1 - c MIDDELBURGSCHE GOURAN N". 107. J Donderdag NIEUWSTIJDINGEN ZEE-TIJDINGEN. den 4 September, BESTUREN en ADMINISTRATIEN. "V ,*.>v DÜITSCHLAND, I^RANKFORT den 29 augustus. Berigten uit Konstnncinopclvan den 6 dezer, melden, dar de groot-vizier den 13 naar het leger zou vertrekken. Men daclit, dat op dien dag ook de heilige vaan zou uitgestoken worden. De berigten welke de Porte laatstelijk van het tooneel des oorlogs ontvangen heeft, moeten niet gunstig zijn, vermits daarvan niets bekend gemaakt is. Het vertrek van den groot-vizier naar het leger, houdt men voor een bewijs, dat de Porte vreest Schumla, dit bolwerk des Turkschen rijks in Europa, te zullen verliezen, en te gemoet ziet, dat de Russen den Balkan nog dit jaar zullen overtrek ken, en men hen dus bij Adrianopel het hoofd zal moeten bieden. Latere berigten uit Odessa, van den 11 dezer, melden niets na ders van den wapenstilstanddie op verzoek van Ilussein-pachate Schumlazou toegestaan zijn en de hoop op eene spoedige herstelling van den vrede was er merkelijk verflaauwd. Behalve de garde bege ven zich nog 40*000 man versche troepen naar de Russische hoofd-armec. Volgens tijdingen uit Bucharest van den 9 dezerdoen de Turk- sche bezettingen van Giurgewo, RutschukWïddin en Kalafat, die vrij sterk zijn van tijd tot tijd uitvallen in Groot- en Klein-Wallachije. Men verwacht nieuwe Russische troepen in dit vorstendom, die een kordon zullen trekken en daardoor aan dergelijke uitvallen een einde maken. De pest heeft in Wallachije geheel opgehouden. Den 30. De courant van Odessa meldtdat de grootvorst Mi- chael, te gelijk met Z. M. den keizer van Rusland, den 3 augustus al daar is aangekomen. Op zondag den 10 augustus heeft de keizer bij zonder gehoor verleend aan den buitengewonen Britscheii gezant, lord lleitesbury die daags te voren te Odessa was aangekomen. Dcnzclfdcn dag is in de hoofdkerk van Odessa een Te Detttn wegens de verovering van Kars, gezongen. In den avond van 12 augustus is aldaar een con- rier aangekomen, die de tijding heeft gebragt van de inneming der Turk- sche vesting Poti, aan den Aziatischen oever der Zwarte zee, niet ver van Anapa gelegen. Brieven uit Odessa, van den >3 melden, dat de tijding van eenen wapenstilstand met de Turken slechts een algemeen verspreid gerucht is geweesthetwelk misschien alleen daarin zijnen grond gehad heeft dot te Schumla niets zal ondernomen worden voor dat men het kamp der Turken is genaderd en de versterking is aangekomen. Men meende dat de keizer den 22 augustus naar het hoofdkwartier zou terugkeeren. Zeker was het, dat alle troepen ter versterking, en welke op 85,900 man geschat worden, dien dag hunne vereeniging met de armee bij Schumla moesten tot stand gebragt hebben en spoedig daarna de hoofd aanval zou geschieden. F R A N K R IJ K. pi *"V- over PARIJS den 28 augustus. De vervolging tegen de Gazette de France er het artikelwaarin zij een kort overzigt van de zittingen der ka mers gegeven had schijnt voortgezet te zullen worden.De kamer van rade van de Rcgtbank van eersten aanleg te Parijs had wel is waar, verklaarddat er geen grond was0111 dat dagblad wegens het betigtc artikel te vervolgen; maar de procureur des konings is van deze uit spraak, bij de kamer van beschuldiging van het koninklijk geregtshof, in hooger beroep gekomen, met dat gevolg, dat deze de zaak naar de correctionele rcgtbank verwezen heeft Van tijd tot tijd leest men in de bladen dat dan deze, dan gene bisschop overgaat tot de benoeming der leden voor de cominissien van toevoorzigtingevolge *s konings ordonnantiën. Zoo noemt men de bis schoppen van Saint-Dicz, van Beftey en van Troyesen de aartsbisschop van Bordeaux, welke allen daaraan voldaan hebben. Het schijnt, dat zij beginnen te begrijpen, dat hunne weigering niets afdoet, en dat zij veeleer daardoor verstoken worden van den invloed, welken zij anders op die commkés kunnen uitoefenen. De school van onderling onderwijs te Angers, welke door den in vloed van de vijanden van het vo+ks-ondenvijs "reeds vier jaren lang was vernietigd, is tot groot genoegen der inwoners weder hersteld, en zijn 400 kinderen ingeschreven. Men meldt uit Lissabon, dat de bisschop van Viseu is benoemd tot minister van het openbaar onderwijs, onder de benaming van hervor mer der studiën. Deze nieuwe post is aan dien bisschop door doin Mi- guel opgedragen, tot belooning voor ai hetgeen door hem ten voordee- le des overweldigers is gedaan. De expeditie, bestemd om de eilanden Mndeira en Terceira aan de magt van dom Miguel te onderwerpen is den 9 onder zeil gegaan. NEDERLANDEN. sGRAVENHAGE den 31 augustus. Even als de provincie Gronin gen, heeft ook het naburige Vriesland veel door bet natte weder gele den. Ije aanhoudende regen," aldus meldt men van daar, „welke se dert eenige weken in deze provincie gevallen is, heefc aan de te veld stannr e granen, zaden en tuinvruchten, grootc nadoelen veroorzaaktde gebaggerde turf is op vele lage gedeelten weggespoeld en de voorhan den zijnde 111 waarde verminderd niet minder heeft dit ongunstige we der invloed gehad op de inoogsting van hooi in sommige der laagste stre ken van dit gewest alwaar de landman zich thans van den benoodig- den voorraad beroofd ziet, en, door het aanhoudend hooge binnenwa ter genoodzaakt wordt het vee op stal te voederen." OSTENDE den 31 augustus. Heden namiddag ten 4 uren is, door «enige visschers-licdcn in deze haven binneugebragt een brikschip ge. naamd Crisis, van Whitby welks kapitein uit de papieren blijkt te hee- cen IVilliam Pyatten de eigenaar G. Clarke, in Whitby. Gemelde visschers hadden dit vaartuig 11. dingsdag (26 augustus) aan het zuiden van Doggersbank, op de hoogte van 55 graden 15 min. noorderbreedte, onbemand en voornamelijk met tarwe geladen, gevonden. Genoemd Vaartuig is door de bevoegde autoriteiten in beslag genomen. YLISS1NGLN den 2 september. Den 29 augustus is alhier ter rcede gekomen de Jonge FerdiuanJ, kapt. J. J. Doeskeuvan Bergen naar Brus- sel gedestinCerd, rtiet Stokvisch en traan. Ook zijn den 29 en 31 augustusvoor Antwerpen bestemdöp örtüö recde aangekomen Egberdinakapt. J. M. Bastians, van Riga, met houtwaren; de Sitret Jacoba kapt 1'. J. Carst, van Petersburgmet potasch die llofnuug kapt. J. T. Berdingvan Memelmet houtwarenAbraham kapt. H. Balchen van Christiaanzandmet houtwaren; Fortunakapt. J. C. Berg, van Riga, met rogge; Osiris, kapt. T. Heyesvan Koningsbergen, niet rogge en garstLouisekapt. J. C. Schmidt, van Memel, met houtwa ren; Therese, kapt. J. van der Perrevan Londen, met stukgoederen. Den 28 augustus is van de2e recde naar zee gezeild, de Fannijkapt, J. II. kothvan Straalsond naar Roüen gedestilleerd met tarwe. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en van den 27 aiigUSttlS tot heden van onze reede naar zee gezeild Endvnia, kapt. E. J. van der Molen, naar Riga, met suiker; Hull- Packet, kapt. H. H. Lange, naar Huil, met boomschors; le Prosper kapt. L. Vranken naar St. Vas met zink; de Jonge Egbertus kapt. B. Muller, naar Miltonmet boomschors Johanna Elisabethkapt. M. Mestdagh, naar St. Mayo, met ballast; de Maria, kapt. P. E. Böer, naar Montrosemet boomschors; Aimable Socictékapt. T. Guillotl, naar Havre-de-Gracemet stukgoederen; Reiniera kapt. G. Metigens, naar Villa-Nova, met aardappelen Leonidaskapt. P. Lagree, naar Nail- ;tes met ballast; Concordia, kapt. A. E. Poetnaar Tinmonth met boomschors; Aurora, kapt. P. K. Pedersen, naar St. Martin, met bal-, last the, Jatie, kapt. C. Howard naar Liverpoolmet stukgoederen; TA'Hèle Citér iekapt. L. Bouvier, naar Duinkerke, met rijst; A talante kapt. H. Boyesen', naar Mallnga, met stukgoederen; de Hemminakapt. S. F. Taayop avontuur, met ballast; Guillaumc, kapt. W. de Ruiter, naar Mayo, met stukgoederen; Jacoba, kapt. M. de Jong, naar Leith met boomschors; Pegasuskapt. H. II. Wagcnernaar Villa-Nova, met stukgoederen. (Vervolg en Slot. Zie ons vorig No.) AMPLIATIE op het bij Zr. Ms. Besluit van den 9 De cember 1826, No. 237, goedgekeurde Reglement voor de keffing van Opcenten of eener Belasting op het Ge slagtde Wijnen en het Binnenlandsck Gedisteleerd, bin nen en ten behoeve der Gemeenten ten Platten Lande in de Provincie Zeeland, en van de daarmede ten dezen ge lijk gestelde Steden Hulst en Axel. Art. 1. Te voegen achter Art. De hierboven bepaalde vijf-cn-zestig (65) Opcenten en bijzondere Be lasting op den Rijks-Accijnszullen insgelijgs van het Buitenlandsch Gcdisteleerd verschuldigd zijn en geheven worden. Alle de in het Reglement voorkomende bepalingen omtrent het Bin- nenlaudsch Gcdisteleerd zullen mitsdien op het Buitenlandsch Gcdiste leerd van toepassing zijn. •Art" 2' V0c3en achter Art. 2 alinea 1. Van den Wijn en het Gedisteleerdhetwelk door Vervoer-biljetten is gedekt, en mitsdien in eene Gemeente in welke de Opcenten of Pro vinciale Belasting geheven worden, moet worden veraccijnsd, zullen de Opcenten dadelijk bij de aankomst ter bestemmingsplaats moeten wor den voldaan, ten ware voor dezelve behoorlijke Jjorgtogt zij gesteld. Het lossen van gemelde goederenvoor dat de voorschreven Opcenten zijn voldaanzal als fraude of poging tot fraude worden aangemerkt en gestralt. Art. 3. Te voegen achter Art. 2 alinea 2. De Provinciale Belasting voor kwantiteiten van 5 kannen Wijn of minder, en van 4 kannen Qedisteleerd of minder zal ook ter plaatse van den uitslagindien dezelve in de Provincie gelegen is, kunnen worden voldaan ten Kantore van den Ontvanger der Rijks-Accijnsen aldaar. Art. 4. Te voegen achter Art. 4 alinea 4. De Wijn en het Gedisteleerd, welke, om onderwege verbruikt te woidcn in kwantiteiten van drie tot vijf kannen Wijn, en van twee tot vier kannen Gedisteleerd ten Platten Lande ingevoerd wordtZal door een speciaal Cpnsent kunnen worden gedekthetgeen na voorafgaande betaling der verschuldigde Provinciale Belasting, zal worden afgege ven doch voor niet langer dan voor eenen dag geldig zal zijn en op welk Consent ook eene mindere kwantiteit dan daarin is uitgedrukt kan vervoerd worden. Art. 5. Te voegen achter Art. II. Geene teruggebragte Consent-Biljetten zullen als geldig worden aan genomen indien niet uit de afteekening in dorso door den bevoegden Ambtenaar ter bestemmingsplaats gedaan, blijkt, dat de doorgevoerde voorwerpen aldaar binnen den daartoe in het document bepaalden tijd aangekomen zijn. Voor zooverre de doorvoer plaats heefc van en naar eene Gemeen tewelke beide in eene andere Provincie gelegen zijn, over of door Steden en Gemeenten, in welke de Provinciale Belasting en Opcenten geheven worden, zal het daarvoor vereischte Consent-biljet moeten wor den geligt, op het eerste Kantoor langs hetwelk de invoer geschiedt, en zulks voor of op het oogenblik van de aankomst van-den Schipper, Voerman, Vrachtrijder, Drager, enz,, op het territoir der Provincie; ziillentiC alle aanvang van ontslossing, overlading of vervoer, vóór dat het gedacht consent is verkregen, als fraude of poging tot fraude wor den aangemerkt, en als zoodanig op den voet van art. 13 gestraft, Art. 6. Te voegen achter Art. 12. De in de Gemeenten ten Platten Lande vervoerd wordende Wijnen en Gedisteleerd afgetapt zijnde, zullen met geene van die Belasting vrijge stelde Dranken of vochten, in dezelfde manden, kelders of andere em- ballagien mogen worden gepakt, geborgen of ingestoken, op poene dat zoodanige onbelaste Dranken, mede als belaste zullen worden aange merkt terwijl bovendien alle gebrek aan overeenstemming van het aan wezig gezamenlijk getal flesschenkruiken, enz., met dat in de gelei dende documenten uitgedruktals fraude of poging tot fraude zal wor den gestraft.

Middelburgsche Courant | 1828 | | pagina 1