N°. 5. MIDDELBURGSCHE C O n A N T. Dinersdai NATIONALE MILITIE. MIE U EEST IJ DINGEN. 11 Jannarij 1831» Van Parijs veelal bestaande uit republikeinen, is bij koninklijke onlótl» nantle ontbondenom op nieuw te worden georganiseerd. BEKENDMAKING. Burgemeester en wethouders der smd middelburg, Hoofdplaats der Provincie Zeeland, brengen bij deze ter kennisse Van al de genen die daarbij belang hebben dat de Alphabetische Naam lijst van alle de Personen, die aan de ligting van dit jaar moeten deel nemen, ter visie van elk en een iegelijk zal liggen op het Raadhuis alhier, van heden tot den 11 daaraanvolgende, des middags van 12 tot s uren, ten einde een ieder in staat zoude zijn, om ingeval op die lijst eenige personen of omstandigheden mogten voorkomen, die op de zelve nog zouden behooren te worden aangeteekendof daarvan zouden moeten worden weggelaten, zulks ter kennisse van den Militie-Com missaris te kunnen brengen. Wordende tevens alle Ingeschrevenen en derzelver Ouders Voogden Curators of Gemagtigdenverwittigd dat de Loting voor Ingezetenen van deze Stad, zoo binnen als buiten de Poorten, uitmakende het Eerste Mil itie-Kanton zal plaats hebben op Woensdag den 12 dezer aanstaan de des morgens ten tien uren, op de Voorzaal van het Stadhuis alhifer. Terwijl al verder elk en een iegelijk wordt verwittigd vooreerst dat de bewijzenwelke behooren te worden bijgebragt tot staving der redenen van vrijstelling, welke op den dag der Loting zullen zijn aan gevoerd uiterlijk binnen vijf dagen na de Loting ter Stads-Griffie moeten worden ingediend. Ten tweededat tot het afgeven der attesten of certificatentot be koming van vrijstellingen voor de dienst der Nationale Militiedoor eene Commissie uit het Stedelijk Bestuurzal worden gevaceerd op den 14 dezer, van des morgens ten 10 uren, tot des namiddags ten 2 uren. En ten derde: dat allen, welke zulks zouden mogen verlangen, na dere inlichting kunnen bekomen omtrent de bewijsstukken tot staving hunner reclames, ten Raadhuize dezer Stad, van heden tot den 12 de zer daaraanvolgende, van des middags ten 12 tot des namiddags ten 2 uren. En opdat niemand hiervan onkundig blijvezal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer StadsCourant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 6 Januarij 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren Voor den Secretaris afwezig, CATS, Griffier. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG in Zeeland brengen bij deze ter kennisse van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan dat door den Heer Gouverneur der Provincie is executoir verklaard het Kohier van de Gebouwde en Ongebouwde Eigendommen, over de dienst van 1831. En opdat een iegelijk hiervan kennis drage, zal deze wordeu afge kondigd en aangeplaktmitsgaders in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 10 Januarij 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed, Achtbaren Voor den Secretaris afwezig, CATS, Griffier. Vergadering van het Middelburgsche Departement der Maatschappij Tot Nut van 't Algemeen, op Woensdag den 12 Januarij 1831, des avonds ten zes urenin het Museum Medioburgcnse, Voorlezing. Namens Bestuurders II. >A. ABRAHAMS, Secretaris. AA DUITSCHLAND. FRANKFORT den 3 januarij. In de laatste dagen van december is te Munchen de openbare orde en rust door de studenten bij welke zich eenige inwoners van de lagere volks-klassen gevoegd hebben ver stoord geworden. Verscheidene der belhamels zijn in verzekerde bewa ring gesteld. De akademie is voor twee maanden gesloten. De overheid en de studenten te Munchen hebben Z. M, den koning eeraiedig verzocht, om de maatregelen, welke ten gevolge van de jong ste ongeregeldheden, ten aanzien der hoogeschool genomen waren, in te trekken. Z. M. heeft aan'dit verzoek gedeeltelijk voldaan. De nacht op den 31 december is zeer rustig geweest. Te Bonn is den 2 dezer, 11a eene kortstondige ziekte, overleden de beroemde geleerde, geheim-staatsraad B. G. Niebuhrwiens dood niet alleen voor; zijn vaderland, maar voor de geheele geleerde wereld als een gevoelig vei lies mag worden aangemerkt, aan welke, hijonder an deren door zijnen arbeid over de Romeinsche geschiedenisgroote dien sten heeft bewezen. GROOT-BRITTANJE. LONDEN den 31 december. De marquis van Anglesey de nieuwe onder-koning van Ierland heeft zijn bestuur aanvaard en getoond dat het hem geenszins aan den wil ontbreekt, oiji met gepaste krachtdadige middelen voor het behoud der rust te waken. Hij heeft bij eene strenge proclamatie eene bijeenkomst van ambachtslieden van Dublin verboden, die op den 27 in de nabijheid dier stad moest plaats hebben met oog merk om van daar in grooten getaie een optogt door de straten der stad te houden. O'Connell is onvermoeid in pogingen om onrust in Ierland te stoken. Dezer dagen heeft hij te Dublin op een openbaren maaltijd voorgesteld om verkiezings-klubben door geheel Ierland op te rigten met eene cen trale klub in Dublin, van welke een lid naar elk graafschap gezonden zou worden, tot het daarstellen van eene klub. FRANKRIJK. PARIJS den 1 januarij. Het bewind des konings tracht zich meer en meer te doen gelden. Het korps artilleristen van de nationale garde De lieden, welke den Poolschen opstand hebben aangemerkt ais ectt krachtig middel 0111 de drie mogendheden te beletten oin Frankrijk den oorlog aan te doen voor dat dit rijk den tijd heeft, ottt Zich te wapenen, schijnen niet zeer tevreden over de berigten Uit Wnrschail, Het geruchtdat de adelten behoeve van welken de opstand grooteh» deels is beraamdweinig bijval Vindt bij deti landman wiei« toestand onder het bestuur van Rusland in de daad is verbeterdvVint Veldelt tevens de vreesdat het Rusland zal kunnen gelukkenom deu Op» «anddoor kracht van wapenente bedwingen. De beroemde schrijfster, mevrouw de Genlisit in den ouderdom van 85 jaren overleden. Van Rome schrijft men dat men er een platl van zamenzwering heeft ontdekt, waarbij 84 personen in hechtenis genomen zijn, van weiketl men er eenigen uit Rome weggezonden en andereu in het kasteel van St. Angelo opgesloten heeft. Ook zegt men dat een aantal geestelij» ken in het paleis der inquisitie 111 Verzekerde bewaring gesteld is. De zoon der gewezen koningin Hortense Is naar Florence geZondetlWaar zich zijn vader, Louis Bonaparte bevindt, en derwaarts is hij onder bedekking van eenige karabiniers gebragt. Ook heeft men den Zoon van Jerome willen arresteren, doch deze is door den liussischen ambas sadeur in bescherming genomen. Een jongman van een der eerste hui* zen van Rome bevindt zich ook in hechtenis. Het schijnt ondertus- schen, dat er nog niets wezenlijks tot stand gehragc was met betrek* king tot de zamenzweringen het hoofdzakelijk het werk van eenige onervaren jonge lieden is geweestdie geene verstandhouding onder de troepen hadden. NEDERLANDEN. 's GRAVENIIAGE den 7 januarij. Bij koninklijk besluit van detl 5 dezer is de invoering van de nationale wetgeving en der regterlijke instellingen opgeschorsttot dat daaromtrent nader door Z. M. Zal Zijtl beschikt. De beer Stiftadministrateur voor de mijnen is door Z. 'M, benoemd om de belangen Van het groot-hertogdom Luxemburgwelks bestuur thans van het Nederlaudsche geheel is afgescheiden, alhier waar te nemen. Het departement van binnenlandsche zaken heeft de gemeéhte.be* sttiren doen uitnoodigen tot het opmaken van eene naamlijst van zooda» nige leden van den eersten ban der dienstdoende of rustende schutterijen, die, na hunne inlijving, wettig kind of kinderen hebben verkregen, of wier echtgenooten zwanger zijnen die Zich in de dienst reeds hebben doen vervangenmoetende daarin verder worden vermeld de gemeente waartoe de vervangene behoortalsmede de tegenwoordige garnizoens plaats van den plaatsvervanger. Hetzelfde departement is gemagtigdten einde de gedeputeerde Staten der provincie bot noodige verlof te verleenen 0111, bijaldien de vrijwil lige bijdragen, onverhoopt, niet voldoende mogten zijn om te voor zien in de behoeften van vrouwen en kinderen, welker mannen en.va ders tot den eersten ban der schutterijen behooren, of zich vrijwillig hebben aangebodenhetzij bij het legerhetzij bij de schutterijen 1 en indedaad zijn uitgetrokken, voordragten, door de gemeenteraden iil te leveren om het te kort over de ingezetenen om te slaan, goed te keu ren, onder gehoudenheid, niettemin, van daarbij in acht te nemen het voorschrift van het koninklijk besluit van den 25 juljj 1818, no. 55 in verband met art. 158 der grondwet. I11 de Belgische nieuwsbladen is met veel ophef gewag gemaakt, van het aanrukken van 's Konings troepen op Maldeghemprovincie Oost-Vlaandereii. Wij achten het niet ondienstig hetgeen voorgevalleu is op te geven, opdat, ook in dit geval, wederom zou kunnen blijken, eensdeels dat het overschrijden van het grondgebied van Oost-Vlaande ren eene onwaarheid is, maar ook ten anderen,- dat tot het gebeurde we derom door de opstandelingen zelve is aanleiding gegevenen wij ons veeleer in dat geval wegens schending van grondgebied zouden kunnen beklagen. Immers een schoenmaker van Bruggedie zich uitgaf voor een officier der Belgen, en zeer mogelijk die betrekking bekleedt, is, met een inwoner van Maldeghemongeregeldheden komen plegen in de gemeente Eede (distrikt Sluis), trachtende den aldaar wonenden veld wachter op te ligten. Op het berigt daarvan heeft de bevelvoerende officier van Aardênburg eene verkenning lateil doen in de gemeente Eede, tot op de grenzen der gemeente Maldeghem, zonder echter het grondge bied van Oost-Vlaanderen aan te doent ten einde de personen, die zich deze baldadigheid veroorloofd haddente arresteren, hetgeen echter niet heeft mogen gelukken, hebbende de burgemeester van Maldeghem even wel later doen weten dat hij de daders zou laten vatten. De troepen, tot de verkenning behoord hebbende, zijn daarna in Aardenburg terug gekeerd. Staats-Courant. Volgens een rapport van den luitenant-generaal Chassèkonjman- dererrtie de citadel van Antwerpenvan den a dezer, waren destijds da feahdfflieefbooten die, gedurende de kortstondig ingevallen vorst, veili ge en vooraf bepaalde legplaatsen bij de citadel en aan het Vlaamsche hoofd, hadden genomen, naar hunne stations op de Schelde, vóór de stad, teruggekeerd; zijnde het drijf-ijs op de rivier merkelijk verminderd. Men verneemt, dat een grooc aantal der Oranje-Nassauerswelke te voren bij 's Konings troepen hebben gestaan, zich als nu weder vrij willig heeft aangeboden, om bij de lnndmagt van den Staat te dienen. Aanzienlijke afdeelingen derzelve zijn reeds aangekomen, en op Nijme gen gerigt. Maandag zijn in het nationaal congres ter tafel gebragt het pro tocol der conferentie van Londen van den 20 december, en eene nota van lord Ponsonby en den heer Bresson aan de diplomatieke commissie, met het antwoord der commissie op- die mededeeling. In het protocol wordt geene melding gemaakt van de vrije vaart op de Schelde, en iit de nota der twee genoemde commissarissen wordt gezegd, dat de mi nisters der mogendheden alles in het werk hebben gesteld om het ka binet van 'sGravenhage over te halen, ten einde de maatregelen van voorzorg die als nog de vrije vaart op de Schelde belemmerenzoo spoedig mogelijk in te trekken als zijnde dit de uitdrukkelijke wenscli der vijl giootc mogendheden ten minste van hare gezanten. Wat liet

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1