N°. 87. MIDDELBURGSCHE COURANT. Donderdag 22 Julij 1830. NIEUWSTIJDINGEN. GROOT-BRITTANJE. LONDEN den 18 julij. De begrafenis van koning Georgeheeft op den avond van den 15 julij plaats gehad. Nadat de stoffelijke overblijf selen van dezen vorst eenige uren lang in het kasteel van Windsor, waarin hij gewoonlijk zijn verblijf hield en ook overleden isten toon waren gesteld zijn dezelve met eenen grooten en prachtigen lijkstoet ^aar de koninklijke kapel te Windsor overgebragt. De tegenwoordige koning Willem IV volgde in dien stoet achter het lijk van zijnen broe der terwrjl het rijks-zwaard door den hértog van Wellington voor hem uit werd gedragen. De hertogen van Cumberland en van Sussexbroe ders des konings de hertog van Gloucester, deszelfs schoonbroeder, en prins Leopold van Saksen-Coburgzijn aangehuwde neef, waren daarbij tegenwoordig. Volgens berigten van Columbia gisteren ontvangenheeft Boli- var aan het congres geschreven dat hij besloten heeft het presidentschap tliet te aanvaarden, zelfs niet indien hij tot dien post verkozen werd, en dat hij het voor het welzijn des lands noodig oordeelde, dat hij de republiek zou verlaten. Met congres had hiermede genoegen genomen. FRANKRIJK PARIJS den x6 julij. Ook bij de verkiezingen in de groote colle- gien hebben de conscitutionelen de overhand behouden. 1— Z. M. heeft, op voordragt van den minister van marine, bepaald, dat de naam van het vlagschip van admiraal Duperré, de Provence ver anderd zal worden in dien van de llgiers Onder de Fransche gevangenen heeft men den heer de Chabroldien men vermoord geloofdein goeden welstand terug gevonden. In het slavenhuis waren ook omtrent honderd Grieken, die hunne vrijheid aan het innemen der stad te danken hebben. Nog heeft men ge ene juiste opgave van het verlies, dat de expedi tie geleden heeft. Volgens sommigen zou dit uit vier duizend man be staante weten, duizend dooden en drie duizend gekwetsten. Men verneemt, dat de Fransche vloot eerst in de haven van Algiers binnengeloopen is; daarna hebben de landtroepen alle de posten bezet. Slechts acht duizend man zijn in de stad getrokken. Het'bevel over de stad is aan den heer de Berthier opgedragen. Een ingenieur der ma rine is tot havenmeester benoemdde arsenalen zijn wel voorzien er ligt een fregat in de haven en op de werf staat een fregat op stapel. In het Fransche kamp komen vele Arabieren veldvruchten brengen die van hen gekocht worden waarover zij zich zeer te vrede toonen. In de stad dansen de Arabieren op de muziek der Fransche regementen en schjjnen de inwoners zeer dankbaar voor de edelmoedige handelwijze der verwinnaars. De fortificatiën van het keizersfort worden reeds her steld. De batterijen aan de kust hebben weinig geleden. De uitbarsting van het kruidmagazijn in het keizersfort heeft weinig schade gedaan. At het geschut, waarmede die sterkte gewapend was, is den overwinnaars in handen gevallen. Men zegt, dat drie of vier duizend man van de Turksche militie, des nachts van den 4den Algiers verlaten heeft, met oogmerk om den oorlog in het gebergte voort te zetten, en dat zij een nieuwen dey Verkozen hebben. De sterkte van het Algerijnsche leger wordt op 60,000 man geschat, waarvan een vijfde gesneuveld is het overschot is verstrooid geraakt. De vlugtelingen worden door twee brigaden, die geschut bij zich heb ben vervolgd. De admiraal Duperré laa: twee fregatteneen Engelsch en een Hol- landsch welke in de haven van Algiers liggen in het oog houden om dat men gelooft dat zij een gedeelte der schatten van den dey en bijzonder zijne edelgesteenten., die zeer kostbaar zijn, aan boord hebben. Men verhaalt, dat de dey verlangt in Algiers te blijven en in een bijzonder huis zijn intrek genomen heeft. Men zou hem de vrijheid gelaten hebben om naar Frankrijk of naar Engeland te gaan. De dey had het meerendeel der Joden, vele Arabieren en vrouwen uit de stad gejaagd. Meer dan twaalf honderd dier ongelukkigen be vonden zich in een enkel dorp onder de bescherming der Franschen. Hun toestand was allerjammerlijkst daar zij in grooten angst schenen te verkeeren van door de soldaten vermoord ie zullen worden. NEDERLANDEN. HELVOETSLUIS den 19 julij. Gisteren is Zr, Ms. stoompaket de Atlas, gekommandeerd door den luitenant-ter-zee J. IV. Mollaan boord hebbende den schout-bij-nacht jhr. Twentnaar zee gegaan., met oogmerk om het schip en de werktuigen te beproeven. De Atlas zal slechts eenige weinige dagen op zee blijven. BRUSSEL den 19 julij. Donderdag 11. is de bekende generaal van Damme te Cassel overledenin den ouderdom van 60 jaren. De heer Hanssensmuziek-directeur van den grooten schouwburg te Brussel heeft van Z. M. eenen in diamanten omzetten ring met een zeer yleijenden brief ontvangenals een blijk van hoogstdeszelfs tevre denheid over de muziek van zijne opera Alcibiades. De hoogeschool van Leuven heeft aan den heer J. F. Willemslid van het koninklijk Nederlandsch instituut, wonende te Antwerpen, en aan den heer Mare hallid der koninklijke akademie van wetenschappen en fraaije letteren te Brussel, en bewaarder der bibliotheek van Bourgondie als een blijk van hare achting en van haren eerbied, den titel en het diploma van doctor in de wijsbegeerte verleend. GOES den 19 julij. De heugelijke komst van Z. K. H. den Prins van Oranje, vergezeld van twee van hoogstdeszelfs Zonen, binnen deze stadwelke met belangstelling werd te gemoet gezien heeft den 16 dezer, *s morgens half-acht uren plaatsgehad en aan de ingezetenen een genoegen verschaft, welks herinnering altoos het aangenaamste gevoel zal opwekken. Buiten de stad door den stedelijken raad opgewachten bij monde van den heer burgemeester gecomplimenteerd, heeft Z. K. H.na het in- spectereren der dienstdoende schutterij, aan het huis van den heer mr. van der Biltlid van den raad en voorzitter van de regtbank van eersten aanleg, audiëntie verleend, waarna hoogstdezelvemet de beide Prin sen de kerken van de Hervormde en Roomsch-Katholijke gemeenten het weeshuis, mitsgaders de plaats van het in de geschiedenis van Zee land zeer vermaarde slot Qstende heeft bezigtigden wel bijzonder den veeljarigen moerbeziettboom vaii vrouw Jacoba van Beijere*V8H wel» ken de beide jonge Prinsen eenige takken, met derzclvef bladeren. Cli vruchten beladen, tot een aandenken hebben medegenomen» Na op het stadhuis gebruik te hebben gemaakt van een door het Sté» delijk bestuur gegeven dejeuner, en daarna de wapenkamer ten stadhhiïö met genoegen te hebben bezigtigd, is Z. K. H. om 10 uren naar hét Sas, aan het einde van de haven dezer stad, vertrokken, ter Voortzet ting van hoogstdeszelfs reis in deze provincie. Bij het aankomen en het vertrek van Z. K. IL. werd hoögstdeZelve ba- geleid door eenige heeren te paardwelke Z. K. H. tot dat einde Uit deze stad waren te gemoet gereden» Aan de poort Was een detachement Uit de stedelijke schutterij geplaatst, terwijl he| verzoek van de stedë* ljjke arbeiders om Z. K. H. met vlaggen te mogen inhalen en uitgeleide te doen, toegestaan zijnde, dezelve daaraan, onder een hlid vreug debetoon doch in de beste orde, hebben voldaan. Bij de aankomst en gedurende het verblijf van Z. K. H. heeft het klokkenspel zlich van tijd tot tijd doen hooren, de vlag wapperde van den toren, en bijna alle de hulzen der ingezetenen waren daarmede versierdVief eerepoorten stonden zoo op de groote en vlasmarkt als op de kaai en de Voorname ingangen van het gast- en weeshuis waren door de bewoners dier gestichten insgelijks met eerebogen versierd. Orfgë» veinsde vreugde was alom zigtbaar, en de Ongekunstelde en hartelijke blijken van eerbied en liefde voor den Vorstelpen Held en zijne bemin, nenswaardige Zonenwelke alom zich vertoondepzijn door hoogstden- zelvenonder betuiging van tevredenheid zoo over de gulle en welmee» nende ontvangst als over den goeden staat der stedelijke schutterij, ttieï die goedheid en innemende vriendelijkheid ontvangen, welke alle de le den van het regerende Huis van Oranje onderscheiden, en welke, ook bjj de ingezetenen dezer stad, in gezegende aandenking blijven zullen. MIDDELBURG den 21 julij. Heden is door den Raad dezer Stad gearresteerd, eene ampliatie van art. 20 van het Reglement van Alge- meene Plaatselijke Policie van den 24 april 1820, over den Vervoer van Hard-Asch en Vuilnis, welke ampliatie is afgekondigd en op de voor naamste plaatsen der stad aangeplakt, en welke, in deze Courant Van Za terdag den 24 dezer, in zijn geheel zal worden overgenomen. Zondag avond ten 8 uren is Z. K. H. de Prins van Oranje ttf 's Hertogenbosch aangekomen. Door de Staten van Drenthe is tot lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal ingekozen de heer ÏV, H. Hofstede. ZEE-TIJDINGEN VLISSINGEN den 20 julij. Sedert onze vorige zjjif, voor Antwer pen bestemd alhier ter reede gekomen 1 the Margarethkapt. W. Da- vison, van Huil, met stukgoederen; the Duke of Glouchesterkapt. W» de la Rue, van Monte-VIdeo, met huiden de Tantinakapt. J. D. B« Louws, van Koningsbergen, met rogge; Brittanniakapt. P. Ie Page, van Guernsey met huiden; de Raimundkapt. G. van den Broecke» van Batavia, met koffij; IValdemar kapt. J. Andersenvan Bordeaux, met wijn; Hebekapt. T. S. Foreman, van Buenos-Ayresmet wol; de Arendkapt. J. H. Bnnnemeijer, van Londen, met stukgoederen; Riehardkapt. J. G. Rickeles van Memel, met lijnzaad en tarwe. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomenen eergisteren van onze reede naar zee gezeild: IVilhelminekapt. H. Lucht, naar Stettin met suiker; Germanicuskapt. J. S. Cohrsnaar Hamburg, met koffij en suiker: der Alto Fredrichkapt. J. Mundnaar de Oostzee, en die drie Sustre, kapt. H. Christensen, naar Christiaansandbeide met ballast; Neptunes, kapt. A. D. Jeltes, naar Hamburg, met stukgoederen; the Lijnxkapt. R Hyem naar Londen, met meekrap; il Fabe Maria kapt. N. Seegaartnaar de Oostzee, met ballast; de Jonge Caroline kapt. H. H. Rosendaal, naarGoole, met vlas. VERE den 17 julij. Van den 13 tot den 16 dezer zijn alhier ter reede gekomen en naar hunne destinatie vertrokkenhet Eng. sloepschip George Mary kapt. JohnCerpon, van Woodbridge naar Rotterdam, met ballast; het Ned. kofschip Mercuriuskapt. J. Roose, van Dantzich naar Antwerpen, met meel en weedasch het Zweedsche schoonerschip Johan kapt. J. Bohman van Frederiksstad naar Gent, met hout; het Deensche galjasschip Metta Margarethakapt. H. Breckwold, van Riga naar Antwerpen met hennepzaad. BESTUREN en ADMINISTRATIEN. ALGEMEENE NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ ter begunstiging van de Volksvlijtte Brussel. ADMINISTRATIE DER DOMEINEN EN TIENDEN. Ter diligentie van de Directie der Algemeene Maatschappij, zal, ten overstaan van de hierna genoemde Notarissen, worden overgegaan tot de publieke Verpachting van de DOMANIALE TIENDEN, over den jare 1830 te weten Te VLISSINGENdoor den Notaris A. van der Swalmeop Dings. dag den 27 Julij 1830, des morgens ten 9 uren, de DOMANIALE KOORN- en andere TIENDEN gelegen onder de jurisdictie der Ge meenten van Koudekerkè Bekerke Melis- en Mariekerke PVestkapelle Zou te landeRitthcm, Oost- en IVest-SouburgBottinge, Hoogelande en een gedeelte van Stad Middelburgs-Ambachten. Te VERE door den Notaris IV. M. Snijder, op Zatnrdag den 31 Julij 1830, des morgens ten 9 uren, de DOMANIALE KOORN- en andere TIENDENgelegen onder de jurisdictie der Gemeenten van Vere KleverskerkeBrigdamme St. LaurensGapingeSerooskerke Vrouwen PolderOostkapelleGrijpskerkeAagtekerkeDomburg en een gedeelte van Stad Middelburgs-Ambachten. Het bestek der lasten en voorwaardenop welke deze Verpachtingen zullen plaats hebben, kan gelezen worden ten Kantore van de Notarissen te Vlissingen en Vere. hierboven gemeld. De Pachters worden bij deze opmerkzaam gemaakt, dat de tien pCt. Verpachtings-kosten, bjj de inmijning der Tienden, comptant moeten betaald worden. EERSTE DlRECTl E»

Middelburgsche Courant | 1830 | | pagina 1