N°. 83. MIDDEL BURG SCIIË COURANT. Dingsdag- NIEUWSTIJDINGEN. Nederlanden. 's/^RAVENHAGE den 8 julij. Naar men verneemt is bij een konink- V_T iijk besluit bepaald, dat de attributien van de onderscheidene mi nisteriele departementenwelke aan administrateuren waren opgedragen, wederom tot de bemoeijingen van de ministers zeiven zullen terugkeeren. De synode van de Hervormde kerken welke gisteren met de ge wone plegtigheden is geopendheeft heden hare werkzaamheden aan het departement van eeredienst aangevangen. De berigten van Batavia van den 25 februarij, dus slechts twee djigen later dan de reeds publiek gemaakte, bevestigen het in onderwer ping komen van Diepo Negorozonder echter vele bijzonderheden we gens deze gewigtige gebeurtenis mede te deelen. VLAARDINGEN den 8 juli/. Heden namiddag ten 5 uren is alhier aangekomen de eerste jager (den 30 junij uit de vloot thuis gezeild) met 15J ton haring, waarvan dadelijk de gewone geschenken per expres se zijn afgezonden, aan Z. M. den' Koning, den Prins van Oranje en Prins Frederik der Nederlanden, en vervolgens de eerste openbare ver koop is geschied tegen f 700 de ton. GENT den 10 julij. Uit Rijssel meldt men ons het volgende artikel: TELEGRAFISCH BERIGT. De stad Algiers heeft zich den 5 julij, des middags, op discretie overge geven en ten 2 uren wapperde de vlag des konings op het paleis van den dey. Al önze gevangene schipbreukelingen zijn gered; 1500 metalen ka nonnen, ia oorlogsvaartuigen, alles wat tot de marine en den oorlog behoort, voorraad van wapenenmunitie enz. enz., zyn dien gedenk- waardigen dag in onze magt gevallen. VLISSINGEN den 12 julijDe ingezetenen dezer stad hebben zich twee dagen mogen verheugen met de vereerende tegenwoordigheid van Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden, admiraal der vloot, kolonel- generaal van de verschillende wapens der landmagt, vergezeld van den hoog edel gestrengen heer den schout-bij nacht directeur-generaal der ma- rjneIVolterbeekop den 9 dezer, omstreeks to uren, aangekomen van Rotterdam met het koninklijke stoomjagt de Leeuw, waarvan de nadering naar de Zeeuwsche stroomen, in den morgen van den 9, reeds vroegtij dig van den toren van Middelburg waargenomen, door het uitsteken eëner vlag volgens bepaald sein, aan het bestuur der marine te Vlis- singen was medegedeeld. De aankomst van het jagt op de dok-haven werd met 21 kanonscho ten uit de batterij op 's Rijks werf begroet, welke uit het jagt op de gewone wijze beantwoord werden. Het jagt is onder het spelen, door een langs den wal geplaatst korps muzijkantenvan het bekende volkslied, de haven ingestoomd tot aan het Sas waar Zijne Exc. de vice-admiraal directeur en Commandant der marine, volgens vooraf gem-akte schikkingen, zich met HH. EExc. den gouverneur en den generaal-majoor der" provincie Zeeland, aan boord begeven en Z. K. H. verwelkomd hebben die hen op het minzaamst ontving en met dezelven aan den wal gestapt, opgewacht en begroet werd door een aantal andere hooge en mindere officierenhet stedelijk bestuur en ambtenaren van de marine alhier; waarna Z. K. H. dadelijk een naauwkenrig onderzoek heeft gedaan nopens de reparatie welke het gekield liggende fregat Euridice moet ondergaan terwijl Z. K. H. zoo op den 9 als vervolgens op den 10, de alhier opleggende en in dienst zijnde schepen, de werven, magazijnen, werkplaatsen en bureaux der der marine bezócht, en omtrent den staat en de werkzaamheden, van een en ander, zich eene bijzondere aanwijzing heeft laten doen. Z. K. H. heeft den 9 aan boord van het koninklijke jagteen diner gegeven, waarop eenige hooge officieren en ambtenaren tegenwoordig waren, en in den avond van dien dag, op de uitnoodiging van eene commissie uit de alhier gevestigde loge der vrijmetselaren, zich derwaarts begeven. Den 10 heeft Z. K. H.in het hotel van de directie, aan onderscheidene civile en militaire autoriteiten, officieren en ambtenaren, audiëntie ver leend vervolgens eene inspectie gehouden over de 1 ste divisie van het korps mariniers, en eindelijk nog de in aanbouw zijnde schepen en vaartuigen hezigtigd en daarna des namiddags om 5 uren, de terugreis naar Rot terdam aangenomen met gemeld stoomjagt, nadat Z. K.H.die overal blij ken van tevredenheid heeft gegeven van Z. Exc. den vice-admiraal di recteur en kommandant der marine bijzonderlijken verdere officierenen ambtenarenwelke Z. K. H. tot aan het jagt vergezeldeneen plegtig afscheid had genomenterwijl bij hoogstdeszelfs vertrek de vereisclue honneurs zijn bewezen. [Nog is ons, wegens het bezoek waarmede Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden de vrijmetselaars-loge te Vlissingen heeft vereerd fhet volgende ter plaatsing toegezonden] Het heeft Z. K. H.na daartoe door eene deputatie te zijn uitge nood igdbehaagd, vrijdag avond de loge FAstre de FOrient, die het St.-Jansfeest vierde, met hoogstdeszelfs tegenwoordigheid te vereeren, de werkzaamheden als grootmeester-nationaal bij te wonen, en van het Z. K. H. aangeboden banket gebruik te maken. De aanspraken, aan den Prins gerigtzoo van wege de loge FAstre de FOrient als van de loges h Philantropela Compagnie Durable en F Enfant de la Vertu gevestigd binnen Middelburg en Vere, welker voorzittende meesters zich daarbij tegenwoordig bevondenwerden door Z. K. H. met minzaamheid, in eene taal die zoo zeer het ware en der menschheid vereerende doel der orde kenschetst, beantwoord. De ingestelde toasten, op Z. M. onzen geëer- biedigden Koningop H. M. de Koningin op Z. K. II. den Prins van Oranje en hoogstdeszelfs Gemalin benevens die op de overige leden van het Koninklijk Huis, werden met geestdrift en het levendigst vuur beantwoord en toegejuicht. Groot was de vreugde, algemeen de tevredenheid.der vergaderde leden aandoenlijk en indrukwekkend was het gulhartig afscheid dat de Vorst van de vergaderden nam. Nimmer zag men meer tevredenheid ernst en opgewektheid tot het betrachten van orde en pligt, dan op die oogenblikken binnen de vreedzame wanden van dien tempel; nimmer voorzeker zullen de leden van FAstre de FOrient de eer vergeten, 13 Julij 1830. welke hun door dit bezoek mogt te beurt vallen, maar hetzelve, doof aanteekening in hunne gedenkboekenals het gewigtigste tijdperk van het bestaan hunner loge en door het voortplanten van edele deugden op de nakomelingschapder vergetelheid pogen te ontrukken. MIDDELBURG den 12 julij. Door de heeren Staten dezer provin. cie is, in derzelver bijeenkomst van den 8 dezer, tot lid der Tweede Ka mer van de Staten-Generaalwegens deze provincie, herkozen de heer nirJohan Guillielmus Hinlópen. Voor Holland zijn weder als zoodanig ingekozen, de heeren J. J. ff. van IVickevoort-Cfommclinjhr. D. van Foreestbaron IJ. Co/lot d'Es- cury van lJeinenoordjhr. G. G. Clifordjhr. O. Repe/aer van Mo/e. naarsgraaff en F. Fret'.en in plaats van het aftredend lid jhr. F. van Heesden heer mr. IV. J. Junius van IJemert. Voor Utrecht is verkozen de heer mr. J. G. van Nesin plaats van den baron J. M. K. van (Jtenhove. Voor Noord-Braband zijn herkozen, de heeren van Meeuwen en In- genhousz. Voor Zuid-Braband zijn herkozen, de graaft Celles, Barthilemy en Huysman Annecroix. Voor Limburg is mede herkozen de baron P. G. de Liedel de IVell. Wij vernemen, dat de reis van Z. K. H. den Prins van Oranje, tot het inspecteren der dienstdoende schutterijen binnen deze provincie, aldus is bepaald: Den 14, ten 7 uren des morgens, wordt hoogstde- zelve binnen deze stad verwacht; den 15 te Vlissingen, en den 16 te Goes en Zierikzee. Van daar zal de Prins zich tot hetzelfde oogmerk naar de provincie Noord-Braband begeven. Z. K. H. zal verzeld zijn van zijn beide jongste zonen, de prinsen Alexander en Hendrik. Wegens het zware onweder dat gisteren avond over dit eiland los barstteschrijft men ons uit Arnemuiden het volgende: „Omstreeks elf uren trof een zware slag drie personen, die zich in de Westdijkstraat bevonden zij werden door de zjjwaardsche drukking tegen den muur der huizen geworpen; vele huizen dreunden als bij eene aardbeving en de straat was met eene zwavelreuk vervuld. Door gepas- te hulp zijn die personen hersteld en men heeft geene andere ongeluk ken vernomen." De tijding van de overgave van Algiers wordt bevestigd. Dezel* ve is te Parijs door een salvo van 21 kanonschoten aangekondigd. Er wordt bij gemeldDe oorlog moet niet als geëindigd worden beschouwd. Men meende dat de inneming van Algiers had plaats gehad ten gevol ge van een oproer, bij hetwelk de dey was afgezet, en volgens anderen vermoord; het was er verre af dat de Arabieren uit het binnenland zouden onderworpen zijn." De uitgevers van le Beige en le Catholique hebben zich op nieuw eene regterlijke vervolging berokkend. ZEE-I 1JDINGEN. VLISSINGEN den 10 julij. Gisteren is alhier ter reede gearriveerd de Vriendschap, kapt. J. Klasen, van Riga naar Gent gedestineerdmet houtwaren. Van den 7 dezer tot heden zijnvoor Antwerpen bestemdopfónze reede aangekomen: the Pantheon, kapt. W. Nichols, van Nieuw-York, met katoen en rijst; de Java, kapt. J. van der Zweep, van Batavia, en Rembrandkapt. F. Petersenvan de Havannahbeide met koffij en suiker; de laatstgemelde moet quarantaine houden; Antwerps-P acket kapt. J. II. Ricke, van Goolemet manufacturen; Augustin kapt. F. C. Bunnemeijer, van Suriname, met suiker en rum. Eergisteren zijn met contrarie-wind uit zee teruggekomen le Guit- lauwe, kapL. J. Minne; F Éclairkapt. D. J. Salzsieder, en le Volti- geurkapt. H. A. Wagenaar. BESTUREN ADMINISTRATIEN. AFKONDIGING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG gezien de missive van den Heer Ontvanger der Directe Belastingen van den 6 dezer. Gezien Art. 95^ der wet van den 28 junij 1822 Staats blad no. 15), maken bij deze aan alle Ingezetenen dezer Gemeente bekenddat het Kohier B. van gedane schatting der bij voorzeide wet vastgestelde Belasting op het Personeel, over den jare 1830, op den 30 junij jl. door den Heer Gouverneur dezer Provincie is executoir ver klaard en ter invordering aan den Ontvanger overgegeven. Zullende dus een iegelijk', 11a bekomen kennisgeving van zijnen aan slag, verpligt zijn, dien, in voege als daarbü in overeenkomst met Art. 96 der wet zal zijn opgegeven, te voldoen, op poene van parate exe- jcutië; terwijl de zoodanigen die hun Aanslag-Biljet niet zullen hebben iontvangen, zich van een dubbel van hetzelve, kosteloos, ten Kantore des Ontvangers, zullen kunnen voorzien, en zij, die zouden mogen vermeenen dat de aanslag niet overeenkomstig is met hunne opgave of met de plaatsgehadhebbende tauxatie, opneming en telling, zich des- wegens schriftelijk, op ongezegeld papierby den Heer Controleur der Divisie zullen kunnen beklagen, binnen den tijd van ééne maand, na de dagteekening van hun Aanslag-Biljet. En opdat niemand hieromtrent onwetenheid voorwendezal deze wor den afgekondigd en aangeplaktmitsgaders in dezer Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 12 Julij 1830. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, J. F. BIJLEVELD, Secretaris. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats van de Piovincie Zeeland, brengen bij dezen ter kennisse van de Ingezeten dezer Gemeente, dat de Patenten, over den jare 1830, ingevuld gereed liggen, en dat tot de afgifte van dezelve ten Stadhuize zal worden gevaceerd op de volgende dagen als DingsdagsWoensdags 1 1

Middelburgsche Courant | 1830 | | pagina 1