N\ 14. MIDDEIjBURGSCHE COURANT* Dingsdag NIEUWSTIJDINGEN. NEDERLANDEN. 1 Februarij 1831. De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND verwittigt de belanghebbenden, dat degenen, welke genegen mogten zijn te dingen naar de geheele of gedeeltelijke levering van Dertien Honderd stuks gewone Ruige RANDSELS ten behoeve van de dienstpligtigen van den isten Ban der Rustende Schutterij in deze Provincie, daartoe hunne Soumissie, behoorlijk op Zegei geschreven en geteekendkunnen in dienen aan het Provinciaal Gouvernement te Middelburgvan heden af tot Donderdag den tienden Februarij aanstaande ingesloten. liet monster van het hierboven bedoelde Randsel is te bezigtigen in de Bureaux der iste Afdeeling van het Provinciaal Gouvernement, alwaar ook de Voorwaarden te rekenen van Donderdag den derden Fe- brüarij aanstaande, ter lezing 2ullen liggen, zijnde wat de hoofdbepa lingen betreft dezelfde welke elders bij de Provinciale Gouvernementen voorhanden zijn. Bij het indienen der Soumissie zal ook moeten worden opgegeven de tijd binnen welke men aanneemt de levering, hetzij geheel hetzij ge deeltelijk te doen plaats hebben welke levering in allen gevalden vijf- en-twintigsten Maart aanstaande, geheel zal moeten zijn bewerkstelligd. Middelburg, den 31 Jannarij 1831. VAN VREDENBURCH. AANBESTEDING. Op den 5 Februarij 1831, zal, door den Heer Directeur-Generaal van Oorlog, aan de minstinschrijvendenin het openbaar worden aan besteed de levernncie vait 1000 DISTRIBUTIE ZAKKEN, in één Perceel; en 7000 ZAKKEN voor Zesmans Kookketelsin twee Perceelen ieder van 3500 stuks. De Voorwaarden dezer Aanbesteding zijn, onder anderen, ook ter Griffie van het Gouvernement van Zeeland te lezen. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats der Provincie Zeeland, brengen bij deze ter kennisse van een ieder wien zulks zoude mogen aangaan dat het Z. M. den Koning behaagd heeft, bij Hoogstdeszelfs besluit van den 3 dezer, tio, 6, te bepalen, dat het aan eenen Broeder vrij zal staan, zijnen Broeder, dienende bij den ïsten Ban der Schutterijen, te vervangen al heeft hij ook den ouderdom nietbij de wetvoor de Scluitterlijke dienstge vorderd. Dat de voorwaarden op welke die vervanging zal kunnen geschieden zijn, dat de als Plaatsvervanger optredende Broeder, ten minsten den ouderdom van Achttien jaren volbragt hebbevoor de dienst geschikt zij en verantwoordelijk blijve voor de vervulling der verpligtingen welke op denzelven nu reeds, ten aanzien van de Nationale Militie, get.ragt zijn, of eventueel mogten worden, in welk geval, de gerem placeerde Broeder gehouden zal zijn wederom in Persoon bij den ïsten Ban der Schutterij in dienst te treden of daarbij eenen anderen Plaats vervanger te stellen. Dat de verzoeken tot bovengemelde vervangingen, op de wijze, voorgeschreven bij Koninklijk besluit van den 29 November jl. (Staats blad no. 85) aan den Heer Gouverneur der Provincie zullen moeten worden ingezonden, die bevoegd is daaromtrent, met twee leden van Gedeputeerde Staten, te beschikken; zullende voor degenenwelke met de Schutterij reeds hunne Woonplaats hebben verlaten, die inzen ding geschieden door ttisschenkomst van den Be-velhebber van het Korps en den Plaatselijken Komraandant, en voor de zoodanigen behoorende tot een gedeelte Schutterij, hetwelk nog niet is uitgetrokken, door tusschenkomsr van het Plaatselijk Bestuur hunner Woonplaats, En opdat hiervan een ieder behoorlijk kennis dragezal deze worden afgekondigd en in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan te Middelburg, den 31 Januarij 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd LA N T S 11 E E R L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren Voor den Secretaris afwezig, C A T S Griffier. REGENTEN van de GODSHUIZEN en het Algemeen ARMBE STUUR te Goesadverteren bij deze, dat bij de op heden plaats gehad hebbende uitloting van Ohligatien wegens de achterstallige Schul den ten laste van hunne Administratien zijn getrokken de volgende Nummers te weten 9, 32, 31» 52, 53 78 na, 116, 118, 130, 137, 148, 159. 196, 228, 240, 252, 253, 259, 277, 284, 311, 328, 336, 368 369, 372, 388 389, 420 424, 427, 438, 448 488, 498, 5°3 53t, 536, 546, 555, 568, 575, 577 en 599. Tot de uitbetaling van welke, mitsgaders van de Intressen der nog otluitgelotene Ohligatien, in Regenten Kamer van bet Weeshuis te Goes, zal worden gevaceerd, iederen Woensdag in de maand Februarij eerstko mende, des middags van 12 tot 2 uren. Goes, den 26 Januarij 1831. 1 Namens Heeren Regenten voornoemd H. C. PILAAR, Rentm. en Amanuensis. BREDA den 27 januarij. De generaal-majoor Schuurman welke bij den .eersten aanval op Brusselgewond het leger verlaten moestis thans bij hetzelve teruggekomen en heeft het kommandement van den hertog van Saksen-kFeimar die waarschijnlijk eerstdaags als gouverneur van Luxemburg, zich uit 's Hage naar die vesting zal begeven, over genomen. Het provinciaal blad van Noord-Braband behelst heden onder scheidene berigcen van rooverijeh en diefstallendoor de muiters in de ze provincie gepleegd. Zoo hebben zij, op den 21 te Ossendrecht, den bouwman Adriaan Melsen en den herbergier Adriaan Teugelsop den 24 te Loo onder Bergeijk Jacobüs Üussïug en Op dchzelfdeh tfa't te Someren den Predikant gewelddadig beroofd. BREDA den 28 januarij. Gistere!) is alhier doorgekomen, Zijde reis naar den I laag vervolgende de kapitein van den generalen staf Forstder Welke door den Opperbevelhebber van het leger hls parlementair doof bet vijandelijk leger heen, naar Maasrricht was gezonden. Bij dé mees* te posten was deze officier goed ontvangen geworden vooral bij de gè. tien die door Franscbe officieren gekommandeërd werden. De generaal Daine had hem het minst wel ontvangen, en Zelfs m 0 c I.fe 1 ij li h ed etl gé. maakt, om hem zijnen weg te laten vervolgen. Den 3 dag na Zijn Ver trek was hij echter in welstand te Maastricht aangekomen alwaaf Hij het genoegen had van te vernemendat de generaal DibbitzbeneVCtls het geheele garnizoen nog welvarende en vol moed waren. De Vestirijf Is geheel gedeblokkeerd, evenwel was er nog geen rtiiliitalre commlmU catie-weg open zijnde in het protocolvolgens het Zeggen Van tiétt overlooper Daine alleen een civiele communicatie-weg bepaald» MIDDELBURG den 31 januarij. Den 28 dezer is alhier eene VfollW gearresteerd welke met zoogenaamd limoensap omliep, vermits het bij onderzoek van een der door haar verkochte flesschen gebleken was, dat het daarin zijnde vocht eene aanmerkelijke hoeveelheid zwavelzuur of vitriool-olie bevatte, 't welk voor de gezondheid hoogst schadelijk, Zoo niet voor het leven gevaarlijkgerekend wordt. Voor het volgende is ons eene plaats in ons dagblad VerZocht t Ofschoon reeds in sommige dagbladen eervolle melding Is gemaakt van de vaderlandslievende gevoelens der inwoners van Axel reken ik het mij eenen duren pligt aan dezelve ook mijne hulde toe te bretlgert. Sedert het oogenb(ik dat ik mij met het kommandement der stad Axel belast vind, heeft zich de rustende schutterij, onder het bevel van den kapitein Beauforten het korps vrijwilligers onder kommando van da heeren Mosselman en Buyze, benevens de luitenants der rustende schutterij A'oske en van Diggelen en de adjunct-officieren Schoonakker en Kruysse aan het garnizoen aangesloten en wordt de moeijeiijke dienst gemeen* schappelijk en in de beste verstandhouding verrigt. Onbeschrijfelijk groot was de geestdrift van allen, toen in defl nacht van den 19 januarij het gerucht zich verspreidde, dat de muitelingen naderden met moed en in de grootste orde snelde alles te wapenen met moeite moest ik deze dapperen weerhouden. Zulke burgers zijn den naam van opregte Nederlanders en de- liefde van den besten der Koningen waardig, en ik breng door deze met hét warmst gevoel aan allen mijne dank-erkentenis openlijk toe. De kapiteinkommandant der voorposten van Axel WottWEBEH." De Staats-Courar.t van den 29 onderscheidene zeer naatiwkeuriga bijzonderheden mededeelendeomtrent gepleegde vijandelijkheden en schending van het grondgebied, door de troepen der opstandelingen» eindigt deze opgave aldus: Alle de voormelde en andere gebeurtenissen van dlert aardhebben aanleiding gegeven, tot het doen van ernstige vertoogen aan de militaire bevelhebbers te Antwerpen door tusschenkomst van den luitenant-gene- raai Chassé waarbij aangedrongen is op de noodzakelijkheid om even als onze troepen niet op de uiterste grenzen der provinciën gelegerd zijn, ook van de andere zijde de troepen tot op een zekeren afstand van de grenzen te doen terug trekken ten einde alle moeijelijkhedén en onheilen, wegens het schenden van grondgebied, voor te komen, hetgeen door de milica ire bevelhebbers der Belgen is aangenomen te doen." Men verneemtdat Z. M. de generaal-majoors Fermasen Dib- bctsen de hertog van Saksen-kFeimar tot luitenant-generaals heeft be noemd, Laatstgemelde is den 28 uit 's Hage weder naar het leger veN trokken. Van Aken schrijft men 25 dezer, dat de rebellen bij Maastricht niet willen wijken. Zij antwoordden hunnen generaal, dat hij anders niet te bevelen had dan in liet vuurook zegt mendat het Fransch volk zich van het Belgisch afzondert en men elkander niet meer verstaat,* dat bei de deelen niet aftrekken uit vrees elders te moeten verhongeren, en dat zij het niet kunnen doen, verhinderd zijnde door de slechte wegen om hun geschut te vervoeren. De Pruissische troepen te Aken hebben of- der op den eersren wenk zich marschvaardig te houden; maandag heeft men het getal pntrooncn op 60 stuks voor ieder soldaat vermeerderd etl men verwachte ieder uur, dat zij order zouden krijgen om lyt te trek ken. In de zitting van het Britsselsche congres Vati den 23 dcZer iS1, door den graaf van Aerschotmedegedeeld een hem door den heer Brés* son ter hand gestelde brief van den Frahschen minister Van buitenland- sche zaken, onder dagteekening van den 21, uit Parijs, op last des kö- nings geschreven, en de stelligste verklaring behelzende, dat hei Fran- sche gouvernement, alleen door liefde tot inwendige rusten buitenland- sclien vrede gedreven, noch in eene verecniging van Belgie bewilligen noch de kroon voor den hertog van Nemours aannemen, noch de'kenzc van den hertog van Lcuchtetiberg erkennen zal. Deze mededeeling ver wekte eene groote opschudding in het congres, Waarbij menige scherpe uitdrukking tegen liet Fransche gouvernement gebezigd werd. Den 24 is bet congres andermaal bjjeen geweest, en hebbetl de leden kennis genomen van belangrijke depeches van den graafje Celles welke den 23 uit Parijs ivaren afgezonden. De graaf heeft het diplomatiek commicé berigt, dat hij den minister Sébastianionder dagteekening van den 22, kennis had gegeven van hec congres: „dat de Belgische zaakgelastigden te Parijs, binnen den kortst mogelijken tijd, omtrent alles wat betrekking had tot de keuze van het hoofd van den Staattot het grondgebiedde handelsbetrekkingenen ile alliantien van Belgie, bepaalde inlichtingen naar Brussel zouden over zenden." De graaf heeft daarbij gevoegd een afschrift van het antwoord van den minister, de dagteekening voerende van den 23, Hetzelve houdc in. Dat alle deze aangelegenheden te gewigtig zijn, om dadelijk een ant woord te kunnen gevenwaarbij de voorgestelde vraagpunten behoof- 1 ijk worden opgelost Dat de keuze van den vorst vrij is, doch dat het congres in deze oogenblikken zijne regten met die omzigtigheid behoort lilt te oefenen, welke eene wijze staatkunde hetzelve aanraadt jegens andere mogèndlie-

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1