MIDDELBURGSCIIE COURANT. N°. i5y. Diiiffsdas: HOOG-GERE GTSHOF HOF VAN ASSISES \J GRAVENIIAGE. PROVINCIE ZEELAND. ij Mr. CORNELIS FELIX van MAANEN, Minister van Justitie als door Zijne Majesteit bij voortduring belast met de waarneming der functien van Eersten President van het Hoog-Geregtshof in 'r Gravenhage Bevelen uit krachte van de Wetdat de Assiscs in de Provincie Zee land, voor het vierde vierendeel jnnrs van den jare 1830, zullen geo pend worden te Middelburg, op Woensdag den isten December eerstko mende, des morgens ten tien uren, op den voet bepaald bij de artikelen 17 en 18 der Publicatie van den 11 December 1813. benoemen om dezelve te presideren den Heer Mr. Jacob Schonk Raad in bovengemeld Hoog-Geregtshof En gelastendat deze ter diligentie van den Heer Procureur-Gene- raai zal worden bekend gemaakt en afgekondigd. Aldus gedaan te 's Gravenhage jjpn 1 November 1830. VAN MAANEN. Van weg e den Heer Eersten President De fungerende Eerste Griffier van het Hoog-Geregtshof J. H. S P E I R M A N. 16 November 1830. haar overgemaakte giftenals j den 12 dezer, door den ondergeteekenden van D. f 6 van N. N. f 50. Den 13 dezer, door den [leer C E Schutters van een' onbekenden ƒ2 60. Den 14 dezer, door den Heer S. Roe/se Lz, van N. N. 50. Namens de Commissie voornoemd DIRK APPEL Secretaris. NJE UIVSTIJmiSQEN. De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND heeft met erken telijkheid voor de Gewonden in het Leger en op de Schepen van Oor log ontvangende hoeveelheden Pluksel en Verband-Linnenaan het Provinciaal Gouvernement bezorgd f- door de Ingezetenen van Tholen en van Cloettngedoor den Burgemeester van Oosierlanddoor Mevrouw Stokmans, te Heinkenszanddoor Mevrouw de Weduwe Fokker en de Jufvrouwen Houdte Middelburg, en door de Bewoners van het Ziek en Simpelhuis aldaarvan het Linnen daartoe door een onbekende ver strekt. Zijnde aan een en ander bereids eene bestemming gegeven. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats van de Provincie Zeeland, willende die genen der In- en Opgezetenen dezer Gemeentewelke veelligt buiten de gelegenheid zijn geweest om te voldoen aan de bij dezer Stads-Courant van den 11 en 13 dezer gedane uitnoodiging, tot liet aanbrengen van DEKENS andermaal daartoe in staat stellen, brengen bij deze, onder dankzegging aan de ge nen der In- en Opgezetenen welke bereids daaraan voldaan hebben, ter kennis, dat, bij vernieuwing, de gelegenheid daartoe zal worden gege ven op den 16, 17, 18 en 19 dezer, des morgens van 10 tot 1 uur, ten Huize van den Heer J. SontonAgent van Kazerneringin de Bo gaardstraat alhier; terwijl Burgemeester en Wethouder* eerstgemelde In- en Opgezetenen allerdringendst verzoeken, ook het hunne bij te bren gen tot verzachting van het lot van den lijdenden Krijgsman. E11 opdat een iegelijk hiervan kennis drage, zal deze worden afgekon. digd en in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 15 November 1830. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, L- P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtb., J. F. BIJLEVELD Secretaris. AANBESTEDING. Onder nadere approbatie van het Departement van Oorlogzal door den Militairen Intendant in de Provincie Zeeland, op den 17 Novera ber i83°' des middags ten 12 uren, op het Bureau van den Heer Plaat- selijken Kommandantte Vlissingenvoor eenen onbepaalden tijd worden aanbesteed, de Leverantie van BRANDHOUT en LEG STROOvoor de Troepen tot het Garnizoen van Vlissingen behoorende. De inschrijving zal geschieden bij besloten Biljetten op Gezegeld pa pier, en moeten bevatten de prijs voor ieder artikel afzonderlijk per ration, zijnde voor het Brandhout .Wisse Nederl.en van het Leg- Stroo 5 Nederl. Ponden. Genoemde Biljetten zullen tot den 17 dezer, ten 11 uren des mor gens kunnen geworpen worden in eene gesloten Buswelke ten dien einde op het Plaatselijk Bureau is gedeponeerd, alwaar de Conditiën en voorwaarden ter lezing liggen. Geene Biljetten kunnen in aanmerking komen, wanneer de Inschrij, vers geene bewijzen kunnen overleggen van hunne solvabiliteit en die hunner twee Borgen. Vlissingen, den. j1 November-1 830. De Militaire Intendant voornoemd VAN HAEFTEN. J. J. de KANTER. -De COMMISSIE tot Uitdceling van SPIJS aan Minvermogenden, te Middelburg, zal, op Vrijdag den 19 November aanstaande, des voor- middags om 11 uren precies, in het gewoon Lokaal, vaceren tot Aan besteding van het voor dezen Winter benoodigde VLEESCH. Zullende op geene Biljetten van Inschrijving worden acht gegeven, waarvan de Inschrijvers niet in Persoou tegenwoordig zijn. De Conditiën dezer Aan besteding liggenvan heden af, ter bezigtiging in voorschreven Lokaal, Middelburg den 15 November 1830. Namens de Commissie voornoemd, H. du BUISSON BECIUS, Secretaris. Middelburg, 15 November 1830. De COMMISSIE belast met de Verzorging in den nood der Armen en Behoeltigenmaakt bij deze dankbaar melding van de volgende aau MIDDELBURG den 15 november. Bij besluit van den 8 november heeft Z. M. den generaal-majoor J. A. Ramdohrprovinciaal-kamman! dant van Zeeland, provisioneel toegevoegd aan den luitenant-generaal lorf+tfet/igersdie mee de organisatie der algemeene volkswapening last u, ten einde onder de bevelen van dien Initenant-generaal een bij zonder toezigt uit te oefenen over de regeling van de rustende schut terijen Voorts den kolonel A. J. J. Destombe, thans opper-kommaridant in de vesting Gorinchemuit deze laatste'betrtkliing eervol ontslagen, en hemvoorlpopig belast met het kommando in de provincie Zeeland mitsgaders met de defensie van de Zeeuwsche eilanden, en van'heï 4de en 5de district van die provincie en Den generaal-majoor H. Muller benoemd tot opper-kommandant van de vesting Gorinchemmeu bepaling dat hij tevens zijne functien van directeur der iste artillerie-directie en der rijks-gieterij van metalen ge schut zal blijven uitoefenen. -T Van Oostburg den 12 dezer wordt het volgende gemeld: De heer J. Moensluitenant der schutterde Zui'dzandedoor den heer luitenant-kolonel Ledel gelast zijnde, oni mét zijne schutters de kusten van het Zwin te bewakenen verantwoordelijk gesteld zijnde dat geene vaartuigen van de Vlaamsche kust aldaar zouden landen, kreeg gisteren avond tijdingdat zich een visschers vaartuig bij de zeehonden plaat, tegen-over de Oostduinen, gelegd had, hetgeen den ingezctenèn ongerustheid baarde, vreezende zij dat hetzelve door stroopers konde bemand wezendaar op die plaats weinig of nooit zulke vaartuigen ankeren. Dadelijk begeeft hij zich met een aantal manschappen naar de plaats (zijnde ruim twee uren van Zuidzande gelegen) en komt aldaar des nachts omstreeks half-één aan. Hij blijft dit vaartuig eenigen tijd observerentot hij en zijne manschappen duidelijk meenden te bemerken dat hetzelve naderde t waarop hij vuur kommandeerde en daarmede een* geruimen tijd aanhield. Het vaartuig bleef naderenmaar scheen toen dnjyende en raakte eenigen tijd daarna den wal. Tegen 5 uren des och tends gaf de heer Moens last hetzelve te beklimmen en te onderzoeken 1 hij ;yond het door de schippers verlate» en met eenige visch bevracht. Wac er nu van de bedoeling der scheepsgasten zijzeker kon dc heer Moetit niet anders handelen, en is het zeer onvoorzigtig van hén geweest ziek aan de kust van een land te wagen dat in staat van beleg is; maar rneij- zoude kunnen vermoeden, dat dit scheepje aldaar is gelegd gewor den jtep einde de waakzaamheid der bezetting te beproeven, en te onder zoeken of men langs dit punt ook het land zou kunnen naderen. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten Generaal van den 11 is gelezen eene missive van de Eerste Kamer, houdende kennisge ving, dat zij zich vereenigd heeft met het ontwerp van wet, tot be teugeling van woelingen enz. De heer IVarin heeft een voorstel gedaan tot het aanbieden vati een adres aan den Koning, ten einde, in afwachting van de veranderingen, welkena de scheiding van de Noordelijke en Zuidelijke provinciën, de gipndwet zal moeten ondergaan, een verantwoordelijk ministerie te erlangen welke de verantwoordelijkheid aller daden der regering op zich zal hekoorqn te nemen. t Z. M. heeft, bij besluit van den 8 dezer, alle ambtenaren, ge- empipijeerden en bedienden, uit de Zuidelijke provinciën geboortig, tij delijk en eervol uit de dienst van den lande ontslagenmet behoud ech. ter van de helft hunner traktementen, tot weder«pzegglnfes toeindien zij in de Noordelijke provinciën woonachtig blijven. Ten aanzien van de zoodanigenwelke volstrekt niet gemist kunnen worden, zuilen er nadere sqhikkingen worden gemaakt. Z. ,K. IL Prins Frederik der Nederlanden, admiraal en kolonel-ge neraal, is djngsdag avond te Breda aangekomen en heeft woensdag mor gen de revue gehouden over het garnizoen dier vesting, bestaande uit de Haagsche, Rotterdamsche en Bredasche schutterijen alsmede de 2de en 9de,,afdeel ing nationale militie. .Den 10 zijn van Rotterdam vertrokRen vior gaffel-kanonneerbooten elk gewapend met 1 dertigponder2 achtponders en 2 caronnades van dertig pond. Deze booten zijn op 's Konings werf in genoemde stad gebouwd en ujtgerust, en zullen aan den kolonel-ter-zee de Man, kom- mandaiK van ee»e divisie gewapende vaartuigen in de Kil. overgegeven iw orden» De beide kompagnien Utrechtsche studenten, onder het bevel van den kapitein C. E. tVilheimiehebben zich'den 11 over Gorinchem naar Ijergëh-op-Zoom begeven. De studenten der Groningsche akademie zijn tot eene kompagnie vrij willige flankeursbij de 8ste afdeeting, georganiseerd, onder bevel vrji den kapitein Hy/karnade hoogleeraren van Oordt en Vrolik hebben de functien van 2de luitenant bij die kompagnie op zich genomen. Den 10 is het 2de veld-bataillon schutterij van Atnsteidam, groot 600 mannaar Nijmegen uitgemnreheerd. - In eenen brief uit Maastricht, van den 5, wordt geschreven, dat dien dag aldaar een transport geld vat» Aken veilig was binnengekomen hetwelk door den ritmeester IVibeking met 50 a 60 kurassiers en eenige infanterie van Vaals was afgehaald. Op de dorpen langs den weg, waar men de oproervlng had uitgestoken, had die ritmeester de vlag doen in. halen en door eene Oranjevlag doèn vérvangenwelke laatste men meen ded« spoedig wederom afgenomen zou zijn. ïn het dorp Baarle is een post kurassiers, die daar als adsistentie post uit den Bosch gelegen was verraderlijk onder bijstand der ingeze tenen door de muitelingen overrompelddén dezer kurassiers is ge dood, eenige zijn vrij zwaar gekwetst, en dc anderen, geheel weerloos, hebben zich zoo goed mogelijk trachten te bergen. 1 De geueraal-majoor Daincdie bevel bekoiueu had, zich naar I N IN DE W BEVELSCHRIFT. COMMISSIEadministrerende her Fonds tor instandhouding' dor MUZIEK binnen deze Stad, zal, op Woensdag den"17 November 1830, des namiddags ten drie uren, in de Tuinkamer van de Sociëteit Se. Joris, rekening doen van hare gehoudenc administratie over het jaar verschenen den 30 September 1830; wordende de Ileereu Contribuanten aan voor schreven Fonds tot het aanhooren en opnemen dezer rekening bij deze nitgenoodigd. o ,u t iMUtit

Middelburgsche Courant | 1830 | | pagina 1