N\ 49- .MIDDELBURGSCIIE CO-ÜEANT. Zaturdag 'jiw, 23 April 1831. 8, Scherpenisse. 9. Poortvliet. BcfccnbmAÏfing. NIEUWSTIJDINGEN, ilcbcviiuibcn. AD VERTENT I EN. iJE De GOUVERNEUR vnn de Provincie ZEELAND Gezien de wet van den 13 April 1831 Staatsblad 110. 9), omtrent eene vrijwillige Negotiatie, ten bedrage van 4a Millioenen Guldens, gevestigd op een deel va'11 de hoofdsom der Grondbelasting. Gezien de missive van Zijne Exc. den Minister van Financien vnn den 13 dier maand (Gen. Secr. 110. met exemplaren van het Berigt omtrent de inschrijving in die Negotiatie; In aanmerking nemende dat die maatregel moet strekken om in de Zoo aanzienlijke Staatsbehoeften over de loopende dienstbij de voort durende noodlottige omstandigheden waarin het Vaderland is gewikkeld gewordente voorzienen dat dezelve tevens aan de deelnemers de ge legenheid aanbiedt, om zich vrij te waren tegen het bezwaar van Belas tingen of gedwongene Geldleeningenwelke het gevolg van de bestaande behoeften zouden hunnen zijn. Overwegende, hoe belangrijk het is dat dit oogmerk door ruime deel nemingen zoo veel mogelijk, worde bereikt, en dat ook het bijzonder belang van elk Ingezeten hem nopen moet 0111 daaraan, naar vermogen, het zijne toe te brengen Heeft goedgevonden I. Ter kennisse van de Ingezetenen dezer Provincie te brengendat ook bij de Agenten van den Rijks-Kassier, te MiddelburgZicrikzee Coes en Sas-van-Gent tot en met den 23 dezer maand de Registers van Inschrijving inde voorzeide Negotiatie, rentende 6 ten honderd in het jaar, geopend zijn dat de inschrijvingen kunnen plaats hebben voor heele Aandeelcn groot 950voor halve Aandeelen f 475 en voor een tiende Aandeelen, ƒ95; dat, onverminderd de verdere voordeden bij de wet bepaald (die op de Secretarien der Steden en Gemeenten de zer Provincie te lezen is), voor de fournissementen der vijf laatste termijnen van de ingeschrevene Aandeelen zoowel als bij de vervroeg de betaling dier termijnenvan de Bewijzen van Betaling bij voorschot uitgegeven vólgens de wet van den 2 dezer maand Staatsblad no. 8), tot het bedrag van de helft zal kunnen worden gebruik gemaakt en dat van het beloop der gedane inschrijvingen bij iederen Agent, na de slui ting der inschrijvingen openbare aankondiging zal worden gedaan. II. De Ingezetenen dezer Provincie uit re noodigen tot het deelnemen in de voorz. Negotiatie, en 0111 alzoo algemeen gebruik te maken van de gelegenheid, welke hun door dezelve wordt aangeboden om, onder bevordering van hun eigen belangtevens van hunne belangstelling in de maatregelen der Regering, en van hunne bereidwilligheid om met dezelvetot behoud van het Vaderland mede te werkenook in deze te doen blijken. Middelburg, den 19 April 1831. VAN VREDENBURCH. ADMINISTRATIE DER DOMEINEN IN ZEELAND. Op don zes-en-twintigsten April 1831, des morgens om 10 uren, zal er op het Stadhuis te Middelburg, dóór den daartoe bevoegden Beambte ten overstaan van den Notaris van der Horst Serlépubliek ter Verpach ting worden aangeboden: de TOLLEN, behoorende onder het beheer in bet Agentschap te Middelburg, en zulks voor den tijd van twee jaren en elf maanden, te aanvaarden met den 1 Mei 1831, en voortdurende tot den 31 Maart 1834, 'n v°ege als bij de voorwaarden is bepaald: Weg der Eerste Klasse,-No. 3. De Tol No. 1 te Middelburg. 2, St. Joosland. n B '°t 1 holen. Op den acht-en twintigsten April 1831 daaraanvolgende, om 10 uren des morgens, te Oostburg, de TOLLEN, behoorende onder het beheer in het Agentschap te Sas-van-Gent. Weg der Eerste Klasse, No. 10. De Tol No. 1, te Breskens. 2Schoondijke. 3Oostburg. 4, aan den Kruisweg. 5' te Aardenburg. Weg der Tweede Klasse, No. 10. De Tolbeginnende aan den zijtak naar Aardenburg burg en Sluis. De voorwaarden zullen van nu af ter lezing liggen in de volgende plaatsen 1. In het Lokaal van het Gouvernement der Provincie Zeeland. 2. Ter Secretarie van de Gemeenten onder welke de Tollen gelegen zijn. 3. Ten Kantore van den Inspecteur der Domeinen te Flissirgen. 4. Ten Kantore van de Agenten van het Domein te Middelburg en Sas-van-Gent. De Inspecteur der Domeinen in Zeeland J. M. D E L B A E R E. J - Men verneemt, dat burgemeester en wethouders dezer stad voor. nemens zijn, om bij den raad in overweging te brengen, op hoedanig» wijze het best den heldenmoed te erkennen van den verdienstelijken bcyndie het eene cere voor de stad is, onder hare burgers te mogen teilen, en aan wien ieder Hagenaar zoo gaarne, nevens het eermetaal des Rijks en de hulde van de vaderlandlievende Amsterdammers, nog eene medaille of ander gedenkteekcti van de dankbare hoogachting zijner medeburgers zou gunnen. Naar men verneemt zijn, behalve de vroeger reeds vermeide, door bijzondere personen aan Hobeyti onderscheidene geschenken gegeven, ter belooning van zijne dapperheid. Ook Z. K. II. de Prins van Oranje heeft hem een blijk toegezonden van Hoogstdeszelfs belangstelling, be- staande in een gouden horologie met verder toebeliooren. In den nachc van 14 op 15 april heeft zich wader een achttal gewapende Belgen in Reuzel vertoond, en den burgemeester en den pas» toor dier gemeente leefcogt ontroofd. De Belgische Minister van buitenlandsche zaken Lebeauheefc reeds in de zitting van liet Brtisselsche congres van den 14 dezer aan gekondigd, dat hij elk oogenblik eenen renbode uit Parijs verwachcce, die hem het antwoord zoude overbrengen hetwelk de Fransche minister van buitenlandsche zaken op eenige zeer duidelijke en stellige vragen ge- ven zoude, die de heer le Ilon uit naam van de Belgische gezagvoerders, omtrent de aanneming van het protocol van 20 januarijgedaan had, Intusschen wordt van zoodanig een antwoord in de tot nu toe oncvange- 11e Brusselsche bladen, die tot den 17 loopengeen gewag gemaakt, zoodat hetzelve misschien wel niet zeer naar den smaak der Belgische ministers zal zijn geweest. ROTTERDAM den 20 april. De toevloed der inteekenaars in de vrijwillige negotiatie is maandag te Artisterdam zoo aanzienlijk geweest, dat de directie van de bank zich aan de gestelde tijdsbepaling wil lende houden, eenige inschrijvers verzocht hebben den volgenden dag te mogen terug komen. Ook hier ter stede wordt ijverig deel genomen aan de vrijwillige ne gotiatie. MIDDELBURG den 22 april. De Engelsche dagbladen de Times en de Courier verklaren voor een louter verzinseldat er een nader proto. col wegens de verdeeling van Belgie zou bestaan. Van Luxemburg wordt gemeld, dat de vrijwilligers van Mellinet werkelijk op het grondgebied van het groot-hertogdom zijn getrokken en zich reeds door moord en andere gruwelen hebben doen kennen. Bel gie zou dus den oorlog aan gansch Europa hebben verklaardMaar dan zal ook blijken of de misdaad in de oogen van al de mogendheden on strafbaar is De Brusselsche dagbladen melden, dat, in den avond van den 18 april, eene deputatie van het gouvernement naar Londen is vertrokken, met den bepaalden last om inlichtingen te bekomen aangaande de candi- dnture van den prins van Saksen-Coburg tot den troon van Belgie. Men zegt dat deze deputatie uit vijf leden van het congres bestaatwelke vooraf een lang onderhoud met den minister van binnenlandsche Zaken gehad hebben. De commissie van onderzoek, door het congres benoemd, heeft uit deszelfs midden twee leden verkoren, om op de plaatsen zeivenp waar oproerige bewegingen hebben plaats gehad, alle mogelijke berigten in te winnen; Robaulx is tot dat einde naar Antwerpen, Brugge en tusschen Oost- BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLISSINGEN zullen, op Vrijdag den 13 Mei 1831 des middags ten 12 uren precies, in eene der Zalen van het Raadhuis binnen gemelde Stad, voor het tijd. vak van den 1 Junij 1831 tot ultimo December 1832, in het openbaar aan den minstbiedende aanbesteden het transport van het benoodigde Versch Drinkwatervoor het Garnizoen dezer Stad, en het verrigteir van ffagendiensten binnen de Stad, ten behoeve der Stedelijke Fabricage. Liggende de conditiën van aanbesteding ter inzage van een ieder ter Stedelijke Griffie. Vlissingen den ao April 1831. 's GRAVENHAGE den 20 april. De processen-verbaal vnn de beraad slagingen der afdeelingen van de Tweede- Kamer der Staten-Gencrnnlbe- nevens de. antwoorden op de gemaakte aanmerkingen, wegens bot ont werp van wet, tot het aflosbaar stellen der schatkist-biljettenzijn heden aan de leden rondgedeeld. Ieperenen Duval de Beaulieu naar Gent vertrokken. De advokaat de Souter en tien andere leden van de nationale ver. eeniging, hebben te Ecloo met veel plegtigheid een vaandel overgebragt, waarop tot spreuk stondGent aan Ecloo. Het heefc bij die gelegenheid weder aan geene aanspraken en winderige vertooningen ontbroken. Den 17 april is te Antwerpen op de groote markt de vrijheids boom geplant, hetwelk volgens berigten in goede orde (tegenwoordig eene zeldzaamheid in het land der vrijheid) is afgeloopen. Men meldt, dat de voortvlugtige Belgische generaal van der Smis sen den 19 dezer, in 's Ilage is gearriveerd. De volksbewegingen, welke te Parijs op den 15 hebben plaats ge had schijnen in den beginne vrees voor vrij ernstige gevolgen gegeven te hebben. Ouder de volkshor.pen hoorde men dekreten van leve de re publiek l leve Napoleon II! weg met de Bourbons! leve de Polen! weg met de nationale garde! Het is echter der nationale garde, zoo te paard als te voet, gelukt de verzamelde menigte te verdrijven. De prefect van politie heeft eene proclamatie gedaan, en 60 belhamels zijn gevangen genomen. De Fransche regering betoont steeds veel kracht in het vervolgen van dö revolutionaire pers, zoowel als die der Karliscen. Het nieuw Journal de Parisde Quotidiennede Revolution en de Tribune zijn het voorwerp van verschillende regterlijkc vervolgingen. De beruchte de Potter heeft op nieuw in laatstgemeld dagblad een betoog doen plaatsen, waarin hij beweert, dat er geene onafhankelijkheid voorde Belgen denkbaar is, indien zij niet spoedig eene republiek vormen. Beursprijs ce Amsterdam, 20 April. Recepissen van de Geldieening van 1830 72 k73^ Schatkist-biljet ten 9i| a 92J; de pets. Nat. Werk. schuld 38^k 39; 4§ pet. Amort. Syndic. 63! k 64^Frankr. 3 pc. Inschr. 57! k 58J Engel. gec. 79 *79§ 6 pet. Russ. Inschr. 55 k 55Id. 5 pet. obl. bij Hope Co. 86| k 87^. Getrouwd Middelburg den 21 April 1831. Ondertrouwd BARTHOLOMEUS SIVERT en ANTHONIA MARIA LEONORA DURING, JOHs. HEN P. GOOR en C. S. NEELEVAART. Deze is dienende tot partikuliere kennisgeving aan Familie, Vrienden en Bekenden, Middelburg den 21 April 1831.

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1