N°- 48- k. 'MIDDELBUÏIGSCHE «g M'rr'^h Donderdag Jjgg NIEUWSTIJDINGEN. (Bt-öüGlSrtUatvjc. g! WfHW Va 21 April 1831. ^UbevUttbcu. De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND, gezien de voor- dragt van den fnngerenden Inspecteur van hec Kadaster in deze Provincie Gelet op Art, 492 der methodieke verzameling der Wetten op het Kadaster Brengt bij deze ter kennisse van ieder die zulks zoude mogen aan gaandat de herziening der Kadastrale taxatie der Landerijen en Gebou wen gelegen in de Gemeentenuitmakende de Kantons Zierikzee en Brouwershaven, op den 25 dezer maand zal worden aangevangen, en dat de daaraan verbondene werkzaamheden zullen worden ten uitvoer ge- bragt KANTON ZIERIKZEE. Voor de Stad Zierikzeedoor den Schatter van Oostenvoor de ge bouwde,' en door den Schatter Westveer voor de ongebouwde Eigen dommen, beide Schatters, vergezeld door den Controleur Schwatcrs van Schaumburg Voor de Gemeente Ouwerkerkdoor den Schatter West veerverge zeld door den Controleur Schwaters van Schaumburg voormeld. Voor de Gemeenten Oosterland, Bruinisse en Nieuwcrkerkdoor den Schatter Verhulstvergezeld door den Controleur Voorbach. KANTON BROUWERSHAVEN. Voor de Gemeenten Brouwershaven, BommenedeDreischor Duiven- dijke KerkwerveNoordgouwe en Zonnemaitedoor den Schatter Bonten bal, vergezeld door den Controleur Schafer. Voor de Gemeenten Burgh Rllemeet, Eikerzee, HaamstedeNoord- IVelleSerooskerke en Renessedoor den Schatter Sterk, vergezeld van den Controleur Roëll. Worden de Heeren Burgemeesteren van voornoemde Gemeenten bij de ze uitgenoodigd om de bovengemelde Ambtenaren, zoo vee! mogelijk in hunne werkzaamheden behulpzaam te zijn, terwijl alle Eigenaars, Boekhouders, Huurders of Zaakgelastigden, bij deze worden verzocht, om de klassificatie hunner Landerijen of Gebonwen bij te wonen, en om aan de Ambtenaren alle die opgaven en inlichtingen te geven wel ke de evenredige aanslag dier Eigendommen kunnen bevorderen. Middelburg den 15 April 1831. De Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBUilCH. De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND Gezien de wet van den 13 April 1831 Staatsblad 110. 9), omtrent eene vrijwillige Negotiatie, ten bedrage van 42 Millioenen Guldens, gevestigd op een deel van de hoofdsom der Grondbelasting. Gezien de missive van Zijne Exc. den Minister van Financien van den 13 dier maand 'GenSecr. no. 3§|)met exemplaren van het Berigt omtrent de inschrijving in die Negotiatie; In aanmerking nemende dat die maatregel moet strekken om in de zoo aanzienlijke Staatsbehoeften over de loopende dienst, bij de voort durende noodlottige omstandigheden waarin het Vaderland is gewikkeld gewordente voorzienen dat dezelve tevens aan de deelnemers de ge. legenheid aanbiedt, om zich vrij te waren tegen het bezwaar van Belas tingen of gedwongene Geldleeningcnwelke het gevolg van de bestaande behoeften zonden kunnen zijn. Overwegende, hoe belangrijk het is dat dit oogmerk door ruime deel nemingen zoo veel mogelijk, worde bereikt, en dat ook hét bijzonder belang van elk Ingezeten hem nopen moet 0111 daaraan naar vermogen .het zijne toe te brengen Heeft goedgevonden I. Ter kennisse van de Ingezetenen dezer Provincie te brengen, dat ook bij de Agenten van den Rijks-Kassier, te MiddelburgZierikzee, Goes en Sas-van-Gent tot en met den 23 dezer maand de Registers van Inschrijving inde voorzeide Negotiatie, rentende 6 ten honderd in het jaar, geopend zijn dat de inschrijvingen kunnen plaats hebben voor heele Aandeelen, groot 950; voor halve Aandeelen 475 en voor een tiende Aandeelen95dat, onverminderd de verdere voordeelen bij de wet bepaald (die op de Secretarien der Steden en Gemeenten de zer Provincie te lezen zijn)voor de fournissementen der vijf laatste termijnen van de ingeschrevene Aandeelen zoowel als bij de vervroeg de betaling dier termijnen, van de Bewijzen van Betaling bij voorschot uitgegeven volgens de wet van den 2 dezer maand Staatsblad no. 8) tot het bedrag van de helft zal kunnen worden gebruik gemaakt en dat van het beloop der gedane inschrijvingen bij iederen Agent, na de slui ting der inschrijvingen openbare aankondiging zal worden gedaan II. De Ingezetenen dezer Provincie uit te noodigen tot het deelnemen in de voorz. Negotiatie, en om alzoo algemeen gebruik te maken van de gelegenheid, welke hun door dezelve wordt aangeboden om, onder bevordering van hun eigen belang, tevens van hunne belangstelling in de maatregelen der Regering, en van hunne bereidwilligheid om met dezelve, tot behoud van het Vaderland, mede te werken, ook in deze te doen blijken. Middelburg, den 19 April 1831. VAN VREDENBURCII. LONDEN den 13 april. Eergisteren en gisteren hebben de gevo! magtigden der groote mogendheden weder conferentien gehouden. Beide heeft de Nederlandsche gezant bijgewoond. De berigten uit Belgie luiden steeds even treurig. De overheden hebben er alle gezag verloren en het land is overgegeven aan woeste horden, door nog woester raddraaijers bestuurd. In bijzondere tijdingen wordt als gerucht opgegeven, dat de Jacobijnsche partijvan welke Gen- debien de springveder is in het geheim maatregelen beraamtom eene nieuwe revolutie te bewerken, en eene republiek te vormen, in welk ontwerp zijbij gevolg, door de associatie te Parijs ondersteund werd. Diezelfde tijdingen willen echter, dat de meer gematigden, als het eenig redmiddel, nu het oog op den hertog van Saisen-Coburg zouden gevestigd hebben. Het'dagblad de Courier hecht gereedelijk aan deze gezindheid der be- zadigden in Belgie geloof, en beschuldigt daartegen de halstarrigenzoo als hij de overdrevenc partij in dat land noemt, van door hunne Otibe- schoftheidstompheid, baatzuchtigheid en buitensporigheden hunne ei* gene zaak bedorven te hebben. De Times, die reeds voor lang in dezen toon aangaande de Belgen spreektbepaalt zich thans voornamelijk daartoe om hunne vorderingen op het groot-hertogdom Luxemburg te bestrijden. De Beigen, zegt hij, in plaats van zich tegen de beschikkingen der mogendheden te kanten die door regtvaardigheid en voorzigtigheid zijn voorgeschreven, moesten aan dezelve dank weten de vergrooting van hun grondgebied. Het prins bisdom van Luik toch behoorde niet onder Belgie, en het is er thans bijgevoegd. Dat gewestnogtans is vrij annmerkelijker dan het groot hertogdom Luxemburg. P.fet hetzelfde regt, voegt de Times er nog bij, waarmede de Belgen dit gewest vorderen, kunnen zij ook Zeeuwsch» Vlaanderen, geheel Limburg, Noord-Braband en wat niet al meer be» geeren 1 In de Iersche graafschappen Clare en Galvvay beerscht weder een® verschrikkelijke gisting. Volgens ontvangen parciluiliere brieven uit Parijs twijfelt men itl die hoofdstad geenszins nieerof het nieuwe ministerie zal zich wel we» ten staande te honden, en zal de rust van Europa, voor zoo verr® Frankrijk aangaat, niet verbroken worden. Zoo als die zelfde berigten verzekeren blijft tusschen Frankrijk en het Ooscenrijksche kabinet bij voortduring de beste verstandhouding heerschen. MIDDELBURG den 20 april. Omtrent den ijver en welwillendheid waarmede de inwoners dezer stad hun verschuldigde in het voorschot vol doenkunnen wij nog nader melden, dat van het geheel bedrag der ont- vanglijst, ter som van f 134,576.95, van den 12 tot den 19 dezer eena som van 105,434-25 is betaald. Ook te Zierikzee was van het geheela bedrag der lijst, zijnde ƒ28,438-34, op den 15 dezer reeds /24.I09-93 voldaan. Dezelfde goede gezindheid heeft ook, volgens heden ingeko- mene berigten in andere steden des rijks plaats. Nog vernemen wij van goeder hand, dat binnen deze stad, in de vrij. willige negotiatie van 42 millioen reeds voor ruim 230,000 is inge schreven. De kommandant der Belgische bezetting van het fort St. Marie aan de Schelde, heeft den kapt.-ter-zee Geesteranusbevelhebber van dc brik de Eciio, welke thans, benevens de korvet Nehalenma, kapt. R ijkvoor Calloo hebben post gevat, bij eenen brief van den 15 uitgenoodigddeze positie te verlaten welk verzoek door voormelden kapitein op eene waardige wijze is beantwoord met kennisgeving dat men niet voornemens was zich te verwijderen. Men heeft van de sche pen gezien dat deze brief aan de Belgische soldaten is voorgelezen f en dadelijk een renbode van daar is afgezonden. Des avonds te voren hebben de Belgen op een schip met zieken van dé Citadel komende, uit gemeld fort geschoten, hetwelk echter dadelijlt op het verschijnen van eene gewapende barkas, afgezonden door den be velhebber van de korvet de Komeet, die voor Pijp-Tabak geankerd lag, is gestaakt; zijnde gezegd schip, zonder verdere storenis, in den ochtend van den 15, te Bergen-op-Zoom aangekomen. In de zitting van het Belgische congres van den 12 is rapport uit- gebragt wegens het voorstelom den Koning van Holland te sommeren binnen eene maand Staats-Vlaanderen Limburg en Luxemburg te ont ruimenen is dienaangaande tot de orde van den dag overgegaan. Het zelfde was het geval met een ander voorstel, om de uitsluiting der Nas- saiTs te handhaven, alsmede met dat, wegens de beteugeling der toonee- len van plundering. Nog is in het congres besloten, dat deszelfs zittingen met den IS april voor eenen onbepaalden tiid zouden worden geschorst. Volgens een der Brusselsche dagbladen zou bij het Belgische mini sterie thans in overleg zijn 0111 de Belgische kroon aan Fredertk August van Saxen of aan prins Karei van Beijeren broeder des koningsaan te bieden. Uit Brussel zijn den 14 dezer 500 vrijwilligers naar Leuven ver trokken onder het zingen van nationale liederen hebben zij de stad ver laten. Uit Gent schrijft men, dat het 3de bataillon van hec 8ste regemenc de linie aan de Zeeuvvsche grenzen is gaan versterken. Om onze lezeren over de pogchende en aan razernij grenzende taal der Belgische dagbladen te doen oordeelen, deelen wij hier het volgen de uittreksel mede uit het Journal des Flandres, van den 17: Welk oogenblik kiest men om ons uit te noodigen nog vertrouwen te stellen in Lodewijk Filips en zijne wetgevers? het oogenblik waarin eene nieuwe omwenteling hun land bedreigt; het oogenblik waarin Pruis- sische batnillons tot ons overkomen; waarin de Duitschers van onder de vaandels van IVillem deserteren waarin de Hollanders in hunne moe rassen zitten te beven van eene vrees die zij niet, meer kunnen verbergen, eene vrees die ons uit de taal van de liberalen hunner nationale verte genwoordigers duidelijk blijkt. Al werden onze onderdrukkers ook door honderd duizend bajonetten teruggebragtzou onze grond hen verslindenWaarom ons dan tot het ministerie Sébastiano-Périer gekeerd? Honden wij ons moedig! de Pruissen villen niet tegen onze vrijheid strijden, en de Franschen zullen niet dulden dat men de hunne bcdreigc door de onze te vernietigenweinig geven wij er om of bij dit alles Lodewijk Filipsevenmin als Frederik Willem, ons beminnen of verachten. Nog leest men in genoemd blad dat 500 Friezen te Ilulsc zijn aan gekomen100 man was genoeg om hen te verjagen, want die soldaten zijn vol vrees Dac de schutters welke thans de bezetting van HulstAxel en de om- mestreken uitmaken, geene Friesche maar Overijssehche schutterij is, zal niet behoeven herinnerd te worden, en dat die braven de lieden met zijn om zich door 100 brigands te doen verdrijven, is bekend. Te Rijssel zijn onderscheidene fabriekanten en andere welgezeten inwoners uit Gent en Antwerpen aangekomen die uit vreeze voor mis handelingen hun vaderland hadden verlaten. In de zitting van de kamer der afgevaardigden te Parijs heeft da generaal Lamarqueweder op zijnen gewonen hevigen toon, eene schan delijke taal gevoerd, over de handelingen: der mogendheden, voorn! ten aanzien van Polen, Italië en Belgie, en tegen den minister van' buiten»

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1