MIDDE LBURGSCIIE CöÜlANT, N\ io. Zaturdag: 22 January 1831, NIEUWSTIJDINGEN^ NEDERLANDEN. Door den lieer Directeur-Generaal van Oorlog zal, op dert 28 Ja- miarij 1831 aan de minst-inschrijvenden in het openbaar worden aanbesteed de leverantie van 15,000 Eennians Wollen DEKENS, in vijf Perceelenieder Perceel van drie duizend stuksen 10,000 Stellen LEDERGOED, ieder Stel bestaande uit een Patroon- taschBandelierKoppel en Geweer-Riemmede in vijf Per ceelen ieder Perceel van twee duizend stellen. En zulks op de voorwaajden, van welke, onder anderen, ook ter Griffie van het Gouvernement van Zeeland, een exemplaar ter lezing ligt. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG in Zeelandbrengen bij deze ter kennisse van de houders van Obliga- tien ten laste derzelve Stad, dat, naar aanleiding van de bepalingen bij de Stedelijke Begrooting over 1830 gemaakt, de Intressen op dezer Stads Obligatien over dat jaar, geëxpireerd den 31 December 1830, zullen Worden betaald met Een half Percentgelijkstaande met een Zesde van den nóininalen Intrest in de Obligatien uitgedrukt. En worden mitsdien de belanghebbenden uitgenoodigdom hunne Obligatientot de ontvangst van den daarop verloopen Intrestover te brengen ten Kantore van den Heer Stedelijken Ontvanger, op het Raadhuis alhier, met bijvoeging van eene Lijst in duplo, waartoe de noodige exemplaren bij den Stads-Drukkerde Erven J. C. Altorffer tot den,prijs van 5 Cents per exemplaar, zijn verkrijgbaar gesteld zul lende door den Heer Stedelijken Ontvanger, tot de overneming der Obli gatienworden gevaceerd tot en met den 29 April 1831, en zulks voor de eerstemaal op Vrijdag den 4 Februarij 1831 en voorts telken Vrijdag, van des morgens ten tien tot des middags ten twaalf uren terwijl van de belanghebbenden, bij de overneming, een der twee exemplaren van voorschrevene Lijsten als Renversaal zal worden afgege ven, om telkens daarop den eerstvolgenden Dingsdag, des morgens tns- schen tien en twaalf urende bevorens overgebragte Obligatien terug te ontvangen gelijktijdig- met den Intrest, welke daarop naar aanlei ding van bovengemelde bepalingen, tegen afschrijving zal worden be taald. En opdat een iegelijk van den inhoud dezer kennis drage,' zal deze worden afgekondigd en aangeplaktmitsgaders in de Nederlandsche Staats courant en die der Steden Middelburg en Haarlem geplaatst worden. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 12 Januarij 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren Voor den Secretaris afwezig C A T S Griffier. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLISSINGEN kullen, op Vrijdag den 28 Januarij 1831, des middags ten twaalf men precies in eene der zalen van het Raadhuis binnen gemelde Stad voor den tijd van éön jaaraan den meestbiedende publiek presenteren te Ver. huren, de onderstaande SCHEEPS-TIMMERWERVENte weten: 1°. Een gedeelte van Stads Grond, gelegen beoosten de Koopmans- Haven binnen gemelde Stad, thans in Huur bij John Lowesin gaande den 9 Februarij 1831. a°. Het terrein van de Oude Vischmnrkt, gelegen in de korte Noord straat dezer Stad thans in Huur bij William Coxingaande den 1 Februarij 1831. Liggende de Conditiën van Verhuring ter lezing van een iegelijk ter Griffie dezer Stad. Vlissingen den ia Januarij 1831. De ONTVANGER der Stad VLISSINGEN, als daartoe door Heeren Burgemeester en Wethouders geautoriseerd, zal, op Zaturdag den 8 Ja nuarij 1831 en vervolgens telken Zaturdag in de maanden Januarij, Fe bruarij en Maart, des voormiddags van 9 tot 12 uren, ten zijnen Kan- tore uitbetalen, de INTRESSEN over den jare 1830 van alle Obliga tien, ten laste van gemelde Stad loopende. VAN BEL. DUITSCHLAND. BERLIJN den 14 januarij. Volgens berig: uit Warschau, van den lo, was de heer Wylezynskidie door den dictator naar Petersburg ge zonden was, den 7 in eerstgenoemde stad teruggekomen. Denzelfden dag had de dictator, bij eene openbare aankondiging, de beide rijks-ka mers tegen den 17 dezer bijeengeroepen. In den aanvang van die op roeping wordt tot reden van dezen maatregel opgegevendat het drin gend noodzakelijk is, dat de volks-vertegenwoordigers beraadslagen over de middelen, welke verder in het werk gesteld moeten worden, om het nationaal bestaan te verzekeren." Men wildat de keizer van Rusland de Poolsche afgevaardigden zeer koel ontvangen en hen naar zijne proclamatie verwezen heefter bij voegende, dat hij den Polen tot den 1 maart tijd tot bedenking liet. In Göttingen hebben ongeregeldheden plaats gehad. De studenten wilden aldaar de onlangs uitgevaardigde Hessische constitutie invoeren. Zij hadden, met ruim 200 ingezetenen, eene burger-wacht gevormd. Nrrar berigten van den 10, was echter de rust hersteld, en was het tot geene eigenlijke buitensporigheden gekomen. In Zwitserland, en vooral in het kanton Bern, heerscht ripg veel onrust. De stad Bern wordt door eene bende van 6000 wel gewapende landlieden bedreigd men was op eene krachtdadige verdediging bedacht. GROOT-BRITTANJE. LONDEN den 14 januarij. Woensdag namiddag hebben de ministers der groote mogendheden nogmaals eene conferentie over de Nederland- sche zaken gehouden welke ongeveer drie uren heeft geduurd en waar na dadelijk een kabinetsraad is gevolgd. De Nederlandsche ambassadeur, de heer Falck,is ongesteld. De heer O'Connell ëb zijne partij zijn kennelijk door dë StühdvHg» tigheidwelke lord Angléscy aSn den dag legt, ontzet» doCh üög géëiiji zins uit het veld geslagen Men vreesde hier zeer roör den val van het büis LaÉtié té Fflrijst doch het schijntdat deszelfs zaken geschikt zijn. FRANK RUK. PARIJS den 13 januarij. Men verzekert dat de ttiiüistef Vaii biii, tenlandsche zaken, de heer Sébastianizijn hoogste ongehóegeh heeft getoond over de voorlezing der brieven van den heer Rogier iti hel Belgische congres dat hij de naauwkeiirigheid ontkent vart dë dafifiii vervatte bijzonderhedenen zich beklaagt over de opehbaarmakiilg Vati vertrouwd*] ke mededeelingen. Een der bladen, hetwelk de gematigde liberale partij vertégéft» woordigteh de zijde houdt van het ministerie, begint thans Op eetta merkwaardige wijze van toon te veranderenmet betrekkihg tot de ÖeU gische aangelegenheden. Het meent, dat de uitkomst meer eh lhe6f bé. gint te leeren, dat de omwenteling daar te lande is te Werk gesteld iii 't voordeel van de onverdraagzame inzigten van de partij det geestelijk heiden dat deze partij alsnu haren uitsluitenden invloed wil VeStigeü en de menigte in derzelver vorigen staat van domheid eh onkunde zoekt te houden. Het meent, dat dergelijk een toestand, in de tegehwoor* dige gestéldheid van Europa, niet duurzaam kan 2ijh 4 dflt het rijk t welk op zoodanigen grondslag berust, als hoogst weifelend tnöet Wöf* den beschouwd, en dat vroeg of laat de Belgische gewesten zullen ifloë-» ten dienen, om tusschen de groote mogendheden te wordeti verdeeld, tot behoud van het evenwigt van Europa. Wegens het openbaar maken van dergelijke grondstellingen hevig 9afl- gevallen zijnde door de partij Lamennaiswelke de Franscheti püogt te doen geloovendat zij en hare Belgische vrienden dóór het zuiverste II- heralismus worden gedreven, komt genoemd blad heden op zijn Vtifig betoog terug, en meent het, dat, indien de mogendheden thafis ZWdrlg. heid mogten vinden in eene Verdeeling, zij toch zullen bedenken, dat de onafhankelijkheid voor Belgie nu reeds een ondragelijke last ii ge worden en dat zijgelijk reeds vroeger is gebeurdzeiven aan dat oord een meester behooren te geven, welke de verschillende partijen tot zwij* gen kan brengen. Onder voorzitting van den generaal Lafayette Wordt hier ëetie Com missie opgerigtmet oogmerk om eene nationale inschrijving ten betioa. ve der Polen te openen. Als leden van die commissie noemt mëd den graaf de Lasteyrieden generaal Lamarqueden heer Cetrnot en eetiigd anderen. 's GRAVENHAGE den 18 januarij. H. M. de Koningin ëtt H. K. H. Prinses Frederik zijn gisteren avond omstreeks half zeven urenitl góe» den welstandvan Berlijn alhier terug gekomen. In de zitting van het Brusselsche congres van den 13 is, oiidef ande ren, gelezen een brief van den lieer van de ffeyert gedagceekend den is januarij waarin gemeld wordt, dat sedert de overhandiging Van de beide nota's, door de gevolmagtigden drie conferentien waren gehouden, Zött- der dat hij afgevaardigde noch de beer Vilain XlIII daarbij Wafen toe- gelaten, alsmede dat de Engelsche minister van buiteniandsche zaken aan hem en zijnen ambtgenoot inzage hadden gegeven van een tileUW protocolaangaande het in acht nemen der wapenschorsingovef Welk protocol zij noch gehoord noch geraadpleegd waren. De heer van de IVeyer spreekt over dit stuk hetwelk waarschijnlijk datgene iswaar bijnaar men zegt, de Belgen gelast worden dë vijandelijkheden oogen- blikkelijk te staken, slechts zeer kort, doch geeft daarbij genoegzaam te kennen dat hetzelve hem weinig bevalthij zegt daarvan dat h^j er dan ook de schuld niet van op zich wil nemen. De heer van de PP'eyer geeft verder in dezen brief te kennendat er van wege het provisioneel gouvernement zonder verwijl instructien naar Londen mogten worden gezonden ten aanzien van de schuld en der koloniën om dat Holland reeds omtrent de schuld vorderingen heeft ingeleverd. Hij verzoekt ook dat men opgave doe wegens de schadeloosstelling in geldwelke men zou willen verleenen voor den afstand van Staats- Vlaanderen en Maastricht. Over deze nota's en dien brief zijn, in de zitting van den 13 geene raadplegingen voorgevallenmaar is alleenlijk beslotendezelve te doen drukken. In de vergadering van het congres van den 14, heeft de heer Roden, bach een voorstel ontwikkeld strekbende om een dag te bepalen voor het doen der keus van het hoofd van den staat. Den 15 is het rapport der centrale afdeeling uitgebragt omtrent de sommen voor 's lands uitgaven gevraagd. In de avondzittiug vau dien dag is het budget met 114 tegen 7 stemmen aangenomen. De heer Lehon heeft als lid van de diplomatieke commissie eene no ta van de Engelsche en Fransche commissarissen van den 14 dezer aan het congres voorgelezen, waarbij gevoegd was een protocol der confe rentie van de ministers der vijf groote mogendheden, te Londen den 9 januarij gehouden. Daarin moet gezegd worden, dat op den 20Januari] de blokkade van Maastricht moet opgeheven en tevens de Schelde geo pend worden, en dat, zoo de Hollanders mogten weigeren hieraan te voldoen, dit beschouwd zal worden als eene daad van vijandelijkheid te gen de mogendheden, die alsdan zich voorbehouden naar eigen goed dunken in deze te handelen terwijl hetzelfde ook ten aanzien van da Belgen geschieden zal, bijaldien zij op genoemden dag de blokitade van Maastricht niet hadden opgeheven. Die stukken hebben aanleiding tot zeer lange en hevige discussien gegeven, welke zondag in geheim com- mité moesten worden voortgezet. Ijet korps van Jl 'ellinet bevindt zich steeds aan de zijde van Meer sen. Alvorens in de nabijheid der vesting past te vatten, heeft dit korps in Roermond gelegen. De jnwoners hebben tijd gehad, om het te lee ren kennen, en verklaren, dat het uit eenen zamengeraapten hoop gaauws dieven en bedelaars bestaat, bij welke ettelijke verloopen acteurs, kleer makers of pruikmakers als officieren zijn aangesteld. Trouwens een der Parijsche bladen heeft zich reeds beklaagd, dat het aantal landloot pers, waarmede de stad Parijs Belast is, thans niet meer verminderd wordt door aan wervingen voor de Belgische dienst. Dat bij dergelijk ■korps geene krijgstucht kan hcerscheuzal wei geene verwondering ba-

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1