MIDDELBURGSCHE COÜRAN T. N\ 26. Dingsdag 1 Maart 1331* NIE UWSTIJDINGEN. NEDERLANDEN. D NOTIFICATIE. e GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat door Zijne Exc. den Heer Opper. Jagermeester van Z. M. Opper-IIontvester voor de Noordelijke Pro vinciën, met overleg van Hun Ed. Gr. Acbtb. de Gedeputeerde Staten, de Sluiting der Jagt op Ganzen en Eendvogelsbinnen deze Provincie, is bepaald op den I Maart aanstaandezullende die op IVatersnippen tot den 1 April daaraanvolgende worden opengelaten met dien verstande échter, dat deze laatste, wat de publieke Jagt aanbelangtalleenlijk geo pend blijft op het Water langs de Stranden en Oevers van Waterplassen en op lage moerassige Landenen bepaaldelijk is gesloten in en langs Bosschen, als mede op Bouw- en Weilanden tot het gewone Jagtveld behoorende. En zal ten einde niemand biervan onwetendheid voorwendedeze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks gewoon is te geschieden, mitsgaders in het Provinciaal blad geplaatst. Middelburg, den 25 Februarij 1831. VANVREDENBURCH. AANBESTEDING. De Heer DIRECTEUR-GENERAAL voor de MARINE zal, op den 3 Maart 1831, aanbesteden, de levering van de, gedurende den jare 1831 voor de dienst der Marine te Vlissingen en te Rotterdam be- poodigde Goederen en Materialen en zulks bij inschrijving aan de minst- aannemendeti. De Inschrijvlngs-Biljetten zullen, om in aanmerking te kunnen komen, pp Zegel geschreven en vóór of uiterlijk op den voorz. dagdes mid dags vóór ia uren, francobij het Departement voor de Marine te s Gravenhage behooren te zijn ingediend. De voorwaarden dezer aanbesteding zijn onder anderen ook ter Griffie van het Gouvernement van Zeeland te lezenen de monsters der goede ren, welke daarvoor vatbaar zijn, kunnen ook bij de Directie der Marine te Vlissingen bezigtigd worden. DUITSCHLAND. BERLIJN den 20 februarij. De keizer van Rusland heeftbij een manifest, aan de Russen bekend gemaakt, dat de hoop, dat de Polen van zelve tot hunnen pligt zouden wederkeerenvervlogen is dat de rijksdag den keizer en zijn huis vervallen van den troon heeft verklaard, en dat Z. M. derhalve aan het leger bevel heeft gegeven, om tegen de oproerlingen op te rukken. De keizer heeft eene nieuwe ligting van recruten voor zijn leger be volen en wel van drie man op elke vijf honderd zielen. Het hoofdkwartier van den maarschalk Diebitsch werd den 15 te Broek verwachten dien dag moest de generaal von Maudestierna in Lomza binnen trekken waarna hij. langs de grenzen tegen Plock zal voortruk ken. Nog zou de prins Schakofskot den 15 zijn hoofdkwartier in Szczuczijn vestigen, en twintig regementen Donsche kozakken in den omtrek van Slonijn bij Grodno aankomendie langs de grenzen het hoofdkorps moeten volgen. Binnen weinige dagen zouden de keizerlijke garden in Polen binnen marcheren, en wel in het district van Augustow. Men verneemt, dat een Russisch leger, onder de generaal Geismarbij Pulawy over de Weichsel gezet iswaarna het Radoms bemagtigd heeft en naar Roszijn voortgerukt is. Bij Pultusk zou een gevecht plaats ge had hebben dat tot nadeel der Polen uitgevallen was. FRANKFORT den 20 februarij, Verscheidene Beijersche dagbladen hebben door eene verandering in hunne uitgave de onlangs ingevoerde bepalingen omtrent de censuur weten te verijdelen, en behelzen, onder nieuwe benamingen in het licht verschijnende op nieuw hevige aan vallen tegen het bestuur. Uit Weenen wordt gemeld, dat-bet Oostenrijksche kabinet besloten heeft, aan de Icaliaansche revolutie, door krachtdadige militaire maat regelen, spoedig een einde te maken, en reeds heeft werkelijk het ge lucht geloopen, dat Oostenrijksche troepen in Panna en Modena gerukt zijn. Deze tijding schijnt echter nog allezins bevestiging te behoeven, nademaal men van eene vrij goede hand uit Weenen meldtdat de Fran- sche gezant, de maarschalk Maisonaan het Oostenrijksche kabinet te kennen heeft gegevendat alle militaire tusschenkomst van Oostenrijk door zijn hof als eene vijandelijke daad zoude beschouwd en onmiddelijk met bewegingen tegen Siivorje en Piemont zoude beantwoord worden. Men ziet alzoo met veel belangstelling en niet zonder groote spanning den uitslag van deze gewigtige aangelegenheid te gemoet. Velen geloo- ven dat Oostenrijk zich door de bedreiging van Frankrijk niet zal la ten afschrikken, om de oproerige Italiaansche gewesten, welke door vorsten van het keizerlijke huis bestuurd worden, te bezetten. GROOT-BRITTANJE.' LONDEN den 2a februarij. Over het geheel is thans de toon om trent de Belgen in onze geachtste bladen, zeer gedaald, en de van de IVeyers en anderen, die kort geleden nog vele bewonderaars vonden, worden thans, als ongeschikte diplomaten en wispelturige wezensbe- «pot en gelaakt. 's GRAVENHAGE den 25 februarij. Z. M. de Koning heeftbij besluit van den 24 dezer, eene comnpissie benoemd ter herziening van de wetboeken en wel het Burgerlijk Wetboek, het Wetboek van Koop handel, het Wetboek van Burgerlijke Regcsp-leging en het Wetboek van Strafvordering, alsmede de wet van 18 april 1827, omtrent de zamen- steiling van de regterlijke magt. Die commissie is belast met achtervol gens 8e vereischte opstellen van wetten, houdende de veranderingen en wijzigingenwelke zij noodzakelijk mogt achten in de reeds aangenomen wetboekenvoor te dragenen daarbij te voegen zoodanige rnemorien als tot toelichting dienstig mogten worden geoordeeld. De leden dier commissie zjjn d,e heeren en mrs. T. Sypkens jhr. Beelaerts van Blok- Ithuifl. J. Dy chineest erC. Asser71/. van Asch van Wijck J. B. - -Donker Cuvtius jhr. M. II'. de JongeF. Frets en J. op den Hoofalle 4ed«n van de Tweede Kamer der Ókaten-Generaalbehalve de heer C. Asser. De reeds gedrukte wetboeken zullen verkrijgbaar wordea ge steld. Z. M. en Prins Frederik der Nederlanden zullen zich na den 98 dezer naar het leger begeven. Op last van het opperhoofd van het Belgisch departement van oor. log is aan alle werkzaamhedenwelke konden strekken om de statf Antwerpen in staat van tegenweer te brengeneen einde gemaakt. Men begint het meer en meer daarvoor te houden, dat, bijaldien de Belgen niet spoedig voldoen aan hetgeen hun door de vijf mogendhe den is opgelegden de positien hernemenwelke zij den 21 november iezettedende Pruissische troepen, doch zonder medewerking van Ne derlanders hen dnarioe zullen genoodzaken. De Engelsche commissarissen, die naar Maastricht zijn geweest, hebben een voor de Belgen zeer ongunstig rapport naar Londen gezon den. De schuld wordt op Mellinet geworpen, en lord Ponsonby heeft i£c'u gehaastom krachtdadige maatregelen van de zijde der mogendheden te verlangen. Eene estafette, den 23 uit Maastricht vertrokken, heeft alhier de tijding medegebragc, dat de vijand toen in ernst bedacht scheen te zijn, om die vesting te deblokkeren. De bevelhebber Daine heeft den generaal Dibbetz doen weten, dat hij de wegen naar Aken, en, over Lanaken en Heclnel, naar Noord-Braband geheel zoude laten openstellen. Uit het antwoord van den generaal Dibbetz schijnt te blijkendat zoo lang niet volledig aan den inhoud van het protocol zal zijn voldaanen ook de vaart, langs de Zuid-Willemsvaart volkomen vrij, en niet bedreigd zal zijn, de vaart op de Maas, beneden Maastricht, niet zal worden opengesteld. De commissie van openbare veiligheidwelke in plaats van de wettige regering te Gent is opgetreden, neemt allerlei geweldige maatregelen, die noodzakelijk de ingezetenen moeten verbitteren. Dezer dagen heeft zij onderscheidene stedelijke ambtenaren onder het voorgeven van be zuinigingen te willen maken, afgezet, onder welke men opmerkt den verdienstelijken architect Roelantsden ontwerper van het prachtige «ka- demiegebouw. Laatstleden donderdag zijn twee stoombooten en zestien Hgter» voor de citadel van Antwerpen aangekomen en vrijdag nog vier schepen meest met hooi, stroo, brandhout en andere behoeften geladen. Zacurdag zijn weder verscheidene ligters voor de citadel aangekomen. De helft van de batterij rijdende artillerie, welke, na de gevechten van september te hebben bijgewoond, alhier in bezetting heeft gelegen, is weder naar het leger terug getrokken. Aanhet Koninklijk Instituut voor de Marine te Medemblik zal eerst daags met veel plegtigheid, ter eere van den heldendood van J. C. J. van Speykeen gedachcenisfeest gevierd worden. De hoogleeraar Lauts zal bij die gelegenheid eene feestrede uitspreken. Nergens voorzeker kwam zoodanig feest meer te pas dan daarwaar officieren voor de Nederland- sche marine gevormd worden. BREDA den 2<5 februarij. Heden veranderen de meeste korpsen welke tot nu toe, sedert den voorgenomen togt naar Maastrichtinde zelfde positie gelegen hadden van kantonnementenen breiden zich meer over de geheele linie der grenzen van onze provincie uit. Deze beweging was des te noodzakelijker gewordendaar het leger sedert korten tijd door vele nieuwe troepen is versterkt. Sedert eenige dagen loopt het gerucht dat Z.K.H. Prins Frederik ingeval de vijandelijkheden zonden beginnenhet komtnando van het leger op zich nemenen dat als dan de armee in drie divisienelk gekommandeerd door een divisie-generaal, zoude verdeeld worden, MIDDELBURG den 28 februarij. De heer Dubosck heeft in het Journal de Flandres een brief geplaatst, waarin hij zich beklaagt dat de Hollanders aan den kapitalen dam den wapenstilstand schenden en er alle soort van vijandelijkheid uitoefenenen waarbij hij de grondbezitters óp de gevaren htlnner landen opmerkzaam maakt. Doch uit vroegere en latere voorvallen tussehen onze troepen en de muiters aan die plaats is het maar al te dikwijls gebleken, hoe laatstgemelden den wapenstilstand eerbiedigen en gedurig onze posten verontrusten, die dan ook niet in gebreke blijven om hen met bebloede koppen terug te jagen. De Courrier des Pays-Bas meldtdat lord Posonhy aan bet diploma tiek comitté het protocol van 27 januarij heeft bekend gemaakt. Zie hier wat de Courrier van dat protocol over de verdeeling der schulden bekend maakt, terwijl hij hetzelve als een onregtvaardig stuk behandeld: Bij de inleiding verklaart de conferentie zonder omwegen dat zij uit gaat van de traktaten van 1815; dat zij de schulden in massa beschouwt zonder te letten op haren oorsprong, en dat zij bij de verdeeling vol gens de finantiele inkomsten van Belgie en Holland te werk gaat. Zij neemt in de verdeeling tot grondslag de gemiddelde evenredigheid der di recte en indirecte belastingen en de accijnsen gedurende de jaren 1827 1828 en 1829; dien ten gevolge legt zij de zeven provinciën, die Bel gie zullen moeten uitmaken, de betaling op van ff van het geheele be loop der schuld, en aan Holland ff. Voor schadeloosstelling zullen de Belgen deelen in den handel op de koloniën zoolang die onder het beheer van den Koning van Holland zul len zijnmits ook in alle de kosten van verdediging bijdragende. „De beslaglegging op de goederen en domeinen van den Koning van Holland moet worden opgehevenen Z. M. zal daarvan in bezit wor den gesteld. De vereffening der schuld tussehen Belgie en Holland zal in den Haag geschieden; in afwachting dier vereffening zal Belgie gehouden zijn voot- loopig deszelfs aandeel in den intrest te betalengerekend op ff. De haven van Antwerpen zal voortdurend eene handelstad blijven. Ge heel de marine zal Holland toebehooren. '.De gevolmngtigden beschouwende het werk der bevrediging voor ge ëindigdbesluiten, dat de bepalingen in alle de protocollen vervat, In een geheel zullen vereenigd worden en in «ene gelijkvormige reeks van artikelen zullen vervat zijnonder den titel van Grondwettige bepalingen van de Scheiding tussehen Holland en Belgie En opdat men niet mistaste in den aard van hunne tusschenkomst, ein digt Talleyrand en zijne medegenooten ten naastenbij in dezer voege be mogendheden aarzelen niet om zich het regt toe te kennen van deze grondslagen te leggen, en zonder andere belangrijke verschillen ta te beoordeelenzonder iets te beslissen over de souvereiniteit van Bel gie,'komt het'hun toe om te verklaren dat in hunne oogeu de souverein

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1