N\ 56. MIDDELBURG SCHE COURANT. Dingsdag- öcfecubmafttng. ME IT WSTIJDINGEN. Sintödülrtnb. (Brsjot-Burittanjc. 10 Mei 1831. Jxrtitfctrijlu $cbctiatibeu. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, in Zeeland verwittigen bij deze de Ingezetenen dat het Kohier voor den Ontvang der Lantaren-Brandspuit- en Nachtwacht-Geldenover het dienstjaar 1831, is gesteld in handen van den Heer Jean Louis de Troye Nz. als door deti Raad dezer Stad tot Kollecteur van dit middel aangesteld en willen een iegelijk bij deze hebben aangemaand oin bij bet bekomen van het biljet van aanslag, deszelfs verschuldigde te voldoen, ten Kantore van gemelden Heer Jean Louis de Troye Nz., in de Vlissingsche straat, Lett. I. No. 162, alwaar des Maandags, Donderdags en Vrijdags, tot de ontvangst van dit middel, des namiddags van drie tot zes uren, zal wor den gevaceerd. Zullende, ten einde een iegelijk hiervan kennis drage deze Bekend making worden afgekondigd en aangeplaktmitsgaders in dezer Stads courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 5 Mei 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed, Achtbaren, Voor den Secretaris afwezig, C A T S Griffier. De PRESIDENT der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middel burgdaartoe door de Nederlandsche Ilandel-Maatschappij uitgenoodigd roept bij deze op die Stemgeregtigde Deelhebbers in genoemde Maatschap pijwelke zich onder het Kies-Kollegie van Middelburg zullen hebben ge rangschikt, om te compareren op Donderdag den 19 Mei aanstaande, des middags ten twaalf uren in een der Vertrekken van het Raadhuis dezer Stad ten einde alsdan over te gaan tot de benoeming van eenen Commissaris mitsgaders van eenen Plaatsvervanger, Middelburg, den 9 Mei 1831. De President voornoemd, J. J. SPRENGER. De Generaal-Majoor U. Hugueninwaarnemend Directeur van 's Rijks Artillerie Stapel- en Constructie-Magazijnen te Delftzal, op last van Zijne Exc. den Heer Directeur-Generaal van Oorlog", onder nadere goed keuringop den 18 Mei 1831 openbaar aanbesteden: de levering van Smeekolen Staal, Leder en vele andere behoeften, ten dienste van voor schreven Magazijnenbreeder opgegeven bij de voorwaarden dier aanbe steding, welke ook ter Griffie van het Gouvernement van Zeeland inmid dels te lezen zijn. De ONTVANGER der Centrale Directie des Eilands WALCHEREN, verwittigt de daarbij belanghebbendendat bij hem ontvangen zijnde de door den Heer Gouverneur dezer Provincie executoir verklaardeRol van het Geschot, over 1831, de daaruit getrokkene Aanslag-Biljetten zijn rondgebragt, en maant de Belastingschuldigen ten ernstigste aan, zich naar de daarbij bepaalde termijnen te gedragen, vermits de dienst van het Eiland eene naauwkeurige invordering noodzakelijk maakt. Middelburg, den 5 Mei 1831. De Adsistent ontvanger voornoemd, ISAAC LUTEIJN. De COMMISSIE tot Uitdeeling van SPIJS aan Minvermogenden te Middelburgzal, op Vrijdag den 13 dezer, des middags ten twaalf «ren, in het Schuttershof van St. Joris, Rekening doen harer Admini stratie over het afgeloopen jaarwordende de Heeren Inteekenaren ver zocht om dezelve met hunne tegenwoordigheid te vereeren. Middelburg, den 9 Mei 1831. Namens de Commissie voornoemd, H. du BUISSON BECIUSSecretaris. BERLIJN den 2 mei. Volgens een Russisch legerberigt van den 23 Apriluit het hoofdkwartier van Siedlceheeft de generaal baron Creutz op den 1 <517 en 18, het korps van den Poolschen generaal Sierawski totaal geslagen. De Russen zeggen vier opper-officierenbenevens twee en vijftig officieren van minderen rang en twee duizend soldaten gevan gen gemaakt, en op het slagveld ongeveer vier duizend geweren en eene groote menigte bagaadje gevonden te hebben. De generaal Sierawski zou aan den arm gewond zijn, en het verlies der Polen zes duizend man be dragen hebben. De generaal Creutz prijst den moed en standvastigheid zijner troepen ten hoogste. Drie dagen hebben zij onophoudelijk gestre den, zonder zich bijna den tijd te gunnen om eenig voedsel te gebrui ken. Van de Gallicische grenzen schrijft men, dat de Russische generaal Rudigerden t 8 den generaal Dwernicki in Volhynie geslagen heeft, bij Boromel aan de Styr, en hem duizend gevangenen heeft ontnomen. Men meende, dat de magt der Russen in Volhynie en Podolie voldoende was om aldaar met goed gevolg het hoofd aan de Polen te bieden en zelfs om hen het verder doordringen in die streken te beletten. De jongste zittingen van den Poolschen rijksdag zijn belangrijk ge weestuit hoofde der inlichtingenwelke daarin gevraagd en gegeven zijn omtrent de diplomatische betrekkingen tiisschen Polen en de overi ge rijken. Hieruit blijkt, dat er van de zijde der Polen bij onderschei dene hovenmet name te Londenpogingen zijn aangewend om be trekkingen met dezelve aan te knoopen en de tusschenkomst derzelve in te roepen; doch dat zij tot hiertoe daarin kwalijk zijn geslaagd, als heb bende hunne afgevaardigden, bij gebrek van officieel karakter, slechts koele en onbeteekenende antwoorden ontvangen. LONDEN den 4 mei. De ministeriële bladen verkondigen, dat het gouvernement berigten uit Lissabon heeft ontvangen welke doen ver wachten dat dom Miguel wijsseiijk gehoor zal geven aan de eischen van het Britsche kabineten alzoo krachtdadige maatregelen zal zoeken voor te komen. PARIJS den 1 mei. De prins de Carignan is den overledenen kotllhtf van Sardinië opgevolgd, en men hoopt, dat nu eene zijner eerste Zor gen zijn zal om de wederkeering naar hun vaderland open te stellen nart die menigte van bannelingen, die aan de Piemontesche staatkundige be wegingen van 1820 deel hadden, en aan Wier hoofd de prins de Cariniatt toen zelf zich bevond. J Al'e geruchten omtrent eene op til zijnde verandering in ons mi nisterie zijn volstrekt ongegrond; bij hetzelve zijn alle zaken tot hiertoe met eenstemmigheid beleid. Bij eene koninklijke ordonnantie, van den 29 april, is de alhief opgerigte maatschappij ter bevordering va:i het lager onderwijs als eert gesticht van openbaar nut entend. lieden leest men in den MonitcurMen kondigt aan dat het Fransche gouvernement gisteren depeches naar Rome gezonden heeft, waarin hetzelve, met al de waardigheid, welke aan deszelfs woorden gehecht moet worden de regten der mensChheid inroept ten gunste VAu de personendie in de jongste gebeurtenissen in den Kerkelijken-Staac betrokken zijn." Het genoemde blad laat daarop volgen, dat de heëf Périerzoon van den president van den raadgiteren als courier naaf Rome vertrokken is. Den 2 mei. Heden heeft Z. M. op het veld van Mars de troepen, welke in den omtrek der hoofdstad vereenigd zijn in oogen- schouw genomen. Dezelve waren omtrent 36,000 man sterk. 's Konings feestviering is gisteren door zeer schoon weder begunstigd geworden, 's Avonds is de stad genoegzaam algemeen verlicht geweest, Z. M. is te paard uitgeredenin burger kleeding, en door de menigte itlêt geestdrift toegejuicht. s GRAVENHAGE den 5 mei. In de op heden gehouden Zitting Vflll de Tweede Kamer der Senten-Generaal is ingekomen eene koninklijke bood schap, houdeiuie kennisgeving, dat, in afwachting van de algemeene herziening van het tarief der regten op den in-, uit- en doorvoer, waar toe door Z. M. de vereischte bevelen gegeven zijnhet wenschelijk ge oordeeld is om al aanstonds eenige artikelen van hetzelve, in verhouding met de tegenwoordige omstandighedente wijzigenen waartoe dan ook een ontwerp van wet is aangeboden. Voor de katoenen manufacturen wordt voorgesteld een regt van invoef van 4 pet., uitvoer doorvoer 1 pet.; voor ruw ijzer een regt van in uit- en doorvoor van pet.; voor gegoten ijzerwerk en scheeps- ankers invoer 6 pet., uitvoer 5 pet., doorvoer i pet,; voor nagels en hoepen invoer 2 pet.uitvoer pet.doorvoer 1 pet. Bij koninklijk besluit van gisteren is, in afwachting der verande ringen in het stelsel der in- en uitgaande regten in 's Rijks Oost-Indi sche bezittingen, welke door Z. M.op voorstel van den gouverneur- generaal in rademogten worden goedgekeurd en bekrachtigd al vast door Z. M. de navolgende wijziging bepaald, „dat, tot op het tijdstip dat daaromtrent nader door Z. M. moge worden beschikt, van vreemde katoenen lijnwaden, uit eene van onze havens, en met schepen, van wege Z. M, van zcebrieven voorzien in eene haven van Indie aange- bragt wordende, een inkomend regt zal worden geheven van twaalf en een half (,2I) pCc. van de waarde op den voet als die in Indie be rekend wordt." Den 30 april overleed te Schijndel de hoog.eerw. heer Antonius van Alphen, sedert 1787 vicaris-generaal apostolijk van het bisdom van 's Hertogenbosch. Tot zijnen opvolger is benoemd de zeer eerw. heer F. A. de l'Fijssedert 1811 pastoor en landdéken van Boxtel, De visschers uit Ostende zijn dezer dagen, voor het eerst, on der Belgische vlag uitgeloopen. Eenige Scheveningsche pinken hebben dezelve op zee ontmoet, en zijn door hen met veel vriendelijkheid begroet, hebbende zij aan de Scheveningersdie gebrek aan victalie haddenbier en andere levensbehoeften afgestaan. Zij verhaalden dat te Ostende de meeste vrijwilligers terug waren gekeerd en dat zij wel dachten, dat de zaken spoedig zouden schikken, waarnaar zij en vele anderen hartelijk verlangden. Men schrijft uit Luxemburg, dat den 28 der vorige maand, de leverantie van het benoodigde onderhoud der troepen van het Duicsche bondgenootschap bestemd 0111 het koninklijk gezag in het groothertog dom te herstellen aanbesteed is aan de heeren Rotschild en comp. van Keulen. De aannemer zal een voorschot verkrijgen van 100,000 gulden in wissels op de bank van Amsterdam en zoodra hij magazijnen zal opgerigt hebben voor eene maand onderhoud zal hij op rekening eene gelijke som ontvangen. Men schat de uitgave op 350,000 gulden elke maand. Den 3 dezer moet een courier te Brussel depeches uit Londen hebben aangebrngt. Volgens de Belgen heeft prins Leopold stellig ge weigerd volgens den Courrier zijn de onderhandelingen nog niet afge broken doch maken de diplomaten (^welker toestemming de vorst schijnt te verlangen) nog zwarigheid. De schrijvers van dat blad voeren nog een hoogen toon, en verzekeren, dat ais de diplomatie zich niet haast, zij de Belgen zal noodzaken in Noord-Braband te vallen. Men zegt, dat eenige gedeputeerden, meestal uit Vlaanderen, den regent zuilen vragen om het congres ten spoedigste bijeen te roepen met oogmerk om een einde aan de omwenteling te maken en door krijgs toerustingen van de mogendheden gunstiger voorwaarden te bedingen. ROTTERDAM den 6 mei. Sedert eenige dagen heeft zich het ge rucht verspreid, dat onze zeemagt toeliet, dat schepen van Antwerpen zich onder Belgische vlag op de Schelde vertoonden. Deswege verneemc men, dat het aan kleine vaartuigen, welke van die stad naar boven zei len vergund is de Belgische vlag te voeren wijl aldaar beide oevers tot vijandelijk grondgebied beiiooren waar dezelfde vlag op forten en torens waait, en dat zij in die rigting alleen de scbeepsmagt voor Ant werpen passeren doch dat dit aan geen schip of vaartuig veroorloofd wordt van Antwerpen naar beneden langs de militaire linie onzer sche pen hetwelk dan ook geen plaats heeft gehad en strijdig zijn zóu met de orders aan die vaartuigen gegeven. Te Ostende zijn met eene Engelsehe pnketboot veertien honderd ge weren voor de Belgische armee aangekomen en in de volgend^ week werd aldaar eene tweede bezending wapenen gewacht.

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1