kommandant H. W. van Maren, Gisteren is de Schelde opgevaren Zr. Ms. stoom-paket Cura;ao, kommandant .7. Ie Jeune. Heden is ter roede gekomen Zr. Ms. brik van oorlog drPellikaan, kommandant F. A. Sohngen. Ook is heden naar zee gezeildLouise kapt. F. W. Schmokovan Antwerpen naar Duin kerke gedestineerd met mahoniehout. f^eden trof mij de gevoeligste slag mijns levens, daar het God behaag de mijn waarden Man tot zich te nemen, tot groote droefheid en verlies van mij en mijne Kinderen. Vrienden en Bekenden gelieven deze als kennisgeving aan te nemen terwijl de Affaire zal aangehouden worden, mij tevens in ieders gunst aanbevelende. Middelburg ELISABETH van DIJK, den 13 Mei 1831. Wed. Andries Kuypers. Qp Dingsdag den 31 Mei 1831, des avonds ten zeven uren, zal men, ten overstaan van den Notaris Johannes van den Broecke en getuigen, in het bijwezen van den Heer Vrcderegter van het Kanton Middelburg in het Hotel van Domburgstaande op de groote Markt binnen deze Stad, openbaar aan den meestbiedenden en laatsten verhooger, presenteren te verkoopen een welgelegen SPEELHOF, met Huizing en gevolgen, ge naamd HOOP OP RUST, staande en gelegen aan de Zuidzijde van den Karelsgang, buiten de Dampoort, onder Middelburgs Ambachten, Wijk B. No. 8 groot 6 Roeden 54 Ellen Moezerij-Land. I11 de Grondlasten aangeslagen op ƒ3 35 de Water- en Dijkpenningen op 69 cents. Bovengemeld Perceel is daags voor en op den Verkoopdag, van 's morgens ten negen tot 's namiddags ten vier urenvoor een ieder te zien. De memorie van lasten of koop-conditien zullen, acht dagen tevoren, ter lezing liggen ten Kantore van gemald en Notaris van den Broecke. Qp Woensdag den 1 Jtinij 1831 's avonds ten 5 uren, zal men, in de Gemeente van KOL1JNSPLAAT ten Huize en Ilerberge van Lau- rens B raam seten overstaan van den Notaris L. van der Moerreside rende te Kolijnsplaatpubliek en aan den meestbiedende presenteren te verpachten: voor den tijd van zeven achtereenvolgende jaren, ingaande na het rooven van den Oogst over dezen jare 1831 Eene uitmuntende HOFSTEDE, genaamd LANDLUSTbestaande in een logeabel, sterk, wei betimmerd en wel onderhouden Woonhuis, .Schuur. Wagenhuis, Bakkqec en verder getimmertemet de Nombre van 65 Bunders 65 Roe den en 21 Ellen zeer vruchtbare en welbebouwde BOOMGAARDEN, WEI- en ZAAILANDEN, alles staande en gelegen in de JVissenkerke Willem en WestpoldersGemeente Wissenkerke, Eiland Noordbeveland. Nadere informatien zijn te bekomen bij den Heer N. Swemerte Ko lijnsplaat, en bovengenoemdeti Notaris, bij wien dezelve HOFSTEDE en LANDEN inmiddels UIT DE HAND zijn te pachten. T. C. NESLER van BUREN adverteert, dat hij zich heeft geëta- blisseerd op de groote Marktbij de Noordstraaten zijn bij hein te bekomen differente MANUFACTUREN, als: fijne Zee-Otter en andere soorten van Mutsen en Pettenechte Hamlederen en andere Handschoe nen, Bretels, Sabel- en Degen-Koppels, Musettes voor Officieren, Zij den en Fluweelen Coilés, Geldriemen, Veldflessen, Jagtgereedscbap, Schootsvellen, Lederen Tabakszakken en Zeemleder; alsmede differente Kalissen, Slaapmutsen, Zijden en andere Dassen, extra mooije Pickée en andere Vesten, Oeconomische HalsbiezenEau-de-Cologneenz. p. JAUFFRED is alhier gearriveerd met een schoon assortiment LAKENS, in differente kleuren en Kwaliteiten, verkoopt tot eenen ci- vilen prijs. Is uitgepakt bij P. Hertogh in de Gortstraat, en blijft tot Vrijdag den 20 dezer. gij J. de KOK, zwaar SPEK, naar buiten de Stad k 70 cents het Ned. fg, en met 1 2000 gj tot verminderden prijs, k comptant. F ene DIENSTMEID benoodigd; adres bij HoogervorstVlasmarkt. Terstond eene Burger DIENSTMEID benoodigd, met de Wasch kun nende omgaan, in de Boogaardstraat, Wiik D. No. 41. Terstond een KINDERMEISJE benoodigd, met beneden de 16 ja ren adres bij den Eoekvcrkooper Hendrikse. Regeling der afvaart gedurende de maand Mei 1831. Van MIDDELBURG: Dingsdag 17, 'smorgens Vrijdag 20. Zondag 22 Dingsdag 24. Vrijdag 27 Zondag 29 8| uren. Van ROTTERDAM Woensdag 18 's morgens 3§ uren. Zaturdag 21, ioj Maandag 23, Woensdag 25,4 Zaturdag 28 5 Maandag 30 6» Dingsdag 17vm. 6 en nm. 3| ur. Woensd. 18, Donderd. 19, Vrijdag 20, Zaturdag 21, y> 42 6 Dingsdag 17, vm. 7 ennm. sjur. Woensd. 188 Donderd. 19, 8 Vrijdag 20, 7» Zaturdag al, 10 5a 7 TER DRUKKER IJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 2