MIDDELBURGSCHE COURANT. N\ 2. nieuwstijdingen, Dingsdag P. P O u s. 4 Januarij 1831. nederlanüe n. De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND verwittigt de be langhebbenden, dat degenen, welke door de tusschenkomst van de Heeren Disrricts-Commissarissen Plaatselijke Besturen en de Bureaux van het Provinciale GouvernementAandeelen van de Brusselscke Lo terij van Voorwerpen op de Tentoonstelling aldaar ingezonden, hebben genomen, de prijs daarvan, tegen inwisseling der Aandeelen, kunnen te rug bekomen, in de Bureaux van het Provinciaal Gouvernement, dage lijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, des voormiddags van 11 tot la uren. Middelburg, den 31 December 1830. VAN VREDENBURCH. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, brengen bij deze ter kennisse van de In- en Opgezetenen, dat, krach, tens Zijner Majesteits Besluit van 9 December jl., no. 56, de met den 1 januarij 1830, ingevoerde of gecontinueerde Stedelijke Belastin- genprovisioneel gedurende de eerstvolgende drie maandenen dus tot den Jaatsten Maart 1831 ingesloten, op denzelfden voet als in dit loopende jaar heeft plaats gehad, zullen worden geheven. En opdat niemand hieromtrent onwetenheid voorwende, zal deze bij Publicatie en plaatsing in dezer Stads-Courant worden medegedeeld. Middelburg, den 1 Januarij 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, Voor den Secretaris afwezig CATS, Griffier. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats van de Provincie Zeeland, brengen bij deze, ingevolge van en ter voldoening aan de aanschrijving van den Heer Gouverneur dezer Provincie, van den 31 der afgeloopene maand December, ter kennisse van de Ingezetenen dezer Gemeente, dat Mr. C. G. Bijleveld op heden zijne functieu van Burgemeester dezer Stad, waartoe Zijn Edel Achtbare bij Besluit van Zijne Majesteit van den 19 te voren, op nieuw, bij continuatie is benoemd geworden, heeft aanvaard. En opdat een ieder hiervan kundig zij, zal deze bij bekendmakingen plaatsing in dezer Stads Courant worden medegedeeld. Middelburg den 3 Januarij 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren Voor den Secretaris afwezig CATS, Griffier. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in de Provincie ZEELAND, dagelijks een aantal zoowel mondelinge als schriftelijke verzoeken, tot afgifte en toezending van Schatkist-Biljetten ontvangen de, informeert hierbij alle de daarbij belanghebbenden, dat, tot heden toe geene Schatkist-Biljetten bij hem zijn ontvangenen hijbij de bekoming derzelve, daarvan ten spoedigste afgifte en toezending zal doen aan alle zoodanige Ambtenaren in deze Provincie welke hunne aanvragen Schriftelijk aan hem zullen nebben gedaan en tot bekoming derzelve, ingevolge Art. 14 der Wet van 26 November 1830, gereg- tigd zijn. Middelburg, den 3 Januarij 1831. De Administrateur voorn. Middelburg, den 3 Januarij 1831. De COMMISSIE belast met de Verzorging in den nood der Armen en Behoeftigenbetuigt dankzeggende den ontvangst van de volgende aan haar overgemaakte Giften, als: den 31 December 1830, door den Heer C. E. Schutters, uit de Kerk-collecte 100; door den Onderge teekenden, vier Biljetten der Loterij van Voorwerpen uit de in 1830 te Brussel plaats gehad hebbende Tentoonstelling van Voortbrengselen van de Nationale Nijverheid, waarvan het bedrag, ad fso, door den hou der derzelve, edelmoedig aan de Armen is geschonken, en den 1 dezer van N. N. f lo. Namens de Commissie voornoemd DIRK APPEL Secretaris. Geachte Stadgenpoten! Meermalen hebben wijdoch ook wij betuigen dit met dank, niet vruchteloos uwe welwiilenheid ingeroepen, tot het helpen in stand hou den van het alhier sedert het jaar 188 gevestigd INSTITUUT van ONDERWIJS, onder de Zinspreuk: CHESED NEGNURIM. In alle omstandigheden, waarin zich de roepstem tot 11 verheft, wed- ijvert gij om den roem der Zeeuwen te bevestigen; geene opofferingen zijn u te zwaarzoo het de bevordering van het algemeene welzijn of het plegen van eenige weldaad geldt. En zouden wij dientengevolge ons thans ook niet wederom met uwe ondersteuning en medewerking durven vleijen, die wij meer dan ooit behoeven, willen wij in het jaar 1831 gemeld Instituut in stand kunnen houden. Door Edel Achtbare Heeren Burgemeester en Wethouders dezer Stad gemagtigd om, voor het aanstaande jaar, de gewone Inschrijvingen te openen zullen wij de vrijheid nemen u de daartoe strekkende Biljetten ter invulling aan te bieden, Onze hoop en vertrouwen op u, ge achte Stadgenootenvestigende, dat gij ons ook nu wederom met uwe milde bijdragen zult gelieven te ondersteunen en alzoo de instandhou ding van een Gesticht helpen verzekeren, hetwelk door uwe milddadig heid is opgerigt. De Nederlandsche Israëlitische Godsdienstige School commissie over het Ressort Middelburg J. H. H E N D III X Voorzitter. H. S. BEER, Thesaurier. N. W. PRAAG, Secretaris. 's GRAVENHAGE den 29 december. Gisteren mfddag is de k«bl» nets-raad van 2 tot des avonds ten 8 uren bij Z. M. den honing bij. een geweest. Des avonds ten half tien is aan het mihisterie van buitel), landsche zaken eene conferentie gehouden van de gezanten der verschil» lende mogendheden, welke tot laat in den nacht heeft gedlltird, et) waarvan nog dadelijk aan Z. M. den Koning verslag is gegeven. Den 31 december, -— Z. Exc. de lüit.-genernal van Geen is gisteren in deze residentie aangekomen. Bij de in Belgie meer eh meer toenemende ellende def mihdera volksklassen en stremming van allen handel en nijverheid, begint Wen aldaar levendig te gevoelen dat nten zich zeiven het meest benadeeld heeft, door zich gewelddadig van het Noordelijk gedeelte van Neder, land af te scheuren. Zulks blijkt onder anderen uit een geschrift, het welk in het begin dezer maand door ruim 150 kooplieden en fabriekan. ten uit de provincie Luik geteekend en aan het congres gezonden is, om hetzelve opmerkzaam te maken op den beklageljjken toestand waarin de nijverheid zich 'bevindt. Het voorstel van den heer de Fact{tom het artikel der nieuwe consitutie voor Belgieinhoudende verbod VaU alle tusschenkomt van de wet of magistraat in zaken van de godsdienst geheel in te trekken, is bij het congres met 111 tegen 60 stemmen verworpen. Den 26 heeft de heer van de Weijeruit Parijs te Brussel terug gekomen Zijnde, aan het zoogenaamd nationaal congres aldaarverslag ge« daan van zijne zending naar eerstgenoemde hoofdstad. Hij heeft berlgt, dat hij en de heer Gtnliebién door den Frnnschen minister van buiten, landsche zaken, den heer Sébastianials afgevaardigden van Belgie, ontvangen zijn, en van genoemden minister de verzekering hebbet) ont» vangen, dat de afscheiding van Belgie van Holland, en desze/fs onaf hart* keltjkheid als afzonderlijken Staatals grondbeginsel, door de vijfgrooti mogendheden was vastgesteld. Voorts berigtte de heer van de Weijer, dat afgevaardigden van het provisioneel gouvernement te Londen verwacht werden, om over de be langen van Belgie te handelendat de vrije scheepvaart op de Schelde voor de vijf mogendheden niet meer aan eenigei) twijfel onderworpen wasdat de Belgische koophandel en nijverheid de toekomst onbe schroomd moesten te gemoet zien, naardien de liberaliteit, waarmede de staatkundige onderhandelingen plaats hadden, voldoende handels-betrek kingen tusschen de beide landen zoude te weeg brengendat de heer Gendebien (die te Parijs gebleven was) eerlang de eer zoude genieten van aan Z. M. den koning der Franscben voorgesteld te wordendflt wat de keus van eenen vorst over Belgie aanging, het nationaal congres gevoelde, dat noen het provisioneel gouvernement, noch het diploma» tiek comitcé het regt had, om daaromtrent te beslissen en den eersten stap te doen, doch dat het congres, door deszelfs keuze, de belangen van Europa met de belangen, de waardigheid en de onafhankelijkheid van Belgie zoude weten overeen te brengen. De heer van de Weger verklaarde ten sforce, dat hij dit laatste pttnt aangeroerd had, om een einie te maken aan de vreemde, zooniet on« gerijmde geruchten die ten aanzien zijner reizen naar Londen en Parijs werden uitgestrooid. Te Brussel is gevankelijk binnengebragt een officier der vrijwilli gers, Berlaymont genaamd, beschuldigd van verstandhouding met de ko ninklijke troepen. Te Breda had men den 29 dezer de tijding ontvangen, dat Baarle- Nassau (waarschijnlijk ten gevolge van de nadrukkelijke boodschap van den generaal van Geen j) door de muitelingen ontruimd was, en dat er slechts omstreeks 300 van hen, te Baarle-Ileriog gebleven waren. BREDA den 31 december. Het breken der wapenschorsing door dff muitelingen bij Maastricht, schijnt aanleiding gegeven te hebben tot buitengewone maatregelen van voorzorg, zoo wel bij het mobiele leger als in deze vesting, niettegenstaande men hier verzekertdat devijande- lijke troepen meer en meer zich van onze Noord-Brabandsche grenzen terug 1 rekken. Berigten heden uit Chaam ontvangen bevestigen dat de Belgen die te Ilaarle, Meerie Meersel, op de Dreef en in die streken gesta- tionneerd waren, ailen zijn afgetrokken, na de door hen opgerigce ver schansingen weder te hebben geslecht. YVij kunnen volgens stellige berigten, onzen lezers mededeelendat de heer Loef Schuphovcn ontvanger te Valkenswaarddien de Belgen als krijgsgevangen hadden mede genomen, Dingsdag avond den 28 de zer, om tien uren met een rijtuig weder terug is gebragtbij zich heb bende al de hem ontroofde goederen en effectenbehalve alleen de ont-' stolene* rijksgelden en eenige kleedingstukken van weinig belang. Ge noemde lieer is van Valkenswaard naar Hechttel en van daar naar Has selt gevoerd géwordén, waar hij een onderhoud mét Daine heeft gehad, die zeide, dat het r'oöven van de goederen van den heer L. Schuphovett buiten zijne orders geschied was, en dat hii zoo veel mogelijk dat ge- stolene zou doen terug geven hij zou de daders er van doen straffen. Voor het overige schijnt genoemde ontvanger geen letsel te zijn wedervaren, en hij is gezond en wel in den schoot zijner familie terug gekomen. MIDDELBURG den 3 januarij. lieden is van hier naar Goes ver trokken na door den generaal-majoor baron des Tombe te zijn gelnspec- tee.d de 4de kompagnie van het bataillon mobiele schutterij dezer pro vincie, bestaande uit Zierikzeesche en Goesche scbntters; deze kom pagnie heeft alhier sedert den 27 november 11. garnizoen gehouden en zich door uitmuntend gedrag en goede krijgstucht algemeen geacht gemaakt. Wij vernemen, dat de iste kompagnie welke in Zierikzee in garni zoen ligt, op morgen mede naar Zuid-Beveland staat te vertrekken, om aldaar de kantonnementen te betrekken. Van Londen, den 22 dezer, wordt gemeld, dat men aldaar veel sprak van de te Brussel in *t werk gestelde groote manoeuvres van de Oranje-partij. De Prins van Oranje was te Londen zeer intiem met li de buitenlandsche gevolmagtigdèn en met de Engelsche ministers, Te Lausanne, in Zwitserland, hebben groote ongeregeldheden plaats gehad, ten gevolge waarvan de groote raad vsn het kanton Waad»

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1