n&m N°. i45. MIDDELBURGSCHE COURANT. Zaturdag 4 December 1830. 1 A JE UJFSTIJ DINGEN. NEDERLANDEN. -.-..f* - yj^ v'4 RF R T T T 1 soevereinen staat der Vereetiigde Nederlanden (er rdzoo Maastricht. 15 li lx 1 la Venlo en Staats-Vlaandeiendoch niet bepaaldelijk de citadel van Ant« Van onderscheidene Geabonneerden voor onze Courantbuiten Wer pen) worden ingeruimd. dit Eiland ontvingen wij dezer dagen klagten wegens het niet Gedurende den wapenstilstand en de onderhandelingen wegens de toe. op den gewonen posttijd aankomen hunner Couranten, hetwelk fcomscige staatkundige bestemming, zal deze linie de oorlogvoerende herhaalde malen is veroorzaakt door het later dan gewoonlijk ter troepen scheiden uit hoofde van het verband der afgezonderde punten. Perse leggen der Courant, waardoor dezelve niet ter behoorlijker dient intusschen eene overeenkomst te worden getroffen, bij welke de t\jd is op den Post gekomen. Ten einde dit in 't vervolg voor te j vvenschen van Z. M. den Koning der Nederlanden ten grondslag zullen komen, zijn wij genoodzaakt om de plaatsing van alle Stukken en WOrden gelegd. Zulks Zal aan Belgische en Ilollandsche commissarissen Advertentien welke ons op MaandagWoensdag en VrijdagNA mel toevoeging vaneen officier der geallieerden, kunnen worden opge- TÏEN UREN worden verzorgd stellen. tot een volgend Nonnner uit te De GOUVEiiNEUR. van de Fiovincie 7F.F.1.AND maakt dankbare melding van de ontvangst eener somma van Honderd Guldensals cèn offer voor het Vaderlandden 2 dezer aan bet Provinciaal Gouver nement, doör een onbekende uit Middelburg overgebragt, zijnde die som denzelfden dag in 's Rijks Schatkist gestort. De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND: In aanmerking nemendedat het voor de Ingezetenen dezer Provin cie, welke mögten verlangen of inde noodzakelijkheid mogten zijn om dé Recepissen die, voor de Betaling bij .wijze van Leening, in even redigheid van de Directe Belastingen achtervolgens dt Wet van den 02 November 11. Staatsblad 110. 81), zullen worden afgegeven, te gelde te makenvan belang isbij den afstand of den verkoop dier Recepissen, daarvoor de wezenlijke waardein verband met den Beurs- prijs, te erlangen; en dat het Kantoor van de Heeren van der Leijé van der Meer en van Beest, te Middelburg, zich aangeboden heeft om de aanslagen der Inwoners dezer Provincie welke zoodanige betaling te doen hebbenvoor derzelver rekening te verrigten tegen overgifte der Aanslag-Biljetten en bijbetaling bij anticipatie van 25 prCe., van de Aanslagen dienvolgens de Recepissen op te zenden en te verkoo- pen, en verder met de belanghebbenden af te rekenen tegen eene pro visie van 1 prCt.na aftrek der Briefporten en Wisselcours. Gelet op de Circulaire van Zijne Exc. den Minister van Financien, van den 23 November 11. •Herzien zijne Circulaire van den a dezer maand, No. 10775 A. 2de afdeeling Provinciaal Blad No. 143) Heeft goedgevonden Het voorgestelde aanbod van de Héeren van der Leijé. van der Meer en van Beest, te Middelburg, ter kennisse te brengen van de Ingezete nen dezer Provincie, ten einde dezelve ook daarvan, desverkiezende In hun belang zouden kunnen gebruik maken. Middelburg, den 3 December 1830. VAN VREDENBURCH. De COMMISSIE tot uitdeeling van SPIJS aan Minvermogenden, te Middelburg, zal op Dingsdag en Woensdag, den 7 en 8 December aan staande, van elf toe één uur, in haar gewoon Lokaal, vaceren tot af gifte der Kaarten aan de Inteekenaren. Middelburg, den 4 December 1830. Namens de Commissie voornoemd H. du BUISSON BECIUS, Secretaris, i.-v Middelburg, 3 December 1830. De COMMISSIE belast met de Verzorging in den nood der Armen en Behoeftigen, berigt, dankzeggende, de ontvangst der volgende aan haar overgemaakte Giften, te weten: Den 26 November jl.door den Heer C. E. Schutters f 1 ,87*; idem 5; idem uit de Kollecte in de Koorkerk, 28 November jl., f 2, 60. Den 29 dito, van W. C. en K. door den ondergeteekenden f 10, 72§, en den 2 dezer van NN. 26. Namens de Commissie voornoemd DIRK APPEL, Secretaris. *s GRAVENHAGE den 30 november. In de zitting van beden is in gekomen eene koninklijke boodschapten geleide van een ontwerp van wetstrekkende om de koninklijke besluiten van 6 october en 8 octo- ber Jl.Staatsblad no. 63 en 65) wegens den invoer van granen en vreemde steenkolen door wettelijke verordeningen te doen vervangen. Thans is op eene officiële wijs door de Duitsche bondsvergade ring, bij een protocol van den 25 november, een uittreksel beltend ge maakt van het besluit, door die vereeniging, den 21 october ji. geno men, tot herstel en tot handhaving van d,e rust in Duitschland, en om den meer en meer toenemenden geest van omwenteling te keer te gaan tot welk besluit bet hof van Oostenrijk aanleiding heeft gegeven. Bij dit stuk verbinden zich al de gouvernementen, welke het Duitsche bondgenootschap uitmaken, om elkander zoo noodig allen militairen bij stand te verleenen. De generaal Hoven en de kolonel Salazardie te Brussel krijgs gevangen geweest zijn, zijn alhier aangekomen. De Holiandsche oorlogschepen, welke op de reede van Toulon lagen, zijn den 18 dezer van daar naar Holland gezeild. In het Engelsch half ministerieel avondblad, van den 24, leest men de navolgende zinsnede: be Holiandsche generaal Chassé bezet nog de citadel van Antwer pen doch wanneer het vraagpunt van het toekomstig bestuur van Bel- gie zal beslist zijn, zal op tene onverwijlde ontruiming worden aange drongen, en, ingeval van eene weigering, zou de veiligheid van Holland zelve kt nen in gevaar gerakenMen kan hieruit den geest van het te genwoordig Engelsche ministerie opmaken. Naar men verzekert hebben de heeren Cartwright en Bresson aan het bewind van Brussel het volgende te kennen gegeven: De willekeurige uitlegging van de zijde van Belgie betreffende de linie van afscheiding (de ontruiming van -Maastricht, Antwerpen en^Stnats Vlaanderen), ittn in geenen deeie worden aangenomen dragrn. „Luxemburg hetwelk met Belgie niets gemeens heeft, zal uitdrukke lijk worden uitgezonderd. De ontruiming van de citadel van Antwerpen zal eerst dan volgen wanneer de linie van den wapenstilstand, inet toestemming van weers kanten, geregeld zal wezen. De duur van den wapenstilstand laat zich niet bepalen, daar bet van zelf spreekt dat die niet dan met goedvinden der groote mogendheden kaïCophoudenen die partij, welke zich zou veroorloven dien te bre ken, eene vijandelijke daad tegen de genoemde magten zou plegen. De heeren Cartwright en Bresson zijn gelast de noodige vertoogen te doen in Brusselbetreffende de krijgsgevangenen." Uit een en ander zou blijken dat het gewigtige punt van de citadel van Antwerpen nog wel een geruimen tijd in het bezit van Nederland- schê troepen kon blijven. Vrijdag zijn weder verscheidene ligters aan de citadel van Antwerpen aangekomen van welke een troepen aan boord had. Dien dag lag ter reede van Lillo alleen de Proserpina. De Heldin en de Euridice wa. ren des ochtends naar Vlissingen vertrokken. MIDDELBURG den 3 december. Wij zijn onderrigt geworden, dat op jl. woensdag, dag van het vertrek der mobiele schutterij naar Zierik- zee en Goes, door de heeren de Vries Cnmpwijnkoopers alhier, ten behoeve derzelve op hunne reis. derwaarts ten geschenke zijn ge- zonden drie ankers roode wjnvoor welk geschenk heeren burgemeester en wethouders, aan die heeren, ook namens dezelve schutterijhunnen dank en erkentelijkheid hebben betuigd. Het is ons eene aangenamd taak openlijke melding te maken van deze daad, welke opgemelde hee ren allesints tot eer verstrekt, en met een algemeen genoegen is verno men geworden. Wij vernemen tevens dat het stedelijk bestuurteil ein de aan de schutterij den overtogt zoo aangenaam mogelijk te maken daarbij heeft gevoegd eenige eetwaren. Gedurende den overtogt zijn door eenige schutters, in haast, de vol gende dicht-regelenter eere van den generaal majoor Destombever vaardigd welke, toen deze krijgsheld zich in het midden der schutter» vertoonde, werden aangeheven en waarover die generaal zich zeer ge voelig betoonde. Zie hier dezelve Destombe is een dapper held; hoezee! Hij voert ons aan in 't oorlogsveld hoezee Hij wordt van al zijn volk bemint Wij volgen hem dan welgezind Vivat Destombe hoezee Nu dan, o brave generaal boezeel Wij volgen it ook altemaalhoezee 1 Verdragen met u zoet en zuur En volgen u in 't oorlogsvuur Vivat Destombe! hoezee! "Nadat het vaartuig, de ode kompagnie aan boord hebbende, het stoomjagt aan het Katzegat had verlatenkwam het laatstgenoemde met de iste kompagnie om 4 uren binnen Zierikzee aan, alwaar duizende annschouwers zich op de buiten- en binnen-havens door luide toejuichin gen hunne geestdri.l aan den dag legden. Op de plaats der ontscheping stond de tweede en derde ban der dienstdoende schutterij in bataille met een korps muzijkanten. De kapitein kommandant Rost van Tonniti- gen verwelkomde de aangekomenendie in de beste orde ontscheepten, waarna zij, voorafgegaan door de Zierikzeesche schutterij, naar het stadhuis trok waar de heeren officieren aan burgemeester en wethouders werden voorgesteld. Dadelijk werden de manschappen bij de burgerij geljikwartierdterwijl bun ed. aclitb, op de allergulsce wijze hunne huizen aan de heeren officieren aanboden. Aan Z. M. den In de aanspraak van den heer burgemeester Bijleveld aan de nitgetrok- kene mobile schutterij, op II. woensdag, is eene fout ingeslopen: Z. Ed. Achtb. heeft niet gezegd: De zaak die gij zult te vervullen hebben enz. maar De taak die gij enz. Wij zijn verzocht om ter kennis onzer stadgenooten te brengendat mevrouw Lantsheergeb. Schoreren mevrouw de Jongegeb. L/tntsheer dankbaar voor de menigvuldige blijken van deelneming in het lot der gekwetste en zieke militairen en voor het vertrouwen in haar gesteld, onderling ziin overeengekomen, om den tijd, waarop zij gereed zijn alle zoodanige giften als in de nommers 141 en I43 dezer courant ver meld zijn, te ontvangen, tot den 11 dezer maand te verlengen; vol doende zij daardoor aan de begeerte van onderscbeidenen welke hunne giften niet voor den 4 December hebben kunnen in gereedheidbrengen en aan baar verlangen, om zoo veel in haar is, toe te brengen tot ver- ligting harer lijdende natuurgenooten. Zij wenschen dan nog, bij deze, deze hare poging aan de inwoners dezer stad aan te bevelenvoorname lijk aan het vrouwelijk geslacht, tot hetwelk deze uitnoodigitig bijzon der gerigt isten einde hetbij het onvermogen om op eene andere wijze Vaderland en Koning van dienst te zijn daardoor zijne belang- stelling bewijze in de heilige zaak, voor welke het bloed onzer krijgs lieden gevloeid beeft, en het dus het voorbeeld volge van zoo vele edele vrouwen, die, in een naburig land, voor weinige jaren, alles hebben veil gehad voor het behoud van het dierbaar Vaderland, Den 1 december waren de 2I pets. Nat. Werk. cclinici 3 {4$ 47 i i n tl** viaanoereni, Kan. w zceucn uceie wwiucu - 1 Koning der Nederlanden moeten de oude grenzen van den voormaligen i 4i pas. Amort. Synthc. 67^70*, de <5 pets. Russ. Inschr. 55, 5cv

Middelburgsche Courant | 1830 | | pagina 1