n-n MIDDELBUÏIGSCHE C O R A N T. N". i5 2. ï)onderdag 4 November 1830* NIEUWSTIJDINGEN. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, Hoofdplaats der Provincie Zeeland, brengen bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dezer Stad, dat door Z. M. bij besluit van den u dezer, ten aanzien van de 'sRijks, en andere Ambtenaren, welke zich op Hoogstdeszelfs oproeping willen aanmelden om vrijwillig te dienen, de navolgende bepalingen zijn vastgesteld: Art. i. Alle Ambtenaren Geëmployeerden of Bediendenhetzij Landelijke, hetzij van Steden of Gemeenten, die verlangen mogten, zich, gedurende de tegenwoordige omstandigheden, hetzij voor de dienst te paard of te voet, vrijwillig teengageren, of die met het mobiel gedeelte der Schutterijenuit hunne woon- of standplaatsen zouden moeten vertrekken, zullen daarvan aan hunne superieuren moetèu ken nis geven, en hunne bewilliging daaromtrent vragen. 2. Indien de vergunning slechts eenigzins zonder nadeel voor 'sRijks dienst kan worden verleend zal die dadelijk worden gegeventerwijl ingeval zulks uit dien hoofde niet kan geschieden, dit als dan aan den daarbij betrokken Ambtenaar zal worden medegedeeld en aan hem worden te kennen gegeven dat hij vooreerst in zijne betrekking niet kan worden ontbeerd', en daarin voor de algemeene belangen des Rijks nut tiger wordt geacht, dan in de militaire dienst: zullende zoodanig Amb tenaar daarbij tevens onzentwege worden uitgenoodigdom, in de plaats alwaar hij zich bevindttot handhaving der rust en orde mede te werken. 3. Aan ons zal van alle dienstaanbiedingen van Ambtenaren door elk departement van algemeen bestuur, een generaal verslag worden aange boden en van deze pogingen goede aanteekening worden gehoudenop dat daarvan ten allen tijde zoude kunnen blijken. 4. De Ambtenaren, die de vergunning tot vrijwillige dienstneming volgens Art. 1 en 2 zullen hebben verkregen behouden hunne posten en bedieningen, en zullen, gedurende hunne afwezendheiddrie vier den van hunne jaarwedden, belooning of bezolding, blijven genieten. Deze beschikking zal ook van toepassing wezen op zoodanige Beamb. ten bij het Algemeen Bestuur, die, zonder eenig vast traktement te ge nieten, op eene belooning bij het uur of bij het blad werkzaam zijn, zullende, hetgeen hun te dier zake over de laatste zes maanden is uitbetaaldals maatstaf worden genomen tot berekening hunner gewo ne bezolding. 5. De Departementen van Binnenlandsche Zaken en van Oorlog zul len aan ons, zoo spoedig doenlijk, eene nadere voordragt doen, om trent de wijze waarop de diensten van alle uittrekkende Vrijwilligers die der Schutterijen er onder begrepen, en in het algemeen van hen, die niet vallen in de termen der bestaande Reglementen op de Militaire Pensioenen, bij onverhoopte verminking of overlijden, hetzij aan hun of hunne achterblijvende betrekkingenzullen kunnen worden erkend daarbij acht gevende op de omstandigheden van hen, die, door het be zit van eigen middelen zoodanige ondersteuning niet zouden verlangen of behoeven en eindelijk op onze begeerte, om de Vaderlandsliefde en trouw, in deze oogenblikken betoond, later door eenig blijvend be wijs van aandenken te beloonen. 6. Wij verklaren dat de pogingen van zoodanige personen welke zelve niet kunnen uittrekken, om, hetzij door geldelijke bijdragen, hetzij door het leveren van wapenen, uitrusting-stukken of andere be hoeften, hetzij door het bezorgen en equiperen van Vrijwilligers, ook het hunne bijdragen om de vrijwillige wapening te bevorderen met welgevallen zullen worden beschouwden met erkentenis voor de zaak des Vaderlands door ons zullen worden aangenomen. Te dien einde zullen, door de zorg van het Departement van Bin nenlandsche Zaken, bij de respective Gemeente-Besturen dadelijk on derscheidene Register, tot devoormelde einden strekkende, worden geopend, en door de laatsten tevens worden gezorgd dat, voor zoo verre door hendiein voege voorschrevende vrijwillige wapening willen bevorderen hetzij bij inschrijvingen in de voormelde Registers hetzij zonder dezelvegeheimhouding wordt begeerd van hunne namen en giftenaan dat verlangen worde voldaan. Burgemeester en Wethouders vertrouwen dat Middelburgs Ingezetenen, welke ten allen tijde zoo vele blijken van Vaderlandschliefiie en trouw aan den Koning hebben aan den dag gelegd, thans wederom in de moei- jelijke omstandigheden waarin het Vaderland zich bevindt, niet achter lijk zullen blijven en niets onbeproefd zullen laten om aan 's Konings wenschen te voldoenom door geldelijke bijdragen als anderzins mede te werken ter ondersteuning van de pogingen, welke door Z. M wor den in her werk gesteld tot welzijn van het Nederlandsche Volk, en tot verdediging van den Vaderlandschen grondkunnende een ieder overtuigd zijn, dat alle medewerking met welgevallen door Z. M. zal worden aangenomen. Tot dat einde zal van heden af, dagelijks (Zon- en Feestdagen uitge zonderd) ter Secretarie van des morgens ten 9 tot des namiddags ten 9 uren, een Register liggen, waarin een ieder, die genegen zal zijn eenige aanbiedingen, zoo als in Art. 6 van bovengemeld besluit is ver meld, verlangt te doen, bij deze wordt uitgenoodigt zich daarin te laten inschrijven. En opdat hiervan niemand onkundig zij, zal deze worden afgekondigd en aangeplaktmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, deni8 0ctober 1830. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTS1IEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, J. F. BIJLEVELD, Secretaris. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG Hoofdplaats van de Provincie Zeelandin aanmerking nemende de onze- kerheid waarin sommige leden der mobile Schutterij, welke zich tot h'èc Stedelijk Bestuur hebben gewend, met verzoek, dat, bij eventuele uit trekking, inde behoeften van derzelver Vrouwen, Kinderen of Ouders, zoude worden voorzien, als nog verkeeren omtrent de Wekelijksche toe lage welke in zoodanig geval aan deze zal worden verstrektbrengen bij deZe ter kennisse zoo van hen als van de verdere I11- en Opgezete nen dezer Gemeente, dat Ilun Ed. Achtbare, door de ruime en nog aaglijksch toenemende bijdragen ten dien einde, in staat zijn gesteld om 'eets nu te bepalen, dat, bij eventuele uittrekking der mobile Schutte-1 rij naar elders, tot het verrigten van Militaire dienstenwekelijks tot onderhoud, aan die zulks verlangt, zal worden verstrekt: Aan eene Vrouw zonder Kinderen - met één Kind - -- -- -- -- twee Kinderen - ----- drie en vier Kinderen - - vyf en zes Kinderen- - - - zeven of meer Kinderen - - Voor één Kind van een' Weduwenaar ------ twee Kinders van een' Weduwenaar2 j 50. 6 en meer- - f f 3 00. - 3 So. - 4 00. - 4 50. - 5 00. - 5 5o. 1 5°* 00, So. 00. Terwijl tot onderhoud van eenen Vader of Moeder almede eene toe lage van 3 zal worden gegeven. Burgemeester en Wethouders vertrouwen, dat door deze mededeellng* alle Ingezetenenwelkeuit hoofde der onzekerheid of in het onder houd van hunne achterblijvende Vrouwen Kinderen, of Ouders behoorlijk zoude worden voorzien, tot nog toe weerhouden zijn geworden om zich Vrijwillig bij de mobile Schutterij dezer Stad te voegen meer en meer zullen worden opgewekt om gehoor te geven aan de roepstem des Ko nings tot verdediging en behoud van den Vaderlandschen grond, waar op élk regt geaard Nederlander den hoogsten prijs behoort te stellen, terwijl zij bij eventueel vertrek, de zekerheid met zich nemen dat in het ^onderhoud van hen die zij achterlaten gedurende den tijd hunner afwezigheidnaar behooren zal worden voorzien. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplaktmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaats. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 29 October 1830. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtb J. F. ByLEVELD, Secretaris. De AGENT van het DOMEIN, Distrikt Middelburgbrengt mits deze ter kennisse van de respective Koopers, dat de door hem op den 13 September 11. en volgende dagen, onder nadere approbatiegehoudene Ilout-Verkooping op de Domaniale Dijken onder Coljjnsplaat «gelegen, is goedgekeurd, onder uitnoodigingom zich op aanstaanden Zaturdag morgen den zesden November 1830, ten Huize van P. Riemcns Lo gementhouder te Colijnsplaatte willen vervoegen, ten einde de Onraads- penningen der Koopsommen aan hem te voldoen. De Agent van het Domein voornoemd SCHUMMEL KETEL. De DIRECTIE der CARNIZOENS ZIEKENZAAL te Middelburg zal, op den 5 November aanstaande, des middags ten 12 uren precies, onder nadere approbatie van het Departement van Oorlog, aan den minst inschrijvenden aanbestedende Leverancien van LEVENSMIDDELEN en andere Consumptive Artikelen, benoodigd gedurende het jaar 1831 in te gaan met 1 Januarij en eindigende met ultimo December.. De aanbesteding zal geschieden op het Bureau van den Administrateur der Ziekenzaal alwaar eene gesloten Bus, om de Inschrijvings-Biljetten te ontvangen zal gereed staanen de conditiën op de-aanbesteding da gelijks van heden af aan van 10 tot 2 uren, te lezen zullen zijn. Namens de Directie voornoemd De Administrateur der Garnizoens-Ziekenzaal BASSING, rste Luitenant. NEDERLANDEN. GRAVENHAGE den 1 november. Bij de Tweede Kamer der Stacen- Generaal is heden gelezen èene Koninklijke boodschap van gisteren ten geleide van een ontwerp van wet en memorie van toelichting. In die boodschap geeft Z. M. te kennendat de financiële maatregelwaarvan Z. M. in zijne aanspraak van den troon gesproken had den gewensch- ten uitslag niet gehad heeft en dat intusschen ten einde de Noorde lijke provinciën krachtdadig te beschermen en de rentebetaling te ver zekeren, er andere financiële maatregelen tot stijving van 's lands schat kist noodzakelijk zijn geworden. Het ontwerp houdt in, dat, ten ein de in de behoeften van de schatkist onmiddelijk te voorziener eene betaling bij wege van leening plaats hebben zal in evenredigheid van hetgéen een ieder in de directe belastingen is aangeslagen. Deze lee ning zal bestaan in eene somgelijk staande met hetgeen een Iegelijk over het jaar 1830 in de Noordelijke provinciën is aangeslagen in de grondslagen voor het volle jaar, en in het regt op de patenten voor het geheele jaar alles te zamen genomen volgens den vollen aanslag der kohieren, en met in begrip alzoo van de opcenten voor het Rijk, de provinciën, steden en plaatsen, als anderzins geheven wordende, geené uitgezonderd. Eergisteren middag is H. K. K. H. de Prinses van Oranje, met Hoogstderzelver beide oudste zonen en gevolg, van Willemsdorp inde- ze residentie terug gekeerd. Kort 11a hare terugkomst, heeft H. K. K. H. zich naar het paleis van Z. M. hegeven. Gisteren morgen, tusschen 5 en 6 nrenis Z. K. H. de Prins van Oranje insgelijks in deze residentie aangekomen laatstelijk van Willems dorp. Z. K. H. heeft, met HH. MM. en de verdere Koninklijke Fa milie de morgengodsdienst in de Kloosterkerk onder het gehoor van ds. Noordink bijgewoond. Naar men verneemtis Z. K. H. voorne mens naar Engeland over te steken, In den loop dezer week zal de heer P. Parkevisserlid van den stedelijken raad dezer stad, die zich reeds meermalen door menschlieven- de edelmoedigheid, in het redden van schipbreukelingen, heeft doen kénnen, met zes pinken, als kanonneerbooten gewapendvan Schcvenin- gen naar den Moerdijk vertrekken om aldaar op stroom post te vatten. Heden zullen ruim 200 schutters weder van hier naar Breda vertrek ken om zich bij het veld-bntaillon te voegen. Dezelve zullen weldra door nog 300 gevolgd worden. Den 29 october is het eerste veld bataillon van Amsterdam, sterk

Middelburgsche Courant | 1830 | | pagina 1