i a 't 1 v m \Jt tgf courWt. N". 15y. MIDDELDURGSCIIE rail Zaturdag N1E UJVSTIJ DINGEN. DUITSCIILAND. BERLTJN den 7 november. Te Petersburg is den 24 octoberin tegenwoordigheid des keizers, op de werf der nieuwe admiraliteit, •her linieschip Poltawa van 84 stukken, van stapel gelaten. Den 27 is mede in het bijzijn van den keizer op de groote werf der admirali- tèit het oorlogschip St. George de 0verwinnerafgeloopen ook zijn de kielen gelegd voor drie fregatten van 44 stukken. FRANKFORT den 8 november. De Russische autoriteiten beijveren zich in de vorstendommen om de volkslasten te verminderen, en zoo in Walachije als in Moldavië zijn aan de inwoners verscheidene oude be lastingen kwijt gescholden. GROOT-BRITTANJE. LONDEN den 7 november. In de Bengaalsche courant vindt men een uittreksel van een brief uit Java, volgens hetwelk de oorlog met de mui telingen nog jaren kan voortdurendoch de Europesche heerschappij er óp zoo vaste gronden steuntdat die oorlog nooit hare magt zal kun nen schokken. De luitenant-generaal de Koek heeft, zegt men in de zen brief, uit gebrek aan geldelijke en andere middelen om invloed uit te oefenenvan den nood eene deugd makendesedert eenigen tijd het Voorbeeld van Fabius gevolgd, en den oproerling Diepo Negoro voet voor voet naar het afgelegendste einde van zijne erflandende Baga- leen verdreven zijnde dit eene der vruchtbaarste provinciën van Java. Onder alle de nadeelén van dezen langdurigen oorlogwaarY.zn het einde niet te voorzien is heeft het Nederlandsche gouvernement zich meester gemaakt en waarschijnlijk voor altijd van de rijke provincie van Banjoumaas en van vijf zevende gedeelten van de Bagaleen. De inkom sten van deze rijke provinciën zullen de Nederlandsche regering spoe dig schadeloos stellen voor de onkosten van den oorlog en misschien is het wel het plan om deu twist met Diepo Negoro zoo lang uit te rekken, tot dat zijne middelen geheel uitgeput zullen zijn, hij daar door genoodzaakt wordt het medelijden van het hof van Solo in te 'roe pen en aldus oen voorwendsel levert om dien wankelenden en bedor ven staat te vernietigen. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 10 november. Gisteren avond is, ter verdere viering van de verloving van H. K. H. mevrouw de Prinses Marianne en van Z. K. H. Prins jlbert van Pruissen, bal en souper, in gala, ten hove geweest. Hetzelve was zeer luisterrijk en heeft tot laat in den nacht geduurd. Morgen is er bal aan het paleis van Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden! In de op heden gehouden zitting van de Tweede Kamer der Sta ten Generaal is in dezelve, na behoorlijk onderzoek zijner geloofsbrie ven toegelaten en heeft zitting genomen de heer van Sytzamaverko- Zeh van wege Vriesland. Dé centrale afdeeling^vervolgens verslag doende over de rapporten, betreffende de toelating van den heer Brugmansbleek bet dat daarom trent de gevoelens nog steeds verdeeld waren. De voorzitter daarop voorstellende om gemeld verslag te doen druk ken en rortddeelen en de beraadslaging op morgen woensdag te bepa len gaf dit tot eenige woordenwisseling aanleiding; en daar het bleek dat de meeste leden er voor waren om in deze zaak niet af te gaan van de gewoonte, om de beraadslaging ten minste 24 uren na de ronddee- Mfig van het verslag der centrale afdeeling te bepalen zoo werd dien overeenkomstig de beraaeslaging in dezen voorgesteld tegen aanstaanden donderdag. MIDDELBURG den 13 november. Heden zeilde van hier naar De- meryhet fregatschip Mercurrus, kapitein II. B. Esink. Te Antwerpen is de tijding aangekomen dat de generaal-majoor Ehchof te Batavia is overleden. BESTUREN en ADM1NISTRATIEN. HÖOG-GEREGTSHOF HOF VAN ASSISES 'S GR AVE NHA GE. PRO VINCIE °ZE ELAND. Wij Ml". CORNELIS FELIX van MAANENMinister van Justitie ais door Zijne Majesteit bij voortduring belast met de waarneming der functien van Eersten President van het Iioog-Geregtshof in 's Gravenhage Bevelen uit krachtavande Wet, dat de Assises in de Provincie Zee land. voor het vierde vierendeel jaars van den jare 1829, zullen geo pend worden te Middelburgop Maandag den 14 December eerstko mende, des morgens ten tien uren, op den voet bepaald bij de artikelen 16, 17 cn *8 der Publicatie van den 11 December 1813. Benoemen om dezelve te presideren den Heer Mr. Nicolaas Wlhetn ArdeschRaad in bovengemeld Hoog-Geregtshof En gelastendat deze ter diligentie van den Heer Procureur-Gene raal zal worden bekend gemaakt en afgekondigd. Aldus gedaan te 's Gravenhageden 2 November 1829. VANMAANEN. Van wege den Heer Eersten President: De fungerende Eerste Griffier van het Hoog-Geregtshof J. H. SPEIRMAN. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG Hoofdplaat^ der Provincie Zeeland, brengen bij deze ter kennisse van de In-' en Opgezetenen dezer Gemeente, dat bij koninklijk besluit van den 29 September 1828 Staatsblad no. 57) is vastgesteld, dat er, in den loop van het jaar 1829, door de geheele uitgestrektheid van het Rijk, eene algemeene en eenparige Volkstelling zal worden bewerkstel ligd, ten einde daaruit den stand der bevolking, of het juiste aantallnge ze- tenen, op den 1 Januarij 1830 binnen dit Rijk woonachtig, op temaken. Dat bfj een nader koninklijk besluit van den 3 September 1829 Staats blad no. 62) is bepaalddat de omschrijving in alle Steden en Gemeen ten zal worden aangevangen op den 16 November 1829, en vóór den 31 December daaraanvolgende zal moeten afgeloopen zijn. Dat dien ten gevolge op den 5 dezer en volgende dagen, aan del 14 November 1829. Iluizefi der In- eh OpgeZetenen ?4illeii worden afgegeven Biljetten tett einde door ieder hoofd des huisgezins en door de overige afzonderlijke inwoners naauwkeurig en duidelijk te worden ingevuld, Waartoe zij» krachtens koninklijk besluit verpligt zijn. Dat de voet en wijze waarop het voorséhteven Biljet moet worden ingevuld alsmede welke Inwoners in de Volkstelling moeten worden begrepen, duidelijk op het Biljet zelve zijn omschreven en uitgedrukt. Dat op den 16 dezer en volgende dagen de omschrijving en ophS- ling der Biljetten aan de Huizen der Ingezeterten zal geschieden, door Heeren Wijkmeesters dezer Gemeente, aan welke dit werk is opgedragen. Dat alle veranderingenontstaande uit de sedert den 16 November tot dén i Januarij voorgevallene Geboorten Sterfgevallen Huwelijken en Verhuizingendoor de Inwoners aan Heeren Wijkmeesters moeten 'wqfden opgegeven. Dat de Ingezetenen, welke niet in staat zijn voorschreven Biljetten in te vullen, of geene gelegenheid gehad hebben zulks door een ge- schikt persoon voor hen te doen verrigcen zuilen kunnen volstaan met de, in voormelde Biljetten gevraagde inlichtingen, op den dag der be» schrijving, mondelijk te geven aan de met dat werk belaste personen, die alsdan de invulling in hunne tegenwoordigheid zuilen verrigteil. Dat, na dat de Biljetten bij de Ingezetenen zullen zijn opgehaald, aan hun, die ten dezen eenige nalatigheid of onwil mogten hebben be toond als nog den tijd van acht dagen zal worden gelatenom aan der- zelver Wijkmeester de Biljetten, behoorlijk ingevuld, te bezorgen, of mondelinge opgave te komen doen. En eindelijk, dat zij, bij voortdurende nalatigheid of weigering, zui len worden gestraft overeenkomstig Art. i der Wet van den 6 Maart 1818 (Staatsblad no. 12), ten zij door hun mogt kunnen wordeii be wezen dat zij door afwezendheid of andere wettige oorzaken in da onmogelijkheid zijn geweest de gegevene voorschriften binnen detl be paalden tijd na te komen. Burgemeester en Wethouders vertrouwendat ieder In- en Opgeze ten zich zal beijveren om in allen deele mede te werken aan het be langrijk Werk eener algemeene Volkstelling, op welker naütiwkenrlgbëld Z. M. den hoogsten prijs stelt, en dat een ieder alzoo het ontvangen Biljet naauwkeurig en naar waarheid zal invullenen voor zooverfa hun daaromtrent eenigen twijfel mogt overblijven zich zal vervoegen bij den Heer Wijkmeester zijner wijk ten einde de noodige inlichtin. gen te bekomen, en daardoor het Stedelijk Bestuur buiten dë vefplig- ting te stellen, welke op hetzelve rust, om op de naiatigen of onwilK- gen toe te passen de straffen welke bij Zr. Ms. besluiten aan de Plaat- selijke Besturen in dat geval zijn aan de hand gegeven. En, op dat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan ten llaadhuize der Stad Middelburg, den 2 November 1829. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtb., J. F. BIJLEVELD Secretaris. ADVERTENTIE. De COMMISSIE tot verevening van de gevestigde Schulden derStSjd Middelburgin Zeeland, brengt bij deze ter kennisse van de belangheb benden, dat, ter voldoening aan Zr. Ms. besluit van den 13 Februarij 1819, Lett. M. 3, waarbij is gearresteerd geworden een plan van ver evening van de achterstallige Intrcssen op dezer Stads Obligatien ver schuldigd op den 27 November aanstaande, des middags ten twaatf uren, op de Voorzaal van het Raadhuis, in het openbaar zal wordeb overgegaan tot de uitloting van honderd stuks Kansbiljetten van de Stede lijke Rentelooze Schuld, te zamen opleverende een kapitaal van Pijftig Duizend Gulden. En dat aan een iegelijk, die ztiiks zal verlangen, de gelegenheid zal worden gegeven om bij de uitloting tegenwoordig te Zijn. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 9 November 1829. Op last van de Commissie voornoemd J. F. BIJLEVELDSecretaris. De Provinciale COMMISSIE tot onderzoek van de in te zendene voortbrengselen der Nationale Nijverheid, voor de door Z. M. bepaal de Tentoonstelling in 1830, te Brussel, benoemd door Hun Ed. Gr. Achtb.de Heeren Gedeputèerde Stateft der Provincie Zeelanden ter kennis der Ingezetenen gebragt bij Hun Ed. Gr. Achtb. Publicatie van den 21 Augustus II., notificeert bij deze, dat zij zich als zoodanig heeft geconstitueerd, en als nu, uit de in deze Provincie bestaande Fabrieken, Werkplaatsen, of van-Werkbazen DagloonersKunstenaarsUitvinders of Geleerden, welke in deze Provincie woonachtig zijn, zelfs den ge- ringsten Werkmandie in staat is buitengewoon goed bewerkte artike len te leveren, niet uitgezonderd, gaarne zal inwachten, alles, wat aan haarof aan hare te ZierikzeeGoes, Sluis en Hulst zijnde medeleden, ter beoordeeling zal worden toegezonden dat zij derhalve vooral wenscht te ontvangen alle zoodanige Artikelen, welke in het gemaëne leven voorkomen en zich ais voortbrengselen der Nationale Nijverheid, door hunne deugd, nuttigheiden geringe prijzen aanbevelen, en alzoo een dadelijk onderwerp van handel en vertier uitmaken, met uitzonde ring echter van zoodanige voorwerpen welke reeds op eene der vorige Tentoonstellingen zijn geplaatst geweest. De Commissie herinnert overigens dat geene voorwerpen kunnen wor» den aangenomen en opgezonden dan voorzien met het certificaat van oorsprong, vermeld bij de gezegde Publicatie van Hun-Edel Gr. Achtb. van den 21 Augustus 11. De door Ingezetenen van Walcheren in te zenden stukken zullen ben hooren te worden bezorgd in de Abdij, aan de Provinciale Griffie, waar dezelve alle dagen, Zon- en Feestdagen uitgezonderd, zullen kunnen worden aangenomenvan negen uren des morgens tot drie uren in de» namiddag. Middelburg, den 11 November 1829. In Naam der Commissie, J. DE KANTER, Puil. Z. De AGENT van het DOMEIN, District Middelburg, adverteert dat hijals daartoe behoorlijk geautoriseerdin tegenwoordigheid van dea BEVELSCHRIFT.

Middelburgsche Courant | 1829 | | pagina 1