coüha N\ 5i. MIDBELBURGSCHE Donderdag 28 Aprtl 18»31, {Bij deze Courant wordt een QUnbedtebiugctt. fJublicatic. £tfjk0nbtgut0. Bijvoegsel gratis tut gegeven NIEUWSTIJDINGEN, Jftraukvijfc. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks-Schatkist in ZEELAND ndver- teert aan de daarbij belanghebbendendatte beginnen met Don derdag den 28 dezerten zijnen Kantore dagelijks zullen worden uitbetaald de vaste Traktementen van 's Rijks Civiele, Militaire en Kerkelijke Amb tenaren mitsgaders de onderscheidene Toelagen alle den 31 Maarc 1831 vervallen geweest. Dat, vermits alle deze betalingen met Schatkistbiljetten zullen Wordeii gekweten, de voldoening daarvan niet, zoo als gewoonlijk, bij de respec- live Ontvangers maar alleen ten zijnen Kantorekan plaats hebben. Dat, daar hierdoor voor de meeste Ambtenaren, buiten dit Eiland woonachtig, groote tnoeijclijkheidongerief en kosten zouden kunnen ontstaan, hij alle de hierin betrokkene Ambtenaren hunne kwitantien door middel van de Ontvangers hunner woonplaats zal doen toekomen kunnende de des verkiezende Ambtenaren hem hunne geteekende kwitan tien op dezelfde wijze terugzenden, om daarna, langs denzelfden weg, hunne Schatkistbiljetten en Adsignatien voor het Supplement in Specie te bekomen wordende de Heeren Ontvangers ten vriendelijkste verzocht zich ten behoeve hunner mede Ambtenaren hiermede wel te willen belasten en een ieder daarin zoo veel doenlijk behulpzaam te zijn, door Middelburg den 26 April 1831. Den Administrateur voorn, P. P O U S. De GENERA AL-MAJOOR, waarnemend Directeur van 's Rijks Ar tillerie-, Stapel- en Constructie-Magazijnen te Delft, zal, op last vaii Z. Exc. den Directeur-Generaal van Oorlog Krachtens Zr. Ms. Besluit van den 29 Januarijno. 66, onderinadere goedkeuring, op den 2 Mei 1831, openbaar aanbesteden: de levering van onderscheidene HOUT SOORTEN, omschreven in de Voorwaarden, yan welke ook ter Griffie van het Gouvernement van Zeeland inzage kan genomen worden. Door het Departement van Marine zal, op den 6 Mei 1831 worden aanbesteed: de leveringen van 800,000 Nederlandsche Ponden STEEN KOLEN, ten behoeve van Zijner Majesteits Stoomschepen enz., en zulks op de voorwaarden, welke, onder anderen, ook ter visie van de gegadigden op de Bureaux van het Gouvernement dezer Provincie zijn gedeponeerd. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG Hoofdplaats van de Provincie Zeelandbrengen bij deze ter kennisse van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dat bij hun is ingeko men het Kohier van Patentregt over den jare 1831, en dat dit Kohier is gesteld in handen van den Heer Ontvanger dér Directe Belastingen al hier, ten einde het bedrag daarvan te innen, op de termijnen, die bij de bestaande wetten voorgeschreven zijn. En ten einde een iegelijk hiervan kennis drage, zal deze worden af gekondigd en aangeplakt mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaats. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 25 April 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, Voor den Secretaris afwezig, C A T S Griffier. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG gezien de missive van den Heer Ontvanger der Directe Belastingenvan den 25 dezer. Gezien Art. 95^ der Wet van den 28 Junij 1822, {Staatsblad no. 15). Maken bij deze aan alle Ingezetenen dezer Gemeente bekenddat het Kohier B.van gedane Schatting der bij voorzeide Wet vastgestelde Belasting op het Personeel, over den jare 1831, op den 15 dezer, door den Heer Gouverneur dezer Provincie, is executoir verklaard, cn ter invordering aan den Ontvanger overgegeven. Zullende dus een iegelijk, na bekomen kennisgeving van zijnen Aan slag, verpligt zijn, dien. invoege als daarbij in overeenkomst met Art. 96 der Wet zal zijn opgegeven, te voldoen, op poene van parate executie terwijl de zoodanigen die hun Aanslag-Biljet niet zullen hebben ontvan gen zich van een dubbel van hetzelve, kosteloos, ten Kantore des Ont vangers zullen kunnen voorzien, en zij, die zouden mogen vermecnen dat de Aanslag niet overeenkomstig is met hunne opgaven of met de plaats gehad hebbende Tauxatie, Opneming en Telling, zich deswegens schrif telijk, op ongezegeld Papier, bij den Heer Controleur der Divisie zullen kunnen beklagen, binnen den tijd van ééne maand, na de dagteekeiiing van hun Aanslag Biljet. En opdat niemand hieromtrent onwetenheid voorwende, zal deze wor den afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 25 April 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ Ce V- E L, D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, Voor den Secretaris afwezig C A T S Griffier. De BURGEMEESTER der Stad AXEL maakt bekend, dat de ge wone KERMIS in deze Stad dit jaar niet zal worden gehouden. Axel, den 21 April 1831. De Burgemeester voornoemd ad interim M. M E E R T E N S. Ter ordonnantie van denzelven, M U L L I Secretaris. De ondergeteekende, door Zijne Excellentie den Opper-Jagerme'estèï van Zijne Majesteit, Opper-Houtvester voor de Noordelijke Provinciën, ad interim beiast ziinde niet de Administratie van het 2de Jagt-District In de Provincie Zeelandbrengt zulks ter kennisse van alle de belang- i hebbenden in voornoemd District, niét üitnóddigirig bui, Prior jiöri PêffÖ dit nog niet liin^t zijii gescbiédj derzelver verzoeken tot bekoming VaH akten Of permissien tot uitoefening van jagt of Visseherijgédtiiéndö het Jagt-saizöen van 1831 1832, nttn hem tén spoedigste in te leveren. Middelburg, den 27 April 1B3 1 De fungerende Houtvester VdriHl,, J. F. B IJ L E V Fi L D, PARIJS den 20 april. Eergisteren heeft dé kamer der pairs hét Cfe* diec van 100 inillioen aan het ministerie ingewilligd, met 108 tegen tö stemmen. Gisteren is ook het ontwerp van wet, betreffende dé éetiwigdilrétldS verbanning van Kavel X en diens geslacht, met 74 tegen 45 Stettliiiett aangenomen: 14 pairs hebben niet mede gestemd. De Wijzigingwelk® dit ontwerp bij de pairs heeft ondergaan maakt het noodzakelijk ötti hetzelve op nieuw aan de kanier der afgevaardigden aan te bieden ett daar deze thans is geprorogeerd zoo mag deze wet voor mislukt géfö* kend worden. De koning heeft heden de zitting der kamers tot den 13 jtlntj gé» prorogeerd. In de aanspraak, door Z. M. bij die gelegenheid gehotideti» heeft hoogstdezelve den eed herinnerd, door hem in aiigtistus gezworen» van, getrouW aan het charter, alleep volgens de Wet te zullen regeren» goed regt aan elk een te doen bedeelen cii iu alles het belang, het gé- luk en den roem des Franschen volks te beoogen. Hij heefc Frankrijk geluk gewenscht met het spoedig herstel der openbare mag.t, met dé Op' rigting der nationale garde en de hernieuwing van het leger. Vodrti heeft hij de kamers zijnen dank betuigd voorden moed, door haar iil dé dagen van gevaar betoond, en de hoop geuit, dat de volgende Zitting hot werk van deze voortzettenen voltooijen zal, tevens het karakter vail de roemrijke gebeurtenis van julij 111 stand houdende, welke voor de toe komst op eene wettige wijze alle de verbeteringen verzekert, die dö natie het regt heeft te verwachten, en voor altijd het lot van Frankrijk van een stamhuis afzondert, dat door den wil der natie uitgesloten is. Z, M. heefc gezegd, dat door den onvermoeiden ijver der nationale garde en linietroepen de rust binnen het rijk hersteld is geworden etl de kracht van het gouvernement allengs vermeerderd is in evenredigheid dat de wetten haar gezag terug gekregen hebben. Over de diplomatieke betrekkingen heeft Z. M» verklaard, dat de ver» zekeringen van de vredelievende gezindheid der mogendheden hem de hoop gevendat hare legers en die van Frankrijk spoedig tot op deil voet van vrede zullen klimmen verminderd worden; doch dat inttisscheit Frankrijks houding sterk moet zijn en het voort moet gaan met die maat» regelen, die het hebben doen eerbiedigen, want dat vrede alleen Zeket iszoo die met eer gepaard gaat. Omtrent Belgie heefc de koning verzekerd de kroon voor zijnen Zoötl geweigerd te hebben, omdat hij meende, dat de belangen van Frank rijk en die van Belgie zelven dit vorderdendoch dat Belgie bijzonder aanspraak op Frankrijks belangstelling heeft, en het voor de Franschen vaft gewigt is, dat het gelukkig en vrij zij. Z. M. heeft geëindigd met de verklaring, dat, ingeval van onVOOr» ziene omstandigheden, hij mét vertrouwen zijne toevlugt tot de kainers zou nemen; dat geene opoffering hem te groot zal zijn om Frankrijks eer en onafhankelijkheid te handhaven, maar dat hij hoopte, dat de staat van vrede zich bevestigen zouen dat er geene nieuwe opofferingen van da natie zouden noodig zijn. - Het is thans weder volkomen rustig te Parijs. De moedige houding van de regering en haar besluit, om een einde te maken aan alle die op roeren heeft grooten bijval gevonden. Het werkvolk heeft geen deel genomen aan de laatste wanorden, zelfs hebben de werklieden uit de voorstad St. Antoine aan den maire van hunne wijk aangeboden om zich met de nationale garde tegen de oproermakers te vereenigen. De ware annleidende oorzaak van deze bewegingen is niet bekend 5 maar de minis teriele bladen willen het doen voorkomen als of zij het werk waren vait menschep, die uit vuige winzucht onrust hebben getracht te verspreiden» ten einde den beursprijs der fondsen te drukken. De heer Ouvrard, de bekende bankier cn gewezen leverancier van het leger 111 Spanjeheefc gemeend, dat men hem hiermede betigtteen zich deswege in de dagbla den verdedigd. VGRAVENHAGE den 25 april. Z. M. heeft, bij besluit van den 17 dezer, het volgende .bepaald n'G.fjien de voordragl der Staats-Commissletenoemd liij öns besluit van den 23 &tfot)er*Tö'3o 110. 92 homden der ministeriële departementen gehoord Willende voorzien in het lot van zoodanige ambtenaren welke ten gevolge der in tc voeren vereenvoudiging cn bezuiniging in veie lakken van het bestuurzulleit uitvallen, en het noodzaaklijk achtende aanvankelijk, cenige regelen Vast te stel len ter verzekering van hun lotin billijkheid met inachtneming van het belang der scha tli Ut ji Hebben besloten en besluiten: Art. 1. Alle ambtenaren welke ten gevolge der in vele takken van het bestuur in te voeren vereenvoudiging en bezuiniging, zullen uitvallen, hebben aanspraak op pen sioen oi wachtgeldwanneer zij hunne functien behoorlijk hebben waargenomen. 2. De pensioenen of wachtgelden zullen geregeld worden overeenkomstig de be-* staande reglementen op de pensioenen. a Ingevalle echter de uitvallende ambtenaren, volgens dat reglement4 slechts eert pensioen of wachtgeld zouden kunnen bekomen, minder bedragende dan een derde van het traktement (daaronder begrepen de vaste toelagen), welke zij over den jare. 1800 genoten hebben, zal derzelver pensioen of wachtgeld op dat eeft derde worden bepaald, of wel op de helft van het door hen in den jare i83o genoten traktement: cn vaste toelage, wanneer wij, uit aanmerking van de bijzondere omstandigheden van den belanghebbenden, zijne jaren, gehuwden of ongehuwden staat, ol iangduri-* gen diensttijd zulks billijk zullen achten. 3. Dien onverminderd behouden wij ons voor, om gcwigtige cn wezenlijke diens ten, door uitvallende ambtenaren aan den lande bewezen, met honger pensioenen of wachtgelden in bijzondere getallen, zoodanig te erkennen ca te. bcloonenal» wij naar omstandigheden in billijkheid zullen vermeenen te bedoor en. Ti 4. 1)ó alzoo op pensioen of wachtgeld gesteldén zullen bij voorkeur, bij open-* vallende vacaturen, in hunne vorige of gelijksoortige posten worden hersteld, ert zich aan zoodanige herbenoemingen, zonder aan ons Voldoende voorkomende red®-»

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1