N\ 3. MIDDELBURGSCHE COURANT. Donderdag' P. P O u s. NIE UJFSTIJ DINGEN. 6 Januarij 1831» NEDERLANDEN. ADVERTENTIE. Burgemeester en wethouders der stad middelburg Hoofdplaats der Provincie Zeeland brengen bij deze ter kennisje Van alle belanghebbenden datvan heden af aan de dagen ter Visering Van de Rcccpissen uit de Geldleening van het jaar 1830, bepaald zijn op Maandags IVoensdag en Vrijdag van elke week, des middags van ia tot 2 uren. En opdat een ieder hiervan kennis drage, zal deze worden afgekon digd en in dezer Stads Courant geplaatst. Middelburg, den 3 Januarij 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd B JJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun F.d. Achtbaren, Voor den Secretaris afwezig C A T S Griffier. [In de plaatsing der onderteekeningen van de bekendmakingen van Heeren Burgemeester en Wethotideis dezer Stad, ih onze courant Van II. dingsdagheeft, door het verzetten derzelve, eene misstelling plaats gehadzijnde hierbij de onderteekeningen abusivelijk verwisseld. De originele stukken waren, het eerste door den Heer Burgemeester Bijle- velden het tweede door den Heer Wethouder Lantsheer geteekend.j De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in de Provincie ZEELAND, dagelijks een aantal zoowel mondelinge als schriftelijke verzoeken, tot afgifte en toezending van Schatkist-Biljetten ontvangen de, informeert hiérbij alle de daarbij belanghebbenden, dat, tot heden toe geene Schatkist-Biljetten bij hem zijn ontvangen, en hij, bij de bekoming derzelve, daarvan ten spoedigste afgifte en toezending Zal doen aan alle zoodanige Ambtenaren in deze Provincie welke hunne aanvragen Schriftelijk aan hem zullen hebben gedaan en tot bekoming derzelve, ingevolge Art. 14 der Wet van 26. November 1830, gereg- tigd zijn. Middelburgden 6 Januarij 1831. De Administrateur voorn. AANBESTEDING. De fungerende Militaire Onder-Intendantbelast met het toezigt over de Garnizoens-Infirmerie te Vlissingetizal, op Maandag den 10 Janua rij 1831 des middags ten twaalf uren, in eene der Zalen van gemeld Lokaal, publiek Aanbesteden, de levering der onderstaande Voorwerpen ten dienste van dit etablissement, te weten: 300 KRIBBEN. 180 MATRASSEN en PEULUWEN van Paardenhaar en Wol. 200 STROOZAKKEN met PEULUWEN. 900 BEDLAKENS van wit Lihhen. 100 DITO van grijs Linnen. De Inschrijving op ieder dezer Voorwerpen zal geschieden bij beslo ten Biljetten, op gezegeld papier, en moeten bevatten de prijzen voor ieder Artikel afzonderlijk, welke Biljetten, tot gemeld tijdstip, kunnen geworpen worden in eene geslotene Bus, die tot dat einde in voornoem de Infirmerie is gedeponeerd alwaar de Voorwaarden ter lezing leggen des morgens van 9 tot 3 uren des namiddags. Vlissingenden 5 Januarij 1831. De fungerenden Onder-Intendant voornoemd, MULDER. x DUITS CH LAND. BERLIJN den 28 december. Z. K. H. prins fVtllem, broeder des konings, die tot gouverneur-generaal van de llijn-provincien is benoemd is gisteren met hoogstdeszelfs gezin en gevolg, naar Keulen vertrokken. De heer Cartwrightgevolmagtigde van Engeland bij de Duitsche bondsvergadering, is te Frankfort aangekomen. Luidens berigten uit Petersburg, van den 18, heeft Z. M. de kei zer van Rusland dén veld-maarschalk Diebitsch Saba/kansky (die eenige dagen te voren in de hoofdstad was teruggekeerd) benoemd tot opper bevelhebber der active armee, die aan de westelijke grenzen des rijks, tot demping van den Poolschen opstand, bijeengetrokken wordt. Te vens heeft Z. M. de gouvernementen Grodno, Wilna, Minsk, Volhy- nie en Podolie, benevens Bialistok, in staat van oorlog verklaard, en aaD de bevelen van den genoemden opperbevelhebber van het active le ger onderworpen. Onder dezen is tot militairen gouverneur van Vol- hynie en Podolie benoemd de luitenant-generaal 1'otemkin. Voorts beeft Z. M. eene menigte bevelhebbers bij het active leger aangesteld. Om» streeks de helft der maand februarij ziet men, indien de vijandelijkheden een aanvang nemen, een hoofdtrelFen te gemoct. Men heeft berigteu uit Warschau van den 23 dezer. De verte genwoordigende kamer had den 20 in eene buitengewone vergadering, den generaal Chlopicki de waardigheid van dictator op nieuw opgedra gen onder bepaling, dat hij met het hoogste en uitgebreidste gezag be kleed werdzonder in de uitoefening van dat gezag aan ecnige verant woordelijkheid onderworpen te kunnen worden dat hetzelve zou kun nen ophouden, wanneer hij zelfs, uit eigen beweging, liet bewind zou neerleggen, of de rijksdag, door eene deputatie, een ander opperhoofd zou benoemen dat de dictator zelf de regeringsleden mogt kiezen, enz. Een voorstel om den generaal Chlopicki tot koning te verheffenis met eene groote meerderheid verworpen. Den 21 heeft hij de hem op- gedrngene waardigheid van dictator aangenomen, en in plaats van de zoo genoemde provisionele regering eenen hoogen nationalen raad benoemd om onder het toezigt van den dictator, het algemeen bestuur des lands uit te oefenen. De maatregelen van verdediging werden krachtdadig, vooral in de hoofdstad doorgezet Eerlang verwachtte men een' manifest van den rijksdag aan Jinropa. Vat: den 29, Heden heeft men alhier met de berigten tiit Petersburg, van den 1 8 eene proclamatie ontvangen welke den vorigen dag door Z. M. den keizer en koning aan de Polen is uitgevaardigd en waarin hóogstdezeive Zegt met billijk misnoegen en innige smart dé gebetirlê» nissen in Polen vernomen te hebben, welke de rust des lands verstoord hebben; en waarin hij Verder alle opregte Polen uitnoodigt nog op hütt* ne schreden terug te keerenten einde onmetelijke rampen voor te kö» men. „Nog is het tijd zegt de keizer, het gebetirde te herstellen.; dié» genen, welke de dwaling van een oogenblik afzweren willen, zal ik niet verwarren met hen die in hun Verraad volharden. Polen hoort dert raad eens Vadershoort de bevélen uws konings De in deze procla matie voorkomende bevelen zijn hoofdzakelijk i°. dat alie Russisehd onderdanen die gevangen zijn, dadelijk in Vrijheid zullen tvorden gé* steld 20. dat de raad van bestuur volgens de verordeningen van i83fj, zal worden hersteld 30. dat de bevelen van dién raad stiptelijk zulléti Worden gehoorzaamd; 40. dat na ontvangst der proclamatie, alle l>cvei» hebbers van korpsen der koninklijks Pooisehs ortnec, eondet Verwijl; met hunne troepen naar Plock, de verzamelplaats des legers, ffiöetéii trekken50. dat die bevelhebbers dadelijk over den toestand hunner troepen den keizer moeten berigt zendenen 6°. dat alle wapening welke sedert de gebeurtenissen vail Warschau is geschied, en aan het Ié* ger vreerad isopgeheven zij. Ten slotte worden nog de soldatéti tiet Poolschen legers in het bijzonder tot trouw en gehoorzaamheid aangé» maand. 'sGRAVENHAGE den 2 januarij. Bij kabinets-resdript Van déti 14 december, no. 22, is bepaald, dat in de omstandigheden, waarin het vaderland zich thans bevindthet geheel en al aan de verkiezing vati de belanghebbenden zal zijn overgelaten, om, bij het. aangaap V-ftti eeoige overeenkomst tot remplacement bij de mobiele schutterijen, dia contracten onderhands, of bij publieke akten, te doen opmaken, étt dat gemelde contracten, ter registratie aangeboden wordende, iö béide deze gevallen, aan een vast regt van registratie Van 80 centen.zpllSri onderworpen zijn. Naar men verzekert, zouden de beraadslagingen van dé Staten» Generaal op het einde van februarij of in het begin van maart wordeii hervat; welligt nog wel vroeger. In het Joürnal des Flandrtsvan den 20 december, komt Wéder een dier artikelen vuorwelke kennelijk met het. schaamteloos oögnierk worden geschreven, om eigene trouweloosheid laaghartig te bedekken. Men klaagt daarin namelijk over bet schenden der wapenschorsing, door de militaire bezetting in Staats.Vlaanderen of, Zoo als het irt dat blad genoemd wordt, het eiland Kadzand. Het tegendeel is waar, ...Dé patrouilles der opstandelingen, die zich aan den kapitalen dam bevinden veroorloven zich telkens over de linie te komen en hebben nog Zatür» dag deii 25 december op den schildwacht te Biervliet geschoten, ZoO veel verraad en leugen zalte zijner tijdvergelding vinden. Staats-Courant Z. Exc. de Pauselijke internuntius, monsignor CapaccintH détt I dezer uit Londen alhier teruggekeerd, en heeft zijnen intrek geno. men bij den eerw, heer Semland-deken pastoor. In het jaar 1830 zijn het Noordhollandsch kanaal gepasseerd 6ii schepen uit zee, en 258 naar zee; te zamen 880 bodems; 189 meer dart in 1829. Gedurende het jaar 1830 zün te Amsterdam uit zee binnen» gekomen 1992 schepen, te Rotterdam 1212, te Antwerpen 689. In 1829 beliep het getal der bitinengekomene schepen te Amsterdam Tijdingen uit Breda melden, dat onder de duizend Haagsche schut» ters zich, voor weinige dagen, niet één zieke bevond, en dat allen zon» der onderscheid de beste gezondheid genoten. liet gedrag, de wel Wil» lendheid en ijver van de Haagsche en Rotterdamsche schutters in de vol brenging van hunne dikwerf moeijelijke en lastige pligten, worden ten hoogste geroemd. Dagelijks worden zij, wanneer het weder zuljts maar eetiigzins toelaatin den wapenhandel en in de garnizoensdienst ge oefend, terwijl de officieren des avonds in de theorie worden onderwe zen. De beste overeenstemming heerscht bij voortduring tusscher) de schutters en militairen. Dit is ook het geval met de Amsterdafflsche en Vriesche schutters, w.>lke een deel der bezettjng van 's Hertogen, bosch uitmaken. Allen voldoen met genoegen aan de bevelen welke hun in het belang der zaakworden gegeven. - De kolonel Delescaille is benoemd tot kommandatit der 3de brigade van bet Belgische leger, te Westwezel, ter vervanging van den ltiite» nant-kolonel Fonsondie, bij dagorder, heeft bekend gemaakt, dat hij zijne terugroeping verzocht had, omdat al zijne aanvragen ter voorzie ning in de veelvuldige behoeften der vrijwilligers, vruchteloos waren gebleven. Den 28 december is de heer van de IVeijer uit Brussel naar Lon den vertrokken. Bijzondere berigten uit Berlijn houden in, dat in Rusland eene Zeer groote geestdrifc onder alle standen heerscht om den keizer in de dem ping van den Poolschen opstand te ondersteunen. Vele groote heereu hebben aanzienlijke sommen gelds en andere hulpmiddelen daartoe aan Z. M. aangeboden, MIDDELBURG den 5 januarij. Gisteren zijn van hier naar Vlis singen gemarcheerd, de iste cn 2de kompagnie van het bataillon mo biele rustende schutterij dezer provincie, welke zich reeds door eene goede militaire houding onderscheiden, en met den besten geest zijn bezield. Wei Journal Je la Haye van den 4 dezer behelst het volgende: Onderscheidene brieven van Luik melden, dat uit die stad eene aan merkelijke artillerie-trein was getrokken, welker bestemming men niet bepaald kon gissen. Er is eene tijding in omloop die meer en meer zekerheid verkrijgtde muitelingen zouden begonnen zijn met Maastricht te bombarderen. „De wapenschorsing houdt dus van dit oogenblik af op. Naar men verzekert zijn er onderscheidene krijgskundige plannen aangeboden wat ook het besluit zij, dat onze Monarch zal nemen. Holland heeft, God zij gedankt! thans krachten 0111 tegen den omwentel ings-geest te kampen. Vrede ,aan het Vaderland Eer aan onze dapperen f Vertrouwen op God! Het uur der vergelding is welligt daar.'4 De luit. generaal van Geen is den 3 dezer door Rotterdam gepas seerd, zich yan "s Hage weder naar Breda begevende. Men zegt dae hij met het mobiele leger naar Maastricht zal oprukken, daar het mcef

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1