MIDDEUBURGSCHE COURANT. N°. 07. M Zaturdag 2C Maart 1031. MIE UÏTSTIJ DINGEN. 1 J 4 /m t *•- B AFKONDIGING. URGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats der Provincie Zeeland, gezien de missive van den Heer Ontvanger der Directe Belastingen, van den ci dezer. Gezien de artikelen 95b der wet van den 28 Jnnij 1822 Staatsblad uo. 15), maken bij dezen alle Ingezetenen dezer Gemeente bekend, dat het Cohier der bij voorschreven wet vastgestelde Belasting op het Perso neel, Lett. A.op den 10 dezer, door den Heer Gouverneur is execu toir verklaarden ter invordering aan den Ontvanger overgegeven. Zullende dus een iegelijk, na bekomend kennisgeving van zijnen aan slag, verpligt zijn dien invoege als daarbij in overeenkomst met art. 96 der wet zal zijn opgegeven, te voldoen, op poene van parate executie terwijl de zoodanigen die hun Aanslag-biljet niet zullen hebben ont vangen, zich van een dubbel van hetzelve, kosteloos, ten Kantore des Ontvangers, zullen kunnen voorzien, en zij die zouden vermeenen dat de aanslag niet overeenkomstig is met hunne opgave, zich deswegens, schriftelijkop ongezegeld papier, bij den Controleur der Divisie zul len kunnen beklagenbinnen den tijd van eene maand na de dagteeke- ning van hun Aanslag-biljet. En opdat nimand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigd en aangeplaktalomme waar zulks te doen gebruikelijk is. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 21 Maart 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, Voor den Secretaris afwezig, CATS, Griffier. KENNISGEVING.. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats van de Provincie Zeeland, brengen bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dezer Gemeente, dat de Patenten over den jare 1831 ingevuld gereed liggen, en dat tot de afgifte van dezelve, ten Stadhuize, zal worden gevaceerd op de volgende dagen, als: Dingsdag Woensdag en Zaturdag van iedere weekdes morgens van tien tot twaalf uren, en zulks gedurende het tijdvak van den 29-Maart tot den 26 April aanstaande. Vermanende Burgemeester en Wethouders voornoemd de belangheb benden om in persoon te compareren en zich dezen tijd ten nutte te maken, ten einde alzoo van kosten bevrijd te worden, daar Hun Ed. Achtb. verpligt zijn, volgens Art. 2 van Zr. Ms. Besluit van den 17 Oc- tober 1820, om de onafgehaalde Patenten of de afschriften van dezelve, door de Deurwaarders der Directe Belastingen, onverwijld aan de Pa- tentpligtigen te doen uitreiken, tegen veldoening van Tien Centsterwijl ?rY?.lLel2 „inlleejle .1^rAitvmcPiiftfffl,e.rv&ft»onfeTriio" Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg den 94 Maart 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, Voor den Secretaris afwezig, C A T S Griffier. De In- en Opgezetenen dezer Stad en Ambachtwelke alsnog nala tig zijn gebleven in de voldoening van hunne verschenen termijnen van aanslag in het Stedelijk Middel der Lantaarn- Brandspuit- en Ndcht- wacht-Celdenworden bij deze voor de laatstemaal uitgenoodigd het zelve voor het uiteinde dezer maand ten Kantore van den ondergetee- kenden te voldoen wijl na dat tijdstip de middelen van regtsdwang bij dé wet voorgeschreven tegen dezulken der nalatigen zullen worden te baat genomen. Middèlburg, den 2 6 Maart 1831. DE T R O IJ E Nz. - I AANBESTEDING van BROOD. De fungerende Plaatselijke KOMMANDANT van VLISSINGEN zal krachtens autorisatie van het Departement van Oorlog, op den 29 Maart 1831 publiek aanbesteden, de leverantie van het MUNITIE-BROOD, ten behoeve van de troepen welke te dezer plaatse Garnizoen houden of zullen houden, gedurende het jaar 1831, en zulks op de voorwaar den welke in zijn Bureau voor de gegadigden ter lezing leggen. 'Hij noödigt mitsdien de gegadigden uit, om van die voorwaarden van aanbesteding goede kennis te nemen, en om hun Biljet voor het tijdstip bij dè Voorwaarden, tot het openen van de Bus bepaald, in te leveren, met het opschrift: inschrijving voor de Leverantie van het Munitie-Brood Voor het Garnizoen 'te Vlissingen. Vlissingen, den 25 Maart 1831. DEPARTEMENT van JUSTITIE. Bij vonnis der Regtbank van Eersten Aanleg, zitting houdende te Middelburg, van den 9 Maart 1831, is afwezig verklaard de persoon van ADRIANUS ANTHONIJ 's GRAVEZANDE. DUITSCHLAND. BERLIJN den 18 maart. Het officieel blad behelst een breed betoog, in antwoord op onderscheidene door de Fransche dagbladen medegedeel de berigten nopens de Prnissische monarchie.' In dit betoog wordt ver zekerd, dat, al ware ook Rusland geneigd geweest, om, na Polen te hebben herwonnenmet Prnissen een veldtogt tegen Frankrijk te onder nemen deze laatstgenoemde mogendheid even min gezind zoude zijn ge weest om aan dergelijk aanzoek gehoor te geven als om den linker Rijnoever aan Frankrijk af te staan maar dat ook Frankrijk overtuigd kan wezen, dat indien het dé matiging uit het oog mogt verliezen, en Pruissens levensbeginsel aantasten, het geenszins dezelfde staatkundigen en veldheeren, als in de eerste jaren der vorige omwenteling (1792- *795) zoude aantreffen, maar lieden, die zich dé verkiegene kunde en de voortreffelijke inrigting van het'PïulsSisclie leger zouden weten ten nutte re maken. Berigten van Warschau tot den 14 dezer meldendat de Russen den 9 vm Praga tot Wawer waren terug getrokken, en aldaar met 15 a 26,660 man ruiterij, voetvolk en artillerie, post hadden gevat. De hoofdmagi van iet Russische leger moet tusscben Modlin en Plock, in den omtrek van Wyszogrodstaan. Derwanrts trekken vele troepen tezamen, waar* onde ook het korps van den prins Schachojfskoien aldaar schijnt de veld* maaGchalk Diebitsch voornemens te zijn om de Weichsel te passeren. Sonmigen gelooven, dat hij alleen op de komst van de keizerlijke gard® wacitdie den 1 dezer bij Kauen over de Poolsche grenzen getrokken is, 11 uit hoofde van den slechten staat der wegen biet wel vóór den aa bij Varschau kan aankomen. De Poolsche géneraal Dwernecki voert een parcjgangers-oorlog en stroopt met zijn vrijkorps boven Lublin tot In da omsreken van Usciiug In Warschau heerscht een volkomen schrikbewindaan welks hoofd de generalissimus Skrzynecki staat, die besloten schijnt te hebben Zich tot het uiterste te verdedigen. FRANKFORT den 17 maart. Het Oostenrijksch regeringsblad vat! den 13, van den intogt van Oostenrijksche krijgsbenden in Modena ett Ferrara berigt gevende, behelst bij die gelegenheid eene opmerkelijke re denering óf verklaring van de zijde van Oostenrijk, tegen de oproerig® beginselen, welke onlangs in meer dan eenen Staat van Europa gézege* vierd hebben, en welke verklaring in de tegenwoordige omstandigheden van het uiterste gewigt wordt geacht, te meer, daar men thans met d® daad toont zich niet langer te houden aan het stelsel van non-Interven tie onder welks bescherming de revolutionaire beginselen zich OUgé* straft hebben ontwikkeld. MENTZ den 9 maart. De vrees, die men eergisteren in de ver gadering van de commissie tot regeling der vrije vaart op den Rhijn koesterde dat de Hollanders zouden volhardenom de vrije vaart op dén Rhijn te vertragen, is gebleken niet ongegrond te zijn, daar de ge* volmagtigde der Nederlanden eindelijk zijne toetreding tot het reglement heeft ingeleverd, doch onder voorbehoudingdat de vrije vaart van dö Schelde op den Rhijn, die van zoo veel belang is voor Duitschlandf hiervan zou zijn uitgesloten, en een voorwerp van nadere onderhandeling zou worden. NEDERLANDEN. 's GRAVENIIAGE den 23 maart. Heden namiddag omstreeks 4 uren is Z. K. II. Prins Frederik der Nederlanden van hier naar het leger ver* trokken. De Tweede Kamer der Staten-Generaal is gisteren vergaderd ge* weesr. De minister van finantien was daarbij tegenwoordig, en heeft aait dezelve voorgedragenalles wat betrekking heeft tot de gewone en bui tengewone behoeften der Noord-Nederlandsche gewesten voor de dienst van 1831 met de middelen om die te bestrijden. Het te kort voor 1831 is daarbij opgegeven te bedragen omtrent veer- <W6rÖefir2'5'Hi:nrioen"; 'tot vinding derzelve wordt voorgesteld eene vrijwillige negotiatie ad 6 pet.met een bepaald onderpand uit de op* brengst der grondlasten, voor de renten en aflossing in zestien jaren, onder de bijzondere administratie der deelnemers zelve, en voorts met bewijzen, welke zullen kunnen gebruikt worden tot kwijting van zoo danige gedwongene belasting als bij het niet volkomen gelukken dezer leening door de wet zoude worden daargestelden met behoud der voor- deélen, aan de deelnemers toegezegd; waardoor alzoo het belang der deelnemers niet alleen aanzienlijk bevorderd maar ook met dat van hec algemeen ten naauwste verbonden wordt. De belasting zelve, des noodig zoude bestaan in eene heffing naar dett zevenvoudigen aanslag van de hoofdsom van het personeelverdeeld in on derscheidene klassificatien van een tot zestien malen en naar gelang der- zelve vermenigvuldigdmet uitgifte van rentegevend papier tegen 4 pet» Terwijl eindelijk tot onverwijlde stijving van 's Rijks schatkist eene anticipatie wordt voorgedragen, houdende van één tot vijfmalen den aan slag van het personeel over 1830, naar de bevolking der gemeenten en den aanslag der contribuabelen voor welke anticipatie zullen worden gegeven bewijzen welke met pet. intrest 's maands zullen worden gerembourseerd uit de vrijwillige leening of bruikbaar zijn in de ge dwongene belasting. Voorts is eene wet voorgesteldstrekkende om de schatkistbiljetten behalve het gebruik derzelve in de gewone lasten, losbaar te stellen in geld op vaste tijdperken mits te voren opgezegd. De minister beeft zijne rede geëindigd met de ontwikkeling der finan- tiëie uitzigten voor 1832, bij herboren rust, ten einde aan te toon en dat, indien de omstandigheden, welke de natie thans drukken, niet; voor dezelve verborgen wordende hoop daartegen op eene meer guns tige toekomst, waarbij het evenwigt tusschen bezuinigde staats-uitgaven en niet- te drukkende lasten zeer wel te hellen isgeenszins als hersen schimmig moet beschouwd worden. Bij koninklijk besluie is bepaalddat in aanmerking nemende den drang der omstandigheden en de groote behoefte van gereed geld voor de land- en zeemagt, de betaalsrollen der traktementen van ambtenaren, wel ke dadelijk op de begrooting der stantsbehoeften zijn aangewezen over de drie eerste maanden dezes jaars, voor het geheel in schatkistbiljetten van f 100 en 50 zullen worden gekweten, met vérdere bepaling, dat het aan de belanghebbenden zal worden vrijgelaten, om de invordering van hetgeen hun toekomt te vertragen tot dat, bij eenen meer gunstigen toe stand van 's Rijks kas, de betaling, zoodanig als die bij de wet van no vember 1830 is geregeld, zal kunnen 'plaats hebben. In dezen maatre gel zullen ook dienen begrepen te wo-den de ambtenaren, welker trak tementen op andere bewijsstukken of maandelijks worden voldaan, zon* der terug te komen of het reeds genotene voor januarij en fébrunrij. De graaf van Zierschot die thans in de Belgische bladen den weidschen titel van buitengewoon gezant en gevolmagtigd minister van den regent van Belgie bij het hof van Londen voert, is in den avond .van dén 17 maart uit Brussel naar zijne niemve bestemming vertrokken. Hij wordt door den heer Ju/lus van Praetschrijver van een werk over de graven van Vlaanderen vergezeld. Het misnoegen in Antwerpen, Gent, Luik en ecnigeandere plaat sen vanBelgie wordt dagelijks grooter. Reeds in de helft van februarij heeft een vijftigtal der voornaamste fabriekanten te Luik aan den gou verneur dier provincie een vertoog overhandigd, waarin zij bitter klagen over het verval van fabrieken en handelen den toestand van zoo vela

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1