nlgcnieene rekenkamer tot informatie narigt, en welke in het Staats blad zal worden geplaatst. Gegeven te 's Gravenhage, den 4 october des jaars 1830, van onze regering het zeventiende. (gcteckend) WILLEM. Van wege den Koning, (geteekend) G. de Mey van Streefkerk. STAAT van zamenstellingzoo der officieren en onder-offi cieren aan de staven der korpsen te verbindenalsmede van de kaders der kompagnienvermeld in de artikelen 5 en 17 van ons besluit van de» 4 october 1830, no. 29. a. Bij eene geheele afdeeling: 1 kolonel of luitenant-kolonelkommandant. 2 of 3 majoors, bataillons-kommandanten, 1 kapitein-adjudant. 2 of 3 eerste luitenants-adjudanten. 1 kapitein kwartiermeester. 2 of 3 tweede luitenants-kwartiermeesters, 1 chirurgijn-majoor. 2 of 3 officieren van gezondheid der 2de klasse. 2 of 3 officieren van gezondheid der 3de klasse. 2 of 3 adjudanten onder-officieren. 2 of 3 vaandeldragers. 1 tamboer-majoor. 2 of 3 korporaals-tamboers. 18 mtizijkanten indien dezelve uit vrijwilligers kunnen worden ge vonden welke zich voor eigen rekening van al de hun noodige klee- ding en verdere uitrusting voorzien. 3 of 4 meester-geweermakers. b. Bij een geheel bataillon I majoor, kommandant. I eerste-lnitenant-adjudant. 1 tweede-luitenant-kwartiermeester. I officier van gezondheid der 2de klasse. 1 officier van gezondheid der 3de klasse, j adjudant-onder-officier. 1 vaandeldrager. 1 korporaal-tamboer. 1 meester-geweermaker. e. Bij een half bataillon 1 majoor, kommandant. t adjudant-onder-officier. 1 officier van eene der kompagnicnmet de waarneming der functicn van kwartiermeester belast. I officier van gezondheid der 2de klasse, t korporaal-tamboer. 1 meester-geweermaker. Terwijl de kwartiermeesters tevens met de administratie over de klee ding en wapening zullen zijn beiast. 1 kapitein. j eerste luitenant. 2 tweede luitenants. 1 sergeant-majoor. 4 sergeanten. 1 fourier. 8 korporaals. 4 tamboers. En bij aldien eene kompagnie geheel op zicbzelve mogt bestaanzon der tot een geheel of half bataillon te behooren, ook nog een officier van gezondheid der 3de klasse. BEKENDMAKING. De Directeur-Generaal van Oorlog, in aanmerking nemende dat door een aanzienlijk getal jonge lieden dezer dagen, het verlangen is aan den dag gelegd om als vrijwilligers in de gelederen van het leger te worden opgenomen ten einde in de omstandigheden, waarin zich het Rjjk be vindttot heil van hetzelve te kunnen medewerken; Willende dit loffelijk oogmerk zooveel mogelijk bevorderen en ruime gelegenheid openstellen voor hén die wenscben om in de krijgsdienst be wijzen van vaderlandsliefde aan den dag te leggen Brengt ter kennis van hen, die genegen tnógten zijn, om, hetzij on der genot van soldijhetzij op eigen kosten bij 's Konings leger te dienen, dat zij zich daartoe zullen kunnen aanmelden bij de provinciale Kommandanten residerende in de hoofdplaatsen der provinciën die ge- magtigd zijnom hen bijaldien zij voor de militaire dienst geschikt worden bevondente dirigeren op zoodanig korps van het wapen der infanterie of kavalerieals waarvan de belanghebbenden zouden verlan gen deel te maken. Strekkende verder ter informatie van hen, die mogten wenschen op eigen kosten te dienen, dat het hun zal worden vergund, om hunne uniform van onder officiers laken te doen vervaardigen. 's flage den 4 October 1830. DE EERENS. BEKENDMAKING. Vrijwillige dienstneming voor de achttien Afdeelingen Infante rie, op voordccligc voorwaarden. Aan ieder persoon die voor zes af acht jaren dienst neemt bij de in fanterie, zal een handgeld gegeven kunnen worden tot twintig gulden als het hoogste, en voor ieder jaar, boven laatstgemeld tijdvak nog twee guldenzullende echter geene langere verbindtenis dan in het geheel voor tien jaren kunnen worden aangegaan. Zoodanige personen, die reeds in het Ncdcrlandschc Leger gediend heb' ben, zullen voor minder dan zesdoch voor niet minder dan twee jaren worden aangenomen. Het handgeld waarvan het hoogste hierboven is gemeld, zal voor twee jaren de helftof tien guldenen voor elk jaar langoren tijd tot zes jaren incluis vijf gulden bedragen. Aan de dienstnemenden zalindien zij zulks verlangen de keus wor den overgelaten van eene der 18 Afdeelingen Infanterie. Al diegenen, welke van deze keus afzien, zullen, hetzij zij zich voor twee, hetzij voor meerdere jaren engageren, eenetoelaag vmdrig gulden bij en boven het handgeld ontvangen. Het bedongen handgeld en de toelaag wordt in eens betaald bij eene der Afdeelingen Infanterie, in de provincie, waarop al de vrijwilligers worden gezondenen die betaling geschiedt dadelijk bij aankomst bij de afdeeling nadat zij goedgekeurd zijn. De vrijwilligers, die eene andere afdeeling hebben gekozen, worden, na bij het korps in de provincie, gekleed te zijn, binnen eene maand naar het korps van hunne keus overgebragr. Van en met den dag dat een vrijwilliger bij den plaatselijken komman dant zich heeft aangemeld of door onder-officieren met het aannemen van vrijwilligers belastbij hem aangebragt iswordt voor zijn onder houd te goed gedaan 50 cents per dag, tot en met den dag, dat de vrij williger bij een korps is ingediend. Middelburg, den 4 October 1830. PUBLICATIE. WATERSTAAT. Op Dingsdag den 12 October 1830, des voormiddags ten Elf uren, in het Logement de Stad Rotterdam, te GOES zal de Dijks-Directie van den U'illem Anna Polderten overstaan van den Hoofd-Ingcnretir van den Waterstaat in dé Provincie Zeelandtrachten aan te besteden Met Onderhouden en Vernieuwen van de KRAMWERKEN aan ge- melden Poldervoor den tijd van drie jarendie gerekend worden aan to vangen met primo Junij 1830, en zullende eindigen met primo Junij 1833. Het bestek zal ter lezing liggen in het Bureau van den Ingenieur van den Waterstaat te Coesbij wien ook nadere informatie zal te bekomen zijn, alsmede bij de Dijks-Directie voornoemd, te Riezelinge, AANBESTEDING. Het COLLEGIE van REGENTEN over het Arm-, Cast- en Wees huis te VLISSINGEN brengt bij deze ter kennisse van de belangheb benden dat op Dingsdag den 12 October 1830, des voormiddags ten 10 uren, in de Directie-Kamer van het Gesticht No. 1 'Gasthuisin de Hellebaardicrstaantin het openbaar zal worden aanbesieed de Le vering van in bovengemelde Gestichten, gedurende het jaar 1831, be- noodigde LEVENSMIDDELEN, BRANDSTOFFEN, KLEEDING, SCHOEISEL enz. omschreven in de Conditiën van Aanbesteding^ welke voor een ieder dagelijks, met uitzondering van den Zondag, van 9 uren des voor- tot 4 uren des namiddagsten Kantore van den Ama nuensis en Rentmeester van gemelde Gestichten, ter lezing liggen, in de korte Noordstraat, Wijk F. No. 4. Te Middelburg ter Boekdrukkerij van de GEBROEDERS ABRAHAMS. BURGEMEESTER cn WETHOUDEtlS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats der Provincie Zeeland, willet! bij deze alle Ingezetenen dezer Gemeente hebben her innerd aan de bepalingen, voorkomende in Art. 55 van het Reglement van Alge— meene Plaatselijke Folicieopzichtens het huisvesten van Vreemdelingen to weten i) Art. 55, 1. De Ingezetenen om het even van welken rang, staat, beroep of bedrijf, bij welke of in welker onbewoonde huizen Vreemdelingen, waardoor ver staan worden dc zoodanigen, die buiten de Gemeente woonachtig, op geen der wijk-, registers dezer Gemeente bekend staan, komen vernachten; zullen daarvan kennis geven aan den Heer Commissaris van Politiebinnen den tijd van a4 uren 11a da aankomst van zoodanigen Vreemdeling, hij zij Man of Vrouw. n Indien een Vreemdeling langer dan 3 maanden verblijft, moet gelijke ken-' nisgeving als in de voorgaande vermeld staat, daarvan gegeven worden aan den lieer Wijk- of Buurtmcester van de wijk of buurt, waarin de woning, in welke de Vreemdeling verblijft, gelegen is. o 3. Een ieder, die, van elders inkomende, zich met der woon binnen deze Gemeente begeert neer te zetten, of langer dan 3 maanden té verblijven, zal zich, met overlegging, in beide gevallenvan voldoende bewijzen van goed gedrag vait het Bestuur van dcszelfs laatste woonplaats, en in het eerste gevaltevens voor zien van de Papieren tot het veranderen van domicilie bij de algemeene Wetten ver— eischt, aan Heeren Burgemeesteren moeten vervoegen, cn aldaar Acte van Inwoning of tijdelijk Verblijf moeten vragen. 9 4. Deze Acte zal binnen driemaal 5.4 nren na dat die tal zijn afgegeven moeten worden vertoond aan den Heer Wijk- of Buurtmecsterom door denzelve» te worden onderteckend als gezien. 5. Bij het vertonnen van deze Acte aan den IIccr Wijk-,of Runrtmoesler y .v. ....ucii eenige woiiiKgen ie vèrnuteu ui inwoning te geven aan Lieden van buiten inkomendewelke niet zullen kunnen doen blijken daarvan Acte gekregen en dezelve ter vcrcischte plaats vertoond te hebben." En een iegelijk dien ten gevolge met den meesten ernst hebben aangemaand, om stiptelijk voorschreven bepalingen naar te komen, en zich alzoo te wachten voor de nadcelige gevolgen, welke voor bun uit eene nalatigheid zouden kunnen voortvloeijen. En opdpt niemand hiervan onkundig zijzal deze worden afgekondigd en aange plakt mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Baadhuizc der Stad Middelburg, den 4 October i.83o. Burgemeester en Wethouders voornocmtf, LANTS1IEEK, L. P. Ter ordonnantie van llun Ed. Ach tb. J. F. BIJLEVELD, Secretaris.

Middelburgsche Courant | 1830 | | pagina 2