COURANT. N°. 123. MIDDELBURGSCIÏE Zaturdafr den 1 i Octobcr. NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLAND. FRANKFORT den 4 october. Volgens de jongste befigten uit Kon- stantinopelhebben de voornaamste Turksche ministers en staatsbe ambten naar liet voorbeeld van Kaimakan-pacha die een regeraent ge regelde troepen op eigen kosten heeft opgerigtaangeboden kleinere contingenten te leveren en gedurende den oorlog te onderhouden. Ook heeft de groote-heer beslotenter belooning en onderscheiding der ge nen, die in dézen kampstrijd door dapperheid bijzonder uitmunten, me. daljcs in goud en zilver te laten slaan, welke bij het keizerlijke naam-: cijfer het opschift voor dapperheid'"'' zullen voeren, en op de borst ge-' dragen worden. Overal waar de Turksche regering troepen bijcentrekt, worden, vol gens verzekering van het dagblad van Smyrna magazijnen aangelegd, en de verdeeling der mondbehoeften geschiedt met de grootste zorgvul digheid. Voor de handhaving der openbare rust te Konstantinopel en den prijs der levensmiddelen wordt met gestrengheid gewaakt. Twintig bakkers zijn dezer dagen wegens de slechte hoedanigheid van hun broodmet de ooren aan hunne eigene winkels vastgenageld geworden. Verschei den hunner rookten echter gedurende deze smartelijke tentoonstelling be daard hunne pijp tabak. FRANKFORT den 5 octobcr. De Weener dagbladen van den 30 sep tember behelzen de volgende bcrigten uit Bucharest, van den 19 dier maand De bezetting van Giurgewo, welker menigvuldige uitvallen in den loop der maand augustus groote bekommering onder de ingezetenen verspreid hadden, houdt zich sedert een geruimen tijd rustig. Daarente gen zijn onlangs 2000 Turken van Sistow naar Simnitzaop den lin ker oever van dé Donauovergezet, alwaar zij verschansingen opwer pen. Ook uit Turno (tegen over NikopcQ doen de Turken dikwijls strooptogten in het land. Uit Silistria heeft het garnïsben den i5eenen sterken uitval gedaan. De generaal Roth, die de blokkade dezer vesting bestuurtheeft echter eenige versterkingen van het korps van Scherba- tolf ontvangen. De prins Scherbatolf zelf, die den 7 september van Jns- sy naar Fokschan was opgebroken, werd onverwijld voor Silistria ver wacht. „Te Bucharest zijn weder verscheidene groote huizen van bojaren en openbare gebouwen tot hospitalen ingerigt geworden. Het groote school huis, waarin de vergaderingen van den divan van Wallachye gehouden werden, is mede ingeruimd, om tot opneming van kranken en gekwetsten te dienen. FRANKRIJK. PARIJS den 5 octobcr. Wederom zijn zes prelaten toegetreden tot het ten uitvoer brengen van de ordonnantie op de kleine seminariente wetende aartsbissbhop van lleims en de bisschoppen van Amiehs Ai ras, BcauvaiS, Melidb en Troye. Hierdoor hebben zich tot he den veertien prelaten aan de ordonnantiën onderworpen. In bijzondere.brieven van Touloii vindt men de volgende tijdingen, rakende de expeditie van Morea Ibrahiri's leger is nog 20,000 man sterkdie vrij wel uitgerust zijn om den odrlog te voerenevenwel schijnt die pacha geen lust gehad te hebben 0111 eenc kans tegen de Franschen te wagenen heeft eindelijk besloten een begin te maken met het inschepen zijner manschap, onder verzekering van alle zijne troepen te zullen wegzenden. De Egyptische flotille was niet ralrijk genoeg om alle de soldaten en hunne pakka.adje ter stond "te vervoeren en dit heeft den admiraal de Iligny genoopt 0111 aan Ibrahim de Fransche transportschepen daartoe aan te biedenhetwelk door hem aangenomen zou zijnzoo dat men nu de spoedige ontruiming van Morea te gemoet zag. Men verzekert, dat Ibrahim niet vrijwillig noch met overleg der vreem de admiraals tot het besluit gekomen is, om zijne magt in te schepen, maar dat dit veeleer het gevolg is geweest van de ernstige houding, die en de generaal Maison en de admiraal de Rigny aangenomen hebben. De voorloopigc onderhandelingen omtrent de ontruiming zijn met veel moeite gepaard en zelfs vrij onstuimig geweest. De Egyptenaars sche nen onder voorwendsel van scheep te zullen gaan, zich meester van de beste militaire positienzoo voor den aanval als verdediging, te wil len maken; doch admiraal de Rigny deed, zoodra hij dit bemerkte, het Fransche smaldeel de haven van Navarino biimenloopen en dezelfde schepen in eerste linie leggöndie de Egyptisbhe vloot zoo duchtig hebben gehavend, ten einde Ibrahim meer ontzag in te- boezemen, ter wijl van zijnen kant de generaal Maison ook daartoe de geschiktste maat regelen verordende, dat dan ook den Egyptenaar tot andere gedach ten bragt. NEDERLANDEN. BRUSSEL den 7 october. De provinciale staten van Zuid-Braband hebben hedenter vervanging van den heer I)otreu«e tot lid van de tweede kamer der Staten-Generaal benoemd den heer Hitysman-iF Anne- croixstaatsraad in buitengewone dienst. De heer van der Bragghen van Croy en Stiphoutlid van de tweede kamer der Staten-Generaal f is den 29 september, bij Helmond, over leden. GENT den 4 october. Het werken aan de sluizen, dok en bruggen: alhier trekt nog al steeds da aandacht der nieuwsgierigen tot zich tot zoo verredat schier onze overige schoone wandelingen verlaten zijn. Men is nu bezig aan de slechting van het bolwerk van het oitd Span-; jaards kasteel waarvan keizer Karei V, den 12 mei 1540, den eersten steen heeft gelegd. Gisteren namiddag, heeft men een deel van den muur doen springen; ongelukkig zijn eenige steenen op een schip ge vallen, hetwelk daartegen over aan de kaai lag, waardoor een meisje twee zware wonden bekomen heeft. A'LKMAAR d*n 5 octobcr. Men verneemt, dat bij den raad dezer stad, op voordragt van den heer burgemeesteris besloten tot het plaat sen van eene afzonderlijke inrigting bij de nieuwe begraafplaatswelke buiten de stad wordt 'aangelfegli'WaaVdoór bijzóndere Verzekering zal ltbnncn worden gegevén te'geb hét begraven vin' tfch'ijhdooden. LEYDEN den 6 october. Op" naitstiiahdert zaterdag, den 11 dezer, des middags ten 12 liren zal de hoog eerw, hoog gel. heer .7. van Voorn zijne vijftigjarige keilt- eb akademietfieiist plegïig vieren, door hec houden eener redevoering in het groot auditorium. UTRECHT den 7 october. Gisteren morgen heeft Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden de troepen in het kampvoor het laatst groote manoeuvres doen verrigten en dezelve daarna geïnspecteerd. Des middags om 3 uren is hoogstdezelve deze stad gepasseerd komen de uit het kamp en zich naar 'sGravenhage begevende. Heden hebben reeds eenige afdcelingen der troepen het kamp verlaten. Een gedeelte der lanciers, welke gedurende het kamp in onze stad zijn gebleven, is heden van hier naar Thiel en Bommel vertrokken. Door den grooten kerkeraad der Nederd. Hervormde gemeente al hier is, uit het gemaakte drietal predikanten, bestaande uit dd. J. Mbll", te Deventer; D. de Bonvoust Bèeckmante Nijmegen, en K. Vinke, te Alkmaar, beroepen de wel-eerw. heer J. Moll, predikant te Deventer. s GRAVENHAGE den 7 october. Z. M. de Koning is zondagavond ten half acht uren in deze residentie aangekomen. Naar men verneemt zal de staatsraad den 20 dezer, voor het eerst, in Brussel vergaderen. Reeds een geruimen tijd geleden werd er door Z. M. eene com missie benoemd, welke zich moest onledig houden riet aan Z. M. de middelen voor te dragen, om de dienst ter zee op een vasteren en.meer doelmatigen voet te brengen. Deze commissie, gepresideerd wordende door den vlce-hdmiraal Buyskesen verder zamengesteld uit de schoü- ten-bij-nacht IVolterbeekMelvill en Ruisch, den kapitein Lantskeer en den referendaris Tengbergenis reeds eenige malen alhier vergaderd ge weest, en zou, naar men verneemt, een plan voor het cadre, waaruit voortaan onze zeemagt zal bestaanaan Z. M. hebben voorgelegd. TerWijl men dagelijks, als het ware, de eindelijkc beslissing ver wachtende is, betrekkelijk de vraag, of het kanaal van 's Hage naar Scheveningcn gegraven, eene uitwatering in zee zal krijgen, en zoo ja, langs welken weg en hoe dié zal worden tot stand gebragt, vermeent mén thans, dat er zou zijn voorgesteld, 0111 van het badhuis te Sche- veningenregt door de duinen heeneen nieuwen rijweg aan té leg gen welke met boomen zou worden beplant en die in het Haagsché- bosch zou moeten uitkomen. MIDDELBURG den 10 october. Heden werd alhier binnèngebragt het lijk van een verdronken manspersoon hetwelk aan het einde dézer haven opgevischt en voor als nog onkenbaar is. BESTUREN en ADMINISTRATIEN. AANBESTEDINGEN. Op den 17 October 1828, des voormiddags ten lo tiren, zal, aan het lokaal van het Gouvernement te Cent, worden aanbesteed, de le- verancie der na te meldene voorwerpenwelke voor de dienst der Hul zen van Opsluiting en Tuchtiging en van Burgerlijke en Militairé ver zekering aldaar in 1829, zullen benoodigd zijn, te weten; Tarwe en Rogge GranenGerste-Meel en gepelde Gerst of Gort Graauwe of Groene ErwtenRundvleesch en RundvetBoter Aardappelen Groenten van alle soorten ZoutPeper én Azijn Gezuiverde Raap OlieKaarsen eu Groene ZeepRogge-Stroo en Sparrenhout; Jenever en Tabak. Zullende de Aardappelen, de Groenten, de Peper, de Azijnhec Stroo, de Jenever en de Tabak, worden aanbesteed voor den tijd van één Jaar, en de overige Objecten voor de eerste zes Maanden van 1829. De voorwaarden dezer Aanbesteding liggen ter lezing in de Bureaux van het Gouvernement der Provincie Oost-Vlaanderen. Op dén 18 October 1828, des namiddags ten twee uren, zal, op het Stadhuis te Aalstworden aanbesteed, de leverancie der na temel- dene voorwerpenwelke voor de dienst van het Huis van Militaire De tentie aldaar, in 1829, zullen benoodigd zijn, te weten: Rogge én Tarwe-MeelGerste-Meel, gepelde Gerst of Gort; Graauwe en Groene Erwten Rundvleesch Rundvet en Boter Aardappelen en Groenten van alle soorten, Zout, Peper, Azijn; Seenkolen en Hout; Gezuiverde Raap-'Olie en Kaarseb; Groeen Zeep; Rogge-Stroo; Wilgen Klompen. Zullende de leverancie van de Aardappelende Groenten, het Zont, de Péper, de Azijn en het Stroo, worden aanbesteed voorden tijd van één Jaar, en die van de overige Objecten voor de eerste zes Maanden van 1829. De voorwaarden dezer Aanbesteding liggen ter lezing in de Bureaux van het Stedelijk Bestuur te Aalsten in die van het Gouvernement dér Provincie Oost-Vlaanderen. OPENBARE AANBESTEDING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLISSINGEN zullen, op Vrijdag den 17 October 1828, des middags tèn 12 uren, ten Raadhttizeopenbaar aanbestedenin vier Perceelen Het uitvoeren van alle de IVerkentioodig tot het daarstellen eener Nieüwè BEGRAAFPLAATS, op de Stads PVeidebuiten de Duin poort der getitelde Stadte weten Eerste Perceel: Het graven en uitdelven van Slooten en andere Aard werken. Tweede Perceel: Onderscheidene Timmer- en andere Werken tot het maken van een* Dam PoortAfschutsels en dergelijke. Derde Perceel: Het leveren en planten van de benoodigde Boomen en Plantsoenenen Vierde Perceel: Het opmaken en bezanden van den Weg over het zoo genaamde Koudekerksche Pad. De conditiën liggen van heden af te lezen ter Stedelijke Griffie, en nadere informntien zijn te bekomen bij den Stads-Architectdie twee dagen vóór de besteding, des morgens van 9 tot 11 uren, aanwijzing in loco zal doen, Vlissingcn, den 6 October 1828. Burgemeester en Wethouders voornpemd J. J. B E C K E R vt. Ter' Ordonnantie' van Hun-Edel Achtbaren, De Stads-Secretaris, AB.m. vak der SWALME. O

Middelburgsche Courant | 1828 | | pagina 1