N\ 7. MIDDELBIJIiGSClIE COÜ WH N T. Zaturdag1 - +--LL: 15 Jamianj 1831. NIEUWSTIJDINGEN, duitschlan d. NEDERLANDEN. BEKENDMAKING. De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND brengt ter ken nis van de Ingezetenen, dat Zijne Majesteit denbij Art. ji der wet van den 22 November 1830 Staatsblad No. 81) bepaalden ter mijn van afkoop voor de Aangeslagenen in de llijks Geldleening, van f 30 of minder, heeft gelieven te verlengen tot den 31 der thans loo- pende maand, en dat mitsdien alle zoodanige Leeningschuldigenwier aanslag niet meer dan f 30 bedraagt, knnnen volstaan met de betaling van ién rijfde van hunnen aanslag, bij wijze van afkoop, mits zij het voorschreven ién vijfde vóór den laatsten dezer maand voldoen. En worden mitsdien de belanghebbende nog achterstallige Leening schuldigen, wier aanslag ƒ30 en daar beneden bedraagt, aangemaand, om zich deze gunstige beschikking zoo spoedig mogelijk ten nutte te ma kenen alzoo één vijfde van het door hen verschuldigde, vóór den laat sten dezer maandten Kantore van den Ontvanger der Gemeente onder welke zij zijn aangeslagen, te voldoen. En zal deze, waar zulks gebruikelijk is, worden afgekondigd en aan geplakt, mitsgaders in de Middelburgsche Zierikzeesche en Goesche Cou ranten worden geplaatst. Gedaan te Middelburg, den 13 Jannarij 1831. De Gouverneur voornoemd, VAN VREDENBURCH. *4*7 PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG', Hoofdplaats der Provincie Zeeland Gezien de circulaire, van den Heer Gouverneur van den 4 dezer Pro vinciaal Blad No. 4) brengen ter kennisse van de Ingezetenen 1°. Dat bij Zijner Majesteits beslüit van den 19 December 1830, No. 24 {Staatsblad No. 90), voor de dienst van 1831 zijn toepasse lijk verklaard de bepalingen van Hoogstdeszelfs besluit van den 29 De cember 1829 Staatsblad No. 83), houdende regeling der ten laste van de Schatpligtigen komende Kosten van TauxatieOpneming en Telling der voorwerpen van sommige grondslagen der Personele Belasting. 2°. Dat bij Resolutie van de Hoofd-Administratie der Directe Belas tingen van den 24 December 1830, No. 1 is te kennen gegeven, dat de bepalingen van 's Konings besluit van den 29 December 1829 Staatsblad No. 84), ook voor den jare 1831 van toepassing zullen moeten wor den beschouwd, doch zulks slechts ten aanzien van die Schatpligtigen welke in dat jaar dezelfde Perceelen als in 1830 in gebruik zullen hebben. En zal deze worden afgekondigd eD in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan te Middelburg, den 13 Januarij 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, Voor den Secretaris afwezig, C A T SGriffier. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG hrengen bjj deze ter kennisse van de In- en Opgezetenen, dat, krach tens Zijner Majesteits besluit van den 12 December jl.No. 5 de met 1 Januarij 1830 ingevoerde of gecontinueerde Stedelijke Belastingen, voorloopig, over het jaar 1831 op denzelfden voet als voor het jaar *830 heeft plaats gehad, zullen worden geheven, en dat daardoor dus de toepassing vervalt van Zr. Ms. vroeger besluit, ter kennisse van de belanghebbenden gebragt bij de Publicatie van den 1 dezer maand, te vinden iij dezer Stads Courant van dpn 4 daaraanvolgende. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze bij Publicatie en plaatsing in dezer Stads Courant worden medegedeeld. Middelburg, den 13 Januarij 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, Voor den Secretaris afwezig C A T S, Griffier. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLISSINGEN zullen op Vrydag den 28 Januarij 1831 des middags ten twaalf uren precies, in eene der zalen van het Raadhuis binnen gemelde Stad, voor den fijd van één jaar, aan den meestbiedende publiek presenteren te Ver huren, de onderstaande SCHEEPS-TIMMERWERVENte weten: i°. Een gedeelte van Stads Grond, gelegen beoosten de Koopmans haven binnen gemelde Stad, thans in Huur bij John Loyesin gaande den 9 Februarij 1831. a°. Het terrein van de Oude Vischmarkt, gelegen in de korte Noord straat dezer Stad thans in Huur bij William Cox, ingaande den 1 Februarij 1831. Liggende de Conditiën van Verhuring ter lezing van een iegelijk ter Griffie dezer Stad. Vlissingen den ia Januarij 1831. De ONTVANGER van de Centrale Directie des Eilands Walcheren verwittigt bij deze de achterstallige Belastingschuldigen van het Geschat over den jare 1830, om het door hpn verschuldigde ten spoedigste ten zijnen Kantore te komen voldoen, al?oo hij anders verpligt is de nala- tigen hiertoe ingevolge de wet te vervolgen. Middelburg, den 10 Januarij 3830, De Adsistent-Ontvanger ISA AC LUTÉYN. De ONTVANGER der Stad VLISSJNGENal,s daartoe dpor Heeren Burgemeester en Wethouders geautoriseerd, zal, op Zaturdng den 8 Ja nuarij 1831 en; vervolgens, telken Zaterdag in de maanden Januarij, Fe- btparjj en Maart des yoormiddags vgn 9 tot 12 uren, ten zijpen Kan tore uitbetalen, 'de INTRESSEN oyer den jare 1830 van alle Obliga te», laste van gemelde Stad loopende. VAN BEL. BERLIJN den 7 januarij. Men heeft alhier de tijding tilt Peters burg, van den 29, dat het Z. M. den keizer van Rusland behaagd heeft, den prins Lubecki en den graaf Jesierski (afgevaardigden van tien Pool» schen dictator Chlopickitoe te staan om zich naar Petersburg te bege ven doch de eerste in zijne betrekking als minister des konings en de tweede als afgevaardigde bij den Poolschen rijksdag, en niet ais afge. zanten van het bestuur in Polen. Uit Warschau heeft men berigten tot den 31. Het belangrijkste, daarin voorkomende, is, dat in het Lithauwsche voortdurend geene de minste gezindheid bespeurd werd, om aan de zaak der opstandelingen dee' te nemen. De grenzen tnsschen Terespol en Bresc-Litewski waren zeer naauw bewaakt. Men liet geene reizigers naar Rusland door. Een deel der remont-paarden van de Polen was in handen der Russen geval len; men hoopte dat verlies echter te kunnen vergoeden. De dictator had bij een besluit de ruiterij geregeld. FRANKFORT den 8 januarij. Het gerucht, dat Hanoversche troe pen Luxemburg zouden bezettenschijnt voorbarig te zijn. Naar sommige berigten uit Polen, zou alle hoop op eene minne* lijke schikking nog niet vervlogen zijn. FRANKRIJK. PARIJS den 7 januarij. Gisteren heeft de generaal Sebastianimi nister van buitenlandsche zaken in de kamer der gedeputeerden aange kondigd, dat de Russische ambassadeur, graaf Pozzo di Borgozijne geloofsbrieven ontvangen had en die morgen aan den koning zou aanbie den. Hierdoor is dus alle twijfelof Rusland het tegenwoordig gou vernement van Frankrijk al of niet erkennen zou, geheel verdwenen. 's GRAVENHAGE den n januarijDe Staten-Generaal zijn tegen donderdag den 20 dezer, des middags ten één uur, bijeengeroeuen. Na de aankomst van een courier uit Engeland ls gisteren nacht een staf-officier van hier met depêches naar het leger vertrokken. Ten gevolge der laatste organisatie van het legerheeft thans da infanterie de volgende hoofd-officieren Afdeeling grenadiers. Kolonel R. A. Klerckiste bataillon luit.- kolonel J. P. Anting2de bataillon, majoor J. G. Serraris. Jagers, iste bataillon, luit.-kolonel H. W. baron van Heerdtma- joor J. J Wagener; 2de bataillon, luit.-koloUel J, N. Everti 2de Afdeeling. Kolonel R. von Muraltiste bataillonmajoor E, Charon de St. Germain2de bataillon majoor W. Senn van Bazel; 3de bataillon, majoor A. van den Heuvelreserve-bataillon majoor ff. C. Kerstdepótmajoor L. A. Meyer. 5de Afdeeling. Kolonel C. Stavenisse de Braauw; iste bataillon, ma joor J. W. Aufmorth2de bataillon, majoor P. C. de Bosson 3de ba taillon, majoor J. J. Behr; reserve-bataillon P. van Poolsum Booy} de pót G. T. T. A. van der Bruggen. 7de Afdeeling. Kolonel W. A. Monhcmiusiste bataillon majoor J. F. van Spengler2de bataillon, majoor A. N. Aerssen Reijere van Voshol3de bataillon, majoor P. Oudendyk reserve-bataillon, majoor O. Byrdedepót, maj'oor A. Frantzen. 8ste Afdeeling. Kolonel C. baron van Quadt; iste bataillon, majoor F. von Rheins; 2de bataillon, majoor T. C. Arendsma 3de bataillon, luit.-kolonel .7. van Hulstreserve-bataillon, luit.-kolonel Cox Spengler} depótmajoor A. Frank, 9de Afdeeling. Kolonel Ledeliste bataillon, luit.-kolonel J. J. A. Ardesch; 2de bataillon, majoor A. ff. Frantzen3de bataillon, majoor G. H. Naudasscherreserve-bataillon, J. N. Weyland; depót, majoor C. Hubar. lode Afdeeling. Kolonel G. W. graaf Quadt van Wickeradt en lsny\ iste bataillon, luit.-kolonel P.G. Wimmer2de bataillon, majoor .7. Voet; 3de bataillon, majoor G.vonBuseckreserve-bataillon, majoor F. W. Herkenrath depót B, C Vogel. 12de Afdeeling. Kolonel F. Stoeckeriste bataillon, majoor JV.Dup- pe2de bataillon, majoor IV. van der Boomreserve-bataillon, majoor G. F. W. van Hof; depót, majoor P. R. Boelen. 13de Afdeeling. Luit.-kolonel kommandant R. Rupertus; iste batail lon, majoor C. H. Menzo; 2de bataillon, majoor P. Laasman; 3de ba taillon, majoor H. L.Schneider; reserve-bataillon, majoor A.J. Krajft depótmajoor G. J. J. Rochell. 14de Afdeeling. Luit.-kolonel kommandant J. van Duyneniste ba taillon, majoor J. P. 7. Killers2de bataillon, majoor E. Bekius; re serve-bataillon, majoor j. G. Kroodepót, majoor G. .7. Corbelyn. 17de Afdeeling. Kolonel D. 0. Bagelaariste bataillon, majoor C. de Haan; 2de bataillon, majoor K. H. Goëtz; reserve-bataillon, ma joor F. Legt erdepót, majoor ,7. van Gorkum. 18de Afdeeling. Kolonel P. J. Knol; iste bataillon majoor F.Schock; 2de bataillon, majoor .7. C. Tegelaar; reserve-bataillon, majoor .7. G. Kraeckerdepót, majoor P. Roest. Volgens een bijzonderen brief van een krijgsgevangen onder-offi cier van de 9de afdeeling, bevonden zich op den 28 december 11., te Leuven in de Abdij van het Park, buiten die stad, in krijgsgevangen schap 2 adjudanten, 18 onder-officieren en 421 soldaten, alle van Brus sel derwaarts overgebragt. In de zitting van het nationaal congres van Belgie, van den 7, heeft de heer Raikem, namens de centrale afdeeling, rapport uitgébragc nopens de keuze van het opperhoofd van den staat. Hij berigtte, dat de meerderheid zich voor eenen vreemden vorst verklaard had, en stelde voor: dat het congres vier commissarissen zonde benoemen, van welke twee nfiar Londen en twee naar Parijs moesten gezonden worden met last, om aldaar alle inlichtingen in te winnen betrekkelijk de keuze van het opperhoofdhetwelk geroepen zal wordenom over de Belgen te negereiien 20. dat het congres eene permanente commissie zoude benoemen van tien leden, welke belast zoude zijn, om aan die afge vaardigden van het congres de noodige instructien te geven. In de vergadering van datzelfde nationaal congres van zaturdag den 8 januarij is te kennen gegeven dat de heer Gendebiente Parijs, in last had Qin het jransch bestuur ten aanzien van de verkiezing Van den

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1