MIDDE.LBURG80HE £2f ClTUiN TAfcj MY h 3gf GEWOON Zaturdas: 2 Janiiarij 1830. BESTUREN en ADMINISTRA'1 IEN. Y tte PriJs dczer Courant is, in de drie maanden 2 50, en franco per Post 2 75. De Advertentien worden berekend a 25 Cents de regelmet uitzondering der Huwelijks- Geboorte- en Doodbekendmakin- genwaarvan de prijs, van 1 tot regels, is 1 ,50, en voor iederen regel daarboven 25 Cents. De abonnementen voor de Courant worden voor niet minder dan drie maanden aangenomen, en de betaling geschiedt Comptant, of bij het einde van ieder vierendeel jaars. Voorts wordt verzocht, dat de inzending der Advertentienbehoorlijk op Formaat-Zegel geschreven, des morgens VOOR TIEN' UltEN geschiede, indien men dezelve in het eerst uit te geven Noininer wil hebben geplaatst; alsook om van hef Papier der Zegels niets af te snijden, dewijl geene Formaat-Zegels anders dan in derzelver geheel als voldoende mogen worden aan genomen en hij de Administratie overgelegd. MIDDELBURG den i januarii. Sedert den 27 december 11. is al hier geen Hollandsche, en sedert den 29 geen Vlaamsche of Fran- sclie post aangekomen. Heden, in den vroegen morgen, ontstond onder de gemeente van Koudekerke een zware brand, bij den landman Comelis Joziassezijnde de schuur met al het zich daarin bevindende graan, hooi enz.', bene vens eenige beesteneene -^rooi der vlammen geworden en de eigenaar daardoor grootendeels geruïneerd. Vervolg der waarnemingen op den Thermometer. Woensdag 30 Dec.'s avonds 10 u.26°. Donderdag 31 's morg. 8 11.21°, 's avonds 10 11., 2o°. Vrijdag 1 Jan. 's morg. 8 u., 250. De KAMER van KOOPHANDEL en FABRIEKEN der Stad Mid delburg deswegens nader aangeschreven door den Heer Gouverneur der Provincie Zeeland noodigt bij deze alle Handelaars en Fabriekan ten binnen haar ressort uit, om, onder herinnering van het bepaalde bij Art. 3 der Wet van den 21 Augustus 1816, Staatsblad no. 34, in alle hunne Rekeningen, Facturen, Acten en Schrifturen zich stiptelijk naar de voorschriften van het Koninklijk besluit van den 2 April 11., Staatsblad no. 6 betrekkelijk de Prijsregeling der Waren en Goederen, te gedragenalsmede de Makelaars, om dezelfde voorschriften in acht te nemen bij hunne gedrukte Prijs-Couranten. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voornoemd SPRENGER. Ter ordonnantie van dezelve, A. P. van DOORN. AANKONDIGING. De COMMISSIE VAN BESTUUR over de Provinciale School tot aankweeking van Heelmeesters en Vroedvrouwen, in de Provincie Zeelandgevestigd te Mid- delburg, brengt bij dete ter kennisse van de belanghebbenden: ]Poor eerst dat de zoodanigen die verlangen als Leerlingen der gemelde School, bij den eerstvolgenden Cursus, te worden toegelaten, zich ter inschrijving zullen be- hooren aan te dienenna alvorens te zijn geschikt geoordeeld door de Provinciale Commissie van Onderzoek en Toevoorzigt, welker Voorzitter, de Heer Med. Doctor J. R. de Pass] daartoe zal vaceren, ten zijnen Huize, op de Noordzijde van den Dam, dagelijks, uitgenomen des Zondags, van 12 tot 1 uur des middags. Ten tweede: dat de Lessen voor den eerstvolgenden Cursus eenen aanvang zul- hn nemen op Dingsdag den 5 Januarij nadat alvorens, op Maandag den 4 der- xeli'de maandde rangschikking der Leerlingen zal hebben plaats gehad, ten welken einde ieder hunner bij deze wordt uitgcnoodigdzich op laatstgenoemden dag, des middags ten 1 uur, aan het lokaal der School te vervoegen. En, ten derde: dat, onder goedkeuring der Commissie, hg onderling overleg van Hceren Professor en Lectoren, en van den Heer Docent in de Latijnsche Taal, is gearresteerd de onderstaande LIJST DER LESSEN, welke gegeven zullen worden in de PROVINCIALE GENEESKUNDIGE SCHOOL, te Middelburg in Zeeland. In den Cursus van Jajmarij tot Junij i83o. Door Pro], R, de JONGE In de Pathologie. Dingsdag namiddag van 5 tot 6 uren. -Vrijdag morgen van 7 tot 8 uren. In de Materies Medica. Maandag namiddag van 5 tot 6 uren. Woensdag morgen van 7 tot 8 uren.. In de Therapie. Maandag morgen van 7 tot 8 uren. Dingsdag morgen van 7 tot 8 uren. In de Geregt. Geneeskunde. Donderdag morgen van 7 tot 8 uren. In de Natuurlijke Historie. Om de i4 dagen, Wocnsd. nam. van 5 tot 6 uren. Clinisch Onderwijs in de Therapie zal dagelijks in het Gasthuis gegeven worden. NB. De Lessenwelke voor de Zomermaanden des morgens van 7 tot 8 uren be paald zijn zullen in de Wintermaanden van 8 tot 9 uren gegeven worden, Door den Lector J. de MAN Jz. In de Ontleedkunde. Maandag namiddag van 4 tot 5 uren. Donderdag namiddag van 4 tol 5 uren. In 4g^J*hj-.\iologie. Dingsdag naimudag van 3 tot 4 uren'. Vrijdag namiddag van 3 tot 4 uren. In dé Verloskunde. Maandag namiddag van 3 tot 4 uren. Dingsdag namiddag van 4 tot 5 uren. Donderdag namiddag van 5 tot 4 uren. Vrijdag namiddag van 4 tot 5 uren. NB. De Lessen op Dingsdag en Vrijdag zijn voor de Vrouwelijke Leerlingen be stemd. I11 de Kraamkamer in het IVerkhuis zal onderwijs inde Verloskunde gegeven worden. Door den Lector J. van DAALENIn de Theoretische Heelkunde. Maandag namiddag van 2 tot 3 uren. Woensdag namiddag van 5 tot 4 uren. Vrijdag namiddag van 2 tot 3 nren. I11 de Operative Heelkunde Maandag voormiddag van 11 tot 12 uren. Woensdag voorm. van 11 tot 12 uren. In de Geregt. Heelkunde. Vrijdag voormiddag van 11 tot 12 uren. Clinisch Onderwijs zal dagelijks in het Gasthuis gegeven worden. Door den Lector J. PRIESTER I11 de Kruidkunde. In de Zomermaanden Dingsdag morgen van 8 tot 9 uren. Woensdag morgen van 8 tot g uren. Donderdag morgen van 8 tot 9 uren. I11 de Scheikunde. Woensdag voormiddag van 9 tot 10 uren. Donderdag voorm. van 9 tot 10 uren. In de Wintermaanden: Vrijdag voormiddag van 9 tot 10 uren. In de Artsenijmengkunde. Maandag voormiddag van 9 lot 10 uren. Dingsdag voormiddag van 9 tot 10 uren. Woensdag namiddag van half 2 tot half 3 uren. Door den Docent in de Latijnsche Taal, F. H. BATENBURGzullen vier Lessen 's Weeks gegeven worden; als: des Maandags middags van 12 tot 1 uren, en voorts des Dingsdag, Donderdags enZatimlags, 's morgens van 7 tot 8 uren in de Zomermaanden, en van half 8 tot half 9 uren in de Win termaanden. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, in Zeeland, brengen bij deze ter kennisse van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dat bij den Raad provisioneel is gearresteerd de Ligger-R.ol voor den ontvangst der Belasting, bekend onder den naam van Omslag der Lantaarn, Brandspuit en Nachtwacht, over 1829, en dat- die Rol van heden tot en met den 14 Januarij aanstaande, dagelijks, uitgenomen des Zondags, op de Secretarij ter lezing zal liggen, des middags van twaalf tot twee uren ten einde een iegelijk in de gelegen heid te stellen, om zich met zijnen Aanslag bekend te maken. Zullende tevens op de Secretarij eene Bus zijn geplaatst, tot den ont vangst der Reclamatien, welke de belanghebbenden zouden mogen noo- dig achten tegen hunnen Aanslag op voormelde Rol in te brengen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 31 December 1899. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtb. J. F. BIJLEVELDSecretaris. AANBESTEDING. Op Maandag den 4 Januarii 1830, des morgens ten 10 uren zal ift tegenwoordigheid van den Agent van het Domein te Middelburgen van eenen IToofd-Ambtenaar der Domeinen, in eene der Zalen van het Stad huis aldaar, ten overstaan van den Notaris van der Horst Serléworden overgegaan tot de openbare Aanbesteding van het onderhoud tot den 1 J11 lij 1832, van den Grooten Weg der iste Klasse No. 3, gedeelte ge legen onder het Agentschap Middelburg, en zich uitstrekkende van het Slijkpoortje te Middelburg tot aan het Veerhuis aan het Sloe. Het bestelt zal van nu af ter lezing liggen op de volgende plaatsen In het locaal van het Gouvernement van Zeeland op de Secretaris van het Plaatselijk Bestuur te Middelburg, ten Kantore van deAditiinj- stratèur der Domeinen te Geiltten Kantore van den Agent van het Domein te Middelburg, en ten Kantore van den Notaris van der Horst Serléaldaar. Op Woensdag den 6 Januarij 1830, des voorthiddagS ten .10 uren, zal, door de Directie der Breede Watering bewesten Verseke ten Hui ze van G. de Joodein het Logement de Prins van Oranje 1 binnen de Stad GOES worden aanbesteed s Eene nieuw te bouwene SUATIE-SLUIS met twee Kokersvoorzien elk van een Zoute Schof, twee Vloed-Deuren en een Zoete Sc'nof, in den Zeedijk van de Breede Watering bewestén Yersekebij het Paarde-Dijkje, aan de Noordzijde van het Eiland Znfd-Beveland District GoesProvincie Zeeland als mede de daartoe betrekkelij ke AARDEWERKEN, bestaande in het verhoogen en verzwaren van het Paarde-Dijkje vorengenoemd, het leggen van eene nieu we Oostelijke Nol, afdamming der Sluisput en opruiming van dien graven der buiten Suatie-Kil, benevens dat des binnen Spuiboezems, Het bestek, op hetwelk de bovengemelde Aanbesteding zat' plaats hebben, zal van den 16 December 1829 tpr-lezing leggen bij de Di rectie voornoemd, alsmede te Middelburg in de F.endragtbij H^arnau^ in het Logement van Rotterdam, bij van Haufem; in de Sociëteit Vriendschap in den Langendelften in het Zeeuwsche Bierhuisbij Kromhoornte Vlissingen in het KoRijhuis op de Beurs-, te Ziérikzeè, in het Logement bij van Oppente Sas-van-Gentiif het Logement Maagd van Gent, en te Neuzen, in het Nieuwe Logement, bij C. Steen kampterwijl de aanwijzing van opgenoemde Werken, in loco, veertien dngen vóór de Besteding, door of van wege de Directie voor noemd zal plaats hebben, op aanvraag bij dezelve. De Directie der Breede Watering bewesten Yerseke, J. KAKEBEEKE, Dijkgraaf. Tf»r nrdonnnntic vnn dcxcïvc G. H. KAKEBEEKE, Omv.-Griffier. REGENTEN over de GODSHUIZEN te AARDENBURG zullen, onder nadere goedkeuring van den Heer Gouverneur der Provincie Zee land, ten overstaan van den Notaris S, van den Broecke en getuigen, op Dingsdag den 5 Januarij 1830, des voormiddags ten Negen uren, in de gewone Vergaderkamer van het Gasthuis binnen Aardenburg voor noemd, in het openbaar aan de meestbiedenden verpachten, 54 Percee- len zoo WEI- als ZAAILANDEN, vermeld in de Aanplak-Biljetten dezer Verpachting; omtrent welke, beuevens van de voorwaarden, na dere inlichtingen kunnen worden verkregen ten Kantore van .7. Blinden- bachRentmeester der gemelde Goederente Aarden.burg voornoemd. Middelburg, den 1 Januarij 1830. De Amanuensis van Regenten over den Algemeenen Armenbcrigt dankzeggende den ontvangst van een Coupon groot ƒ50No. '£s voor de Gifc van 10, uit de. Spaarpot van drie Kinderen, en voor acht Wissen Hout, hem ten dienste der Armen toegezonden. Voorts heeft de Amanuensis voornoemd, het genoegen melding te kunnen maken, dat hij is vereerd met den lasttot het doen van eene buitengewone uitdeeling van 1100 Portien Soep, aan de Armen van de onderscheidene Kerkgenootschappen waartoe hij door een Notabel In gezeten dezer Stad is in staat gesteld vveike bedeeling, door de hulp vaardige medewerking van de Commissie tot Spijs-uitdeeling op Maau- dag den 4 Januarij 1830 zal plaats hebben.

Middelburgsche Courant | 1830 | | pagina 1