ZEE-TIJDINGEN. A DF ER TENT JEN. Te Middelburgter Boekdrukkerij van de G E B U O E D E R S ABRAHAMS. 15- Belgie zal, ter zake van de verdeeling der schulden van liet ko- nitigrijk der Nederlanden met geene andere lasten bezwaard worden dan die in de bovenstaande artikelen io,'ji en 13 bepaald zijn, 16. De verevening der lasten, vermeld in de gezegde artikelen, zal plaats hebben overeenkomstig de bij dezelfde artikelen aangenomen begin selen en wel door eene vereeniging van Hollandsclre en Belgische com missarissen welke binnen den kortst mogelijken tijd in 's Gravenhage zullen bijeenkomen vermits alle de voor zulk eene verevening vereischte stukken en bescheiden zich in die stad bevinden. 17. Tot dat de werkzaamheden dezer commissarissen zullen afgeloopen zijn, zai Belgie gehouden zijn, om voorloopig, en behoudens nadere verevening deszelfs verschuldigd aandeel in de rentebetaling en de ver nietiging der schulden van het Koningrijk der Nederlanden bij te dragen, naar de evenredigheid voortspruitende nit de artikeleu 10 en 11. 18. Firdien er bij de werkzaamheden der gezegde commissarissen, of in bet algemeen bij de toepassing der bepalingen wegens de verdeeling der schulden geschillen mogten rijzen, welke niet in liet minnelijke kon den beslecht worden dan zouden de vijf mogendheden bemiddelend tus- schen beide treden, ten einde de geschillen, op de meest met diezelf de bepalingen overeenkomstige wijze, te vereffenen. Tevens is nu ook een protocol van 18 februarij 11. publiek gemaakt, houdende dat de gevoimagtigden van Z. M. den Koning der Nederlanden, 2ich verecnigd hebbende met de gevoimagtigden der vijf bovenverklaard hadden, door den Koning hunnen dóorluchtigen meester gemngtigd te zijn, om eene volledige en algebeele toestemming te geven tot alle de artikelen der grondslagenbestemd om de scheiding van Belgie en Holland te vestigen. ROTTERDAM den 7 maart. Heden ochtend is hier eene vergade ring van deelhebbers in de Nederlandsche Handel-Mantschappij gehouden, waarin tot commissaris, in plaats van wijlen den heer F. Smeerbenoemd is de heer Jacob Moll Hz. ZIERIKZEE den 8 maart. Bij besluit van den 18 jannarij jl.no. 59, is door Z. M. tot arrondissements notaris te Zierikzee, in plaats van wijlen den heer Dignus Boom benoemd de beer Dirk Uyttenhoo- ven die op lieden als zoodanig den eed heeft afgelegd en zijne functie aanvaard. MIDDELBURG den 9 maart. De tijding, dat de Russen in War schau of wel in de voorstad Pragawaren binnengeruktwordt tot heden niet bevestigd. De berigten wegens de gebeurtenissen in Polen zijn nog onvolledig en soms tegenstrijdig. Het protocol van den 19 februarij (waarvan wij in ons vorig no, melding maakten) eindigt als volgt Dat Z. M. de Koning der Nederlanden zonder eenige bepalingen aangenomen hebbende, de bij het protocol van 18 februarij 1831 ge maakte schikkingen betrekkelijk de afscheiding van Belgie met Holland, door de mogendheden alle ondernemingen van de Belgische autoriteiten tegen het grondgebied, hetgeen bij het protocol van 20 janunrij 11., voor Iföllandsch is verklaart, zouden beschouwd worden als eene hernieuwing van den strijd, waaraan de vijf mogendheden hebben besloten een einde te maken." De Belgische dagbladen behelzen de volgende artikelen De heer Ch. Rogier is, zegt men in den nacht van den 3 naar het leger vertrokken, belast men eene belangrijke en geheime zending. Hij zal zich dadelijk naar het korps van den generaal Mellinet begeven. Men ver. spreidt op rekening van laatstgemelden de tegenstrijdigste geruchten doch dat hij zou zijn overgeloopen blijkt ongegrond te zijn. De heer Gendebien blijft minister van justitie en eersten voorzitter van het hof van Brussel. De regent heeft hem zijn ontslag geweigerd. De heer de Celles zal van zijne zending naar Parijs worden terug- -geroepen, zijnde de heer Ch. Lehon als gevolmagtigd minister van Bel gie bij het Fransche kabinet benoemdom eerstgemelden te vervangen. I11 de zitting van het nationaal congres van den 5 maart is beslo ten toteene geldleening van 12 millioen guldens. Men verzekert dat een Badensch en Hessisch korps van 6000 man iri naam des Duitschen bondgenootschap in het Luxemburgsche is gerukt. Dij' Luxemburgers hebben, zegt men, besloten zich te verdedigen. Het beginsel van «;>/-tusschenkomst laat men varende oorlog dreigt. Men meldt van Mentzdat reizigers, welke uit Frankrijk komen, verhalen, dat in de oostelijke departementen eene buitengewone krijgs toerusting plaats heeft. In dat en in het noordelijk gedeelte van Frank rijk, h-ebben zich reeds 84,000 vrijwilligers voor de militaire dienst aan geboden, zoodat men zelfs genoodzaakt was voor het oogenblik het aan nemen te staken. In Lotharingen zijn de steden en dorpen zoodanig met troepen vervulddat de reizigers moeite hebben zich een verblijf te ver schaffen. Men roemt vooral de schoone houding der artillerie, welke zeer talrijk is. Toni, Metz en Verdun zijn overvloedig geproviandeerd. - I11 de correspondentie van den Messager des Chambres (een Parijsch dagblad) leest men uit Luik den 28 februarij Het korps van Mellinet staat te worden ontbonden. De krijgstoerus tingen van Prtiissen bestaan wezenlijk er is een zwaar artillerie-park te Gulik aangekomen. Die vesting van weinig belang en door de groote toevoer'opgevuld zijnde, heeft men een deel geschut bij Aldenhoven op den weg van Aken gepl'nats." Van Parijs den 1 maart wordt in den Constitutionnel gemelddat men spreekt van een boogstbelangrijk rapport door den minister van oor- Jog aan den koning gedaan, waaruit blijkt, dat het Fransche leger, op 480,000 man voltallig gebragtin twaalf korpsen ieder uit twee di- vfsjen bestaande, zal verdeeld worden. Deze korpsen zullen in drie litiien öp onze continentale grenzen-, van Baijonne tot aan Duinkerke, geposteerd worden. Als generaals met het opperbevel belast, worden genoemd de maarschalk Gèrardde generaals ClauselLamarque en an deren; men voegt hierbij, dat de maarschalk Soult het bevel zal voeren over de korpsen welke op de noordelijke grenzen vercenigd worden, Van Parijs den 2 maart schrijft men: Gisteren avond omstreeks 7 uren trokken omtrent 200 werklie den uit de voorstad St. Antoine naar het plein vnn het stadhuis alwaar zij zich van een driekleurig vaandel meester maakten. Van daar begaven zij zich in stilte naar het Palais-Royal. Het paleis naderende deden eenigen hunner het geroep van brood! werk! hooren. De post der na tionale garde kwam in 'tgeweer, en vroeg hun, of zij eene deputatie wilden zenden om de reden van hun geschreeuw te kennen te geven hetgeen zij weigerden. Twintig hunner betoonden zelfs eene zoo blijk bare kwaadwilligheid dat de nationale garde hen arresteerde. De overi ge verstrooiden zich allengs, zijnde ten 10 uren alles rustig." Betjrsprjjs te Amsterdam7 Maart. Recepissen van de Geldleening van 1830 74s*& 75s Schatkist-biljet- ten9j|.Jt92§ 5 de 2§ pets. Nat. Werk. schuld 39 i 39^ 4i Pct- Afhort. sy'ndic. 66\ 68 Frankr. 3 pc. Inscbr. 55§k j6|Enge!, gec. 76J- a 76|; 6 pet. Russ. Inschr. 565 k 57. Id. 5 pet. obl. bij Hope Co. 885 a 89. VLISSINGEN den 8 maart. Zr. Ms. brik de Kemphaan is gis teren van voor Antwerpen hier ter reede gekomen. Ook is van Antwerpen op onze reede aangekomen Ceorge Mary kapt. D. Thompson bestemd naar' Londen niet vlas. Den 5 dezer is in de haven alhier binnengekomen FAdèle Chérie, kapt. L. Bouvier, van Duinkerke, met ballast. Den 6 is alhier ter reede gearriveerd Carl Andreaskapt. J. Sjoman, van Torrivigamet zout, op order. Voorts zijn den 6 en 7 dezer, voor Antwerpen bestemd, op onze reede aangekomen: la Carolinekapt. L. Soupat, van Havre-de-Graceert New-Frederickkapt. J. Ives van Londen, heide met stukgoederen; A le x anderkapt, p, J. Colas vari Buenos-Ayres met huiden, IFilliam the Fourthkapt. G. GriUshirevan Nieuw-York met potascif, verw- hout en katoen. V Ook is den 6 naar Antwerpen opgezeild het schip Nelson kapts V?". Chrishop, onlangs van Newcastle alhier binnengekomen. Oostburg den 2 Maart 1831. Heden overleed in den ouderdom van 58 ja; -n, na eene ziekte van weinige dagen, de Wel-Ed. Heer JAN van CASTEEL, Stads en 's Rijks Ontvanger alhier. Openbare VERKOOPING binnen VLISSINGEN, bij het Kleine Hoofd achter de Oude Timmerwerf, op Vrijdag den 11 Maart 1831., voormid dags 11 uren, van eene aanzienlijke partij SCHEEPS-AFBRAAKbe staande in Eiken Planken Balken en Brandhout. PUBLIEKE VERKOOPING te VLISSINGEN, Dingsdag 15 Maart 1831 's morgens teil 10 uren, en volgenden dag, in de Kleuvenier- straat, E. 56, alwaar overleden is de Wed. J. B. Kloeggvan roerend Goed, als: Vrouwe Kleederen, Goud, Zilver en Juweelen Stoelen, Tafels, Kassen, Kisten, Kabinetten, Koper-, Tin- Blik- Ijzer- en Glaswerk Porcelein en ander Huisraad. Daags te voren te zien. J11 het laatst der maand April eerstkomende zal op de Hofstede be woond bij de Weduwe Jan IVa'.ravete BRIGDAMME in het open baar te koop worden aangeboden: een groote partij BEESTIALEN BOUW- en MELKERS-GEREEDSCHAPPEN en meer. J)e DEKHENGSTEN in het District Walcherenwelke voor 1831 zijn goedgekeurd, behooren aan Adriaan AdriaanseAdriaan KooleDa- vid van den Bosse Leyn Sterk en Cornelis Fret. fe koop een Koppel PAARDEN, geschikt voor alle werk, alsmede een Tweebanks en een Driebanks WAGEN; adres lange Geere, K. 316. p. JAUFFRED is weder alhier gearriveerd, met een schoon assorti ment Ferviersche LAKENS, van onderscheidene kleuren en kwaliteiten; is uitgepakt bij P. HertoghGortstraat; blijft tot nadere advertentie; Beste gerookte WINTER-ZALM, LANDORIUMofZOUTEVISCH, dito EELBOT en SCHELVISCfi, zoete CIIINA'S-APPELEN en Mal- lagnsche CITROENEN en KASTANJEN, tot een civielen prijs, bij B. A. Schutz op de groote Markt. B?ste roode en witte AARDAPPELEN, tot een' civielen prijs, in het grooc en klein bij 11. IVeissenbachkorte Noordstraat. JFene Burger DIENSTMEID, met Pot en Wasch kunnende omgaan, met Mei benoodigd adres bij den Boekverkooper Hendrikse. Jn den Boekwinkel van de Gebroeders ABRAHAMS is te bekomen; Reglement op de exercitien en manceuvres der Infanterie3 stukken in gr; 8vo.als Soldaten, en Pelotons-School, met de generale kommando-woordeniste stukje, f 1 80. Bataillons-School2de stukje, f 1 5c. Evolutien van Linie, 3de stukje i go. Reglement ingerigt voor het Theoretisch Onderwijsdoor den Generaal Dibbetz, 2 stukjes in zak-formant, 1 ieder afzonderlijk 50 ets. Algemeen Reglement op de Inwendige Dienst de Policie en de Krijgs tucht, gr. 8 vo. f 80. Marsch-Reglementten dienste van alle Militaire Korpsen, gr. 8vo. 30CCS. Reglement voor de Garnizoensdienstgr. 8vo. 75 ets. Reglement van Krijgstucht of Discipline in zak-formaat30 ets. Provisioneel Reglement van Administratie bij de Landmagtgr. 8vo. f 130. Algemeene voorschriften op de uitvoering van het Provisioneel Regle ment van Administratie bij de Landmagt, gr. 8vo. 1 30. Schorten Gids voor de Onder-Officieren en Korporaals van de Infante rie, met het bijvoegsel over de Voorpostendienstiemo., vierde druk, 1 30. Over de Voorpostendienst afzonderlijk, 25 cts* Krijgs artikelen, in zak-formaat20 cts. Algemeene voorschriften omtrent het tirailleren en het defileren, 40 cts. Fan der Netten Handleiding tot het gebruik van het Schietgeweer bij het Schijfschieten en in het Veld gr. 8vo. f 1 80. Mr. NahuysTableau der kommando's en bewegingen van de Bataillons- School 410.zonder platen f 2 30 met platen f 3 50. BuserHandleiding voor aankomende Officieren en Onder-Officieren, ter verkrijging van eenen behoorlijken leefregel8vo. 90 cts. en meer andere Militaire Werken Staten, Rapporten enz., alsmede de Portretten van de Generaals van Geen en Chasséen van den Lui- tertnnt-ter-zee van Speyk. Li denzelven Boekwinkel' kan worden deel genomen in eene uitgezochte Leesbibliotheekalsmede in de lectuur van het Parijsche Journal des Da mes et des Modes. Bü den Boekverkooper C. E. SCHUTTERS wordt heden uitgegeven Bijdrage ter nagedachtenis vnn J. C. J. van SPEYK, door J. W. SCHUURMANS, Muzijk-Onderwijzer te Middelburg, (uitge geven ten voordeele van het te Amsterdam op te rigtene Mo nument) voorgelezen in het Departement Middelburgder Maatschappij Tot Nut van 'r Algemeen, den 9 Maart 1831. Bovenstaande heeft ontvangen FAN SPETKChanson Patriotique de M. Charles Durandmusique de C. Mïïhlenfeldt B)e Boekhandelaar MESTDAGHte Flissingengeeft heden uit en heeft alom verkrijgbaar gesteld: Mijne Hulde aan mijnen PFapenbroeder J. C. J. VAN SPEYK, door een' Zee-Officier 2 15 cts. Bij denzelven zijn nog slechts eenige weinige exemplaren verkrijgbaar van het bijna uitverkochte werkje Uitboezeming op VAN SPEYK ii 15 cts» Hij is weder voorzien van liet welgelijkend Portret van van Speyk.

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 2