MIDDELBURGSCHE GOURAN NIEUWSTIJDINGEN. DUITSCHLANl). FRANKFORT don 23 julij. Volgens berigten tiit Bucharest zoti den 29 jutiij in het Russisch hoofdkwartier te Karassu zijn besloten om vermits de Porte toebereidselen maakte om de Russische armee het hoofd te bieden, ook na alles in het werk te stellen om binnen kort de hoofdstad des Turkschen rijks te bereiken. Deswege zouden de gar den, welke bij Tulschin gelegerd zijn, bevel ontvangen hebben, om ten spoedigste naar de Donau op te breken, om zich bij het leger onder den graaf van Wittgenstein te voegen. [Latere tijdingen meldendatin een hoofdtreffen bij Schumlade Turken compleet zouden geslagen en hpn bevelhebber Hussein-pacha gesneuveld zijnwaarna het zegepralend Russisch leger voorwaarts ge- trokken en hunne voorhoede slechts 30 mijlen van Konstantinopel ver wijderd was. Deze berigten verdienen groótelijks bevestiging.J GROOT-BR1TTANJE. LONDEN den 23 julij. Uit Ierland zijn ontrustende berigten inge komen, wegens oproerige bewegingen welke te Ballynamore hebben plaats gehad doch door de militaire magt zijn bedwongen. De stoomboot de Belfnst is eindelijk vrijdag 11. van Porte behou den te Plymouth aangekomenmet 63 passagiersalle uitgeweken Por tugezen waaronder de marquis Palmella, de generaal Saldanha en ande ren. Zij hebben eene zeer ongelukkige en gevaarlijke reis gehad, en zijn verpligt geweest in de baai van Corunha in Spanje binnen te loopen waar zij door de Spaansche autoriteiten niet zeer minzaam zijn ontvangen. De aartsbisschop van Canterbury isden 21, in den ouderdom van 76 jaren, overleden. Men vermoedt, dat de bisschop van Londen bem in deszelfs hoedanigheid als primaat van Engeland zal opvolgen. Van Madrid den 15 wordt gemeld, dat de Carlisten in Spanje, aangemoedigd door den opgang welke de Miguellisten in Portugal maken weder dapper het hoofd beginnen op te steken, ja injsommige dorpen don Carlos als koning hebben uitgeroepen. NEDERLANDEN. GROESBEEK den 20 julij. Het volgende, waarlijk edele gedrag eener vrouw bij gelegenheid datin den nacht van den 18 dezer twaalf huizen, door het bliksem-vuur zijn verbrand, verdient eene onderscheidende melding De vroedvrouw alhier, met name Everdina Meijershuisvrouw van .7. Fr antimanwas juist bij de vrouw van Hendrik Keukensdie op het punt was van te zullen bevallen, toen het onweder daar in huis sloeg. Haar eigen huis lag omniddelijk daar naast. Bij het ontdekken van den brand, was hare hulp bij de barende vrouw nog niet onmisbaar, en, ge- Voelende, dat zij echtgenoot en moeder is, vliegt zij ter deure uit, wekt haren man uit den slaapen brengt met dezen hare kleine kinde ren bulten het nu ook reeds vuur vattende huls. Maar toen hare ge liefdste panden gered zijn, bekommert zij zich niet verder om hare goe deren, en w» de vrouw, die zij voor eenige oogenblikken verlaten heeftnu verder hare hulp bewijzen. Doch waar vindt zij die in de al- gemeene verschrikking? Zij loopt herwaarts en derwaarts, vragende, zonder het begeerde antwoord te verkrijgen. Eindelijk loopt iemand haar te gemoetwijst haar op eenen kleinen afstand van de woedende vlam men, achter eenige struiken, het plekje, waar men met de ongelukki- ge vrouw gevlugt is. Zij -;komt tijdig genoeg, en terwijl zij des nachts, onder den blooten hemel, en bij het het woeden der elementen, het licht ontvangt ook van haar eigen brandende huis, terwijl zij hare eigene goederen door de vlammen ziet verterenen steeds met de baren de vrouw in eene dikke wolk van rook gehuld is, acht zij haren pligt als vroedvrouw hooger, dan het eigenbelang om hare goederen te redden, en bezit tegenwoordigheid van geest genoeg, om de vrouw den noodi- gen bijstand te verleenen, gelukkig van een levend en gezond kind te verlossen en haar niet te verlatenvoor dat de kraamvrouw en het kind geheel verzorgd en bij den heer pastoor des dorps in huis gebragt zijn MIDDELBURG den 26 'julij. Het fregatschip, waarvan wij in ons No. 84 melding maakten, in heden, onder een grooten toevloed van aanschouwersvoorspoedig te water gebragt, en heeft bij die gelegen heid den naam van Walcheren bekomenvele aanzienlijke personen ver eerden deze plegtigheid met hunne tegenwoordigheid. De feestviering, welke den 23, te 's Gravenhagein de Luther- ache kerk ter herinnering aan den akademischen leeftijd op de Leyd- sche universiteit heeft plaats gehad, is zeer luisterrijk geweest: 220 oiidere en jongere ledematen dier akademie van het jaar 1762 tot 1790 hebben hieraan deel genomen. Z. M. de Koning en Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden, benevens een groot aantal voorname personen van beide seksen, hebben dit feest met hunne tegenwoordigheid vereerd, l>e redevoering van den hoogleeraar van der Patm Ule weder een schif-. terend blijk van 's mans welsprekendheid ^opleverdeis door fraaije mu ziek en doelmatig gezang afgewisseld geworden. De volgende dag is ge heel der gezellige verkeering toegewijd geweest en met een prachtigen maaltijd gesloten. ZEE-TIJDINGEN. VLISSINGEN den 26 julij. Gisteren is vlot geraakt en alhier bin- nengebragt de Engelsche schooner Rebecca kapt. Andersonvan Ant werpen naar Huil gedestilleerd en bij den harden wind van zondag den 13 dezer op strand gezet. Eergisteren is van onze reede naar zee gezeild Prins Oscarkapt. J. W. Abel Kroon, van Antwerpen naar Noorwegen bestemd, met ballast. Voorts zijn, van den 22 dezer tot heden voor Antwerpen bestemd, alhier ter reede gekomen De Herstellingkapt. Z. Jans van de Marennes, met zout; Export kapt. B. Sands van Mantanzas met suiker; Christinekapt. J. Oos- terbaan van Marseille, met stukgoederen de Vriendschapkapt. J. Valom van Huil met manufacturen Industriekapt. J. H. Kintzelvan Go- ïheuburg met houtwaren; Paradijs, kapt. H. Adam, van Valparaiso met koffii en suiker; the Championkapt. II. York, van Batavia, met kamfer en koffij Sofia Wilhelminakapt. B. Hohorstvan MemelOtt kudolf Christtnakapt. J. M. Schumachervan Dantzig, beide met houtwaren; les trois Frères kapt. H. H. RiCke, Vaii Londen met stuif goederen; de Josephuskapt. M. Bakker, van de Marennes, met Zout; Huil Racket, kapt. H. H. Langevan Huilmet manufacturen Char lotte Wilhelmine kapt. J. M. Lehlvan Straalsundmet tarwe; Eliza and Janekapt, II. Arnoldvan NieuwYorkmet verwhottt en katoen; dé Ilarmontekapt. J. H. Deddes en Udopiakapt. J. van der Molen, beide van Liverpool, met klipzout; Merkuriuskapt. I. Roosevan Londen met stukgoederen. VERE den 26 julij. Gisteren is alhier ter reede gekomen de Neder- landsche smak Concordiakapt. W. J. Zelling, van Memel naar Antwer pen gedestineerd met tarwe en lijnzaad; dit schip heeft op zee eenige avaTij bekomendoch de lading is onbeschadigd. Nog is gisterenals bijlegger alhier ter reede geweest de Pruissische g i..,,, J. Tothvan Riga naar OstenHe bestemdmet eene lading hout. BESTUREN sy ADMINISTRATIEN. De CENTRALE DIRECTIE van WALCHEREN zalonder nadere approbatie van het Departement van den Waterstaat, op Donderdag den 31 Julij aanstaande, in tegenwoordigheid van den Hoofd-Ingenieur in de Provincie Zeeland, in hare gewone Vergaderkamer, te Middelburg des voormiddags ten 10 uren, publiek presenteren aan te besteden: De Leverantie der benoodigde Dijks-Materialen voor den aanstaan den Winter en de Diepst over 1829, bestaande in Draghonten Ijzer, Wormnagels, Brabandsch Rijs, Gaarden en Staken, Hol- landsch Rijs en GaardenWalcherschè Stakengrof Stook- en fijn Dubbelbandsch DekrietDoorniksche en Briksteenalsmede het vletten van Steen uit de Stad Vlissingen naar de Vijf Ambachten en Westwatering. Zullende de Conditiën, acht dagen te voren, ter lezing liggen ter Griffie van voornoemde Directieen nadere informatien te bekomen zijn bij den Opper-Commies A. Dingmanste Middelburg. t Middelburg, den 17 Julij 1828. B F. R I G T. De zoodanigendie verlangen als Leerlingen voor de Heel-, Vroed- of Artsenijmengkunde, bij de Provinciale Geneeskundige School, te wor den ingeschreven, gelieven zich ten spoedigste aan te dienen bij den Heer J. R. de VassijVoorzitter der Provinciale Commissie van Ge neeskundig Onderzoek en Toevoorzigt, welke Heer daartoe dagelijks, ten zijnen Huize, zal vaceren, uitgenomen op de Zon- en Feestdagen, en zulks van twaalf tot één uur des middags. En worden tevens de nieuw in te schrijvene Leerlingen, zoo wel als de Vroeger ingeschrevenenverwittigddat de Lessen weder een' aan vang zullen nemen op Donderdag den 7 Augustusen ieder hunner uit- genóodigd om zichop Woensdag den 6 van die maand des namiddags ten één uurte vervoegen aan het Lokaal der Schoolop het Noord plein, ten einde voor de rangschikking in de onderscheidene Lessen te worden onderzocht en beoordeeld. ADVERTENTIEN. oor de menigvuldige blijken van deelneming, bij het afsterven van onzen waarden Vader en Behuwd-VaderJOHANNES SCHEERS Bz. betuigen wij onzen welmeenenden dank. J. de KOK VERHOEVEN. Middelburg B. C. VERHOEVEN, geb. Scheers. den 29 Julij 1828. E. M. SCHEERS. £)e uitgestelde VEllKOOPING, op de Hofstede NOORDBEEK onder WESTSOUBURG, van Beestialen, Bouw- en Melkers-Gereed schappen, enz. zal als nu op morgen den 30 Julij 1828 plaatshebben, op bet, bij de uitgezette Plakbiljettenbepaalde uur. VERKOOPING in de Herberg de Bremertonop Woensdag den 30 Julij 1828, des voormiddags ten tien uren precies, van een fraai assortimenc SHALLSMerinos, Fichus en andere Vrouwen DOEKEN, zwarte Zijden HALSDOEKENMans en Vrouwen HANDSCHOENEN in aller lei kleuren, Quinquet of LAMP-KOUSJES, en dergelijke Goederen meer; alle behooreride tot den Gefaiileerden Boedel van Af. Gircour •Jnlandsch Kramer, wonende in de lange Ciststraat, te Middelburg. HEDEN voor een ieder te zien. £Je Notaris D. J. van der Horst Serléresiderende te Middelburg zal, krachtens autorisatie der Regtbank van Eersten Aanleg alhier, in tegenwoordigheid van den Heer Vrederegter van het Kanton Middel burg, op Woensdag den 30 Julij 1828 des avonds ten Acht uren, in het Logement het Hotel van Domburgop de groote Markt binnen Mid delburg voornoemdpubliek presenteren te verkoopen i°. Een HUIS er. ERVE genaamd de Gouden Leeuwstaande en gelegen op den Hoek van de Brak- en Breestraat, Wijk O. No. 263; in de Grondlasten over het jaar 1828 aangeslagen op ƒ14,86; op hetzelve is, wegens achterstallige Huisschatting, onbetaald gebleven 70. 20. Een HUIS en ERVE, genaamd Douvres, staande en gelegen in de lange Breestraat, Wijk O. No. 175; Grondlasten over 1828, 4 19; achterstallige Huisschatting 9 20. Deze Huizen zijn op den dag der Verkooping te zien. ^1 de genen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den Boedel van wijlen JAN CORNELISSEN overleden te Rit- themWorden verzocht daarvan, zoo spoedig mogelijk, immers voor den 15 Augustus 1828, opgave te doen ten Kantore van den Notaris Mr. Adriaan van de Graftte Middelburg. Jemand een geschikt HUIS te Iluur hebbende tegen November of Mei, kan daarvan opgave doen aan den Advokaat Bal Snijders.

Middelburgsche Courant | 1828 | | pagina 1