N°. 5. MIDDE LBURGSCHE Dingsdag N IE UTFST1J DINGEN. NEDERLANDEN. 12 Januarij 1830. ZEE-1UDINGEN. BESIEREN en slDMINISTRATIEN. NOTIFICATIE. DUITSCHLAND. FRANKFORT don 4 januari/. Het groote Russische hoofdkwartier zal te Burgns overwinteren en, zoo men Verneemtzal de groote heer weldra naar Konstantinope! terugkeeren men verzekert ook, dat hij in het voorjaar zich naar Adrianopel begeven zal, 0111 zelve de hand te leenen aan het organiseren van alle de takken van binnenlandsch be stuur. De groot-vizier houdt zich nog te Schumla op, maar is naar Kon stantinope! ontboden en zal zich wel wachten om niet te voldoen aan dat bevel. Intusschen meent men dat hij niet voor zijn leven te vree zen heeft, zeifs indien hij geene voldoende rekenschap van zijn gehou den gedrag mogt kunnen geven; waarschijnlijk is het evenwel, dat hij Zijn post verliezen zal. Een brief nu Peravan tien 27 november, behelst het volgende: bij het vertrek der Russische troepen van Adrianopel zijn hun vele Christen-huisgezinnen gevolgd, die zich in Rusland met er woon wil len vesrigen. Over 't algemeen is de gansche bevolking van Rcmanie zeer bevreesd voor wraakoefeningen en het verdient opmerking, dat ook de rustigste ingezetenen maatregelen nemenwelke blijkbaar ten doel hebben om met alle kracht tegenstand te bieden, ingeval de Turk. sche bevelhebbers bij hunne wederkeering er als voorheen hun werk van mogten willen maken om te vervolgen en te verdrukken. Ieder zoekt zijne wapenen op en verdeelt ze ouder zijne onderhoorigen zelf» grijsaards, vrouwen en kinderen worden van zwaarden en dolken voorzien. Den 12 december is te Odessa een Grieksch koopvaardijschip bin nen geloopen. Dit was het eerste sedert den Griekschen opstand. Het zelve had olie en vruchten geladen, Volgens brieven uit gemelde stad, zijn de geschenken, welke de sul tan, door middel van Halil-pacha aan den keizer van Rusland wil zenden, van groote waarde. Men verzekert, dat zij bestaan uit ver scheidene dozijnen der kostbaarste slnvals, waarvan het stuk op meer dan 30,000 papierroebels geschat wordt, uit diamanten en uitstekend fraaije paarlen en eene menigte prachtige sabels en pistolen. Men be groot de waarde van het geheel op zeven millioen papierroebels. GROOT-BRITTANJE. LONDEN den 5 januarij. Men verzekert, dat 's rijks inkomsten, gedurende het vierendeel jaarsdat heden eindigtminder hebben op- gebragt dan in dezelfde drie maanden van het vorige jaar, alsmede dat de inkomsten over het geheele jaar 1829 een millioen sterling minder hebben opgeleverd, dan die van het jaar 1828. Wat ook de geruchten mogen zeggen, houdt het ministerieel avond blad staande, dat er geene verandering in het kabinet op handen is. Met brieven van Rio-Janeiro tot den 27 october heeft men berigt dat de nieuwe keizerin van Brazilië en de koningin van Portugal aldaar den 16 behouden aangekomen zijn. Zoodra het fregat, waarop zich HH. MM. bevondenten anker gekomen wasbegaf zich de keizer met zij ne ministers en groot-officieren aan boord. Den volgenden dag werd het huwelijk voltrokken. Bij die gelegenheid heeft de keizer de rid derorde van de Roos ingesteld, die zoo wel aan vreemdelingen als aan inboorlingen gegeven kan worden. 's GRAVENHAGE den 7 januarij. Z. M. heeft de heer van Crom- krugg heburgemeester der stad Gent, op zijn verzoek, ontslag verleend van den onlangs aan hem opgedragen post van gouvernenr van Antwerpen. Bij het weder aanvangen van de werkzaamheden der Staten Gene raalzijn voor Hun Ed. Mog. alsnog de volgende werkzaamheden over immers voor zoo ver de onderwerpen openlijk bekend en reeds voorge dragen zijn: Het onderzoek van het wetboek van strafvordering, waarover de af deelingen van de Tweede Kamer haar onderzoek bereids geëindigd heb ben en men de antwoorden der regering inwachtende is. Men verneemt, dat er voornamelijk in de afdeelingen op den tekst, de taal, enz. van het wetboek gelet, en dat verder in verschillende afdeelingen op nieuw verlangd is geworden: i°. het herstel van de regstpleging door middel van gezworenen, zonder welke vele leden verklaard hebben, dit wetboek njet te kunnen aannemenen a°. dat in dit wetboek de wijze bepaald zal worden, die de Staten-Generaal te volgen hebben, wanneer zij, vol gens art. 177 der grondwet, hun verlof verleenen moeten tot het in staat van beschuldiging stellen van de hoofden van ministeriele departemen ten enz. Het ontwerp van wet, wegens het onderwijs; dat tot het daarstellen van eenige veranderingen in het tarief der regten van in-, uit- en door roer, en dat tot bepaling der klassen, tot welke, zoo wel de kantons- pcregren als de arrondissements-regtbankenmet betrekking tot de bezol diging der regters, zullen behooren, zijn allen in de afdeelingen onder zocht, en daaromtrent ziet men de antwoorden der regering te gemoet. Ook het voorstel van den heer de Secus tot het vernietigen of ver minderen van eene straf, ten gevolge der intrekking van zwaardere straf-bepalingenis insgelijks in de afdeelingen onderzochtzullende de voorsteller de antwoorden op de aanmerkingen bij de terugkomst van de leden in gereedheid hebben. In de afdeelingen blijven nog te onderzoeken de ontwerpen van wet ten betrekkelijk de wijze van heffing van de middelen op het personeel en de patenten, het zout, den wijn, het binnen- en buitenlandsch ge distilleerd, de bieren en aziinen en de suiker; het ontwerp van wet tot beteugeling van zoogenaamde misbruiken der drukpers, en dat tot het verhoogen van de inkomende regten op het bier en de suiker. Eindelijk is ook nog aanhangig het voorstel van den heer Jlarthilémy, om in het reglement der Kamer eenige artikelen te voegen nopens de wijze van handelen, wanneer er, naar aanleiding van art. 177 der grond wet verlof gevraagd mogt worden tot het in staat van beschuldiging stellen van hooge staatsambtenaren. AMSTERDAM den 6 januari/. Het ontwerp om eene opening in het ijs van het Noord-Hollandsch kanaal te zagen, ten einde eenige ge- ladene schepen eenen doortogt te verzekeren naar het Nieuwe Diep is wel door de gestrenge vorst vertraagd maar niet verhinderd. De on derneming wordt voortgezet en heden avond moeten de schependie tiaar mate de arbeid vordert, het kanaal opvaren» tot Ilpetldam «tfii gekomen. In 'tjaar 1829 zijn alhier binnengekomen 2029 schepen (dat ig 103 minder dan in 1828, doch 47 meer dan in 1827). In de Maag en Goeree zijn binnengekomen 1764 schepen (dat is 321 minder dan in 1828, ei1 33 meer dan in 1827). In Antwerpen zijn binnengekomen 993 schepen (dat is 38 meer dan in 1828 en 171 meer dan in 1837). MIDDELBURG den 11 januarij. Onlangs is te's Hertogehbosch in den ouderdom van 54 jarenoverleden de heer Jan Carel baron du Tourbij het publiek bekend door de uitgave Van verscheidene kleine geschriften. Ook is te Amsterdam overleden de geachte toonkunstenaar Arr.oldus Dahmenin den ouderdom van 6 2 jaren; en te 's Hage, de mede voorname beoefenaar der toonkunst Fokkekapelmeester bij het korps muziek der schutterij in die residentie. Mnirren wii meermalen regt doen aan de verdiensten van het Hoog. dlUtsche tooneelgezelachap onder directie van de» haar Schuif*»het-, welk sedert twee maanden alhier eenige der meest beroemdste opera's heeft ten tooneele gevoerdzoo is het vooral na de uitmuntende uitvoe ring van den Don Juan van Mosartdat hetzelve op nieuw aanspraak heeft verworven op de ondersteuning en bijval van het kunstminnend publiek. Naar men verneemt zal dit gezelschap eerstdaags naar Gronin- gen vertrekken. Bij ordonnantie des konings van Frankrijk, van den 6 dezer, zijtl de beide kamers tegen den 2 maart bijeengeroepen. De eenige redenen welke den heer van Crombrugghe voor den post van gouverneur van de provincie Antwerpen hebben doen bedan kenzijn, volgens de Gazette des Pays-Basde verwijdering van zijne familie-betrekkingen en de onaangenaamheden welke hem toeschenen aan eene voor hem nieuwe manier van leven en aan eene moeitevolle verte genwoordiging te zijn verbonden. Deze magistraatspersoon zou echter., zegt de Gazette, deze functien, welke hij reeds aangenomen had, heb ben vervuld, indien Z. M. zulks had gevorderd, en dezelve zouden als- dan door hem zijn waargenomen met dien ijver en bekwaamheid, welke hij steeds in andere betrekkingen heeft betoond. De raadkamer van de regtbank te Gentheeft den abt baron van Zinzerlingen zijne mede-beschuldigdenter zake van mishandeling van weeskinderen aan hunne zorg toevertrouwd naar de kamer van beschuldiging van het hoog-geregtshof te Brussel verwezen. VLISSINGEN den 9 januarij. Eergisteren zijn, voor Antwerpen bestemd alhier in de haven binnengeloopenAnna Mariakapt. J. F. Muysvan Londen, met stukgoederen; Louisakapt. B. Arssten van Petersburg, met potasch Apparence kapt. T. A. Togelmark, van Mal* laga met fruit; de Harmoniekapt. H. Reus, van Riga, met rogge en tarwe, en de Harmoniekapt. G. E.Boer, van Liverpoolmet klipzout. De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND, Gezien 4. Het Besluit van Z. M. van den 29 December 1829 Staatsblad no. 83), houdende regeling der kosten van taxatiën, opnemingen en tellingen der voorwerpen van sommige grondslagen der Personele Be lasting, mitsgaders, b. Hoogstdeszelfs- Besluit van denzelfden dag (Staatsblad no. 84)om trent het buiten toepassing houden der strafbepalingen van Art. 85, 86 en 87 der Wet van den 28 Junij 1822 Staatsblad no. 15), ten aanzien der Schatpligtigen in de Personele Belasting die zich in hunne aangifte gehouden hebben aan taxatiën of tellingen van vroe gere jaren. Brengt ter kennis van de Ingezetenen: 1 Dat, volgens het eerstgemelde Besluitovereenkomstig dekrachtens Art. 4 (onderdeel a.jder Wet van den 24 December jl. Staats blad no. 76), houdende, „dat de kosten van taxatiën, opnemingen en tellingen, die door de belanghebbenden, volgens Art. 57 der Wet op de Personele Belasting, van den 28 Junij 1822 (Staatsblad no. 15), worden gevraagd, zullen zijn voor rekening van diege- nen welke dezelven verlangen, en zulks volgens tarief, daarvoor door den Koning vast te stellendoor Zr. Ms. genomene voor ziening, te beginnen met het jaar 1830, door de belastingschuldigen, ter zake der door hen gevraagde taxatiën, opnemingen en tellingen <jer voorwerpen van de vier of eenige der vier eerste grondslagen der Personele Belasting zal verschuldigd zijn, en gelijktijdig met de aan zuivering van den eersten termijn der wegens de geschatte of ge telde voorwerpen verschuldigde Belasting ten Kantore van de Ont vangers der Directe Belastingen, zal moeten worden voldaan: a. Tien Centen voor iedere schatting van Huurwaarde. Tien Centen voor iedere telling van Deuren en Vensters of Haard steden of wel van beide die soorten van voorwerpen. Tien Centen voor iedere schatting van Mobilair en alzoo Dertig Centen ter zake van ieder geheelin betrekking tot de vier eerste grondslagen, opgenomen Perceel. b. Drie ten honderd van het bedrag der Belasting (al de Opcenten ine- degerekend) welke over het jaar 1829, ter zake van hetzelfde Per ceel in opzigt op de geschatte of getelde waarde of voorwerpen is verschuldigd geweest. Terwijl ten aanzien der Perceeleu, waarvoor over het jaar 1829 geene Belasting verschuldigd is geweest, in de berekening der kos ten van schatting of opnemingen enkel gevolgd zal worden, de maat staf onder litt. a, hierboven bepaald. 2. Dat bij het laatstgemeld Besluit, in het belang der Schatpligtigen is bepaald, dat, ingeval een Belastingschuldige, die, gedurende het jaar 1830, een zelfde Perceel als in 'net jaar 1829 in gebruik zal hebben, de'szelfs aangifte wegens dat Perceel, voor zoo veel de twee eerste grondslagen, of één derzeive betreft, niet zal hebben gedaan beneden de laatste schatting of telling, onder het beheer der nog bestaande

Middelburgsche Courant | 1830 | | pagina 1