N\ 36. MIDDELBURG SCIIE COURANT. Donderdag- 24 Maart 1831. NIEUWSTIJDINGEN. i 'i -ca Sfj i\ AANBESTEDING. Op den 30 Maart 1831 zal, door den Meer Directeur-Generaal van Oorlogaan de minst-inschrijvenden in het openbaar worden aan. besteed de levering van 1°. Duizend Greinhoiuen Bedkribben 2°. Twaalf honderd Matrassen en twaalf honderd Peuluwen van Paar denhaar en Wol 3°. Twaalf honderd Stoo-Zakken en twaalf honderd Stroo-Peuluwen van Graauw Linnenen 40. Zeven duizend twee honderd Bedlakens van Wit Linnen. De voorwaarden dier Aanbesteding zijn ook ter Griffie van het Gou vernement van Zeeiand te lezenterwijl de Modellen van de voorz. Goé deren in het Magazijn van Militaire KleedingUitrustingHospitaal- Goederen en Leger-behoeften te Delftalsmede in de Garnizoens Zieken zaal te 's Gravenhageter bezigtiging liggen. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, in Zeeland, brengen bij deze ter kennisse van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaandat bij den Raad provisioneel is gearresteerd de Liggerrol voor de ontvangst der Belasting, bekend onder den naam van omslag der Lantaarn Brandspuit en Nachtwachtover 1831 en dat die Rol van heden tot en met den 5 April, dagelijks, uitgenomen des Zondags, op de Secretarie ter lezing zal liggen, des middags van 12 tot 2 urenten einde een iegelijk in de gelegenheid te stellen om zich met zijnen aanslag bekend te maken; zullende tevens op de Secretarie eene Bus zijn geplaatst tot de ontvangst der reclamatienwelke de belangheb benden zouden mogen noodig achten tegen hunnen aanslag op voor melde Rol in te brengen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 21 Maart 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed, Achtbaren, Voor den Secretaris afwezig, C A T S Griffier. AFKONDIGING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats der Provincie Zeeland, gezien de missive van den Heer Ontvanger der Directe Belastingen, van den 21 dezer. Gezien de artikelen 95b der wet van den 28 Junij 1822 Staatsblad no. 15), maken bij dezen alle Ingezetenen dezer Gemeente bekend, dat het Cohier der bij voorschreven wet vastgestelde Belasting op het Perso neel, Lett. A., op den 10 dezer, door den Heer Gouverneur is execu toir verklaard en ter invordering; aan den Ontvanger overgegeven. Zullende dus een iegelijk, na bekomene kennisgeving van zijnen aan slag verpligt zijn dien invoege als daarbij in overeenkomst met art. 96 der wet zal zijn opgegeven, te voldoen, op poene van parate executie terwijl de zoodanigendie hun Aanslag-biljet niet zullen hebben ont vangen, zich van een dubbel van hetzelve kosteloos, ten Kantore des Ontvangers zullen kunnen voorzienen zij die zouden verineenen dat de aanslag niet overeenkomstig is met hunne opgavezich deswegens schriftelijk, op ongezegeld papier, bij den Controleur der Divisie zul- len kunnen beklagenbinnen den tijd van eene maand na de dagteeke- ning van hun Aanslag-biljet. En opdat nimand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, alomme waar zulks te doen gebruikelijk is. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 21 Maart 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, Voor den Secretaris afwezig C A T SGriffier. PUBLIEKE BESTEDING. Op Maandag den 11 April x 831 des voormiddags ten elf uren zul len Burgemeester en Wethouders der Stad GOËS ten Stadhuize aldaar, publiek en aan de minstaannemenden trachten aan te besteden 1°. Het leveren betimmeren en inhangen van een paar nieuwe eiken houten binnen Eb-Deuren aan het Goessche Sas. 20. Het repareren en voegen der ontzette muren van de Binnen-Sluis aldaar. 3°. Het maken van 648 vierkante Ellen Nieuw Rijsbeslag aan den Noordelijken Havendam, en verdere Rijs- en Aardewerken aan de Buiten-Haven der Stad Goes. Deze aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod. De door den Ed. Achtb. Raad der gemelde Stad gearresteerde bestek ken en voorwaardenovereenkomstig welke deze aanbestedingen zullen plaats hebben zullen ter lezing liggen ten Stadhuize van Goesvan Maandag den 21 dezer maand tot den dag der besteding: zullende de lo kale aanwijzing plaats hebben door den Stads-Fabriek L. P. de Lannée op Donderdag den 24 der loopende maand, des middags van 12 tot 5 urenbij»1 wien intusschen nadere informatien te bekomen zijn. Gedaan ten Stadhuize van Goes, den 12 Maart 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR van Nissevt. Mij Bekend, De Stads-Secretaris. L. DE FOUW, Jz. DUITSCHLAND. BERLIJN den 16 maart. De courant van Warschau zegtdat den 5 bij Krakau de ijsgang op de Weichsel begonnen is en het water dien ten gevolge aanmerkelijk is gerezen. Des nachts van den 8 zouden de Russen die bij Praga stondenopgebroken en naar Plock gemarcheerd zijn. Een buitengewoon bijvoegsel tot het dagblad van Petersburg deelt het verslag van den veldmaarschalk Diebitsch aan keizer Nicolaas mede, omtrent den veldslag van den 24 en 25 lebrnarij, voor Praga geleverd. Het verlies der Russen wordt door den veldmaarschalk voorloopig op ruim 4000 dooden en gekwetsten begroot. Zij hadden drie kanonnen een groot aantal kruidwagens en eene menigte wapenen veroverd en 500 gevangenen gemaakt, waaronder verscheiden officieren van hoogen rang. FRANKFORT den 17 maart. De courant van Milaan geeft het vol. gende berigt: Den 5 dezer, des namiddags ten 1 uur, heeft de baron Geppertkommandant der voorhoede, bestaande uit de troepen van Z. K. H. den aartshertog van Modena en eenige detachementen keizerlijke jagers en husarende muiters van Modena, niet verre van Novi, waar zij de groo- te wegen opgegraven en versperd hadden, ontmoet. De vijand, eenige honderden man sterk, werd, bij een gevecht tusschen de voorposten, uit zijne stellingen verdreven en nam de vlugt naar Novi, waar hij zich in de huizen wierp, om uit dezelve wederstand te bieden aan de Mo- deensche en keizerlijke troepen, die hem met een levendig vuur vervolg den. Om alle onnoodig bloedvergieten te voorkomen, wendde men, en .roet het beste gevolg, het geschut tegen de huizen, uit welke de meeste wederstand geboden werd. Weldra waren alle hindernissen weggeruimd en de troepen stelden zich in het bezit van Novi. Men bekwam 64 ge vangenen op de muiters, maar stelde er 25 weder van in vrijheid, om dat zij tot het opnemen der wapenen gedwongen waren geweest. De muiters hebben een dertigtal dooden gehad en een gedeelte hunner wa penen en vaandels verloren. Van onzen kant hebben wij slechts twee gekwetsten. Den 6 heeft de stad Carpi zich op genade overgegeven. De mifUers zijnna de bruggen over de Secchia afgebroken te hebbennaar Mode na gevlugt. De baron Geppert is aan het hoofd van twee kolommen over Carpi en Mirandolla tegen Modena jielve opgerukt. In den nacht van den 5 op den 6, is de prins van Bentheimde Po, nabij Francolina en St. Maria Magdalenamet zijne troepen overgetrok ken en Ferrara, zonder den minsten tegenstand, binnengerukt. Deze versterking, aldaar binnengebragt krachtens het regt, hetwelk Oostenrijk heeft, om garnizoen in die stad te houden, heeft het lot van het revo lutionair gouvernement aldaar beslist, waarvan de hoofden meestal de vlugt hebben genomen en waarvan de leuzen verdwenen zijn. Er is een gouvernements commissie in naam van Z. Heil. ingesteld, welke het gezag in handen zal houden, tot op de komst te Ferrarh van mon- signor Asquinsdie door den Paus tot proregaat benoemd is. Volgens brieven van Milaan, van den ro dezer, is de hertog van Modena met zijne en de Oostenrijksche troepen den 9 te Modena binnen getrokken. Hij heeft er niet alleen geen tegenstand gevonden, maar is er met geestdrift dóór het volk ontvangen. F R A N K R U K. PARIJS den 16 maart. De koning heeft een der edellieden van zijn huis, den graaf de la Rnchefoucault-Liancourtnaar den ambassadeur van Rusland gezonden, om plegtig te protesteren tegen de beleedigingen zijn hotel aangedaan. Alle ministers zijn vervolgens naar Z. Exc. gc- gaian en hebben hem dezelfde verklaring afgelegd; ook heeft de graaf Sebastiani een courier naar Petersburg gezonden. De optogten van jonge lieden door de straten dezer hoofdstad hebben geheel opgehoudenen de rust is thans volmaakt hersteld. Van Rijssel schrijft mendat men in die omstreken vele oorlogs toebereidselen ziet maken. Er heeft eene groote beweging onder de troe pen plaats en er komt veel artillerie en ander krijgstuig aan. NEDERLANDEN. ROTTERDAM den 21 maart. Z. K. H. de Prins van Oranje is he den alhier met de stoomboot de Batavier van Londen terug gekomen, en dadelijk naar 's Hage vertrokken* Z. K. H. is door de te zaraen ge vloeide menigte met groot gejuich begroet. 's GRAVENHAGE den 21 maart. Heden namiddag omstreeks twee uren is Z. K. II. de Prins van Oranje, in goeden welstand uit Londen alhier terug gekomen. Iloogstdezelve heeft zich onmiddelijk naar Z. M. den Koning begeven. Men spreekt van het aanstaande vertrek van Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden naar Breda en verder naar het leger. Z. K. H. zou nog in den loop dezer week de residentie verlaten. Men verneemt, dat Z. M. bij besluit heeft bepaald, dat alle amb tenarenzonder onderscheid, in schatkist-biljetten zullen worden voldaan. Eergisteren zijn uit deze residentie wederom 120 grenadiers naar het leger vertrokken. Een brief uit Maastricht, van den 16 dezer, hier ter stede ont vangen, behelst de navolgende bijzonderheden „De Belgen en Walen, welke zich een geruimen tijd op de dorpen hebben opgehoudenhebben het allerslechts gemaaktvooral op de bui tengoederen onder anderen op dat van de heeren van Slype, genaamd Severente Amby, hebben zij al de Ilollandsche boeken uit de boekerij gerukt en verbrand. Op het buitengoed van mevrouw de douairière d^Em- minghausgeboren van Panhuysmede te Amby, hebben zij alles kort en klein geslagen. In de kerk te Meerssen welke door Protestanten en Roomschgezinden gemeenschappelijk tot uitoefening der beide eeredien stengebruik wordt, hebben de muitelingen de Protestantsche bijbels, aldaar voorhanden, uitgehaald, op het kerkhof gebragten in tegenwoor digheid van den 84jarigen grijsaard, ds. Guicharden de dienstdoende predikant ds. Kok (voormaals te Schevoningen) verbrand. Te Heerlen hebben zij insgelijks de bijbels verbrandal deze dorpen zijn in de ou de bezittingen van den staat der Vereenigde Nederlanden, bekend on der den naam van Generaliteits-Landen gelegen. Thans zijn er geene vijanden meer in de dorpen aan den overkant (reg- teroever) van de Maas gelegen, en om die reden kunnen de landlieden nu veilig met levensmiddelen naar deze stad komen." BREDA den 21 maartVan de zuid-oostelijke grenzen onzer pro vincie vernemen wij het volgende: „De Belgen, die tot het korps van Mellinet behoorden, hadden in de vorige week Weert verlateneergisteren zijn echter aldaar nieuwe troe pen volgens ontvangene berigtenten getale van 600 manschappen aangekomen. Zij waren druk bezig met het wegen van hooidenkelijk hadden zij dus ruiterij bij zich of waren dezelve wachtende; ook zegt men dat zij met twee stukken geschut voorzien zouden zijn. Te So meren en Asten ligt nu een bataillon der 7de afdecling van onze solda-

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1