N°. i54. MIDDELBURGSCIIE COUR Zaturdag 7 November 1829. NIE UTFSTIJ DINGEN. n o r Lande n. BES'I UREN eat ADMINISTRATIEF. FRANKRIJK PARIJS den I novemberGisteren is hier de tijding aangekomen dat de nuncius van den Pans, te Lissabon, den 15 october zijne diploma tieke functien weder heeft opgevat Rome heeft dus het voorbeeld van Spanje gevolgd en dom Migiiel. als legitimen koning van Portugal erkend. 'sGRAVENHAGE den 4 november. Ter gelegenheid der verloving- van 'H. K. H. Prinses Ma.-ianne der Nederlanden, met Z. K. II. Prins Albert van Pruissen zullen de volgende plcgtigheden ten hovc plaats 'hebliërt i Op zaturdag den 7 november zal er grootc tafel voor het Koninklijk Huis en de Hofstaten ten Ilove zijn, in groot gala. Vóór de tafel zul len door den Koning de ringen tusschen de Hooge Verloofden worden uitgewisseld. Op dien zelfden dag zal er des avonds ten half zes uren groot cercle ten Ilove Zijn, zoo wel voor het korps diplomatique als voor al de per sonen die aan IIII. IV1M. zijn voorgesteld geworden tot het aannemen der felicitatie»ter gelegenheid der verloving, De dames verschijnen in mant eau de courdë heer'cn in coscuum .of gekfecde rokken. Des avonds zal er ten zeven uren eene rooneel-vertóoning irt gala in de comedic zijn, alwaar I1H. MM. zich met de Hooge Verloofden zul len begeven. Maandag den 9 november groot bal en souper irt gala ten Ilove, Het uitstel der reize van het hof naar Amsterdam schijnt in verband te staan m'et een gedeelte der plegtigheden van deze verloving, welke, naar men Wilook in die hoofdstad zullen gevierd worden. Gisteren Ochtend zijn Prins Albert van Pruissen en deszelfs broe der vroegtijdig van hier naar Amsterdam gereden alwaar Hoogst dezelven omstreeks één uur zijn aangekomen; metr verwacht HM. 1<K. HH. tegen het einde dezer week alhier terug. In-de zitting der Tweede Kamer van de Staten-Generaal van he- den is gelezen eene missive der Eerste Kamer van de Staten-Generaal houdende' kennisgeving, dat zij zich vereenigd had met het adres, in antwoord op 's Koning» aanspraak van den troon. Na dat deze kennis geving voor notificatie was aangenomen, is door de heeren Reyphins en G. G. Clifordleden der commissie, belast met het aanbieden aan Z, M. van het adres der Staten-Generaal in antwoord op de aanspraak van den 'troon, in beide talen verslag gedaan, houdende, dat zij zich, op de ge wone wijze, vereenigd had met eene commissie uit de Eerste Kamer, aan haar hoofd hebbende den president dier Kninermet de gewone _jMegtigheid bij Z. M.op laatstleden zaturdag, is toegelaten dat het antwoord der Staten-Generaal door den president aan den Koning is voor gelezen en met gunstige oplettendheid door hoogstdenzelven is aangehoord; dat Z. M. in de Fransche taal hoofdzakelijk heeft geantwoord verheugd te zijn, dat de gevoelens van de Staten-Generaal eenstemmig met de zij ne wareh dat hij hoopte, dat die eenstemmigheid gedurende de tegen woordige zitting, versterkt zou woiden door liet algemeen overleg der Staten-Generaal tot welzijn van het Vaderland en handhaving der grondwet. - Besloten het rapport der commissie, benevens het adres op's Konings inspraak te doen drukken en aan de leden rond te deelen. Is gelezen eene missive van Z. M. ten geleide van eene nadere re dactie der concépt-wetbetreffende de traktementen van de kantons- en trrondissements-regtbankendrukken en rondde len en naar dcafdeelin- gen verzonden en eene missive van de Eerste Kamer der Staten-Gene raal, omtrent de toestemming in het huwelijk van'H. K. H. Prinses Marianne met Z. K. II. Prins Albert van Pruissen;aangenomen voor notificatie. De president benoemde de volgende ledenals zullende uitmaken de commissie tot de petitiën, gedurende de tegenwoordige zitting, en wel de heeren Pycke van Tuyl van Serooskefken van Heeze en Leende de Liedel de tVetlvan Dam van Jsse/tVeranneman van Cenechtcn enAl- btrda van Bloemersmain welker handen gesteld werden een aantal pe titiën, zoo die in de laatste zitting waren overgebleven als die thans zijn ingekomen daaronder bevonden zich twee uit gemeenten van West- Vlaanderen'verzoekende vrijheid van onderwijseen van Roomsch-Ka- tholijke ingezetenen uit de gemeente Kuilt, in Noord-Braband, verzoe kende, dat de posten voor de beide eerediensten op de begrootingen in evenredigheid mogten worden gesteld, en van zekeren Dupestianx schoolmeester te Luik, verzoekende, dat de minister van justitie instaat van beschuldiging raogt worden gesteld. Op eenige ingekomene boekwerken werd het gewoon besluit genomen. Waarna de vergadering zonder bepaald adjournement werd gescheiden. Aanstaanden vrijdag zullen in de Tweede Kamer der Staten-Ge- nérnal de openbare discussien over het al of niet toelaten van den heer Brugmans worden hervat. In het comité-generaal van den 26 heeft de heer Fockema eenige financiële berekeningen overgelegd, voornamelijk betreffende het amorti satie-syndicaat. De gelithographeerde pintenbenevens de beschrijving der in het paleis van Z. K. H. den Prins van Oranje, te Brussel, gestolen kost baarheden, berusten thans op het bureau derpolicie in deze stad, alwaar zij door de belanghebbenden kunnen worden bezigtigd. Exemplaren van dezelve zijn ook aan vier der voornaamste juweliers, in deze residentie, uitgereikt, zoodat, ingeval eenige voorwerpen te koop worden aangebo den, welke men mogt vermoeden dat iot het gestolene behooren, er ge legenheid is, om dezelve met de afteekemngen te vergelijken. Er is eene commissie benoemdom den Kerssenlaersberg, bij Oude- naerde, waarin bij voortduring verzakkingen plaats hebben, te onder zoeken. Zij bestaat uit de heeren Liefmanscommissaris van het district Oudenaerde; van IJulthemluitenant-kolonel der genie; Nocl, hoofd inspecteur van den waterstaaten van Bredahoogleeraar bij de hooge- school van Gent. AMSTERDAM den 2 november. Heden zijn de werkzaamheden, tot j het leggen der fondamenten van de kapitale schutsluizen in het nieuwe oostelijke Dok voor deze stad, waaraan men tot heden, met het beste gevolg, gearbeid had, gestaakt geworden, cu is men, dieu ten gevolge, begonnen deze sluisput kunstmatig onder water te zetten. Men had zich gevleidbij gunstiger herfstdagenzoo niet de gan- sche fonderingtenminste den heigrond geheel te zullen daarsiellen doch heeft men daarvandoor de vele regens en aanhoudende noord westen winden, moeten afzien, ten einde in zulk eene vervaarlijke diep te aan geene verschuiving van gronden blootgesteld te worden. Ook de put voor de nieuwe waterkoeling aan de Martelaarsgracht, waaraan men reeds met het optrekken der muren begonnen wasis vol- gezet geworden. HAARLEM den 2 november. Men meldt uit Oldenbarneveldinden Staat van Nicuw-York, dat aldaar den 8 september 11., 11a eene korte ongesteldheid, overleden is de hooggeleerde heer F. A. van der Kemp,. in den ouderdom van ruim 77 jaren. VERE den 5 november. Gisteren is ter reede gearriveerd de Ne- derlaudsche kof Elizabethkapt. H. H. Pot, van Petersburg naar Ant werpen bestemd met lijnzaad. PROVINCIE ZEELAND. AANBEST F. D INC EN. Op Zaturdag den 14 November 1829, des voormiddags ten 10 uren, zal, onder nadere approbatie, door den Gouverneur der Provincie Zee land, of bij deszelfs afwezigheid door een der Leden van de Gedeputeerde Staten, en in bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Waterstaat inde- ze Provincie, aan het lokaal van het Gouvernement te Middelburg worden aanbesteed i°. De mecstnoodzakelijke herstellingen aan de Kaai of Haven-Muren en verdere Boorden der Haven van Fere. 20. De noodzakelijke reparatien der Veerdammen aan het S/oe. 3°. De uoodzakelijke jreparatien aan het 1'alenhoofd en den Aarden- dam buiten den Zeedijk, beoosten het Fort Bath. 40. De uitvoering van eenige noodzakelijke werken aan de CóntrOS- carpen der Stad Tholen. 50. Het bewerken der noodige reparatien aan de werken behoorende tot het Post Haventje te Gorishoek. 6°. Het uitvoeren van eenige werken aan de Haven en het Spui te Brouwershaven. 70. De reparatien aan de Havenwerken te Philippine. en het daartoe behoorende Spuisluisje. 8°. Met bewerken der noodige reparatien en verdere voorzieningen aan de Havenwerken van Breskens. Daaronder begrepen het onderhoud van al de vorenstaande wer ken tot 1 Jullj 1830. Deze Aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod. liet bestek, op welke de bovengemelde Aanbestedingen zullen plaats hebbenlegt ter lezing in de Bureaux van het Gouvernement der Pro vincie Zeeland, bij den Hoofd-Ingenieur van Diggelente Middelburg bij de Ingenieurs van den Waterstaat te Zierikzeete Goes en te Bres kensen bij den Adspirant-Ingenieur Iiijsterborghte Middelburg. Zullende de voorz. Bestekken ook nog ter lezing gelegd worden op de plaatsen in deze Provincie waar zulks gewoonlijk geschiedt. Twee dagen voor de Aanbesteding zullen de noodige Aanwijzingen worden gedaan, terwijl bij den Hoofd-Ingenieur nadere informatien te bekomen zijn. De Gouverneur van de Provincie Zeeland, VAN VREDENBURCH. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG in Zeeland, brengen ter kennisse van elk en een iegelijk dien het zoude kunnen aangaan, dat door den Raad dezer Stad, bij aanvulling van Art. 44 van het Reglement van Algemeene Plaatselijke Policie, gepubliceerd den 24 April 1820, is genomen het navolgende besluit t i°. Het is verboden te gaan of te paard te rijden, ook eenig vee te drijven op of langs de oppervlakten van den ouden westelijken Haven- dijk ter zijde van de rasterwerken, waarmede omtuind is de nieuw aangelegde Begraafplaats, op gemelden Dijk; mitsgaders te gaan of te rijden hetzij te paard of met eenig voertuig, alsmede eenig vee te drij ven op of langs de taluen van den voorzeiden Dijk, oost-, zuid- en westwaarts van het gemelde rasterwerk gelegen. 2°. Alle overtreding tegen deze plaatselijke verordening zal gestraft worden met eene boete van ten minste 25, of twee dagen gevaugenis, indien de overtreder dezelve boete niet kan betalen; en zal, ten aanzien van het vervolgen derzelve in acht worden genomen het bepaalde bij het 'Reglement van algemeene Plaatselijke Policie, biervoren gemeld. En opdat nieniang hiervan onwetendheid kunne voorwenden zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 29 October 1829. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L A N T S H E E RL. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtb. J. F. BIJLEVELDSecretaris. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats der Provincie Zeeland, brengen bij deze ter kennisse van de I11- en Opgezetenen dezer Gemeente, dat bij koninklijk besluit van den 29 September 1828 Staatsblad 110. 57) is vastgesteld, dat er in den loop van het jaar 1829, door de geheele uitgestrektheid van het Rijk eene algemeene en eenparige Volkstelling zal worden bewerkstel ligd, ten einde daaruit den stand der bevolking, of het juiste aantal Ingezetenen, op den 1 Januarij 1830 binnen dit Rijk woonachtigop te maken. Dat bij een nader koninklijk besluit van den 3 September 1829 Staats blad 110. 62) is bepaald, dat de omschrijving in alle Steden en Gemeen ten zal worden aangevangen op den 16 November 1829, cu vóór den

Middelburgsche Courant | 1829 | | pagina 1