N\ 55. MIDDELBLBGSCIIE COÜ RA N T. "1: Dingsdag 22 Maart 183L ADVERTENTIE. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, Hoofdplaats der Provincie Zeeland, brengen bij deze ter kennisse van de belanghebbenden, dat van den ai dezer af aan, ter visering van de alsdan nog ongeviseerde Recepissen uit de Qeldleening van het jaar 1830, de Maandag van elke week is bepaald, van des middags 12 tot 2 nren. En opdat een ieder hiervan kennis drage, zal deze worden afgekon digd en in dezer Stads-Courant geplaatst. Middelburg, den 14 Maart 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L ANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, Voor den Secretaris afwezig C A T SGriffier. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Provincie Zeeland, gelet op de missive van den Heer Gouverneur der Provincie, van den 7 dezer, waarbij aan hun wordt kennis gegeven, dat Z. M. aan het Kollegie Zeemans Hoop te Amsterdam, hetwelk, over eenkomstig deszelfs instelling, in de tegenwoordige tijdsomstandigheden, san het Gouvernement groote diensten met opzigt tot 's Lands Marine heeft bewezenHoogstdeszelfs goedkeuring heeft doen te kennen geven datter gedachtenis aan de roemvolle zelfopoffering van den Luitenant- ter-Zee van Spetk een Vuurtoren te Egmond-aan-Zee worde opgerigt welke den naam zal dragen van van Speyks Toren, waardoor alzoo een nuttig en door de Zeevarenden reeds lang gewenscht gebouw gesticht zal worden tevens bijzonder geschikt om de nagedachtenis van gemelden Held bij alle Zeeliedenzoo Hollanders als Buitenlandersin zegening te houden Brengen bij deze ter kennis der In- en Opgezetenen dezer Gemeente, dat zichop grond van vroeger daartoe door Htin-Ed. gedaan aanbod de Heeren A. Pické en P, D. van Citters, beide leden van het Kollegie Zeemans Hoop hiervoren gemeldbij Hun-Ed. Achtb. hebben bereid ver klaard om zich met de inzameling van geldelijke bijdragenvoor dat Nationaal Monument hetwelk te Egmond-aan-Zee staat opgerigt te worden te belasten en dat te dien eindedoor de zorg van die Heereneene Ijjst van inteekening aan de huizen der Ingezetenen zal worden rondge zonden bij welke ook de geringste gift met welgevallen zal worden aan genomen terwijl de respeccive Inteekenaars verzocht worden het montant hunner inschrijving alsdan tevens dadelijk aan den met de lijst belasten persoon te overhandigen of te doen overhandigenzullende door degenen die niet verlangen mogten in te schrijvende door hen te doene bijdra gen ook zelfs de kleinste giftenaan de huizen van gemelde Heeren dagelijksgedurende deze maandkunnen worden overgebragt. Burgemeester eri Wethouders achten het overbodig hier verdere drang redenen tot opwekking bij te voegenals wel overtuigddat de belang, •telling in het bezit van zoodanig Nationaal Gedenkteekenwaarvan de ter der oprigting geheel aan de Natie is overgelatenen hetwelk in allen opzigte als zoo doelmatig mag worden beschouwd ook binnen deze Stad reeds algemeen is, en dat de geestdriftwelke in ons Vaderland ter vereeuwiging der heldhaftige daad van van Speyk gevonden wordt, ook niet minder bij Middelburgs In- en Opgezetenen zal aanwezig zijn. Middelburg, den 17 Maart 1831- Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, Voor den Secretaris afwezig, C A T SGriffier. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, in Zeeland, brengen bij deze ter kennisse van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaandat bij den Raad provisioneel is gearresteerd de Liggerrol voor de ontvangst der Belasting, bekend onder den naam van omslag der LantaarnBrandspuiten Nachtwacht, over 1831, en dat die Rol van heden tot en met den 5 Aprildagelijksuitgenomen des Zondags, op de Secretarie ter lezing zal liggen, des middags van 12 tot 2 urenten einde een iegelijk in de gelegenheid te stellen om zich met zijnen aanslag bekend te maken; zullende tevens op de Secretarie eene Bus zijn geplaatst tot de ontvangst der reclamatienwelke de belangheb benden zouden mogen noodig achten tegen hunnen aanslag op voor melde Rol in te brengen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den ai Maart 1831. Burgemeester ^n Wethouders voornoemd LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren Voor den Secretaris afwezig C A T S Griffier. PUBLIEKE BESTEDING. Op Maandag den 11 April 1831 des voormiddags ten elf uren zul len Burgemeester en Wethouders der Stad GOES ten Stadhuize aldaar, publiek en aan de minstaaunemenden trachten aan te besteden i°. Het leverenbetimmeren en inhangen van een paar nieuwe eiken, houten binnen Eb-Deuren aan het Goessche Sas. 20. Het repareren en voegen der ontzette muren van de Binnen-Sluis aldaar. 3°. Het maken van 648 vierkante Ellen Nieuw Rijsbeslag aan den Noordelijken Havendatn, en verdere Rijs- en Aardewerken aan de Buiten-Haven der Stad Goes. Deze aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod. De door den Ed. Achtb. Raad der gemelde Stad gearresteerde bestek ken en voorwaarden, overeenkomstig welke deze aanbestedingen zullen plaats hebbenzullen ter lezing liggen ten Stadhuize van Goesvan Maandag den 21 dezer maand tot den dag der besteding: zullende de lo kale aanwijzing plaats hebben door den Stads-Fabriek L. P. de Lannéej op Donderdag den 24 der loopeude uiaand, des middags van 12 tot 5 tren, bij wien inttlsscheii nadere inforthatien te bekomen Zfjii, Gedaan ten Stadhuize van Goes. den 12 Maart 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. H. VERSCHOOR van NisseVt. Mij Bekend, De Stads.Secretaris. L. DE FOUW, Jz. Worden verlangd om, gedurende de onlusten, als BAGAGEWAGEN' RIJDERS bij de 17de Afdeeling Infanterie te dienen, vier Hollandsche Jongensgoed met Paard en Wagen kunnende omgaan en rijden tegert eene jaarlijksche huur van 128 per vijf dagen te betalen, vrije doel' matige Burger Kleeding, Campagne Vivres en vrije Huisvestingzich itl Persoon, van goede Papieren voorzien, aan te bieden: te Middelburg op het Bureau van den Plaatselijken Kommandanten te Haarlembij den Heer Kommandant van het Depot der gezegde Afdeeling. Axel, den 17 Maart 1831. De Kolonel, kommanderendede 17deAfdeeling Infanterie en de troepen in het 5de District Zeeland BAGELAAR. NJE UIVSTIJ DINGEN. MIDDELBURG den 21 maart. Wij zijn onderrigtdat het kustlicht te Westkapelle reeds sedert donderdag avond II. Weder wordt gebrand. Wij vernemen, dat, tusschen zaturdag en zondag, bij Philippine en Biervliet sterk is gevuurd de oorzaak daarvan schijnt geweest te zijn, dat de muitelingen aldaar wilden visschen en met kleine schuitjes da kanonneer-booten daar ter plaatse gestationeerd naderden waarop ge noemde booten eenige schoten hebben gelost, die door het klein geweer van den vijand aan den kapitalen dam zijn beantwoord, hetwelk zoo men zegt ten gevolge heeft gehaddat het zoogenaamde Wittehuis van du Bosch platgeschoten en den vijand van dat punt verdreven is. Nadere bijzonderheden hieromtrent zullen wij welligt in een volgend nö. kunnen mededeelen. Z. K. H. de Prins van Oranje wordt eerstdaags uit Londen terug gewacht. De baron van Zuylen van Nyevelt's Konings buitengewoon gevolmag- tigde bij de LondensChe conferentieis dezer dagen uit Engeland te 's Gravenhage teruggekomen. Men spreekt van een nader Londensch protocol, Van den 2 maart, zijnde het Ultimatum der mogendhedenwaarbij den Belgen zou worden gelast den Prins van Oranje tot opperhoofd aan te nemen. Volgens eenen aan een onzer dagbladen medegedeelden staat, had ons leger op den 22 februarij 1831 de volgende sterkte: grenadiers 2058; jagers 2148; jagers van van Dam 250; koninklijke jager» 250; Noord-HoIIandsche jagers 168} Zeeuwsche jagers 168; Groninger jagers 168; Noord-Brabandsche jagers 118; vrijwillige jagers uit de studenten der hoogeschool van Leyden 274 idem uit de kweekelingen der Akade- mie van Utrecht 264vrijwillige flankeurs Uit de studenten van de hoo geschool van Groningen en het atheneum te Franeker 148; infanterie van de afdeelingen 41805; algemeen depót der landmagt 1784} garnl- zoens-kompagnien 837schutterijen 37513kavallerie 6314, artillerie miliciens 2394 5 vrijwillige artillerie 902; rijdende artillerie 1385veld artillerie 3°<*9 i artillerie transporttrein 1240; artillerie werklieden 185} artillerie gamizoens-kompagnie 103; pontonniers 138 mineurs 2003 i marechaussees 400 militaire akademie 400 hospitaal.troepen 77 werk lieden 88. Te zamen uitmakende 106,651 man. In den morgen van den 17 heeft er tusschen Rijsbergen en Zun- dert, in Noord-Brabandeene schermutseling tusschen eene patrouille, uit eenige kurassiers en manschappen der 18de afdeeling, en eene partij stroopende muitelingen, door eenen officier aangevoerd, plaats gehad. Twee der rebellen zijn gesneuveld, twee gewond, twee gevangen ge nomen en de overigen ontvlugt. Niemand der onzendie zich wedef dapper gekweten hebbenis zelfs gekwetst geworden. De Corinchemsche Courant van gisteren spreekt nog van eene andere troep muiters, van ongeveer 30 man, die tot onze voorposten in hec Ginneken is doorgedrongen, doch door de Rotterdamsche schutters een zoo gunstig onthaal heeft ontvangen, dat 13 hunner zijn gesneuveld, zonder aan onze zijde een enkel man te hebben verloren. De Bredasche Courant van gisteren meldt hier echter niets van. Het Belgisch gouvernement heeft order gegeven om het kanaal van Maastricht naar *s Hertogenbosch geheel te doen herstellen en bevaarbaar te maken. De regent van Belgie heeft zondag den 13 te Brussel eene revue ge- In de vergadering van den raad der Nederlandsche Handel-maatsehappij welke den 11 dezer te 's Gravenhage gehouden is heeft de tegenwoordigheid van eenige Belgische commissarissen aanleiding gegevendat door de commissarissen voor Am sterdam is voorgesteld geworden, dat de raad de bedoelde Belgische commissarissen zoude uitnoodigen, om zich uit de vergadering te verwijderen, aangezien zij ten gevolge der alschciding der voormalige Zuidelijke van de Noordelijke provinciën, en de. vestiging en openbare erkenning dier eerstgenoemde provinciën tot eenen onaf— hankelijken onzijdigen staat, ten aanzien der maatschappij, even als ten aanzien van het vaderland niet anders dan als vreejndclingen kunnen worden beschouwd en dierhalve, onverminderd het regt, hetwelk zij ais deelhebbers mogen hebben en blijven bezittenkrachtens de artikelen van overeenkomst voor de maatschappij geene zitting in de vergadering kunnen hebben. De meerderheid der tegenwoor dige leden heeft begrepen, dat de raad de bevoegdheid niet had om dat voorstel in omvraag te brengen; zulks heeft aanleiding gegeven, dat de bovengenoemde com missarissen voor Arpsterdam tegen dit besluit geprotesteerd hebben, en een nader voorstel hebben gedaan, inhoudende, dat de raad zoude besluiten tot het bijeen roepen van eene algemecne vergadering van stemgeregtigdenten einde door dezelve zoude worden beraadslaagd en beslist over de te maken veranderingen en wijzigin gen in de statutenwelke thans uit hoofde der plaats gehad hebbende afscheiding der voormalige Zuidelijke van de Noordelijke provinciën, gebiedend noodzakelijk zijn. Ook dit voorstel is verworpenen daarop is door de vergadering een voorstel van een der commissarissen voor Botterdam aangenomen, inhoudende, dat de directie door dén raad zoude verzocht wordenhet voorgevallene in deze vergadering ter kennis van Z. M. te brengenen hoogstdeiuelven te verzoeken in overweging te willen nemenwelke veranderingen en wijzigingen Z. M. uit hoofde der plaats ge had hebbende omstandigheden noodig acbLen zal daar te stellen en te dien einde eene algemecne vergadering van deelhebbers te doen beleggen ingevolge art. io3 der artikelen van overeenkomst.

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1