MIDDELBURGSCIIE Donderdag 31 December 1829 NIEUWSTIJDINGEN. NEDERLANDEN. BES'IVREN en ADMINISTRAT1EN. MIDDELBURG den 30 december. Op II. maandag avond had alhier, in het klein schmtershofhet examen plaats der leerlingen uit het fonds van gratis-onderwijs in de Toonkunst aan minvermogenden onder het bestuur van den heer M. L. Samehtinibij welke gelegenheid door den heer .7. W. Schuurmansmuziek-onderwijzer binnen deze stad, eene toepasselijke verhandeling werd gehouden, en door de kweekelingen een zangstuk werd uitgevoerd waarvan de woorden door laatstgenoemden heer en de muziek door hunnen bestuurder waren vervaardigd. De blij ken van vordering, welke de leerlingen, zoo wel in het theoretisch als practisch gedeelte der toonkunst, hebben gegeven, doen het nut en belang dezer inrigting meer en moer gevoelen en tevens den wensch ontstaan voor dei zeiver verdere ondersteuning en uitbreiding. Bij ver nieuwing verdient te worden lof gegeven aan de verdiensten en ijver van den onderwijzer. Men heeft uit 's Hage te Brussel herige ontvangen, dat de leden van de Tweede Kamer met de meeste voldoening over den uitslag welke de beraadslagingen over het budget hebben gehad van elkander geschei den zijn. Er bestond eene heilzame overeenstemming tusschen ver scheidene afgevaardigden wier meeningen eerst zeer tegenstrijdig schenen te zijn. De vrijgevigheid, met welke de Koning gepoogd heeft aan de bedenkingen te beantwoorden, die in de afdeelingen en bij de discussie zijn gemaakt; het constitutionele middel door hoogstdenzelven gebruikt om de publieke dienst re verzekeren; de uitleggingen, in zijnen naam, zoo vol vaardig als met vertrouwen gegeven, hebben op nieuw de ge voelens van erkentenis en gehechtheid versterkt, waarmede de vertegen woordigersder natie bezield zijn voorden edeldenkenden vorst, die voor de belangen van het vaderland waakt. Deze vredelievende en eenstem mige gevoelens kunnen niet nalaten den gelukkigsten invloed op de rust en het vertrouwen der natie uit te oefenen terwijl de bestaande on ruststokende partij als het ware is verpletterddoor de groote en edele openhartigheid, waarmede de Koning de beginselen heeft ontwikkeld, welke zijn gouvernement tot dus verre gevolgd heeft en die bij voort during deszelfs gang zullen regelen. Door een feilen brand is, In den avond van den 15 dezer, te Oostdorp, in Noord-Holland, eene der beste boerenwoningen met de boerderij eene prooi der vlammen geworden. De bewoner heeft onder anderen bij dit ongeluk verloren: 13 runderen, 1 mestvarken, ongeveer 20 voer hooi, de geheele voorraad van stroo, granen, producten en al deszelfs boeren- en bouwgereedschappen. De oorzaak is onbekend. Voorleden woensdag zijn nog twee bedienden uit het weeshuis te Gent, de schoolmeester en de kok, in hechtenis gesteld, als verdacht van mede eenige kinders te hebben mishandeld. Den 8 dezer is de nieuwe koningin van Spanje te Aranjeuz aan gekomen waar de prinsen en prinsessen van den bloede haar hebben ontvangen, en de infant don Carlos haar, namens den koning, heeft gehuwd. De plegtige intrede der koningin binnen Madrid moest den 11 plaats hebben. Er bevonden zich meer dan veertig duizend vreem delingen te Madrid. De voormalige keizerin van Frankrijk, Maria Louisa, hertogin van Parma, is door eene zware.ziekte overvallen, welke voor haar leven doet vreezen. Vervolg der waarnemingen op den Thermometer. Maandag 28 's avonds 10 uur, 7J0 I Dingsdag 29's avonds 10 uur, 190 Dingsdag29, 's morg. 8—— 160 j Woensd. 3o,*smorg. 8230 AANBESTEDING. Op Donderdag den 14 Januarij 1830, des voormiddags ten 10 uren, zal, onder nadere approbatie, door den Gouverneur der Provincie, of bij deszelfs afwezigheid door een Leden van de Gedeputeerde Staten, en in bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat in deze Pro vincie, aan het Lokaal van het Gouvernement te Middelburgworden aanbesteed Het onderhouden tot I Jut ij 1830, van den Crooren Weg der <tde Klasse No. Ibeginnende van den Tolpaal No. 4.tusschen Oost burg en Aardenburg cn strekkende tot de limiet der Provincie, even bewesten het Dorp St. Anna-ter-Muiden. Deze Aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek op welke de voorzeide Aanbesteding zal plaats hebben ligt ter lezing in de Bureaux van het Gouvernement der Provincie Zee landbij den Hoofd-lngenieur van Diggelen, te Middelburg en bij den Ingenieur Schraver, te Breskens. Twee dagen voor de Aanbesteding, zullen de noodige aanwijzingen worden gedaan, terwijl bij den bovengemelden Hoofd-Ingenieur, nade re informatien te bekomen zijn. De Gouverneur van de Provincie Zeeland, VAN VREDENBURCH. AANBESTEDING. Op Maandag den 4 Januarü 1830, des morgens ten 10 uren, zal in tegenwoordigheid van den Agent van het Domein te Middelburgen van eenen Hoofd-Ambtenaar,der Domeinen, in eene der Zalen van het Stad huis aldaar, ten overstaan van den Notaris van der Horst Serléworden overgegaan tot de openbare Aanbesteding van het onderhoud tot den 1 J111ij 1832, van den Grooten Weg der iste Klasse No. 3, gedeelte ge legen onder het Agentschap Middelburg, en zich uitstrekkende van het Sliikpoortje te Middelburg tot aan het Veerhuis aan het Sloe. Het bestek zal van nu af ter lezing liggen op e volgende plaatsen In het locaal van het Gouvernement van Zeeland op de Secretarie van het Plaatselijk Bestuur te Middelburg, ten Kantore van de Admini strateur der Domeinen te Gentten Kantore van der. Agent van het Domein te Middelburg, en ten Kantore van den Notaris van der Horst Serlé, aldaar. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDÖELBURÖ in Zeeland brengen bij deze ter kennisse van een iegelijk diert zulki zoude mogen aangaan datten gevolge van de aüngenomene Wetten tot vaststelling der middelen ter voorziening in de tiitgaveil van het llijii door den Raad dezer Stad bij alteratie van het bepaalde bij art. 1 Valt het reglement op de invordering van het additioneel op 's Rijks accijn* op den buitenlandschen Wijn en het buitenlandsch Gedisteleerdgoed gekeurd bij Zr. Ms. besluit van 16 Maart 1823, no. 182, en van het reglepnent op de invordering van 's Rijks accijns op het Gemaaigoed gekeurd bij Zr. Ms. besluit van den 26 Maart 1823 no. 40, alsmede van artikel 1 der ampliatie op evehgemeld reglement, goedgekeurd bij Zr. Ms. besluit van 11 Februarij 1827, no. 183, betrekkelijk deKoek- bakkerswarenbij besluit van den aS dezer onder nadere goedkeuring der Luagere autoriteitIs bepaald 1. Dat met 1 Januarij 1830, zal worden geheven: a. Het Stedelijk additioneel op 's Rijks accijns op den buitehlandschefi Wijn en het buitenlandsch Gedisteleerdten bedrage var. zestig op. centen van het onveraccijnsde. b. Dat van het elders veraccijnsde zal worden betaald van de bulten» landsche Wijnen per vat 6,75; van het buitenlandsch Gedisteleerd tot 10 graden sterkte, per vat f 12. c. Dat met 1 Januarij 1830 zal worden geheven eene Stedelijke Belas ting op het Gemaalte weten: op de Tarwe per mud f1op de Rogge per mud f o 45 en van alle ingevoerd wordende Blom Meel, Brood, Beschuit en Koekbakkerswaren naar evenredigheid, te weten van Tarweblom per 100 Nederlandsche ponden f 350 van Tarwemeel ƒ2,30; van Roggemeel f o 65 van Tarwebrood of Beschuit f 1 65 van Roggebrood of Beschuit f o 54 van Koek» bakkerswaren van Tarwe ƒ3,50, en van Koekbakkerswaren van Rog ge 1 10. 2. Dat de overtredingen welke opzigtens het middel van het Gemaal mogten worden ontdekt, en van welke geene melding is gemaakt in het Reglement op de invordering van het Stedelijk additioneel van ia Mei 1823, gestraft zullen worden volgens de bepalingen vervat in 's RijkJ wet van 21 Augustus 182a {Staatsblad no. 36)en Zulks tot zoo langde Stedelijke Ordonnantie deswegens niet zal zijn goedgekeurdterwijl alle verdere bepalingen opzichtens de verzekering van dat middel overeen komstig evengeinelde Wet zullen worden in acht genomen. 3. Dat geen aanpeil wegens het middel op het Gemaal zal worden ge- daan, uit hoofde van den voorhanden zijnden voorraad 's Rijks accijns il betaaldvan welke geene restitutie wordt verleend. 4. Dat van veraccijnsde Wynen aan de wijnkoopers alleen restitutia in contant zal worden verleend ten advenante van f 2 25 per vat, ge lijk mede van het buitenlandsch Gedisteleerd aan zoodanige handelaren in het groot, grossiers en drankverkoopers bij welke op a Februarij 1899 aanpeil is gedaan en door welken de verhooging is betaald. 5. Dat bij deze van de zijde der administratie aanpeil zal geschieden, en dat de te verleene restitutie niet meer zal bedragen dan f 4 per vat. 6. Dat die restitutie zich niet verder zal uitstrekken dan tot het bui tenlandsch Gedisteleerd van groote en kleine fusten, en alzoo geene res titutie zal worden verleend van Gedisteleerd op flesschen of pullen, en alleen van onvervalschte en onvermengde Dranken onder welke bena. ming dezelve zijn bekend. 7. Dat op den 2 Januarij 1830 aanpeil bij de handelaren In het groot zal worden gedaan, en dat in den loop dier maand restitutie in contant zal worden gegeven. En opdat een iegelijk hiervan kennis drage, zal deze worden gedrukt afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 29 December 1829. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtb. J. F. BIJLEVELD, Secretaris. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, in Zeeland brengen bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dezer Ge meente, dat volgens de bepalingen vervat in het Koninklijk Besluit van den 24 December 11. Staatsblad no. 79) aangaande den te doenen aanpeil en invordering van Accijns-Goederen, welke aan verhooging bij de Wet van denzelfden dag zijn onderworpen onder anderen is bepaald t i°. Dat op den Iaatsten dezer maand, des nachts vóór twaalf uren aangifte zal moeten geschieden voor Suiker en fijne Stroop. a. Door ieder daarin handel of nering doenden Persoon, wegens de bij hem aanwezige voorraad met uitzondering van dien voor huisselijk gebruik, ad 50 Pond van elk. b. Door ieder Particulier wegens gelijke voorraad boven de aoo Pond van elk; een en ander op poene zoo als bij het Reglement is bepaald. 20. Dat de modellen van Aangifte gratis te bekomen zijn ten Kanto re van den Ontvanger der Acciinsen alhier. 3°. Dat, gedurende de maand Januarij 1830, geen vervoer van meer dan tien Ponden Suiker of fijne Stroop, zonder Gelei-Biljet, zal ver mogen te geschieden. En 40. Dat ook geen vervoer van meer dan vijf Kannen Wijn geduren de die maand zonder zoodanig Biljet vermag plaats te hebben ofschoon de binnenlnndsche circulatie van den Wijn (buiten het gereserveerd ter ritoir) met 1 Januarij aanstaande geheel vrij is gesteld. En opdat een iegelijk hiervan kennis drage, zal deze worden afgekon digd en aangeplaktmitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Middelburg, den 29 December 1829. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter Ordonnantie van Hun Ed. Achtb. J. F. BIJLEVELD, Secretaris. AANKONDIGING. De COMMISSIE VAN LESTUUI» over <le Provinciale School tot aankweekfng van Heelmeesters en Vroedvrouwen, in de Provincie Zeeland, gevestigd te Jllid-

Middelburgsche Courant | 1829 | | pagina 1