w N". 86. MIDDELBURGSCHE COURANT. Donderdag GEWOON ZEGLLf den 17 Julfj, NIEUWSTIJDINGEN. ZEE-'UJDINGEN. BESTUREN en ADMINISTRATIEN. NEUERL ANDE N. AMSTERDAM den 12 julij. Volgens rapport van kommanden? TV. Paulsen, van de Groenlandsche visscherij te Flensburg' teruggeko men bestond de vangst van het schip de Nederlanden kommandeur J. J. Adriaanvan Harlingen ter walvischvangst uitgevaren, in het begin van mei, uit 3000 robben. De visscherij was zeer ongunstig, zoo dat den 10 junij geen der schepen nog éénen visch gevangen had dien dag had het aldaar zwaar gestormd, doch kommandeur Pauhen had niet verno men dat de schepen daardcor geleden hadden. 'sGRAVENHAGE den 13 julij. Door Z. M. is, bij besluit van den 7 julij 1828, no. 47, het rapport der commissie tot onder zoek der beste rivier-afleidingen, benevens de daaromtrent reeds inge- komenc of nog in te komen adressen en reclamatien, in handen van eene personele commissie gesteldwelke die stukken opzettelijk en naauwkeurig zal overwegen en daaromtrent hare consideratien zal in dienen benevens een ontwikkeld en bepaald advijs omtrent de werken welkeop het rapport der commissie tot onderzoek der beste rivier- aflgidjngen zouden moeten worden uitgevoerd in dier voege dat daar op door den Koning eene eindelijke beslissing kunne worden genomen. HH. MM. de Koning Koningin zijn gisteren morgen ten acht uren, met li. K. H. Prin scs Mariannein goeden welstand alhier aangekomen. Naar men verzekert, hebben HH. MM. zich herwaarts begeven, ten einde bij de aanstaande bevalling van H. K. H. Prinses Fr ede rik der Nederlanden tegenwoordig te zijn. MIDDELBURG den 16 julij. Daar het hof van cassatie de voorzie ning van H. F. Schrcudcr heeft verworpen, en deszélfs verzoek om gratie door Zijne Majesteit den Koning is van de hand gewezen, zal het von nis,, waarbij die persoon is ter dood veroordeeld {zié ons No. 46)op aanstaanden maandag worden teil uitvoer gebragt. Een nader Russisch leger-berigtvan den 25 junij, meldt, dat de kei zer zoo lang in het hoofdkwartier te, Caradscha of Karnsa zoude blijven als de zamentrekking eener aanmerkelijke legermagt zal vereischen om de operatien tegen Turkije voort te zetteii. Z. M. had aan den groot vorst Michnel, voor de verovering van Braïlow, de orde van St. George der tweede klasse, en aan den veldmaarschalk Wittgenstein die van Sc. Andrens in diamanten, geschonken. Volgens berigten uit Corfuvan den 14 junij, is een aanval, dien de Grieken den 23 mei op Anatolico gedaan hebben, mislukt. Kapitein Hastings, kommanderende de stoomboot de Kdrttriaen de graaf van Broglio, die over een korps Philhellenen bevel voerde, zijn, bij die ge- fegenheidgesneuveld. Uit Londen den 12 dezer wordt gemélddat de heer O'Connel voor het graafschap Clare >n Ierland, met 2057 stemmen, tot lid van het parlement is verkozen, terwijl de heer Fitzgerald er slechts 982 heeft bekomen. Hiertegen hebben verscheidene aanzienlijke stemgeregtigden een protest geccekend, waarbij zij die verkiezing als niet geldig verklaren, op grond dat de verkozene tot de Roomsche godsdienst behoorc en als zoodanig geene zitting in het huis de? gemeenten kan nemen. Van Parijs den 12 schrijft men, dat de commissie belast met het onderzoek van het voorstel van den heer Labbey de Pompièrres, tot het in beschuldiging stellen van het gewezen ministerie, hare werkzaam heden had geëindigd en den heer Girod toe rapporteur had benoemd. Men verzekert, dat de commissie heeft geoordeeld, dat de zaken van nanklagt zwaar genoeg zijn om eene beschuldiging voor te stellen, doch dat zij, alzoo de maarschalk hertog van Reggio, de generaal Coutard en verscheidene personen, te dier tijd tot den staatsraad en de hooge po litie behoord hebbende, geweigerd h?bben aan de commissie de noodige inlichtingen te geven, zich zoude bepalen om aan de kamer nieuwe vol- magten en eene wijze van procederen te vragen. Men verneemt, dat jhr. B. de Jongemed. doctor en tot dus verre .lector bij de provinciale geneeskundige school, in deze stad geves tigd door den minister van binnenlandsche zaken benoemd is als profes, sor bij dezelve school. VLISSINGEN den 12 julij. Van den 9 dezer tot heden zijn voor Antwerpen bestemd, alhier ter reede gekomen Die llojfnung, kapt. P. Langenrich van Riga, met lijnzaad; Oscar kapt. J. Dobelen Abrahamkapt. H. Bakker, beide van Christiaan- sand met houtwaren; de Vrouw Reinakapt. H. Koops, en de Jonge Rente, kapt. W. R. Huisman, beide van Liverpool, met klipzout; Nep tunes, kapt. F. van der Steen van Londen, met stukgoederen thejane, kapt. C. Hownrd van Port au Prince met koffij la Clorindekapt. P, Gillette, van Nice met olie en citroenenSocredderenkapt-, C. Jenny van Sunscour, met houtwaren de Vrouw Grietje, kapt. E. Smeltevan Dantzig, met hout. Nog is gisteren alhier ter reede gekomen Juliane, kapt. J. F. Muller, Van Straalsund naar Cherburg gedestilleerd met tarwe. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen, en den 9 dezer en heden van onze reede naar zee gezeild The Triton, kapt, W. S. Shati naar Boston, met jenever; de Vrouw Helenakapt. S. C. de Vries, naar Sannwich met boomschors; de Pe likaan kapt. J. E. Vroomen naar Donvresmet boomschors the Cor- sairkapt. J. Robinsoli, naar Petersburg; Slnte-Uclena kapt. C. O. Nygren, naar de Oostzeeen de Jonge IVillcmkapt. P. J. Jobs op avontuur, alle drie met ballast. Den 9 is door contrarie-wind uit zee terug gekomen Aurora, kapt. B. Harlow, naar Nieuw-York ook is eergisteren weder alhier ter reede gekomen Zr. Ms. stoom-paket Suriname. VLISSINGEN den 15 julij, De Engelsche schooner Rebecca kapt. J. And.erson11. znturdag van deze reede naar zee gezeild, met boom schorsmeekrap en vlas, is door contrarie-wind en nagenoeg stormweer genoodzaakt geweest terug te kéerenzijnde men verpligt geweest het vnaMuig zondag namiddag op strand tc zetten door het breken der kabel ketting. Hetzelve zit omstreeks Dishoek nabij den wal. Den 12 dezer is alhier ter reede gekomen die Fr au Christinakapt. B. Swang, vèri Noorwegen naar Östende gedestineerdmet höiitwarér). Voorts zijn sedert den 12 dezer; voor Autwerpen bestemd, alhier céf reede gekomen Fadrenelandefkapt. G. E. Lvinoe, van Gothenburg, met houtwaren* the Blossom, kapt. P. Falla, van Monte-Video, met huiden 5 de Onder nemingkapt. J. P. Middel, van Cettemet wijn en brandewijn; thi Triton, kapt. F. Abina, van Nieuw-York, met katoen en rijst; le liero kapt. J. Sietzes, van Batavia en Sonrabayamet koffij en siriker*; Anus 1 kapt. R. C. Hazewinkel; dé Hemminakapt. S F. Taay Theresiakapt. L. J. Lesselingen Paulme, kapt. J. Joossehs; alle vief van Liverpool; met klipzoutde Minervakapt. T. Mooy van Londen mét stuk goederen tae Atlantickapt. A. Lanzon van Nieuw-Yorkmet katoéli en rijstde Julia kapt. J. P. Visser van Liverpool, met Zout. Eindelijk zijn nog van Antwerpen de Schelde afgekomen en vart dert 13 dezer tot heden van onze reede naar Zee gezeild De Vrouw Anna, kapt. H. K. Wijkmeijer naar Huil, met ballast; thé t iree Sisterskapt. H. Headnaar Londenmet wol en meekrapthé Grampuskapt. J. Cnshingnaar Petersburgmet ballastde Vrouw Annü kapt. H. J. Korter, naar Montrose, niet boomschors. VF.RE den 12 julij. Heden is alhier ter reede gekomen dé Neder- landsche smak F.endragtkapt. H.F.Smit, van Koningsbergen naar Ant* werpen bestemd, met tarwe. De GOUVERNEUR van de Provincie ZEËLAND Ontvangen hebbende, I. Een afschrift van 's Konings besluit van den 26-junij, No. 98vlait- bij onder de daarin vermelde bepalingen wordt vastgesteld eené honderd één-en Veertigste Nedcrlandsehe Loterijbestaande üit tweè- en-dertig-duizend Loten, en bevattende duizend Prijzen, een-en- dertig duizend Premien en zes extra Premien overeenkomstig hei plan aan gezegd besluit gehechtluidende {Vervolg. Zie ons vorig Nó.j PLAN voor eene 141 ste Koninklijke Nederldndséhe Loterij van f 1,104,000, bestaande uit 32,000 Loten 32,000 Prijzcti en Premien en 6 extra Premien verdeeld in drie klassetti t Prijs vanioo.oöö 1 60,000 r> n 40,000 1 30,000 2 Prijzen van 20,00040,000 3 10,000 30,000 3 - l5»aoo 3 n - 2,000 6,000 S - 80 - 1,000- 80,000 8° - 40032,000 80 200 16,000 74° n 10074,000 99 99 99 99 99 99 1,000 Prijzen bedragenf 530,500 3,100 Premien bestemd voor de iste klasse A 15 - 46,50O 2de h - 30 - 93,000 eerst uitkomende nommers der 3e klasse, aan wien geen prijs te beurt valt, A ao - 186,000 laatste uitkomende nommers der 3e klasseaan wien geen pfijs te beurt valt, A 15- 232,500 3,100 9,300 I5.500 32,000 Prijzen en Premien bedragen i Extra Premie voor het eerste prijslot f 1*088,500 500 99 99 99 99 99 99 99 99 toegevoegd aAn deh laasten prijs der iste klasse- a,5°° voor het eerste prijslot der 2de klasse - 50O toegevoegd aan den laatsten prijs der 2de klasse- 4,000 voor het eerste prijslot der 3de klasse - 500 voor het allerlaatste prijslot 7,500 32,006 Prijzen, Premien en extra Premien bedragen f 1,104,000 CHet Slot in ons volgend No.j COLLEGIUM PHILOSOPHICUM. De Jongelieden, die, met October 1828; hunne studiën Wenschen aan te Vangett in het Collegium Philosophicumen van voornemen mog- ten zijn, aanzoek te doen tot het verkrijgen van eene Beurs uit's Rijks kassezullen gehouden zijn hun daartoe strekkend verzoek voor 1 Sep tember 1828, in te zenden bij den Heer Gouverneur der Provincie, waarin zij woonachtig zijn. Bij die verzoeken zal moeten worden overgelegd 1°. een getuigschrift van het Gemeente-Bestuur der woonplaats van den Adressantzoo om trent zijn goed zedelijk gedrag als ten bewijze dat zijne omstandighe den of die van deszelfs betrekkingenniet toelatendat hij geheel of gedeeltelijk op eigen kosten bij het Collegium verblijve; 20. een aanbod van Ouders of Betrekkingen om een daarbij bepaald gedeelte van de kosten van het verblijf te Leuven te betalen kunnende het overleggen van zoodanig aanbod alleen worden nagelaten wanneer het getuigschrift; onder No. ihet bewijs oplevert van volstrekt onvermogen. Wordende voorts hierbij herinnerd, dat, oin in het Collegium Philoso^ phicum te kunnen worden toegelaten men vooraf moet Zijn ingeschre ven als Student bij de Hooge School te Leuvenwaartoe noodig is het vertoonen van een bewijs van door een bevoegd School-Bestuurte zijn bekwaam verklaard tot het bijwonen der Akademisehe Lessenenin geval van Partikulier onderwijs, het ondergaan van een exameil voorde letterkundige faculteit bij genoemde Hooge School. Ook zal elk Jongeling, bij zijne aankomst te Leuvenmoeten roorzierf zijn van de noodige Lijf kleederen en van circa vijftig Gulden aan geld, tot het aankoopeu der vereisehte Boeken.

Middelburgsche Courant | 1828 | | pagina 1