MlDDELBUIiGSCIIE COÜRAN T.V' N\ 52. jfeg Dingsdag- Ky %Sk£, 15 Maart I83L „„SP jEflprd&kif!W Vfcretf Van &fKÖÖl&l£ïCk'Ê" (Walcheren)' inde Gemeente.Kamer aldaar, onder nadere approbatie, worden aanbesteed Het doen van eenige noodzakelijke Herstellingen aan het SCHOOL LOKAAL en de ONDERWIJZERS-WONING in die Gemeente alsmede het maken van eenige SCHOOL-MEUBELEN. NIE UÏFSTIJ DINGEN. «ivV- D NOTIFICATIE. e GOUVERNEUR van de'Provincie ZEELAND brengt bij deze ter kennis van de belanghebbendendat door Zijne Excellentie den Heer Opper-Jagerineester van Z. M. Opper-IIoutvester voor de Noordelijke Provinciënmet overleg van Hun Ed. Gr. Achtbare de Gedeputeerde Staten de sluiting der Visscherij in deze Provincie is bepaald te begin nen op den 15 Maart aanstaande en te eindigen op den 31 Mei daaraan volgende, na welk tijdstip dezelve op de gewone wijze weder zal mo gen worden uitgeoefend; terwijl de Visschers van beroep de door hen vóór den aanvang der sluitinggevangen Vischtot op den 1 April aanstaande zullen mogen verkoopen. Dat van deze sluiting is uitgezonderd de Palingvisscherijwelke ech ter, gedurende den gesloten Vischtijdniet anders dan met Fuiken, Trommels of Aalkorven zal kunnen uitgeoefend worden; vermogende nochtans die Vischtuigen. alleenlijk dóAr worden gebezigd alwaar het ge bruik derzelve niet volgens de Poücie-reglementen is verboden. Zullende een ieder die zich eenige overtredingen ten deze mogt ver oorloventot de straffen bij de Wetten bepaald worden vervolgd. En zal ten einde niemand hiervan eenige onwetenheid voorwende deze worden afgekondigd en aangeplaktwaar zulks gewoon is te ge schieden mitsgaders in het Provinciaal blad geplaatst. Middelburg, den 12 Maart 1831. VAN VREDENBURCH. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats der Provincie Zeeland, Gezien hebbende het besluit van den Heer Gouverneur dezer Provin cie, van den 7 dezer, betrekkelijk de verwisseling der Recepissen ge sproten uit de Geldleening vastgesteld bij de Wet van den 22 November 1830, tegen Obligatie» rentende vijf ten honderd; Noodigen hiermede elk In- en Opgezeten dezer Gemeente, dien zulks zoude mogen aangaan, uit, om de onder hen berustende, nog niet door een* der Gecommitteerden uit het Bestuur geviseerde, Recepissenten spoedigste, en weh vóór den 15 dezer, aan dat visa, zonder hetwelk de Recepissen geheel zonder waarde zijn te onderwerpen. En opdat niemand hiervan onkundig zijzal deze worden afgekondigd en in dezer Stads-Courant geplaatst. Middelburg, den 10 Maart 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, Voor den Secretaris afwezig C A T SGriffier. Deze Aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het Be stek ligt van heden af ter lezing in de voornoemde Gemeente-Kamer terwijl, twee dagen vóór de Aanbesteding, aanwijzing der voorzeide Werken zal worden gedaanen inmiddels bij den Burgemeester nadere informatien te bekomen zijn. Serooskerke den 9 Maart 1831. Burgemeester en Assessoren voornoemd P. P. MELIS. Ter ordonnantie van dezelve, De Secretaris L. M. de KANTE II. GROOT-BRIT TAN JE. LONDEN den 9 maart. Zatiirdag avond heeft zich Z. K. H. de Prins van Oranje naar het kasteel van Windsor begeven en den volgen den ochtend IIH. MM. de koning en koningin naar de kerk van het kas teel vergezeld, om er de godsdienst-oefening bij te wonen. Z. K, H. zat met HH. MM. in hetzelfde rijtuig. Eergisteren is weder eene conferentie der gevolmagtigde ministers over de zaken van Belgie gehouden die drie uren geduurd heeft. FRANKRIJK, PARIJS den 5 maart. De benoeming van den heer de St. Aulaire als gezant te Rome, den admiraal Ferheull, als gezant te Berlijn, en den heer de Rumignyals gezant bij het Zwitserschc verbond, wordt heden officieel in den Moniteur aangekondigd. Bij de Protestantsche gemeente te Parijs is besloten om, daar twee kerken, uit hoofde van den grooten afstand, thans niet meer voldoende zijnkapellen aan te leggen, waarvan 'er eene al spoedig zal worden ge opend. NEDERLANDEN, s GRAVENITAGE den 12 maart. Luidens officiële berigten uit Maastricht, van den 5, schijnen thans de Belgen ernstiglijk bedacht te zijn om terug te trekken tot de stellingen, op welke zij zich voor den 27 november 11, bevonden. - De hertog van Saksen-Weimar heeft, den 5 dezer, in zijne betrek king als burgerlijk en militair gouverneur van het groot-hertogdom Luxemburg, de volgende proclamatie uitgevaardigd: „De politieke toestand des koningrijks heeft den Koning doen be sluiten 0111 aan het groot-hertogdom een bijzonder bestuur en afgezonderd van dat der overige provinciën te geven. „Dit bestuur, voornamelijk uit inboorlingen bestaande, zal met eene volmaakte kennis van het land handelenen steeds het karakter en de behoeften der inwoners in aanmerking nemen. Het vertrouwen desKonings heeft mij aan het hoofd van dat bestuur geplaatst; inwoners van het groot-hertogdom, ik hoop uw vertrouwen te winnen. „De regten van het Koninklijk Kuis op dit land, als ook zijne betrek. kingen met het Duitsch bondgenoodschap, Zijn door de conferentie vati Londen erkend en gehandhaafd geworden. Het zou van den Koning af hangen om zijn gezag te doen herstellen door de magt van het bond genootschap; doch hij heeft verkozen u den tijd te laten om tot uwe pljgten terug te keeren alvorens op dit land den last van eene militaire bezetting te doen drukken. Ik zal de toetredingen ontvangen die mij schriftelijk of mondeling zullen gewórden binnen den tijd van eene maand, te rekenen van heden. Ik ben onder 11 gekomen om u de vaderlijke bedoelingen des Ko- nlngs te doen kennen inwoner* van Luxemburggehoorzaamt aan zijne opioeping. Uwe pligten stemmen met uwe wel begrepene belangen overeen." In de proclamatie van Z. M. den Koning zelf aan de inwoners van ziio groot-hertogdom, wordt, onder anderen gezegd, dat aan hetzelve onverwijld eene geschikte staatsregeling zal worden gegeven dat een militair korps uit getrouwe Luxemburgers en troepen van het Dtiitscke bondgenootschapden nieuwen gouverneur de sterke hand zal leenen dat in het vertrouwen dat de verdoolde burgers tot hunnen pligt zul len wederkeeren aan dezelve vergiffenis wordt geschonken, maar dat de halstarrigen de gestrengheid der wetten zullen ondervinden dat in de publieke zaken de in dat land gewone talen, (de Hoogduitsche en Fran- schej) zullen worden gebruikt; dat de inboorlingen de voorkeur voor ambten en bedieningen zullen hebben. De waarborg van de vrije uit oefening van godsdienst en van het genot der burgerlijke regten, mits gaders de bevordering der grootste publieke en partikuliere welvaart maakten steeds de bestendige zorg van Z. M. uit. Zullende het stelsel van belastingenzal in overeenstemming met de plaatselijke gesteldheid erf de belangen des lands en der inwoners worden gebragt. Van tijd tot tijd behelzen de Belgische bladen zware beschuldigin gen tegen onze troepen in Zeeuwsch- of Staats-Vlaanderenals of de zelve de sluizen, die in hunne magt waren, moedwilliglijk openden, om de ingezetenen der door de muiters bezette polders overlast aan te doen en schade toe te brengen. De Staats-Courant van heden behelst eene cor respondentie desaangaandetusschen den zich noemenden brigade-gene raal opper-bevelbebber der krijgsbenden aan de grenzen van Zeelanden onzen wakkeren kolonel Ledel, waaruit al Wederom ten duidelijkste blijkt, dat de schuld geheel aan de zijde der Belgen is, als welke, tegen alle overeenkomsten aanzoodra de Belgische krijgsmagt aan de overzijde aanmerkelijk vermeerderd was, meesters van den kapitalen dam zijnde, het water zoodanig lieten afloopendat er te Waterlands-Kerkje en el ders niet meer dan 75^180 Neder), duimen water stond, hetgeen uit een militair oogpunt beschouwd, tegen de veiligheid van ons leger en ook tegen de overeenkomst streedvolgens welke er ten minste zoo veel water in het kanaal moest blijven, om het doorwaden onmogelijk te ma- kén. De kolonel begon thans een zijner geringste dreigementen ten uit- öpetide de sluis van den Magdalena-polderwaarop hij dan eindelijk eenen geschikten brief van den bovengenoemden IVauthier bekwam en even ge schikt beantwoorde, daarbij eenige voorwaarden bepalende, welke waar schijnlijk evenmin van den kant der Belgen zullen worden nagekomen, als de vorige overeenkomsten, in wélk geval de kolonel Ledel voorne mens is, nog krachtdadiger middelen te zullen bezigen, onder anderen, de sluis aan den kapitalen dam door eene kanonneerboot te doen weg schieten, een feit dat de Belgische leugen-bladen hem reeds als begaan aanwrijven, hoe zeer het tot dusverre slechts eene bedreiging geweest is# BREDA den 11 maart. Gisteren zijn alhier gepasseerd dertien voor name inwoners uit BrusselGent en Antwerpen aan hun hoofd hebben de den heer van del- Eistvoorzitter van de regtbank van koophandel te Brusselmeu verzekertdat zij zich naar 's Gravenhage begeven ten einde, zoo mogelijk, bij Z. M. den Koning ten gehoor te worden toe gelaten. FORT BATH Eiland Zuid-Bevelandj den 6 maart. Heden morgen omstreeks 8 uren heeft alhier een droevig ongeluk plaats gehad; vier werklieden van de fortificatie-werken alhiermet name Adriaan Serra- risdeszelfs broeder Anthonie Serraris een andere Anthonie Serraris en Cornelis Lodovikus de llrak allen uit de gemeente Hontenissezich met hun verdiend weekgeld naar hunne vrouwen en familien willende bege ven om van daar vervolgens met eenige noodwendigheden den Volgen den dag te rug te keeren werden door den schipper Cornelis Markus en zijn jongste zoon Hendricus oud i<5 jaren, tehuis behoorende aan den Kruispolder in de gemeente Hontenisse, voerende de Poon Catharina vair Rotterdam naar Welzoorden bestemd, met deszelfs boot van het hoofd afgehaald, ten einde met hen dien overtogt te doen; dan het vaartuig met des schippers oudsten zoon onder zeil gebleven zijnde, zoo had de ze naauwlijks een rouw toegeworpen, of de boot dwars gekomen zijnde werd door de felle vaart en stroom omvergesleepten het touw losge laten waardoor vier der in de boot zich bevindende manschappen, mee name Anthonie Serraris en laatstgenoemde Adriaan SerrarisCornelis Lodovikus de Brak-en des schippers jongste zoon Henrikus Markus in een oögenblik jammerlijk hunnen dood in de golven hebben gevonden, zonder dat het, in weerwil van alle aangewende pogingen door den schipper-visiteur van het alhier geposteerde stationair vaartuig Arie Smaal deszelfs zoon Pieter Smaalen de beide matrozen Albert Bruins en Ar ie Boxman, aan hun is kunnen gelukken dezelve te redden alzoo de zelve, en hoezeer des schipperszoon een goede zwemmer was, dadelijk waren verdwenen, zonder dat men iets meer van hun heeft gezien; door hunne ijverige en menschllevende hulpvaardigheid, pogingen en da delijke toesnelling met derzelver sloep hebben zij tochtot vreugd van vele omstandershet streelend genoegen mogen smaken den voornoem den schipper Cornelus Markus en eerstgenoemden Adriaan Serraris ie redden en aan het leven terug geven. MIDDELBURG den 14 maart. Bij besluit van Gedeputeerde Staten dezer provincie, van den 4 dezer, is bepaald, dat de herijk van de Nederlandsche maten en gewigtenover dit jaar, den 1 april aanstaande een aanvang zal nemen en den laatsten junij daaraanvolgende gesloten zal worden. Dit besluit zal in ons eerstvolgend No. worden geplaatst, Volgens de Gentsche dagbladen staat het gnrnisoen dier stad veran derd te worden en zal door een regiment Luikenaars en Walen worden vervangen.

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1